Nevreste'nin Mutfağı

Teşekkürler canım

Yeme boşver sen çokta iyi değil aslında börek yemediğin için öyle geldi

Evet biz ağlayalım değil mi
eşim dostum benii rejimdeyimm sanıyor
mutfaktayımm hiç kimse bilmiyooorr
güzel olurdu elbett amaa bakk bizz hiçç yimedikkk

Hoşgeldin canımİlk sayfa da hangi yemekler hangi sayfa da var hepsine bakamazsan içlerin de dikkatini çekenlere göz gezdir

Hoşbulduk
Ilk sayfadaki düzenlenenmeye zaten bayıldım. Kitap gibi topik olmuş!
Fakat aradığım bir şey degil, heeepsini istiyorum

Ayrıca yinede hayırlı olsun

YAZDAN KURUTULMUŞ FASULYE-PATLICAN-BİBER KAVURMASI
Sebzeler iyice yıkanır ve haşlanır...Sonra tavaya 3 diş sarmısak,1 kurusoğan ve yağ eklenerek kavrulur sonra içine 1 yemek kaşığı konup kavrulur..Sonra haşlanan sebzeler ve tuz klenerek karıştırılır...Ve altı kapatılır afiyet olsun:)

MERCİMEK PİLAVI
1su bardağı mercimek 7 bardak su ile tencereye konur..Pişince içine 1.5 su bardağı bulgur eklenir...Ve üzerine ayrı bir tava da eritip yaktığımız tereyağı ilave edilir...Suyunu çekene kadar pişirilir

ya nevreste abla bu nasıl bi tariftir yaa bayıldımm bende yapabilirmiyim acaba
valla nazar değcek bi tarafını kaşı
bide sen malatyalımısın?? analı kızlı sıkma köfte falan hep bizim oranın yemeklerine benzio
ben malatyalıyımda

görünüme bak harika ellerine saglik canim

Yapabilirsin canım neden olmasın

Sağol canım
Hemşeriyiz canım
görünüme bak harika ellerine saglik canim

Sağol canım

İrmik helvası

2 kişilik

Malzemeler;
*1 çay bardağı irmik
*1 çay bardağı şeker
*1 yemek kaşığı margarin, tereyağ veya sıvıyağ hangisini kullanıyorsanız (ben tereyağ ile yaptım)
*yarım çay bardağı çekilmiş ceviz
*süt

Yağı erittikten sonra irmiği kahveleşinceye kadar karıştırıyoruz, şekeri ekleyip tekrar karıştırıyoruz. Cevizi ekliyoruz, biraz daha karıştırdıktan sonra üzerini geçecek kadar süt ekliyoruz. altını biraz kısıp, tencerenin kapağını kapatıp suyunu çekmesini bekliyoruz. Suyunu çekmesine yakın ocağın altını kapatıyoruz, demlendiriyoruz.

Miktarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken irmik ve şekeri aynı ölçüde kullanmak ve sütü üstünü geçecek şekilde ayarlamak.

Afiyet olsun

Son düzenleme:

Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyorAfiyet olsun

Off off Ne güzel gözüküyor... Ellerine sağlık canım.. Gece gece canım istedi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…