Nevreste'nin Mutfağı

Son düzenleme:

peki ozaman öğle yemeğide yemeyi veririz ne yapalımakşamı sabırsızlıkla bekliyorum

Sizde neler var sende ekle beklerim

ya ben yemek yapmıyom açım ben
şaka bir yana bari akşam yemeklerin fotsunu çekeyim hazır edeyim musait bir zamandda eklerim
not: akşam yemeklerini ben yapmıyorum sağolsun kayınvalide yapıyo kayınvalide yemeği eklerim bende:86::86::86::86:

Tamam olur onlar çok güzeldir eminim ama tariflerini de isteriz

Elossa'ya rakip çıktııı
Maşallah ne kadar beceriklisin nevreste
Ne güzel şeyler paylaşmışsın öyle.Hele baklavalarHazırlara taş çıkartıcak cinsten
Paylaşımlarının devamını bekliyoruz

nevreste bak netten bunu buldumm öldüm öldüm bittim

Eklentiler

• $550500_465426330171768_111267160_n.jpg
    54,3 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:
nevrestecim süpersin, şahanesin, ne desem bilemedim
en çok aşurede takıldım ya
ellerine sağlık takipteyim tatlımmm

Topiğin hayırlı olsun canım.Çok güzel şeyler eklemişsin.Eline sağlık.Takip edeceğim yemek sayfası arttı.Etimekli salatanı ilk gördüğümde neye benzettim biliyormusun.Eski kilimler olurdu ya çizgili çizgili.Ona benzettim.

Esim karadenızlı onlarda da burma tatlısına dolanger dıyorlar ayrıca ben yumurtalı fasulye kızarmasınında onlar tarafınadan yapıldıgını sanıyordum sadece ben egelıyım ama hıc duymadım belkı bılen vardır ama bız bılmıyorduk hepsı cok guzel gorunuyor ellerınıze saglık sıkı takıpcınız olacagım bundan sonra sormak ıstedıgım bırsey daha var ılk sayfada kı baklava ne kadar guzel gorunuyor esımde hep ıster benden ama ben yapamam dıye hıc denemedım acaba tarıfe gore yapsam bu kadar guzel olur mu gozumu karartıp yapayım dıyorum

Ama bu yapılır mı bize
Elossa`nın tarifleriyle birazcık kilo aldım zaten. Şimdi de sizin tarifler..:18:
Yaptıklarınızın hepsi çok güzel gözüküyor.
Burma tatlısını bir ara yapacağım. Aslında iyi olmuş topiği açmanız.
Yapacağım zaman soracağım sorular olur. En az 20 kişilik misafirim gelecek bir ara.
Onlara yapmayı düşünüyorum.
Bu arada Derin topiğini kapatmış üzüldüm. Oysa onu da takip ediyordum.

Geçenlerde düşündüm de sitede olsun internette olsun bir çok tarif var..
Neden onlara değil de Elossa ve sizin tariflere taktım diye...
Sanırım samimi tavrınızdan dolayı..
Ellerinize emeğinize sağlık.
Zaten daha önceden bazı tariflerinizi not almışım bu arada..

Çok teşekkürler canım
nevreste bak netten bunu buldumm öldüm öldüm bittim
Çok güzel görünüyor
nevrestecim süpersin, şahanesin, ne desem bilemedim
en çok aşurede takıldım ya
ellerine sağlık takipteyim tatlımmm

Teşekkürler canım

ANTEP USULÜ SARMA VE DOLMA
İÇ MALZEMESİ
3 bardak pirinç
1 tatlı kaşığı kimyon
1 yemek kaşığı biber salçası
1 yemek kaşığı domates salçası
2 yemek kaşığı nar ekşisi
1 kuru soğan
1 baş sarmısak
5-6 kaşık iç yağ(ANTEPLİLERİN DOLMASININ PÜF NOKTASINI SONUNDA BULDUM BENİM YAPTIĞIMDAN FARKLI SADECE BUNU KOYUYORLARMIŞ:))))
1kg salamura yaprak
10 tane patlıcan kurusu
15 tane biber kurusu
YAPILIŞI
Yaprak eğer tuzlu ise 1 gün önceden suda bekletilir...Patlıcan ve biberler sıcak suda kapağı kapalı yumuşayana kadar bekletilir...
İçmalzeme bütün malzemler çiğden karıştırılır ve yoğrulur sonra yapraklar sarılır..Biber ve patlıcan doldurulur.Yapraklar altta biberler ve patlıcanlar üste olacak şekilde yerleştirilir...Üzerine 3-4 yemek kaşığı zeytin yağı gezdirilir ve üzerine bir tabak kapatılır üzerine gelecek kadar kaynamış su konur ve iyice pişene kadar pişirilir.Afiyet olsun:)))

senınde Gözün çıkmasın nevreste

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…