NehirNilin Tarifleri :)

bunları denedikk annem yaptı çok güzel olduuu :125::125:

bir de şu tek lokmalık pizzalar varya onu da denedik kahvaltılarda falan çok süper oluyor

eline sağlık enfess hepsii

Ellerinize emeginize sağlık canım lezzetlerini begendiginize sevindim o lokmalık pizzalar benimde favorim misafir sofralarınada çok yakışıyor hem lezzet hem görüntü olarak

degışık bırşeymış..tadı nasıl acaba yumuşaklığı vs.

Saray sarmasını yaptım fakat rulo olmadı ama tadı çok hafif we güzeldi
Ellerinize sağlık begenmenize sevindim muhallebiyi dökmeden önce tepsinize hafif sulu bıraktınızmı yazdımmı tarifte tam hatırlamıyorum ama sulu derken nemli şekilde hindistancevizini döktügünüzde yapışacak şekilde o zaman yuvarlaması daha kolay oluyor biraz çatlıyor ama lezzeti dediginiz gibi nefis aklıma geldikçe yaptıgım bir tatlı:21:
degışık bırşeymış..tadı nasıl acaba yumuşaklığı vs.
Güzel biz çok begenmiştik lezzetini inşallah sizde denediginizde begenirsiniz
Tarifler icin tesekkur ederim cok guzel

Teşekkürederim begendiginize sevindim

nehirnil içli köfte tarifini aldım kolay görünüyo ben,m yaptığımda patates yoktu zor toplandı zor şekil aldı bu tarif mantıklı geldi hemen yapıcam

bugün evlilik yıldönümümde

nehirnil içli köfte tarifini aldım kolay görünüyo ben,m yaptığımda patates yoktu zor toplandı zor şekil aldı bu tarif mantıklı geldi hemen yapıcam

bugün evlilik yıldönümümde

Yıldönümünüz kutlu olsun nice eşinizle güzel mutlu yıllara inşallahinşallah memnun kalırsınız tariften bir sorun yaşamamıştım ben konunuzu gördüm yazıcaktım ama işyeri yogunlugumdan vakit bulamadım kebap tabagı yapacaktınız degilmi yanına ıspanaklı börek düşünmüştünüz bence yanına elma dilim patates ya da normal kızartma patateste olur fırındada bir arkadaşın önerdigi gibi kremalı patates olur pirinç pilavıda yakışır menünüze içli köftede güzel bir seçim tabiki denedikten sonra yorumunu beklerim

Son düzenleme:

sağol nehircim fırın patates değilde biraz patates püresi yapabilirim
içli köfteyi çok severim yapınca yorumumu yazarım canm çok sağol

sağol nehircim fırın patates değilde biraz patates püresi yapabilirim
içli köfteyi çok severim yapınca yorumumu yazarım canm çok sağol

Patatesli olan herşeyi seviyorum patates püreside çok güzel oluyor ve kebabın yanınada yakışır canım inşallah memnun kalmışsındır

ÜZÜMLÜ CEVİZLİ KURABİYE

Malzemeler
1 Yumurta
100 gr. tereyağı
1 çay bardağı sıvı yağ
1 su bardağı buğday nişastası
1 su bardağı pudra şekeri
1 su bardağı kuru üzüm
1 su bardağı iri kıyılmış ceviz (ben üzüm büyüklüğünde kıydım )
1 paket hamur kabartma tozu
3 su bardağı un (Bu un çeşidine göre azalabilir veya çoğalabilir )

Yapılışı :
Un ve kabartma tozu hariç tüm malzemeleri karıştırma kabına alır yavaş yavaş karıştırırız.Unu ve kabartma tozunu yavaş yavaş yedire yedire ekleriz.Ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp,elimizde şekillendirip fırın tepsisine dizeriz.Bir büyük tepsi oluyor.Çok yüksek ısı olmayacak şekilde (ben 140-150 derecede pişirdim ) hafif pembeleşene kadar pişiririz. Afiyet olsun

KOLAY MAYALI ÇARŞAF BÖREĞİ

Malzemeler
1 su bardağı koyu kıvamlı ayran
1 su bardağı soda
Yarim su bardağı sıvı yağ
1 paket maya
2 yumurta (sarisi üstüne, beyazı içine)
2 tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı seker
yaklaşık 6 su bardağı un

İç malzemesi:
Maydanoz
Peynir
Aralarına sürmek için sıvı yağ

Yapılışı;
Bütün malzemeler (yumurta sarıları hariç) karıştırılarak hamur yapılır.
Hamur 24 parcaya bölünür. 10 dakika üstü örtülüp dinlendirilir. Daha sonra pasta tabağı büyüklüğünde
acilip aralarina ikişer kaşık yag sürülerek 12 adet iki ayri grup halinde 15 dakika dinlendirilir.
Dinlenen hamurlari tezgahin üzerinde elimizle çekerek büyütürüz ( O kadar kolay çekilip büyütülüyor ki inanamazsiniz )ve tekrar iki kaşık yag döküp actigimiz yufkamiza maydanoz ve peynir serperiz. Köseden rulo yaparak yuvarlayip bükerek islemi tamamlariz.
Daha sonra böreklerimizin üzerine yumurta sarisini süreriz ve tekrar yarim saat dinlenen acmalarimizi önceden isitilmis firinda pisiririz ( Açmaları soğuk firinin içinde bekletiyorum dışarda üstü açık bekleyen hamurların üstü kurumasın diye ).Ben180 derecede pişirdim. Herkesin kendi firininin ayarına göre pişirmesini öneriyorum.

KOKOSTAR TARİFİ

Malzemeler
1 su bardağı + 2 yemek kaşığı şeker
6 yemek kaşığı su
5-6 damla limon suyu
100 gr. tereyağı
80 gr. süt kaymağı ya da 3 yemek kaşığı süt kreması
2,5 su bardağı hindistan cevizi
1 tatlı kaşığı vanilya

Kaplamak için: 3 paket 80 gr. lık çikolata

Yapılışı;
Şeker, limon suyu ve 5 yemek kaşığı suyu orta boy bir tavaya koyup karıştırın. Kaşığı içinden çıkarıp kısık ateşte kaynamaya bırakın.(Ocağın büyük gözünde, kısık ateşte) Arada bir tavayı sallayarak karışmasını sağlayın.
Şeker tamamen eriyip iri gözler halinde kaynamaya başlayınca, renginin değişmesine izin vermeden tereyağını ekleyin. Tereyağı eriyince kaymağı ekleyin.
Ocağın altını kapatın. Kaymak eriyince vanilya ve hindistan cevizini ekleyip karıştırın.
Beklemeden yağlı kağıt serilmiş küçük bir tepsiye karışımı döküp yayın. (en az 1 cm kalınlığında olmalı)
Donması için buzdolabının alt kısmında 1 saat beklemesi yeterli.
Donan kokostarı istediğiniz büyüklükte dilimleyin.
Benmari usulü erittiğiniz çikolataya kestiğiniz parçaları hızlıca bulayıp çatalla alın ve yağlı kağıdın üzerine dizin.
Bu şekilde dolaba kaldırıp, 1 saat kadar bekletin. Çikolata tamamen donunca cocostarlar hazır.

Hurmalı Topkek

Malzemeler
3 yumurta
1 su bardağı şeker
Yarım su bardağı zeytinyağı
1 su bardağı trabzon hurması püresi
2 su bardağı un (Bardaklar silme olacak)
1 tatlı kaşığı kabartma tozu
1 limon kabuğu rendesi
Üzeri için ceviz

Yapılışı;
Yumurta şeker ve limon kabuğu rendesini kabarana kadar çırpın.
Hurma püresi ve yağı ekleyip karıştırın.
Un ve kabartma tozunu ekleyip koyu bir kek hamuru elde edin.
Muffin kalıplarının yarısına kadar kek hamurundan paylaştırın.
Üzerine iri doğranmış cevizleri serpiştirin.
Önceden ısıtılmış 190 derecelik fırında keklerin üzeri kızarana kadar pişirin.

NOT: Hurma pişerken biraz suyunu bıraktığı için kek hamuru diğer keklere göre biraz daha yoğun kıvamda olmalı. Aksi halde kekin içi hamur kalabilir.
Benim hurmalarım çok tatlıydı. Bu yüzden şekeri 1 bardak ekledim. Hurmalar çok tatlı değilse, 2 kaşık daha şeker ilave edebilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…