Nevreste'nin Mutfağı

lrkqm.jpg
[/url][/QUOTE]

ellerinize saglik, gercekten nefis gozukuyo, denicem bende en kisa zamanda canim :)

evet canım aynen öyle denemeden bilemeyiz:KK34:yaptıkça güzelleşiyor:KK9:
Bende 31 yaşındayım:KK9::KK9::KK9:

günaydın canım
tek kelime ile süpersin 31 yaşında ve bu kadar hünerlisin

ben yemek yapmayı çok severim ama sizin kadar yapamam sanırım

ama tariflerinizi fırsat buldukça deneyeceğim

aslında en çok içli köfte yapmayı isterim ama hiç beceremiyorummmmmm:KK1::KK1::KK1:

günaydın canım
tek kelime ile süpersin 31 yaşında ve bu kadar hünerlisin

ben yemek yapmayı çok severim ama sizin kadar yapamam sanırım

ama tariflerinizi fırsat buldukça deneyeceğim

aslında en çok içli köfte yapmayı isterim ama hiç beceremiyorummmmmm:KK1::KK1::KK1:

Hoşgeldin canım teşekkür ederim:KK16:
Canım ben de yaptıkca düzelttim herşeyi:KK34:Özellikle içli köfte ilk denemelerde ne yazık ki olmuyor denedikçe güzelleşiyor..:KK31:Eminim sen de yaptıkca düzeltecek ve daha iyi becereceksin:KK16:

SU BÖREĞİ

HAMURU İÇİN

4 yumurta
1kahve ficanı yoğurt
1 kahve fincanı sıvı yağ(zeytinyağı)
Tuz
Aldığı kadar un

İÇ MALZEME
Peynir ve maydanoz

DİĞER MALZEMELER
Tereyağı

YAPILIŞI
Yumurta,yoğurt,yağ,tuz,un karıştırılarak kulak memesi kıvamında hamur yapılır...Hamur 15-20 dakika yoğrulmalı..Sonra eğer tepsi büyükse 10 beze alınır..Daha küçükse 12 beze alınır...Bezelerin üzeri
nemli bir bez örtüp 10 dk.Dinlendirdikten sonra açmaya başlıyoruz.....Açtığımız hamurlarımızı seriyoruz.Üstüste gelmesi önemli değil.Dağınık olarakta mutfak tezgahına veya sofra bezine serebilirsiniz.Bütün hamurları açtıktan sonra haşlamaya geçiyoruz..... Büyük bir tencerede kaynattığımız suyumuza 1 tatlı kaşığı tuz ve biraz yağ akıtıyoruz.Kaynayan suyun içine yufkaları atıp haşlıyoruz..Sonra haşlanan yufkaları soğuk su dolu bir leğenin içine alıyoruz.Elimizle yufkayı açtırıp suyunu sıkarak tepsiye alıyoruz. Yufkanın birisini tepsinin altına serip yufkayı yağlıyoruz.Üzerine haşladığımız 4 yufkayı aralarını tereyağı ile yağlayarak seriyoruz.Bu şekilde yufkaları döşedikten sonra tam ortasına içimizi yayıyoruz... Sonra geri kalan 5 yufkayıda haşlayıp aralarını yağlayarak döşüyoruz.En üstüne kuru bıraktığımız yufkayı serip üzerini yağladıktan sonra.Doğru fırına... Fırınımızın ayarını çok fazla yapmayın.Ağır ağır pişirin daha güzel olur.. Böreğimiz nar gibi kızardıktan sonra üzerine tepsi kapatıp 5 dk.dinlendiriyoruz.Sonra üzerini açıp dilimleyip servis yapıyoruz.....AFİYET OLSUN..........

Eki Görüntüle 675697 Eki Görüntüle 675698 Eki Görüntüle 675699 Eki Görüntüle 675700 Eki Görüntüle 675701 Eki Görüntüle 675702 Eki Görüntüle 675703 Eki Görüntüle 675704 Eki Görüntüle 675706 Eki Görüntüle 675705 Eki Görüntüle 675707
bunu deneyeceğim. tabii hamuru ben yapamam. buradaki yufkacı su böreği yufkası satıyor.onu alıp bu tarife göre yapacağım. çok severim. ellerine sağlık .

Selamlar:KK16:
Bugün benim herşeyim ,canlarım,ikiz kızlarımın doğum günü arkadaşlarıyla çok güzel bir kutlama yaptık:KK16::KK16::KK16:Rabbim yavrularımı benim yanımdan eksik etmesin,hiçbir zaman kötü insanlarla karşılaştırmasın umarım güzel,mutlu günler geçirirler:KK16:
:KK16::KK16:Eki Görüntüle 672630 Eki Görüntüle 672629 Eki Görüntüle 672628 Eki Görüntüle 672631

Hemsoom :KK16:ikizlerin gecmis dogumgunu kutlu olsun :KK17::KK17:saglikla,sihhatle nice guzel yaslari olsun guzellerin...yine harikalar yaratmissin.aslinda hepsine tek tek alinti yapacaktimda sayfalarinda cok yer kaplamamayim dedim:KK31:

EV YAPIMI SUCUK
Benim çocuklar sucuğu seviyorlar ama hazır sucuktan hoşlanmıyorlar:KK1:Ben de kendim böyle yapmayı düşündüm denedim gayet güzel oldu..Haftasonları sucuk yumurta veya pizza yapımın da denedim çok güzel oldu:KK34:Pişirmeden 10-15 dakika önce buzluktan çıkartınca iyi oluyor..Çok bekletince keserken sorun olabilir..Buzluyken kesmek daha iyi oluyor:KK56:

MALZEMELER
Yarım kg yağlı kıyma
1 yemek kaşığı kimyon
1 yemek kaşığı yeditürlü(köfte baharatı)
1baş dövülmüş sarmısak
Tuz,pulbiber
Tüm malzemeler karıştırılıp 1 gün dolapta sarılı bir şekilde bekletilir... Sonra streç film ile şekil verip tek kullanımlık olarak buzluğa konur:KK56:

Eki Görüntüle 674689 Eki Görüntüle 674690 Eki Görüntüle 674691 Eki Görüntüle 674692 Eki Görüntüle 674693

Ellerine saglik hemsom,tabi ya en sagliklisi,en guzeli.icinde ne oldugunu bilmeden aldigimiz yerine boyle evde temiz temiz yapip cocuklarada en guvenilir sekilde yedirmek gerekiyor..:KK19:

SU BÖREĞİ

HAMURU İÇİN

4 yumurta
1kahve ficanı yoğurt
Tuz
Aldığı kadar un

İÇ MALZEME
Peynir ve maydanoz

DİĞER MALZEMELER
Tereyağı

YAPILIŞI
Yumurta,yoğurt,yağ,tuz,un karıştırılarak kulak memesi kıvamında hamur yapılır...Hamur 15-20 dakika yoğrulmalı..Sonra eğer tepsi büyükse 10 beze alınır..Daha küçükse 12 beze alınır...Bezelerin üzeri
nemli bir bez örtüp 10 dk.Dinlendirdikten sonra açmaya başlıyoruz.....Açtığımız hamurlarımızı seriyoruz.Üstüste gelmesi önemli değil.Dağınık olarakta mutfak tezgahına veya sofra bezine serebilirsiniz.Bütün hamurları açtıktan sonra haşlamaya geçiyoruz..... Büyük bir tencerede kaynattığımız suyumuza 1 tatlı kaşığı tuz ve biraz yağ akıtıyoruz.Kaynayan suyun içine yufkaları atıp haşlıyoruz..Sonra haşlanan yufkaları soğuk su dolu bir leğenin içine alıyoruz.Elimizle yufkayı açtırıp suyunu sıkarak tepsiye alıyoruz. Yufkanın birisini tepsinin altına serip yufkayı yağlıyoruz.Üzerine haşladığımız 4 yufkayı aralarını tereyağı ile yağlayarak seriyoruz.Bu şekilde yufkaları döşedikten sonra tam ortasına içimizi yayıyoruz... Sonra geri kalan 5 yufkayıda haşlayıp aralarını yağlayarak döşüyoruz.En üstüne kuru bıraktığımız yufkayı serip üzerini yağladıktan sonra.Doğru fırına... Fırınımızın ayarını çok fazla yapmayın.Ağır ağır pişirin daha güzel olur.. Böreğimiz nar gibi kızardıktan sonra üzerine tepsi kapatıp 5 dk.dinlendiriyoruz.Sonra üzerini açıp dilimleyip servis yapıyoruz.....AFİYET OLSUN..........

Eki Görüntüle 675697 Eki Görüntüle 675698 Eki Görüntüle 675699 Eki Görüntüle 675700 Eki Görüntüle 675701 Eki Görüntüle 675702 Eki Görüntüle 675703 Eki Görüntüle 675704 Eki Görüntüle 675706 Eki Görüntüle 675705 Eki Görüntüle 675707

:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:bu nasil birseydir yaa:KK52::KK52::KK52::KK52:ne kadar zor ne kadar ugrastirici ama benim hemsom yapmis iste valla:nazar::nazar::nazar:gercekten cok guzel gorunuyor,ben bunu yerim soyleyeyim:KK56:ellerine saglik canim hemsom:KK19:

Hemsoom :KK16:ikizlerin gecmis dogumgunu kutlu olsun :KK17::KK17:saglikla,sihhatle nice guzel yaslari olsun guzellerin...yine harikalar yaratmissin.aslinda hepsine tek tek alinti yapacaktimda sayfalarinda cok yer kaplamamayim dedim:KK31:

Ellerine saglik hemsom,tabi ya en sagliklisi,en guzeli.icinde ne oldugunu bilmeden aldigimiz yerine boyle evde temiz temiz yapip cocuklarada en guvenilir sekilde yedirmek gerekiyor..:KK19:

:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:bu nasil birseydir yaa:KK52::KK52::KK52::KK52:ne kadar zor ne kadar ugrastirici ama benim hemsom yapmis iste valla:nazar::nazar::nazar:gercekten cok guzel gorunuyor,ben bunu yerim soyleyeyim:KK56:ellerine saglik canim hemsom:KK19:

Teşekkür ederim hemşom:KK19:
Evet canım çocuklar için her zaman katkısız olanını tercih ediyorum yada etmeye çalışıyorum:KK31:Bazen çevremdekiler abarttığı mı söylerler ama ben bunun meyvesini ilerde yiyeceği mi düşünüyorum:KK9:
Açma kısmı değil de haşlama kısmı biraz sinir bozucu yırtılıyor ama pişince hepsi ortadan kayboluyor:KK56:Ahh keşke imkanım olsa da yapsam sana ikram etsem:KK48:Teşekkürler canım:KK19:

SU BÖREĞİ

HAMURU İÇİN

4 yumurta
1kahve ficanı yoğurt
Tuz
Aldığı kadar un

İÇ MALZEME
Peynir ve maydanoz

DİĞER MALZEMELER
Tereyağı

YAPILIŞI

sen varyaa çookk fenasınnn çokkk:KK6::KK6::KK6:bukadar becerikli olma bak kadınlığımdan utanıyorum burda :KK53::KK6::KK6:
bu yapılırmı benim gibi zayıf incecikk bir kadına:21::21::KK12::KK12:
çooook güzel görünüyo çoookk şöyle elimi daldırdım ekrana belki alabilirim diye ama cıkk :KK53::KK53::KK56:

sen varyaa çookk fenasınnn çokkk:KK6::KK6::KK6:bukadar becerikli olma bak kadınlığımdan utanıyorum burda :KK53::KK6::KK6:
bu yapılırmı benim gibi zayıf incecikk bir kadına:21::21::KK12::KK12:
çooook güzel görünüyo çoookk şöyle elimi daldırdım ekrana belki alabilirim diye ama cıkk :KK53::KK53::KK56:

Teşekkürler canım:KK19:Yapıyorum kendi çapım da birşeyler:KK56:
İncecik,zarif benim arkadaşım:KK12::KK19:

eminem yakalandın :KK20:
ben acıktım da kolayca bişeyler yapim diye geziniyorum :KK56:
hehe yakalndımmı:KK4:
tabi yakalrsın mervem senin benim gibi sorunun yok :21:ye iç kilo almaya bak sen istersen benim şu fazla olan 5 kilocuğumu sana ücresiz devredebilirim:KK53::KK53:
Jaledanın benim gibi bir takipcisi daha varmış:KK30:Diyeti unutup böreklere bakıyordu ben şahidim:KK53:

yalaannnnn böreklere sadece göz ucuyla baktımm:18:
şimdi önüme bir tabak koysan bile dönüp bakmaamm:125::125::125:

hehe yakalndımmı:KK4:
tabi yakalrsın mervem senin benim gibi sorunun yok :21:ye iç kilo almaya bak sen istersen benim şu fazla olan 5 kilocuğumu sana ücresiz devredebilirim:KK53::KK53:

yalaannnnn böreklere sadece göz ucuyla baktımm:18:
şimdi önüme bir tabak koysan bile dönüp bakmaamm:125::125::125:
Verebilme imkanı olsa ne güzel olur isteyenlere 3 kilo da ben verirdim:KK53:

Tabi tabi yemezsin ben bilirim:KK52::KK19:

ben alırım fazla kiloları hem de seve seve :KK9: :KK16:
ya ben daha da acıktım cok da üşendim yapmaya :KK31: tavuk sarmasına bayıldım t. göğsüm olaydı keşke :26:
börekler pastalar.... Allahhhhh :KK52: ben burdan gidiyorum ya :KK19::KK55:

ben alırım fazla kiloları hem de seve seve :KK9: :KK16:
ya ben daha da acıktım cok da üşendim yapmaya :KK31: tavuk sarmasına bayıldım t. göğsüm olaydı keşke :26:
börekler pastalar.... Allahhhhh :KK52: ben burdan gidiyorum ya :KK19::KK55:
Tamam jaleda ile biz sana kiloları verelim:KK52:

Teşekkürler canım:KK16:Kilo problemin yokmuş gel ara sıra:KK9:

X