NehirNilin Tarifleri :)

canim yine harika bir tarifti
cocuklar bayildilar
tesekkürler

esim serbetli tatlilari cok sever
bu tatliyi cok begendi
4,5 bardak serbet gözüme fazla görünmüstü
ama tatli hepsini cekti
lütfen yanlis anlama tereddüt ettigim seyleri yaziyorum ki belki benim gibi düsünen baskalri da vardir
onlar da yapsin senin mükemmel tariflerinde herseyin kararinda oldugunu bilsinler diye
ilk sayfa mükemmel olmus ellerine saglik
galiba bekarsin ama masaallah benim diyen evhanimlarina tas cikartiyorsun
tebrik ederim
bu arada resmini bulamadim ama
en güzel browni tarifini de denedim
o da güzeldi ama bence browni tarifin daha güzel
yani ben onu tercih ederim
basarilar dilerim

Canım benim çok teşekkürederim tabiki yazıcaksın yanlış bir durum oldugunda bende bileyim herkeste aynı alamayabilir sonuç pişirme yöntemleri kullanılan malzeme markaları herşey farklılık gösterebiliyor negüzel tereddüt ettigin halde denemişsin ve begenmişsin bu beni çok mutlu ettiAfiyet olsun çok sevindim gerçekten begenmene teşekkürederim ilk sayfa için tarifler çok olunca butarz bir düzenleme düşündüm daha rahat bulunabiliniyorevet bekarım çok teşekkürederim sadece yapıyorum evlenince daha farklı olabilir yaşamadıgım için şuan bol zamanım var o yüzden bu şekilde buraya aktarmamım sebebi bu aslında benimde elimin altında olan bir tarif defterim olsun istedim biryerlere yazıyorum kayboluyorlar çıktı alsam denedigim tarifleri yıgınla kalabalık böyle internet oldugu sürece rahat açılıp bakılabilinirdedigin gibi herkesin damak zevki farklıdır birçok şekildede deniyorum onu begenmeyen bu şekliyle begenir diye hepsini paylaşıyorum burda tabi hepsi bugünlerde yapmadım senelere dayanan birikimler bunlar toparladım sadece

tarifler için çok teşekkürler =) bende çoğunu kopyalayıp tarif defterime almaya başladım. daha yeni başladım. yavaş yavaş inceliyorum hepsini. emeğiniz için çok sağolun =)

tarifler için çok teşekkürler =) bende çoğunu kopyalayıp tarif defterime almaya başladım. daha yeni başladım. yavaş yavaş inceliyorum hepsini. emeğiniz için çok sağolun =)

Çok teşekkürederim canım begendiysen ne mutlu bana denedikten sonra yorumunuda beklerim resim çekebiliyorsan güzel resimlerini

Paylamişimin için teşekkür ederim
Hepsine tek, tek göz atım ve hepside bir birinden güzel!

Devamını bekleriz:))

Paylamişimin için teşekkür ederim
Hepsine tek, tek göz atım ve hepside bir birinden güzel!

Devamını bekleriz:))
Çok teşekkürederim canım zaman buldukça eklemeye çalışıyorum bende beklerim denedikleriniz olursa fotograflamanızı yorumlarınızı
canım sen bu tariflerin hepsini denedin mi :) bravo vallahi yaaaaaaaaa
Teşekkürederim canım hepsi benim değil anneminde emegi ve şuan denemiyorum hepsini tabi yılların birikimi diyelim

Tavuk fileto

Malzemeler:
-2 adet tavuk fileto
-1 adet yumurta
-4 çorba kaşığı un
-1 kase galeta unu
-tuz karabiber
Kızartmak İçin: Sıvıyağ
Hazırlanışı:Tavukları istediğiniz ebatta kesin
Yumurta ,karabiber ve tuzu iyice karıştırın
Tavuk parçalarını önce una sonra çırpılan yumurtaya daha sonrada galeta ununa bulayıp kızgın yağda kızartıp sıcak olarak servis yapın.

Köfteli pide

Malzemeler:
-1 adet pide
-500gr kıyma
-4 dilim ekmek içi (ben 4 çorba kaşığı galeta unu kullandım)
-1 adet kurusoğan
-tuz,karabiber,pulbiber,kırmızı tozbiber,kimyon,kekik

Üzeri İçin:Salçalı sos ve sarımsaklı yoğurt

Süslemek İçin: Yeşil biber ,domates

Kızartmak İçin:Sıvıyağ

Hazırlanışıideyi ufak ufak küp şeklinde doğrayıp tavaya 2 çorba kaşığı tereyağı koyup pideleri hafifçe kavurun..
Derin bir kabın içerisine kıymayı koyup soğanı rendeleyip ekmek içini ufalayın ve baharatlarını ilave edip karıştırıp yoğurun ve küçük parçalar kopartarak şekil verin sıvıyağda kızartın
Servis tabağına pideleri yerleştirip üzerine köfteleri koyun ve salçalı sos gezdirip biber ve domatesle süsleyip sarımsaklı yoğurt eşliğinde servis yapın.
((Servis yaparken köftelerin üzerine kızdırılmış tereyağı dökerseniz daha lezzetli oluyor))

FALAFEL

Malzemeler
•1 su bardagi haslanmis nohut
•yarim cay bardagi sadece aksamdan islatilmis nohut.
•1 kuru sogan ,10 dal maydonoz
•2 veya 3 dis sarmisak
•4 tepeleme yemek kasigi un
•1 tatli kasigi kabartma tozu
•1 silme tatli kasigi tuz
•1 cay kasigi aci pul biber
•1 silme tatli kasigi kekik.

Yapılışı;
•Nohutu haslamaya baslamadan yarim cay bardagi aksamdan islatilan nohut ayrilir.Geriye kalan nohut haslanir.
•Sogan sarmisaklar maydonoz ve aksamdan islatilan yarim cay bardagi nohut mutfak robotunda cekilir .(Robutu olmayanlar incecik dogramali aksamdan islatilan nohutuda havanda dövebilirler)
•Malzemeler robotta cekildikten sonra icine haslanmis nohutda katilip az bir döndürülür en son un kabartma tozu tuz ve baharatlari katip robot harci hamur haline getirince bu hamurdan ceviz büyüklügünde köfteler yapip kizgin yagda kizartilir.Lavas ekmeginin icinde yanina yesillik ve domates dogranip servis yapilir.
•Bazilari hamur halindeki harci buzdolabinda 2 saat bekletmek lazim diyor fakat ben hic bekletmeden kizarttim gayette güzel oldu.fakat isteyen bekletebilir kisnisde katilabilir fakat ben katmadim.

Pizza

Tahminen 10 kişilik
Bu malzemeden 30 cm ebatlı tepsiden 4 tepsi çıkıyor

Karışık Pizza hamuru için gerekli malzemeler:
6 su bardağı un
1 buçuk su bardağı az ılınmış su
1 su bardağı süt
1 çay bardağı sıvıyağ
1 yumurta
2 tatlı kaşığı şeker
yarım kibrit kutusu kadar yaşmaya
tuz

Hamur üstü sos için gerekli malzemeler:
3 adet orta boy domates
4 diş sarmısak
kuru dereotu
kuru maydanoz
kuru kekik
karabiber(diğer baharatlar isteğe göre karabiber az olsun)
tuz
2 çorba kaşığı sıvıyağ
Rendelenmiş yarım kg kaşar
üst malzemeler isteğe göre ama ben
yeşil biber,
mantar,
salam ,
sosis,
sucuk,
zeytin
kullandım bu da kişinin isteğine göre ya bol koyar yada seyrek koyar ve hepsini ayrı ayrı ince doğradım
İsteyen kıymayı hafif kavurup domates ve kaşarlı yapabilir

Pizza hamurunun Yapılışı:
Az ılınmış suda maya ve şeker eritilir daha sonra tüm malzemeler karıştırılır kulak memesi yumuşaklığında bir hamur elde edilir…
Daha sonra bu hamuru BUZDOLABINDA 8 SAAT bekletilir aciliyet olursa 5 saat bekletilir hamur ne kadar durursa dolapta bir o kadar güzel oluyor…
Hamur üstü malzemeleri domates ve sarmısak rendelenir ve diğer kuru baharat malzemeleriyle karıştırılır…
Hamuru 30 cm tepsiyi hafif yağladıktan sonra ya elinizle veya merdaneyle 1 veya 2 cm kalınlığında yayın kenarları biraz ortaya nazaran kalın bırakın…
Daha sonra domates sarmısak sosunu üzerine 2 corba kaşıgı veya fazlası kadar hamurun üzerine sürün rendelenmiş kasarı ikiye bölün yarısını buraya serpin(diğer yarısını pişmedeki en son bölümde üste serpeceğiz)daha sonra karışık malzemeleri sırasıyla biber mantar sosis salam zeytin (istege kalmış) serpin daha önce 250 derecede ısıtılmış fırında 15 dk kızartın (bazı fırınlarda değişebilir siz bunun kararını kenarlarının kızardığından anlarsınız ama geneli 15 dk dır)
daha sonra tepsiyi çıkarın kalan rendelenmiş kaşarı serpip tekrar fırına sürün 3 ve 5 dk arası kaşar eriyinceye kadar kızartın …
8 parca üçgen olarak kesin afiyet olsun…

Genelde bu pizza hamurunu kullanıyorum enfes bir lezzet

YOĞURTLU ÜZÜMLÜ KEK

Malzemeler
•3 yumurta
•1 su bardağı toz şeker
•125 gr. tereyağı
•1 su bardağı orta kıvamlı yoğurt
•1 tatlı kaşığı sirke
•1 su bardağı kuru üzüm
•1 portakal kabuğu rendesi
•2 su bardağı un (silme olacak)
•1 paket kabartma tozu

•Üzümleri bulamak için: 1 yemek kaşığı nişasta
•Kek kalıbının içini kaplamak için: 1 çay bardağına yakın susam(olmasa da olur)

Yapılışı;
•Yumurta ve şekeri beyazlayana kadar çırpın.
•Portakal kabuğu rendesi, yoğurt, eritilip ılıtılmış tereyağı ve sirkeyi ekleyip karıştırın.
•Un ve kabartma tozunu da ilave edip karıştırın.
•Önceden yıkanıp kurutulmuş kuru üzümü bölebildiğiniz kadarını yarıya bölün. Nişastayı üzerine serpip kabı sallayarak nişastaya bulayın.
•Üzümün üçte birini hamura ekleyip karıştırın.
•Kek kalıbını tereyağıyla yağlayıp her tarafına susam serpin.
•Hamurun yarısını kalıba dökün. Üzerine kalan üzümün yarısını serpiştirin.
•Kalan hamuru da döküp, üzümün hepsini en üste serpin.
•Tahta kaşıkla hafifçe bastırarak üzümlerin hamura çok az batmasını sağlayın.
•170 derecelik turbo fırına (soğuk-sıcak farketmez) keki sürün.
•Üzeri kızarmaya başlayınca ısıyı 150 ye düşürün.
•15-20 dakika daha bu şekilde pişirin. Toplam 45-50 dakika pişecek.
•Kalıptan çıkarıp 20 dakika kadar dinlendirin. Dilimleyerek servis edin.

Gelelim püf noktalara;
•Üzümlü kekte hamur çok cıvık olmayacak. Ama sıvıyağla yaptığımız kekin hamuru katıca olursa kekte sert olur. O halde tereyağı kullanmak en doğrusu.
•Üzümler kesinlikle ıslatılmayacak veya yıkanıp kurulanmış olacak.
•İri üzümler ağır olmaması için ikiye bölünecek.
•Süt yerine yoğurt kullanılacak
•Bu hamuru muffin kalıplarında veya kağıt kek kapsüllerinde yaparsanız çok daha çabuk piştiği için üzümler hamura tamamen eşit yayılıyor.

günaydıınn...emeğine sağlık yine çok güzel tarifler getirmişsin canım...kek e bayılırım..ama artık yaz geldi...yememeye dikkat ediyorum:18:....görünce bunları yutkunuyorum artık

İrmikli Toplar

Malzemeler:
•3 su bardağı süt
•7 yemek kaşığı irmik
•7 yemek kaşığı toz şeker
•1 poşet krem şanti
•üzeri için hindistan cevizi & fındık

Yapılışı;
1.Tencereye sütü, irmiği ve toz şekeri alın. Muhallebi kıvamına gelene kadar karıştırarak pişirin. Pişince ara sıra karıştırarak soğutun.
2.Soğuyunca bir poşet toz krem şantiyi kaşık ile karıştırarak muhallebiye yedirin. Yanınıza bir kase su alın.
3.Muhallebi karışımından elinizle toplar yaparak hindistan cevizine bulayın. (Elinizi arada su ile ıslatabilirsiniz.) Topları tabağa yerleştirip üzerlerine fındık batırın.

günaydıınn...emeğine sağlık yine çok güzel tarifler getirmişsin canım...kek e bayılırım..ama artık yaz geldi...yememeye dikkat ediyorum:18:....görünce bunları yutkunuyorum artık

Günaydın canım çok teşekkürederim yogunlugumu atlattım gelmişken boş gelmiyeyim dedim Bende çok severim keki farklı farklı yaparım hep ev ahaliside çok sevmez bana kalır yaz geldi evet daha dikkatli yememiz gerek malesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…