Nevreste'nin Mutfağı

Evet canım ortak nıoktalarımız çokHaklısın herkesin memleketi gibisi yokResimlerim çok ama eklediklerim gibi değil kendi resimlerimiz onları da buraya ekleyemiyorum

Son düzenleme:

bende bi kac defa yaptim suboregini sonra baktim o kadar emek ver 5 dakika icinde bitsin degmez dedim ve daha yapmadimellerine saglik cok guzel olmus

su boregi çok guzel gorunuyor ellerine saglik
nevrestecim su boregi soguk oluncada guzel olur demi:)
ben heer turlusunu yerim gerçide :...

YOĞURTLU KÖFTE(AYRANLI KÖFTE)

2 su bardağı ince bulgur
1 su bardağı un
1 yumurta
Tuz
Su
500 gr ıspanak (ayıklanmış,doğranmış)
Yoğurt -sarımsak
YAPILIŞI

Bulgur ve yumurtayı iyice yoğuralım unu ilave edip su ile birleştirelim hamur birbirini tuttuğu zaman misketten küçük parçalara ayıralım .Tüm hamur bitince su kaynatalım bir tencerede kaynayan suya biraz tuz atıp köfteleri ekleyelim köfteler biraz kaynadıktan sonra ıspanaklar atılır..Sonra süzülür ve soğumaya bırakılır..Bütün malzemeyi sarımsaklı yoğurda karıştıralım su ile inceltelim (ne koyu olacak ne sıvı).Üzerine yağ,nane,pulbiber ve 1 çay kaşığı salçayla sos yapalım.Sosu servis tabağına koyduğumuz yoğurtlu köftelerin üzerine dökelim..Afiyet olsun...

Gecenlerde bende yaptım ellerine sağlık canım

nevş ellerine ağlık canım bu bizim yemeğimiz çokda seveim anneciğim çok güzel yapar seninkide çok güzel görünüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…