Nevreste'nin Mutfağı

Canım bunlar şahane görünüyor denemek lazım

Şekli çok güzel görünüyo

Hmmmm. eline sağlık canım..Yumuşacık duruyolar ne güzel

Bende size hazırlanması 5 dakika, pişmesi 10 dakika süren tembel işi pizza yapıcam şimdi

Bayat ekmekleri tepsiye diziyoruz, ekmeklerin üzerine biraz su ile açılmış salça sürüyoruz ve evde ne malzeme varsa kullanıyoruz
Ben kendi yaptığım ajvar sosunu kullandım içinde baharat da olduğu için.

Ellerine sağlık canım şahane görünüyorAfiyet olsun

Anam bu neee Maşallah
Sağol canım hasta olmasam size neler cekerdim ama bunu cektim ancak ablam biraz maharetlitir
Bekliyorum

Aaaa çok ilginç hiç görmedim bunu orda benEllerinize sağlık eminim çok güzeldir

Bunu daha cok yerlisi bilmez bilmem duydunmu palu dakileri yapar diger dolmaların farki suyu eşkitir içindede bulgur reyhan kiyma maydanaz ve soğandan olur iç harcı biraz sıkıtır tipki içili köftenin dış harcı gibi suyundada sumak var

İçini nasıl hazırladıklarını bilirim tüm dolmalarını içli köfte hamuru gibi yaparlar çok güzel olurMaşaallah ablana

İçini nasıl hazırladıklarını bilirim tüm dolmalarını içli köfte hamuru gibi yaparlar çok güzel olurMaşaallah ablana

Sağol canım evet lezetli mayhoş bir tat
Ablamda bir yemek aşkı var hiç sorma ben onun mutfakta
çıktığını görmedim en kolay yemeği bu canım
ahh tatlılarını sana bi gün rasgellirse cekerim

Evet badecim benim annem ve eniştem palulu bende çok giitim savaş zamanı ermenileri çok yaşamış elazığ ve ilçelerinde ondan coğu yemekleri ermenilerden almışlar ve gercekten ağız attlarını iyi biliyolar daha cok yemekleri şimdi ablamgil elazığda yaşıyolar ama palu cok şirin bir yer
Nevoş annem dış bulğurlu harcın çigerden yaapıp içli köfte yaparlarmış çok zahmetli ve çok güzel olurmuş gerci sen çigeri sevmiyosun ama yiyen pek anlamazmış bunun gibi daha bilinmeyen yemekleri var

Son düzenleme:

bende çok gittim paluya..içli köfteleri nefistir

palunun meşhur yemeği
ben sevmem ama annem bayılır
Ben de denemk istiyorum bakalım
Doğrudur canım denemek lazım
bende çok gittim paluya..içli köfteleri nefistir
Bade canım hayırlı olsun

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…