Neden Bosanmis kadinlara baska gözlerle bakiliyor

Kardesinizi de alip ayri eve cikma sansiniz yok mu? Sozlu siddette uzaklastirma aldirilabiliyor mu, bilmiyorum? Aslinda kurtulmanin yolu biraz tahrik edip darp raporu alip sikayet etmek

Aileniz incel kardeşinizi neden evde barındırıyor? Evde böyle zart zurt nasıl konuşabiliyor, babanız çok mu pasif? Kız kardeşinizi de yanınıza alın beraber çalışıp geçinirsiniz kurtulun bunlardan.

Parantez içinde 1 kere evlendim yazmışsınız. 1'den fazla evlilik yapsaydınız sapık ağabeyinizin böyle konuşmaya hakkı olur muydu ? ( 3.evliliğini 34 yaşında yapmış bir kadın olarak soruyorum size ) Ortalama (ve üzeri ) güzellikte makul zeka düzeyine sahip insanlar bu çağda en az 2 farklı kişi ile hayat sürmüş oluyor zaten. Kaç kişi ilk görüştüğü kişiyle nikah masasına oturuyor ? Nikahsız çok sayıda partnerle aynı anda veya farklı zamanlarda birliktelik yaşamış / yaşayan kişilerin boşanmış insanlar hakkında yorum yapmaları saçmalığın daniskası. Bu birlikteliklerin kanunlar karşısında kayıt altına alınmamış olmasından dolayı evlilikten sayılmayışının verdiği rahatlık ile ahkam kesiyorlar. Yasal bağlayıcılığı göz ardı etmemeniz durumunda her birliktelik her ilişki bir boşanma olarak değerlendirildiğinde 30 + her bireyin min. 2-3 kez boşanması söz konusu olurdu.

Şu hayatta kaç kişi ilk sevgilisinden sonra hayata küstü ? Neden insanlar şanslarını denemeye devam etmesin ? Mezara yalnız mı girelim ? Devlet tescilli olduğu için mi boşanmış insanlara başarısız gözüyle bakılıyor ? Bebeğinizi kaybettiğiniz için üzgünüm ancak şöyle düşünün devletin onayı olmadan nikahsız birlikteliklerden diye yılda kaç kürtaj yapılıyor Allah bilir.

3.kocamın beni aldatmayacağının ve elimi bırakmayacağının garantisi var mı ? Yarın sabah işe gitmek için evden çıktığımda akşama eve döneceğimin garantisi nedir ? Yaradan ile senet mi imzalıyoruz ? Hayatta hiçbir şeyin garantisi yok aşın artık şu kafaları ! Avrupa'da yaşıyorsunuz hiç mi vizyonunuz gelişmedi ??

Hristiyan mısınız ? Amacım konuyu dine çekerek polemik yaratmak değil. Katolik / ortodoks nikahı mı kıydınız eski eşiniz ile de boşanmanıza böylesine tepki gösteriliyor ? Çünkü Hristiyanlıkta boşanmak yasaktır, boşanmış kadınlarla evlenmek zinaya girer ancak İslam'da asla böyle bir şey yok. Hz. Peygamber'in ilk eşi iki kez dul kalmış kendisinden 15 yaş büyük Hz. Hatice idi. Hz. Peygamber'in diğer eşleri de kendisinden yaşça büyük ve 2. veya 3. evlilikleri bir şekilde bitmiş kadınlardı.

İnsanlar birlikte mutlu olmak için evlenirler, mutluluk kişisel faydadır. BEN olgusundan çıkıp BİZ olamayacağınız,
hastalandığında terli kıyafetlerini değiştiremeyeceğiniz, bir sıcak çorba yapamayacağınız, hayatın getirdiği sorumlulukları paylaşamayacağınız, bireyselliğini aşırı öven, geçmişinde kriteri ve ahlaki değerleri olmadan önüne gelenle bedenini paylaşmış kişilerle kadın / erkek fark etmeksizin evlenilmez.

Evlilik kurumunu kötüleyen insanların büyük çoğunluğu geçimsiz, içsel huzuru olmayan ve de içsel sıkıntılarını çevresine yansıtan kişilerden oluşuyor. Kendiyle mutlu olamayan kimseyle mutlu olamaz. Kitap okumayan, çocukları yaşlıları hayvanları sevmeyen ve merhamet göstermeyen, yalnız kaldığında bile bir kahve içip odasının penceresinden gökyüzüne bakıp da huzurlu bir şekilde yalnız vakit geçiremeyenler evlenmesinler. Bu forumda başından hiç evlilik geçmemiş kişiler evlilik hakkında adeta destan yazıyor yorumlarda kesin yargılara vara vara hem de maşallah.. sınanmadıkları acılar üzerine konuşmaları ne kolay.

Kayınvalide / görümce / elti üçlüsünü bahane eden (her kv / görümce kötü değil insan evladı olanlar da var ) , hayat çok zor eş çocuk para deli gibi yerler diyen, özgürlüğüne engel olunacağını düşünen, sorumluluk almaktan kaçınan, hep aynı kişiye katlanılamayan ve aklıma gelmeyen daha başka başka sebepler evliliğin kötülenmesini geçerli kılamaz, kılmamalı.

Siz Tanrı'nın, devletin, toplumun huzurunda evliydiniz kaçak göçek yaşamadınız. Ayıp değil günah değil, eminim ki elinizden gelenin fazlasını yaptınız ancak olduramadınız. Neden size vebalı muamelesi yapıyorlar ? Genelevde çalışıp da bir gecede 4 erkekle mi birlikte oldunuz ? Neden sapık ağabeyinizi anne ve babanız susturmuyor ?? Haritanın sağ tarafı Eskişehir'den ötesiyle yıldızı asla barışmamış bir göçmen olarak diyorum ki Yozgatlısı, Diyarbakırlısı, Edirnelisi Bursalısı iddia ediyorum bu ülkede kızkardeşine '' baana erkekligimi sorma bak erkekliğimi gösteririm ..'' böyle bir cümle kurmaz kuramaz !! Ağabeyinizin sapıklığının yöreyle alakası yok.

O evi derhal terkedin !! Ağabeyinizin midemi ağzıma getiren ensest fantazileri var. Erkek kardeşim böyle cümleler kursaydı kardeşimi evden atardı annem babam NET. Çalışıyormuşsunuz ne güzel stüdyo daire ya da aparta çıkın yurtdışında yaşıyorsunuz sizi yargılayan olmaz, Türkiye'de bile yok yahu en muhafazakar ailelerin bile kızları boşanıyor artık. Kim boşanmak için evlenir ki ? Aynı evin içine girmeden kimseyi tanıyamazsınız. Birlikte nikahsız yaşamak da çözüm değil, imzalar atıldığında aileler devreye giriyor erkek tarafıyla o zaman tanışmış oluyorsunuz.

Kendinizi hazır hissetiğinizde karşınıza merhametli bir insan evladı çıktığında tekrar yuvanızı kurarsınız. Evlilik insan türünün düzenli ve sağlıklı bir yaşam sürmesi , türünün de aynı şekilde devam etmesi için gerekli bir kurumdur.
Evlenmeyen veya kısa süre içinde boşanarak bekar yaşayanlar bireyselliği bir özgürlük olarak tanımlasa da uzun vadede inanılmaz mutsuzlar. Köksüz, toplumsal bağları zayıflamış ve kişisel çıkarlarına odaklanmış bireylerin egemen yapılar için kolay hedeftir.

Eski evliliği kayınvalidesi yüzünden bitirilmiş bir kadınım ( oh iyi ki bitmiş çok daha iyisi geldi buldu beni ) ve fark ettim ki benim eşimin kök ailesine de ihtiyacım var (maddi anlamda değil) . Şimdiki kayınvalidem beni hiç bunaltmıyor hiçbir şeye zorlamıyor karışmıyor aşağılamıyor ama eli hep üzerimde saf temiz kalpli bir kadıncağız.

İnsanlar birbirlerini yaşlılığında yanı başında hayal etmiyor , o kafatasının içinde ne düşünceler barındırıyor kalpler nasıl parçalanıyor umurlarında değil. Her şartta güvenebileceğin eş yerine tensel arzuların için yüzeysel ilişkiler kurulduğunda yarı yolda bırakılırsınız.

Umudunuzu kaybetmeyin. Bir kez başarısız olmanız hayatınızın geri kalanında da başarısız olacağınız anlamına gelmiyor.
Evet iste evlenmeden herseyi yasayanlar Partner degistirenler serbest olarak onlara kimse bisey diyemiyor.
Ama bizde yasak diye evlenmeden tanismayi bile firsat vermediler ..zaten 4 duvar arasinda ancak tanisir insan.

Hyristiyan degiliz , ama bunun beynini birileri yikamis. Iran da kadin cinayetlerine bile bazen oh diyor sizi görünce iyi yapiyorlar hakkediyorla4 demek ki diyor. Kadin haklari olmicak mis.. ama esit hak isteniyor diye.. kadinlar ise gitsin para getirsin herseyi yapsin .. hani esit hak istiyorsunuz diyor .

Cok sacma ruh hastasi bir beyine sahip.

Hayatin kaydi bitti artik senin pilin sen 2.el artik kimse istemez fln böyle seyler söyliyro

Aileniz incel kardeşinizi neden evde barındırıyor? Evde böyle zart zurt nasıl konuşabiliyor, babanız çok mu pasif? Kız kardeşinizi de yanınıza alın beraber çalışıp geçinirsiniz kurtulun bunlardan.
Acikcasi babam da annem de bu öküze karsi gelemiyorlar. Hatta cocuklukta beri onlari yordu polis okuldan atilmalar.. zor terbiye edilen cocuklarin okullarina bile gönderdiler.. ters yola düsmesin diye annem destek cikti istedini yapti ..yoksa babam onu 18 yasindayken evden atmisti. Annem karsi cikti .. öyle de bir canavari büyüttü 40 yasina gelecek herkes ona susacakmis ..herkeese herseyi söyleyip ama kimse ona bisey diyemezmis..

Şuna mağara.avi diyecektim ona bile ar ettim. Mağaranın bile kendine özgü bir şerefi ahlakı vardır. Kızkardeşine erkekliğini gösterecekmiş. Dikkat edin sapık bu. Napın edin kurtulun o evden. Belki göz koydu ondan böyle çamur atıyor laftır duyulur sonuçta herkes uzak durur sizden diye. Nerden bileceksiniz?
Vallahi bilemiyorum ama uzak duruyoruz cünkü sevmiyoruz onu.. Ben hic sevmiyorum ben sesini duyunca bile huzursuz oluyorum
. Cünkü 2 dk gecmiyor tartismalara basliyor

Siz daha once kilosu sebebiyle kaynanasinin zorbalik yaptigi uye misiniz?
Hayir. Kaynnaanam ile sorunum yoktu .. daha cok
Lütfen ayri eve çıkın ve abinizle görüşmeyin, uzaklaşın hepsinden...
Ben
Hangi ülkede yaşıyorsunuz? Bir Avrupa ülkesiyse o evde neden kalıyorsunuz hala? İş bulun devletten destek alın çıkın kendi evinize. Böyle yaşanmaz ki.

Ayrıca abinizin böyle olmasının sebebi anne babanız. Onlarla da görüşmemelisiniz.
Evet kendi dairemde yasiyorum ..kendisinin de dairesi üst katta. Ama hergün asagida ve biz onu görmek bile istemiyoruz ama duuyuyoruz asagida hergün birseylere bagiriyor biseylere küfür ediyor. Anneme babama da. Biz asagidayken de bize saldiriyor. Yoksak da saldiriyor

Hayir. Kaynnaanam ile sorunum yoktu .. daha cok

Ben

Evet kendi dairemde yasiyorum ..kendisinin de dairesi üst katta. Ama hergün asagida ve biz onu görmek bile istemiyoruz ama duuyuyoruz asagida hergün birseylere bagiriyor biseylere küfür ediyor. Anneme babama da. Biz asagidayken de bize saldiriyor. Yoksak da saldiriyor
Ordan taşınsanız keşke..

Ayri daireddyim zaten.. kendi de ayri daire de .. ama hergün asagiya inip huzursuzluk yaratiyor. Son zamanlarda bana ve kardesime terbiyesiz küfürler saydiruyor ve böyle seyler söylüyor
Başka bir şehre uzağa demek istedim ayrı ev derken. Sizi ölümle tehdit ediyor psikolojik sorunları var gibi varsa keşke kanitlayip hastaneye yatırıp izinizi kaybettirebilseniz.

Evet iste evlenmeden herseyi yasayanlar Partner degistirenler serbest olarak onlara kimse bisey diyemiyor.
Ama bizde yasak diye evlenmeden tanismayi bile firsat vermediler ..zaten 4 duvar arasinda ancak tanisir insan.

Hyristiyan degiliz , ama bunun beynini birileri yikamis. Iran da kadin cinayetlerine bile bazen oh diyor sizi görünce iyi yapiyorlar hakkediyorla4 demek ki diyor. Kadin haklari olmicak mis.. ama esit hak isteniyor diye.. kadinlar ise gitsin para getirsin herseyi yapsin .. hani esit hak istiyorsunuz diyor .

Cok sacma ruh hastasi bir beyine sahip.

Hayatin kaydi bitti artik senin pilin sen 2.el artik kimse istemez fln böyle seyler söyliyro
Şu an kendisinin tükettiği oksijene üzüldüm

Ayri daireddyim zaten.. kendi de ayri daire de .. ama hergün asagiya inip huzursuzluk yaratiyor. Son zamanlarda bana ve kardesime terbiyesiz küfürler saydiruyor ve böyle seyler söylüyor
Daire derken ev kastediyorsunuz dimi, oda değil. Çünkü Türkçeniz biraz zayıf anladığım kadarıyla. Yani üst kattaki evde oturuyor o ama alt kattaki evinize geliyor. E almayın o zaman? Kendi evinde otursun. Niye sizin evinize gelip duruyor beyinsiz herif?

Başka bir şehre uzağa demek istedim ayrı ev derken. Sizi ölümle tehdit ediyor psikolojik sorunları var gibi varsa keşke kanitlayip hastaneye yatırıp izinizi kaybettirebilseniz.
Yani ruh hastasi oldugunu 100% diyebilirim ama kanitlayamam.
Ego Tavan.
Herkes ise yaramaz , herkesin evliligi sacma, herkes ise esek gibi gitsin kendi iyice uyusun calisan insanlarin vergilerinden ödenen parayla yasarim nasil olsa bir salak annem babama var susmuslar herseyimi yapiyorlar. Düsüncesiyle.
Hepimiz evi terk edelim kendi kalsin istiyor. Dünyada tek dürüst kendisiymis gerisi yalan iki yüzlü. Artik kim beynine bunlarin soktuysa dürüst oldugunu güya. Evde kardeslerine annesine babasina nasil davrandigininbilmez tabi.
I

Daire derken ev kastediyorsunuz dimi, oda değil. Çünkü Türkçeniz biraz zayıf anladığım kadarıyla. Yani üst kattaki evde oturuyor o ama alt kattaki evinize geliyor. E almayın o zaman? Kendi evinde otursun. Niye sizin evinize gelip duruyor beyinsiz herif?
Annem gilin evini geliyor hep yemeyi icmeyi hersey ve üzerine huzur bozmayi cok seviyor.
Artik onun geldihini uzaktan duysak bile moralimiz bozuluyor

Merhaba, artik cok bunaldim bu durumdan bu Hayattan...
2 yil önce görücü olarak evlendim tr den biriyle.. 4 ay evliydik.. ilk basta hersey güzel gitti , sonra buraya geldik aileler anlasamadi tartismalar cikti sürekli.. ve beni piskolojik olarak baskilarla tehdit ettiler, kiloluyum diye daha evlenmeden basladi ..
Beni kandirdiklarini bilemedim (Akraba) , Bir olaylar oldu ve sonra Ayrildik.

Evde , Ailem Amcam Dayilarim hepsi Bosanmis kadinlara baska bakiyorlar ama yinede o kötü göz ile degil. Evimizde bir Huzur bozan Abim var , Cocukluktan dengesiz ve 5 kurus etmez benim gözümde artik.
Cok ama cok kadinlari kizlari asaglicak bisekilde konusuyor.. kadinlar sadece s**** Objekti olarak görüyor..
Anneme babama bile zerre kadar saygisi yok ..hergün evimizde huzur bozan kisi .. evden de gitmiyor..
Mesela evlen diyenlere , niye 200 gr et parcasi icin mi evleniyim basimi belaya sokayim diyor.
Veya benim bosandigimi dünyaya rezil.oldugumu intihar ederdi benim yerimde .. toplum arasina girmezdi birdaha fln diyor.
Kiz Kardesim daha bekar 20 yasinda.. demedigi küfür laf birakmiyor..
Eger tatile gittigimizde , ailemizde kaldigimizi bile kiskaniyor.. gezdigimizi de kiskaniyor ve kizlariniz yerinde durmyuor orda burda yatiyorlar ..diyor.
Artik midem bulandi.. herkesten kendini iyi ve üstün görüyor .. herkes ise yaramaz annesi babasi dahil.
Bebegini kaybettim dogumdan sonra.. bunu da anneme diyor kizini 50 kere saattin (1 kere evlendim ).
Evet herkes bizi onun sayesinde rahat birakiyormus.. o olmasa biz yolda rahat gezmezmisiz..
Annemin insallah evlatlarimi evlendiririm cümlesine.. bir cildiriyor bunu ne evlendirmesi daha hangi yüz ile karaktersizsin fln diyor ..

Artik gercekten biktim görmek istemiyorum .. sapik düsüncelerini.. kadinlara kizlari heleki bosanmis olanlar böyle konusmasindan.. kardesim ona dedeki sen nebicim erkeksin 34 yasinda calismiyorsun evin huzurunu sadece bozuyorsun.
Dedigi laf; baana erkekligimi sorma bak erkekligimi gösteririm ..
Herkes mi böyle düsünüyor.. 31 yasindayim ama artik hic bir seye tahamüllüm yok sabrim yok ...
Keske bazen bosanmasaydim diyorum...
Size yaptığı resmen psikolojik şiddet!! Dava açın kazanırsınız. Hadsiz. Onun erkekliği iki bacak arasındaki şeyden ibaret. Bundan utanıp dışarı insan içine çıkmaması gerek kişi o.

X