NehirNilin Tarifleri :)

Allah tamamına erdirsin canm evet dediğn gibi evdeki düzenleri öle bizde en az iki çeşit yemk olur salata yada cacık ayran türü olur bi sulu yapıom yanına makarna yada pilav yapıosam o makarnayı yer sulu kalır ben yerim ondan sonra gelsin göbekler dün suluyu ona yedirttm birazda makarna yedi yarısından çoğunu bıraktı doymuş bana kalsa masayı donatcam mezeler faln ama yenmio die yapamıom

Amin canım benim inşallah teşekkür ederimVallahi aynı bu kadar tarifi boşuna öğreniyorum gibi geliyor neyseki misafirlere ayıp olmaz herkes bayılır yiyeceklerimize herhaldeZamanla alışır inşallah canım seninle haberleşelim ben evlenene kadar bakalım değişim olacak mı eşinde

yok canm boşuna olur sadece onlar mı yicek kendmz için yaparız misafirlere yaparız
öle canm zamanla zaten evde iş yaptırmaya çalışıorum bu aralar bak dün pazara gittik pazarlıkları dolaba koy dedim tamam dedi akşam koymadı bende koymadım bu akşam koycak mecbur benm yapmadığımı görünce eğer ben koysaydım dicek nasılsa koyuyo karşmıcak bidaha haberleşelm canm arada görüyodum seni Hilalin topiklerinde falan onunla da sohbetmz iyi
sizin ne zaman hayırlısıyla
yemek topiğinide karıştırdım ama

Misafir ağırladıkça aileler geldikçe herhalde fazla yemeye alışırlar diye umut ediyorum

Güzel yöntem canım evet en azından bir işin ucundan tutabilirler ben şimdiden diyorum en azından bir yemek koyup kaldırırken masa kurmaya falan yardım edersin kirlilerini ortada bırakıp dağınık olmazsın mutfakta yemek yaptırmam sonuçta ama ufak tefek şeyler yapılmalı Haberleşelim tabi canım Hilalı tanıyorum asker topiğinden ta çok severim konularına girip yorum yapıyorumİnşallah nasipse yaza doğru istiyoruz henüz aileler konuşmadı bu konuyu tarih mekan ayarlanmadı ama Ramazan gelmeden yapalım diyoruz bu Ramazanı da beraber geçirelim istiyoruz insan biraz ölü gibi de olsa

Estagfirullah ne karıştırması burası böyle her konu konuşulur

haklısın canm misafirlerle falan olunca konuşma arasında çaktırmadan bitebilir o tabaklar yoksa olan bize olcak bu gidişle kiloları biz alcak oğlan kızımıza iyi bakmış olcak ondan sonra
tabi canm tutsunlar bi zahmet zaten çalışıom eve gel yemk yap bulaşık ortalığı topla faln yorgunluk oluo oda yorgun ama napayım yani ikinci günü falandı makarna yaptı mesela bnde yemek yapsın döktürsün demiyom en azndan sofra toplanır ortalık toplanr şimdi erkeğim ben deyip çekilmeye çalışıo ama tavrımı koyuyorum
aynı asker topiğndeydik bizde Hilalle orda tanıştık zaten onuda everdik bnden 2 gün önce girmiyo pek sık artık kızcam zaten onada
inşallah canm bizde 3 4 ay içinde mekan ayarladık balayı ev falan anca yetiştik ki daha evmzde eksikler var ama birlikteyiz önmli olan o ramazandan önce düşünüyosanz çok beklemyin mekan tatil falan ayarlamaya çalışın canm en azından kafanız rahat olur diğer işlere odaklanırsın

Evet ya çok zayıf zaten kilo alması bana yetişmesi gerek sonra tombik gelin olacağım o hala zayıf

Tavrımızı koymalıyız bence de çocuk olduktan sonra bu versiyonlar daha da zor işler sorumluluklar artacak çalışan bir bayan için en önemlisi yardımcı bir eş başka türlü yetişilmez çok yıpranır insan

Bende ne zamandır görmüyorum fotoğraflarını gördüm çok tatlı olmuş evlendikten sonra bazı arkadaşlar girmemeye ya da az girmeye başlıyorlar kızıyorum bende dostluk hep aynı sonuçta

Bizde nasipse şimdiden mekanı falan ayarlayalım sonra rahatça eşyalar falan halledilir diyoruz çünkü Ramazan yaz ortasına denk geldiği için ya öncesi ya sonrası çabucak doluyorFotoğrafçı ve balayıda hazırlandı mı bitti gitti

onlarda haklı bi açıdan canm ailelrinde rahatlar anneler kıyamaz tabi oğullarına yediği önünde istediği yemekler yapılır ymk sonrası direk tv başına yatış faln bnmki öle yani yavaş yavaş korkutmadan alıştırcam artık
oda şehir dışına gelin gitti kıyamam oraya alışmaya çalışıodur girer mutlaka
öle canm ramazan yaza denk gelnce mekan falan sıkıntı oluo bzmde h.içi oldu mesela düğün yer bulamayınca hem yavaştan onları ödersnz borcunuz azalır hmde başka işlere odaklanırsınz eşyalar zaten son bi iki ay falan olur aklındada belli modeller vardır mobilya falan görnce alırsın balayıda erken rezervasyondan alırsınız bitti gitti okadar koşturuyon 2 3 saat sonra bitio evli oluon sonra haftalarca onun yorgunluğu ama sevdiğin yanında

Evet canım tabi ki ailenin evindeki gibi olmuyor ben mesela şimdiden diyorum ki haftalık liste yapacağım nasipse her besinden tüketelim başka türlü kilo aldıramam abur cuburla olmaz 2 gün sebze yemeği çeşitleri yanına makarna çeşitlerinden falan, 2 gün bakliyat türleri yanına pilav çeşitlerinden, 2 gün et-tavuk-balık gibi çeşitlerden bol salata meze olabilir, 1 günde basit menülerden yaparız kahvaltılık tarzı pizzadır börektir menemen patates kızartmaları falan ama bakalım düşündüğüm gibi olacak mı bir de 2 gün yiyip 1 gün ara verelim o arada hafif şeyler yeriz o akşamdan diğer 2 günlük yemeği hazırlarım diyorum

Başka şehire gitti değil mi inşallah alışmıştır çabucak sıcakkanlı anlaşamayacağı insan yok gibi

Beyaz eşyalara gireceğiz nasipse ödeyelim çıksın diyoruz düğün mekanının parasını düğün günü takılan paralardan ödemeyi düşünüyoruz sadece kapora vereceğiz şimdilikBalayının ödemesi evet halledilebilir bence de mobilya dediğin gibi son 2-3 ay da bakılsa rahat yetişir zaten Siz atlattınız darısı bana hayırlısıyla zor süreçler stres sıkıntı gerginlik telaş herşey var 3-4 saat sürüyor ama sonra yorgunluk artık balayı nasip olursa orada atlatırız

Muhteşem görünüyor. Bayıldım

Canım çikolata donduktan sonra sertleşiyor hani baya. Keserken sorun olmuyor mu?

umarım listeye uyarsınız canm en azından bugün ne yemek yapcam derdi olmaz bende liste yapmayı düşünüyorum uycağmızdan değilde yemek fikri olsun die uyamayız zaten bide az yapmak lazım ailemizin evinde alıştığımız ölçüler çook fazla gelio mesela makarna paketinin yarısından da azını yaptım bugün 4.günü daha bitmedi eşimde dün yemek istemedi artık makarna dışardan söledik türlü gibi yapayım yanına dedim sulu yemek istemiom dedipatates kızartalm yada dışardan yiyelm dedi yemek yemeyen erkek çok zor ya
evet canm istanbuldan antalyaya gitti oda evet sıcakkanlı Hiloşum alışır kısa zamanda
beyaz eşyayı koycak yerinz varsa alın yoksada depolarında bekletme ihtimalleri varsa orda bekletttirin düğün parasını bzde takılardan verdik mobilya gelmeside bir ay sürüyo sıkıntı çıkmassa ki kurumsal firmlardan almya çalışın bizimkiler gününde geldi sıkıntısız şükür
inşallah canm gerçekten çok stresli bi dönem ilk baş heyecanla gidiyosun sevdiğinle eşya bakcam falan die sonra bulamıon sıkıntılar çıkıo zor oluo süreç birbirinizi kırmamaya çalışın bu süreçte gelip geçio evlenion boşuna üzülmüşüm dion

İnşallah canım şimdiden alıştırmaya çalışıyorum ama senin eşinden farkı olmayacak biliyorum sen anlatıyorsun ya sanki nişanlımı görüyorumBizde senelerdir hamburger köfte kebap derken alıştık tabi evde sulu yemeğe alışmak zor ben yiyorum ama ona da yedirmeliyim makarna da sevmiyor diyor ki her gün her gün yenmez hafta da ya da 2 haftada bir kere ee evde makarna ya da pilav muhakkak yemek yanına pişecek artık değiştirip pişireceğim farklı gelince bunalmaz herhalde bir farklı soslu bir fırında makarna gibi gideceğiz

Antalya güzel yer sıcak şehir çabuk alışır bence sadece aile hasreti yorarMedimark gibi yerlerde 1-2 aydan fazla bekletmiyorlarmış dün baktık ya kendi bayileri 1 sene bile bekletebiliyor artık ödemesi bitsin diye bayiden almak zorunda kalıcaz herhalde oysaki öteki türlü yerler daha karlı indirimli ama ne yapalım koyacak yerimiz yokEşya tarzımız anlayışımız şimdilik çok şükür aynı gibi duruyor inşallah aksilik sorun çıkmaz bende evlenmeden birbirimizi yıpratmayalım diye çaba sarfediyorum çok önemli dediğin gibi bitince boşuna üzüldüğüne yanıyorsun

aynen canm yıllardır yediğimz tarzı değiştirmek zaman alır zaten bnde ne olsa yiyom da ona beğendiremiom bzmkide domates soslu makrna seviyo şimdilk onu biliyom tabi canm bi sulu yapınca yanına illa pilav makarna oluo ona kalsa bi çeşit yeter ama içime sinmio benm
bizde mediamrktten aldık beyaz eşyalarımızı bayiler gerçekten pahalı oluo hem kurumsal daha ilgili olur bizde beklettik ama çok yoktu bizim düğüne sorun olmadı depolarında beklettiler bizim çmşr bulaşk buzdolapı 3350 faln tutmştu biraznı peşin verdik kalnı taksit yaptık az miktar ürün konusundada yardımcı oldular bz hepsinin bosh düşünuoduk sadece buzlabı bosh kombi tipi çmşr profilo bulşk sıemens aldık ki hepsi aynı firmaya ait zaten serviside hepsini kurdu bi sıkıntı yok şimdilk memnunm
eşya tarzıda eşim bana bıraktı çoğnlukla oda beğendi gerçi beğnmediklerini söledi atarım bi ara evimn fotolarını fikir olur

Evet canım benim gibisin sende alıştıracağız bence anlayışla yedire yedire

Bizde dün baktım media markden arkadaşımız çalışıyor yardımcı da oldu hepsi dediğin gibi farklı model çıktı buzdolabı simens nofrost kombi, Bulaşık makinesi bosch ankastre, çamaşır makinesi kurutmalı lg(marka konusunda bilgim yok), fırın bosch ya ankastre ya normal olacak karar veremedim eve de çok bağlı dedi bulaşık makinesini normalde alsan ankastre yapabiliyormuşsun ama fırın öyle değil toplam 6 bin civarında oluyorama işte maksimum 3 ay falan anca bekletirler kesin o yüzden işte alamıyoruz

lg yi bende ilk baş çok düşündüm son ana kadar daonu alcaktım ama yorumlara baktım pek güvenemedim canm kurutmalıda hiç düşünmedim açıkcası gereksiz geldi tabi senin fikrin şimdi bi günde kuruyo çamaşrlar kışın zor tabi zaten ütü olayıda sıkıntı ankastreyi termikel aldık biz beyaz cam bn cam olmasını istemedim patlar falan diolar ama eşim çok istedi diğerleni beğenmedi aldık bakalım bi sıkntı çıkmaz biriktirme şansınız varsa bizim gbi birazını peşin verirsinz kalanını taksit olur

Lg yi çamaşır makinesinde araştıracağım bakalımBende aslında kurutmalı düşünmüyordum ama ya evimizin balkonu olmazsa diye düşündük olsa da kışın ne kadar kuruyabilir çünkü ufacık bir balkon oluyor olanlarda da bizim evdeki gibi değil ki Ütü yapmayı çok severim yeter ki kurusunlarİnşallah memnun kalırsın sende ürünlerinden canımEn kötü bekleyeceğiz biraz daha peşin olarak bir anda alacağız daha uyguna gelir belki bir de şey duydum Aralık da indirim olabiliyormuş Ocak da da tekrar zam olayı geliyormuş beyaz eşyalara senede 2 kere zamlanırmış galiba

birazda şans işi bu beyaz eşyala canm bizim iki akrabada aynı fırını aldı birininki güsel pişiriyo diğeri piişirmiyo altını falan umarım sıkıntı çıkarmazlar uzun süre nerde yaşıonz bz izmirdeyiz mesela kurur herhal kışında zaten anca h.sonu yıkıorum birikmio çünkü pazar akşamına kadar kurur akşmda ütü yaparım die planlıorum kışın zaten doğalgaz falan kalınları üstüne koyarım yada zaten boş bi oda illa olur seninde orda kurutursun doğlgaz kurutyo zaten ütüyü bnde seviyom aslında canm herkes nasıl seviyon falan diodu kadınlar sevmz ya genelde ama şimdi hiç yapasım yok okadar iş oluo ki cann istemio ya hiç mi iş bitmicek
olabilir canm indirm olayı ama yaza doğruda çeyiz paketi falan indirm oluo gibi ama pek anlamadık biz okadar araştırdık gittik başkalarını aldık mağazadakilern yönlendrmelride önmli

İşte bak aynı fırın demek ki şans gerçekten artık neyden kaynaklanıyor bilmiyorum amaBen İstanbuldayım yazın rahatta kışın sorunlu pis bir havası var şahsen annem balkonda zor kurutuyor büyük geniş balkonumuz çalıştığımız için bizde sorun olur diye düşünüyoruz işte ama olmazsa normal alıcaz zaten lg uygun bir tek diğer markalardan alırsan 2500 TL den aşağı yok mecbur şuanlık kurutmayız Ev işi bitmez Bize hiç denk gelmez o indirimler paketler boşver canım
Canım tabi ki de yenir de misafire sunum için sormuştum

Çatlak olmadı bende canım sanmıyorum çatlamayan yerlerden verirsin misafirlerine bayağı oluyor sonuçta

Tamam canım. Bayram için bunu mutlaka yapacam çok beğendim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…