Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum😔

Merhaba arkadaşlar, bu platformda oldukça vakit geçiriyorum bazı sebeplerden dolayı yeni üyelik oluşturdum bilinen ve sevilen bir üyeydim uzatmadan içinden çıkamadığım durumdan bahsedip fikirlerinizi paylaşmanızı istiyorum. 1 yıllık evliyim ve eşimle birbirimizi çok severek evlendik. Aramızda ufak tefek problemler oluyordu fakat bir şekilde çözüyorduk. İkimizde çabuk yükselen fevri davranan insanlarız. Eşimin ailesi sık arayıp soran, her şeyi merak eden, insanların hayatına çok müdahil olmaya çakışan insanlar. Bende bundan rahatsız olup eşimle paylaşıyordum;bu kadar arama, bu kadar hayatını anlatma vesaire vesaire.. Bu konudan sıkça tartışmaya başlamıştık ve bayramın ikinci günü bardağı taşıran son damla oldu. Eşimin abisi şehir dışından geldiği için annesinde kalmamızı istedi bense sen kalabilirsin ben iç içe yatmak zorunda değilim annemlerde yakın orada yatarım dedim. (Altımızda araba var kalmamıza asla gerek yok bu arada) Her neyse biz bayramın birinci günü Kayınvalidemlerde kahvaltımızı yaptık biraz oturup annemlere geçtik eşim abisini almaya gitti ve akşam annemlerde yemeğimi yiyip tekrar Kayınvalidemlere geçtim. İkinci günü annemlerdeydim yinede eşime gelmeme gerek varmı diye sordum hayır dedi üçüncü günü gidecektim zaten. Bayramın ikinci günü benim için tartışma çıkmış neden orada değil mişim, gelenler beni soruyormuş. Eşim bu yüzden tartışmış benim sonradan haberim oldu bundan. Eşim bayramın üçüncü günü sabah gezmeye gidiyoruz 1 saate ne zaman hazır olursun dedi bende siz gidin biz ablama gidip gelicez o zaman gelirim dedim ve olanlar oldu birbirimize girdik eşim ailesini alıp annemlere geldi ve herkesin içinde benim annesinin neden bu kadar aradığını gelip gitmenin problem olduğunu söyledi o an yer yarılsa da içine girsem dedim. Kayınvalidem şok oldu tabiki daha neler neler.. O günden beri ailemin evindeyim sanki ruhum çekilmiş gibi ne yapacağımı bilmiyorum rahatsız olsam da alenen bir sıkıntım yoktu kimseyle. Eşim beni olmadığım biri gibi lanse etmiş oldu çok ağrıma gitti bunu neden yaptı bilmiyorum düşünmekten kafam çalışmıyor artk daha çok detay var verecek fakat bu hali bile çok uzun oldu lütfen kusura bakmayın nasıl bir yol izlemem gerek sizce lütfen fikirlerinizi paylaşın okuyan herkese şimdiden çok teşekkür ederim 🌸
Yeriniz de olsam sessiz kalır akışına bırakırdım.

Ayy çöp çöp isler yaa. Valla ben hayatımda hiçbir bayramda eşimin ailesine gitmedim, hiç de sorun olmadı. Şunu sorun eden kişi otursun düşünsün ben bunu neden sorun ediyorum diye. Size biri gelmese neden gelmedi diye olay çıkarır mısınız mesela? Nasıl bir hasta zihniyet anlamadım hiç. Eşinizle düzeltmek isterseniz bir şekilde düzelir ama aile konusunda sınırı çizin derim. Fırsat bu fırsat.
Hiç sormayın valla ya kim gelmiş kim gitmiş kim ne kadar oturmuş saçma sapan işler. Haklısınız bu şekilde olmasa güzel olurdu elbette ama oldu yapacak bir şey yok artık bunu kendi lehime çevirmeye bakıcam galiba

Şimdi senin koşullarını bilemeyeceğim. Ben olsam ve kazara böyle bir adamla evliysem olayın tüm sucunu eşime atarım. Ortalığı nasıl karistirdin. Erkekler unutur kvyi düşman ettin detdim. Gorumcelerin yaptıklarını da başına kakardim. Kurbanda da 1 gün oturur kalkardim. Öyle ev basmak neymis? Görgüsüzlüklerini yüzüne vur. Sümsük türk erkeği iki tarafi yetiştirir ama ortada değil😂Minnoş ya annesine ortalık yerde karısını şikayet etmis. Kayın aradığında da sen niye bu kadar kadın meselelerinin içindesin derdim.
Olan olmuş mağdura yat. Mağdursun da aslında.

Onlar yapıyor diyorsun da onlara göre de sen yapıyorsun. 26 yaş zaten erkeğin evlenmesi için erken bence. Neyse inşallah istediğin gibi sonuçlanır
Benim yaptığım bir şey yok ortada ben kayınlarımla aynı odada üst üste yatmak zorunda değilim bunun için evlenmedim ben iki kişilik bir dünya istiyorum hepsi bu. Benim aileme öncelik verdiğim konu annemin hastalığı bakıma ihtiyacı oluşu bunuda en başında söyledik ona rağmen elimden geldiği kadar gidiyorum iki tarafa da. Çok teşekkür ederim sağolun 🌸

Eşin haksız ama sende iki gün ailenle geçirmişsin eşin aradığı halde yok ablamla gezmeye gidecem demişsin evler yakın her gün 5 dk ugraya bilirdin onuda yapmamişsın ee sende de biraz hata var yani☺

Evet çok cahilce bir şey yaptı nasıl toparlayacak bilmiyorum durup dururken benim ailem eşimden onun ailesi benden soğudu 😔 bende aynen öyle diyorum işte nedennn yaptı nedennn
Siz orda yoksunuz diye annesi sinirlenip cokmu doldurusa getirdi acaba? O sinirle gelin hadi gidelim bak şimdi onla nasil konusacam görün mu dedi

Şimdi senin koşullarını bilemeyeceğim. Ben olsam ve kazara böyle bir adamla evliysem olayın tüm sucunu eşime atarım. Ortalığı nasıl karistirdin. Erkekler unutur kvyi düşman ettin detdim. Gorumcelerin yaptıklarını da başına kakardim. Kurbanda da 1 gün oturur kalkardim. Öyle ev basmak neymis? Görgüsüzlüklerini yüzüne vur. Sümsük türk erkeği iki tarafi yetiştirir ama ortada değil😂Minnoş ya annesine ortalık yerde karısını şikayet etmis. Kayın aradığında da sen niye bu kadar kadın meselelerinin içindesin derdim.
Olan olmuş mağdura yat. Mağdursun da aslında.
Onlara göre aile içerisinde çözülebilir amaçları kötü değilmiş konuşmak için gelmişler bende eşime her içinden çıkamadığın problemde aileni alıp geleceksen evlenmeseydin dedim. Doğru söze ne denir “ sümsük Türk erkeği” 😂

Benim yaptığım bir şey yok ortada ben kayınlarımla aynı odada üst üste yatmak zorunda değilim bunun için evlenmedim ben iki kişilik bir dünya istiyorum hepsi bu. Benim aileme öncelik verdiğim konu annemin hastalığı bakıma ihtiyacı oluşu bunuda en başında söyledik ona rağmen elimden geldiği kadar gidiyorum iki tarafa da. Çok teşekkür ederim sağolun 🌸
Annenin bakım ihtiyacı bayramda mı hasıl oluyor? Seni haklı bulamadım kusura bakma. 10 yılı geçti ben evleneli, iki de çocuğum var. Hani tecrübeli biri olarak yazıyorum. Eşim bizde iki gün durdu, ben kendi evimde üç saat oturmuştum şimdi de kaynanamda üç saat oturayım bölüştürmesi yapmak istemişsin ama akla mantığa aykırı

Onlara göre aile içerisinde çözülebilir amaçları kötü değilmiş konuşmak için gelmişler bende eşime her içinden çıkamadığın problemde aileni alıp geleceksen evlenmeseydin dedim. Doğru söze ne denir “ sümsük Türk erkeği” 😂
Valla diyorum ya şartlarını bilmiyorum. Ben zorunluluk halleri dışında es ailesinde yatılı kalmaya karşıyım. Ne gerek var?

yatılı gitmedin zaten okey. Öbür gün biz ablama gidiyoruz muhabbeti ne alaka. Bayram ziyaretini eşinle yapman gerekmiyor mu.

Eşin haksız ama sende iki gün ailenle geçirmişsin eşin aradığı halde yok ablamla gezmeye gidecem demişsin evler yakın her gün 5 dk ugraya bilirdin onuda yapmamişsın ee sende de biraz hata var yani☺
Hayır ilk gün gittim ikinci gün eşim gelme dedi ben yine gidecektim meğerse kavga olmuş o yüzden gelme demiş bana. Dediğim gibi annem rahatsız zaten bayramda gidecek pek bir akrabamız yok ablam ve halam var eşim biz 1 saate gezmeye gidecez diyince bende yetişirim ablamı aradan cıkartır giderim kafasıyla hareket ettim sinirlendim de ne yalan söyleyim o aile de ben neyim bende eşimin ailesiyim üç günün üçünüde onlara ayırmak zorundamı elbette hatam vardır kimse kusursuz değil ama patladım nihayetinde

Hadi yatılı gitmedin okey. Öbür gün biz ablama gidiyoruz muhabbeti ne alaka. Bayram ziyaretini eşinle yapman gerekmiyor mu.
Evet işte eşimle yapmam gerekiyor ama eşim nerede annesinde kalıyor. Bekle yarın gidelim diyor her şey ailesine göre olsun istiyor ee ertesi gün bayram değil ki bana 1 saat ayırsa yine yeterdi yani uzlaşmak istese her türlü uzlaşabilirdi beni alırdı birlikte gider gelirdik hemen hepsi bu sonucta ben gelmicem demedim ki

Valla diyorum ya şartlarını bilmiyorum. Ben zorunluluk halleri dışında es ailesinde yatılı kalmaya karşıyım. Ne gerek var?
Aynen öyle herkesin evi barkı var kalmakta neyin nesi sevmem öyle şeyleri bende ki kalınacak bir durum yok. Deprem zamanı 7 8 gün kaldım 1 ay annemde kaldım günün sonunda yine burada şu kadar kaldın muhabbeti oldu kendi Kızları da orada kaldı ama hiç kimse sorun etmedi

Annenin bakım ihtiyacı bayramda mı hasıl oluyor? Seni haklı bulamadım kusura bakma. 10 yılı geçti ben evleneli, iki de çocuğum var. Hani tecrübeli biri olarak yazıyorum. Eşim bizde iki gün durdu, ben kendi evimde üç saat oturmuştum şimdi de kaynanamda üç saat oturayım bölüştürmesi yapmak istemişsin ama akla mantığa aykırı
Ben öyle bir bölüştürme yapmadım neden ısrarla beni ikna etmeye çalışıyorsunuz. Annem şeker bayramında felçlik geçirdi 12 yıl oldu ve her şeker bayramında burada kahvaltı yapılırdı çünkü annem çok duygusallaşıyor bizde ona moral oluyoruz bir bekar ablam var evde burada da bir sorumluluğum var yani mesele burada kim geldi gitti değil mesela evlilik kurumuna ters bir şekilde eşimin ev içerisindeki olayları anlatması yoksa başka bir sıkıntı yok

Evet işte eşimle yapmam gerekiyor ama eşim nerede annesinde kalıyor. Bekle yarın gidelim diyor her şey ailesine göre olsun istiyor ee ertesi gün bayram değil ki bana 1 saat ayırsa yine yeterdi yani uzlaşmak istese her türlü uzlaşabilirdi beni alırdı birlikte gider gelirdik hemen hepsi bu sonucta ben gelmicem demedim ki
Sen de ailende kaldın sonuçta değil mi

Ben öyle bir bölüştürme yapmadım neden ısrarla beni ikna etmeye çalışıyorsunuz. Annem şeker bayramında felçlik geçirdi 12 yıl oldu ve her şeker bayramında burada kahvaltı yapılırdı çünkü annem çok duygusallaşıyor bizde ona moral oluyoruz bir bekar ablam var evde burada da bir sorumluluğum var yani mesele burada kim geldi gitti değil mesela evlilik kurumuna ters bir şekilde eşimin ev içerisindeki olayları anlatması yoksa başka bir sıkıntı yok
İkna etmek ne haddime sen haklı olduğundan eminsin zaten. Hayatta başarılar😂

X