Ne yapmam lazım

Burcu ozturk

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2024
200
99
29
Belki eski konularmdan beni tanıyanlar vardır. Ben 10 gün önce doğum yaptım. Doğumumumdan bi gün sonra annem babam geldiler evime. Ama ikiside çalışıyor diye sadece 2 gün kalabildiler. Annem bebeğimin her ihtiyacını almıştı beşiginden tutun 2 seneye kadar giyecek kıyafet getirmiş ve kızıma altın küpe taktı. Babaannem çeyrek göndermiş onu taktılar. Neyse annem burdayken kızım eşyaları dizecegiz kayınvaliden de gelsn dedi aradm tm dediler saatler geçti gelmedi mesaj attm yine gelmedi en son eşimi yolladm baktm peşine takmış geliyor neyse eşyalar dizildi ama onlardan kimse bi lira bile takmadı. Yinede o konu orda kapandı. Annem gitti 3 gün sonra kardeşimi gönderdi yanıma kardeşim sağolsun şuan yanımda her şeyime koşturuyor benm Dikişlerim çok olduğu için çok zorlanıyordm o yüzden mecburen birilerinin yanımda olması gerekiyor. Eşim denen adam doğumdan sonra bazen saatlerce beni yalnız bıraktı çünkü ben çocukla ilgilenmekten bir şey yiyip içemiodm bunu defalarca kez söyledim ona ama anlamadı ve annemgil gider gitmez babaannemin çocugum için gönderdiği çeyregi satmak istedi ben vermeyince tartışma çıkarttı baktm tartışma büyüyor ağlaya ağlaya verdim helal da etmiyorm dedim ayın 15 inde söz veriyorum alcm dedi. Kardeşim geldktn sonra bu çok rahatladı gece 1 buçukta eve geldi geçen gece. Bende mesaj attm buna bu saatten sonra eve gelme dedm bu evlilikte burda bitsn ben böyle evlilik istemiyorum madem sorumluluk almayacaktn neden evlendn onu geçtm neden çocuk yaptn dedm. Ben o mesajı attktn 5 dk sonra eve geldi yine hiç bir şey olmamış gibi davrandı. Neyse dedm kardeşim burda ona ayıp olmasn. Birde bu aralar kaç defa bana afedersiniz siktr git ben seni kovuyorm da gitmiosn dedi. Bugün de kahvaltıda birden konuyu açtı ortada hiç bir şey yokken kardeşime diyor ki ablan bana böyle yapıyor dedi. Meğersem ben onu evden kovmuşum(çeyrek meselesinde git gelme demiştim sinirden) mesajda bu evlilik bitti demişim (gece 1 buçukta eve geldiği için) yine kardeşimn yanında benmle tartıştı ben sana git diyorum gitmıosn diye bende tm madem öyle bizde gideriz dedim. Kendi yaptıkları hatalara bakmıyorlar doğumdan önce annesi gelip sana bakarm demişti bir kez olsn inmedi yanıma ben tek başıma bebegin banyosunu yaptırırken bile elim ayagım titriyor korkudan bir şey olacak diye. Sürekli uykusuz kalıom kendisi yatak odasına geçip yatıyor. Ben artık bu adama katlanamıyorum şimdi siz söyleyin bana benim şuan için elimde bir işim bir gelirim yok ben bundan boşanırsam çocugumun velayetini alır mıyım. Onun dişinda annemi arayıp olan biteni anlatayım mı gelip alsn bizi diye. Çünkü annem burdayken her şeyin farkına vardı kendi gözleriyle gördü her şeyi kendi bile bunlarda merhamet yok dedi. Giderken de kızım bir şey olursa gelip alırım sizi dedi. Hatta geçen gün anne eşim burda tayini uzatacagını söylüyor dediğimde bile öyle bir şey yaparsa eğer bebeğini al atla gel demişti bana. Şimdi size soruyorum gerçekten yargılamadan yorum yapmanızı istiyorum çünkü şuan ihtiyacm olan tek şey çözüm bulmak bu konuları tartışmak değil. Belki beni anlayanınız vardır. Ben onları en başta eşimi Allah'a havale ediyorum bu lohusa halimle bana bunları yaşatıyor ya bunları asla unutmicam

Sizi yeni dogmus bebeginiz ile evden, kardesinizin gözü önünde kovan adamla evli kalmayın. Kardeşiniz de şahit olaylara. Boşanma davası açarsınız, kazanırsınız. Maddi manevi tazminat, nafaka, evlilik birliği içinde alınan taşınmaz ve araba gibi mallar, takılarınız ne varsa isteyin. Muhakkak bir avukata danışın. Çocuğunuz süt çocuğu onu sizden hiçbir hakim, çocuğunuza kötü muamelede bulunmadığınız sürece almaz.

Ayrıca şimdi affederseniz sonra bu olaya dayanarak dava açamazsınız. Affedenin dava hakkı yoktur diye kanunda hüküm var.

Hamileliğimn başlarında ufak tefek tartışmalarımız oluyordu ama geçiyordu hemen sonlara doğru çok yıpranmaya başladık ve hepte ya ondan ya da ailesinden kaynaklandı
Bence biraz konuşun başbaşa iken belli ki ailesinin dolduruşuna geliyor bilemiyorum onlarda bi tuhaf oluyor bu zaman döneminde… çok takılma çünkü senin önceliğin artık bebeğin sıkma canını… geçici bi süreç olabilir. Eğer geçici değilse zaten artarak devam edecektir. Affedilmeyecek bir sürü şeyler yapacaktır. Ama yazılı olarak da kendinize aldıklarını vs yazın ilerde ne olur ne olmaz hayat bu kimseye güven kalmadı 🤷🏻‍♀️
Lohusa kadına yapılır mı ?
Annesi annelik etse de keşke neyse… yasaklanmayayım en iyisin sakinlik ve yapıcılık sanki 😇

Bence biraz konuşun başbaşa iken belli ki ailesinin dolduruşuna geliyor bilemiyorum onlarda bi tuhaf oluyor bu zaman döneminde… çok takılma çünkü senin önceliğin artık bebeğin sıkma canını… geçici bi süreç olabilir. Eğer geçici değilse zaten artarak devam edecektir. Affedilmeyecek bir sürü şeyler yapacaktır. Ama yazılı olarak da kendinize aldıklarını vs yazın ilerde ne olur ne olmaz hayat bu kimseye güven kalmadı 🤷🏻‍♀️
Lohusa kadına yapılır mı ?
Annesi annelik etse de keşke neyse… yasaklanmayayım en iyisin sakinlik ve yapıcılık sanki 😇
Onunla konuşulmuyor ki ona göre sadece kendisi haklı ben suçluyum. Dışarıya çikip oruspuluk mu yapıyorum arkadaşlarımla bi yerlerde oturuyoruz ona bile laf ediyormuşum eve hiç gitmeyen adam. Sözde izin aldı bizim için ama meğersem kendisi için almış

Onunla konuşulmuyor ki ona göre sadece kendisi haklı ben suçluyum. Dışarıya çikip oruspuluk mu yapıyorum arkadaşlarımla bi yerlerde oturuyoruz ona bile laf ediyormuşum eve hiç gitmeyen adam. Sözde izin aldı bizim için ama meğersem kendisi için almış
Valla demek ki eşiniz bu zamanı bekliyormuş hayatınızı zehir etmek için… acaba bebek oldu boşanamazsınız diye mi düşünüyor ?
Hamile iken ufak tefekler arşa yükselmiş nerden geliyor bu özgüven bu densizlik ?

Valla demek ki eşiniz bu zamanı bekliyormuş hayatınızı zehir etmek için… acaba bebek oldu boşanamazsınız diye mi düşünüyor ?
Hamile iken ufak tefekler arşa yükselmiş nerden geliyor bu özgüven bu densizlik ?
Öyle düşünüyor ama boşayacagım donlarına kadar almazsam bana da burcu demesinler. Beni bu hale onlar getirdi

• Beğen
Reactions: sdg
Aileniz arkanızdaymış boşayın gitsin çocuğunun çeyrek altınına bile göz diken lohusa karısını evden kovan bu paraziti

Anne babanız çalışıyormuş gül gibi bakarlar size de yavrunuza da
Anneniz size siz annenize destek olursunuz
Kreş yaşı geldiğinde de bulursunuz bir iş
Öyle yapacağım çünkü artık dayanılacak gibi değil gerçekten psikolojimi bozdu bu adam bu aile. İnsanlıktan nasiplerini almamışlar gibi. Keşke en başında gerçek yüzünü gösterseydi

Bence sadece kayınvalidenizin gelmemesi konusunda haksızsınız. Ben de boşanıyorum 6 aylık bebekle. Benim de lohusa dönemimde kocanın ailesi evi ağzına kadar doldurmuşlardı. Güya yardıma geliyorlar, yardıma geliyorum diye daha da delirtiyorlar insanı. gelmemesi karışmaması daha iyi olmuş. İnanın bebekle tek kalınca bazı şeyler için daha çabuk sorumluluk alıyorsunuz. Bebeği yıkarken elim titriyor demişsiniz mesela ben de kayınvalidem 3 aylık olana kadar kendisi yıkamıştı bir bıraksa da bebişimi ben doya doya yıkasam, anne kız bağ kursam diye bekliyordum. Benim eşim de aynı, hamileliğin son aylarında başladı değişmeye, sonrasında iyice arşa çıktı 6. Ayda artık namusuma varana kadar laf söylemeye başladığı için ailemin yanına gelip dava açtım. Valla evde mutsuzsanız, sizi insan yerine koyan yoksa, o kadar adamın cefasını çekip, temizliğini yemeğini yapıp besleyip üstüne bir de laf işitiyorsanız aileniz de arkanızda çıkın gidin ailenizin yanına gül gibi yaşarsınız. Anneler hissediyor, benim annemde geldiğinde " Sen nasıl bir cehennemin içine düşmüşsün kızım" Demişti.
He boşanmak istemiyorsanız düzeliceğine dair umudunuz varsa eğer, bebek 3-4 aylık olana kadar sabredin. Çünkü henüz her şey çok yeni, hayatınız değişti, uyku düzeniniz bozuldu, lohusalık hormonu çok hassassınız. Bu arada erkeklerde de lohusalık dönemi oluyormuş, kadınlardan ve erkeklerden alınan örneklere göre, kadınlarda nasıl bir değişiklik varsa aynısı erkellerde de oluyormuş. Onun da psikolojisini düşünerek karar verin. Hakkınızda hayırlısı olur inşallah. Canınızı sıkmayın, bebeğinize odaklanın, stres yapmayın sütünüz kesilmesin. Sağlıkla, mutlulukla büyütün bebişinizi hayırlı olsun :)

Burcucum, adaşım, sakin ol.
Şu an lohusasın. Hemen bi karar almak zorunda değilsin.
Bi bebeğinin kırkı çıksın , bi anneliğe alış.
Şu an askıya al, zamanı geldiğinde gereken rotayı çizersin.

Bence sadece kayınvalidenizin gelmemesi konusunda haksızsınız. Ben de boşanıyorum 6 aylık bebekle. Benim de lohusa dönemimde kocanın ailesi evi ağzına kadar doldurmuşlardı. Güya yardıma geliyorlar, yardıma geliyorum diye daha da delirtiyorlar insanı. gelmemesi karışmaması daha iyi olmuş. İnanın bebekle tek kalınca bazı şeyler için daha çabuk sorumluluk alıyorsunuz. Bebeği yıkarken elim titriyor demişsiniz mesela ben de kayınvalidem 3 aylık olana kadar kendisi yıkamıştı bir bıraksa da bebişimi ben doya doya yıkasam, anne kız bağ kursam diye bekliyordum. Benim eşim de aynı, hamileliğin son aylarında başladı değişmeye, sonrasında iyice arşa çıktı 6. Ayda artık namusuma varana kadar laf söylemeye başladığı için ailemin yanına gelip dava açtım. Valla evde mutsuzsanız, sizi insan yerine koyan yoksa, o kadar adamın cefasını çekip, temizliğini yemeğini yapıp besleyip üstüne bir de laf işitiyorsanız aileniz de arkanızda çıkın gidin ailenizin yanına gül gibi yaşarsınız. Anneler hissediyor, benim annemde geldiğinde " Sen nasıl bir cehennemin içine düşmüşsün kızım" Demişti.
He boşanmak istemiyorsanız düzeliceğine dair umudunuz varsa eğer, bebek 3-4 aylık olana kadar sabredin. Çünkü henüz her şey çok yeni, hayatınız değişti, uyku düzeniniz bozuldu, lohusalık hormonu çok hassassınız. Bu arada erkeklerde de lohusalık dönemi oluyormuş, kadınlardan ve erkeklerden alınan örneklere göre, kadınlarda nasıl bir değişiklik varsa aynısı erkellerde de oluyormuş. Onun da psikolojisini düşünerek karar verin. Hakkınızda hayırlısı olur inşallah. Canınızı sıkmayın, bebeğinize odaklanın, stres yapmayın sütünüz kesilmesin. Sağlıkla, mutlulukla büyütün bebişinizi hayırlı olsun :)
Erkeklerin de lohusalık geçirdiğini bilmiyordum. Eskiden eşim bana karşı çok iyiydi çok ilgiliydi bazen o eski halini çok özlüyorum şimdi desen bambaşka bir insan kocamı tanıyamıyorum. Ona çok güzel bir kız verdim onun bile değerini bilmiyorsa kendisi bilir ben elimden geleni yaptm artık elimi kolumu çekiyorum ondan. Zatn eşini kızını çok seviyorsa bizim için o da mücadele eder. Hiç sanmıyorum fakat yinede Allah büyük

Burcucum, adaşım, sakin ol.
Şu an lohusasın. Hemen bi karar almak zorunda değilsin.
Bi bebeğinin kırkı çıksın , bi anneliğe alış.
Şu an askıya al, zamanı geldiğinde gereken rotayı çizersin.
Öyle fakat insanın eşi de arkasında değilse ha 40 ından önce ha sonra değişen bir şey olmaz ki

Öyle fakat insanın eşi de arkasında değilse ha 40 ından önce ha sonra değişen bir şey olmaz ki

Çok haklısın. Ona en çok ihtiyaç duyduğun dönemdesin.
Ama, şu an büyük kararlar alıp uygulayacak zaman değil.
Biraz bekle. Rafa kaldır. Her şey netleşecek.
Şu an vereceğin her karar öfkeyle alınmış bi karar olacak.
Öfken dinsin, sakinleş, bebeğine odaklan, alışmaya çalış, sonra gerekeni yaparsın.

Çok haklısın. Ona en çok ihtiyaç duyduğun dönemdesin.
Ama, şu an büyük kararlar alıp uygulayacak zaman değil.
Biraz bekle. Rafa kaldır. Her şey netleşecek.
Şu an vereceğin her karar öfkeyle alınmış bi karar olacak.
Öfken dinsin, sakinleş, bebeğine odaklan, alışmaya çalış, sonra gerekeni yaparsın.
Henüz öfkem dinmeden başka bir şey çikiyor böyle bir döngü içerisindeyim

X