Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum😔

Siz haklısınız. Geri adım atmayın. Evet bunun için boşanılmaz ama eşiniz hatasını anlayıp konuşmaya, kendini affettirmeye çalışmıyorsa da yapacak bir şey kalmıyor. Böyle gevşek ağızlı bir adamla ömür nasıl geçer bilmiyorum.
Aynen öyle biraz daha beklicem bakalım anlayıp düzeltecek mi yoksa ömrümü tüketemem.

Sessizliğe gömülüp sadece izleyin.
Bundan sonra olacaklara göre hareket edin.
Bu evliliginizdeki kırılma noktası, ya sizi birey olarak kabul edip bundan sonra mesafeli duracaklar, yada hatalı olduğunda diretip ömür boyu ezik muamelesi yapacaklar
Kimsenin ezik muamelesi yapmasına izin vermem. Dediğiniz gibi bir araya gelinirse kendimi izah ederim nasıl davrandıklarına göre yol izlerim baktım anlamıyorlar mesafemi koyarım

Şu an yapmanız gereken kendinizi ezdirmeden sakin bir şekilde beklemek. Asla eşinizin yaptığı gibi fevri hareket etmeyin. Adımlarınızı onların yapacağı hamlede göre attın .
Evet haklısınız. Kaynım dün biz eşimle konuştuktan sonra arayıp iyi yada kötü bana dönün pazar gününü bulmasın uzatmayın diyor şaka gibi ya ona da karışıyor

Bayramın ikinci günü eşinizin abisi gelmiş.Uzak şehirden.İlk günü kendi ailenizle geçirip diğer günleri eşinizin ailesine gitseydiniz.
İlk gün geldi abisi. Geçen bayramda ilk oraya gidilmedi diye tepki verdiler özen gösterdim bende değmeyeceğini nereden bilebilirdim 🤦🏼‍♀️

Bence bayram ziyaretleri toptan kaldırılsın, geline diş gecirmeye çalışan kayinvalideler ve anasının ağzına bakan süt kuzuları oldukça çok evlilikler zarar görür..haklısınız, sakin geri adim atmayın. Kocanızda maşallah sabah programlarindaki magazinciler gibi..koca ağzını açmış, bombayı patlatmis.
Katılıyorum. Geri adım atmayı düşünmüyorum bakalım ne olacak 😏

Yaşlar kaç? Kaç yıllık evlisiniz? Memlekette mi yaşıyorsunuz? Ailelerinizin evleri ve sizin evleriniz yakın mı? Bu ilk bayramınız değil sanırım, önceki bayramlarda ne yaptınız? Babalarınız, kardeşleriniz hep aynı şehirde misiniz? Herkes sana hak vermiş ama bunları da bilmek lazım
İkimizde 26 yaşındayız henüz 1 yıllık evliyiz. Ve ailelerle aynı şehirde yaşıyoruz. Geçen bayram annemlerde kahvaltı yapıp oraya gitmiştik oda problem olmuştu bu bayram orada kahvaltı yapıp annemlere geldim buda problem oldu yani anlayacağınız her özel gün bir problem muhakkak yaşanıyor.

İkimizde 26 yaşındayız henüz 1 yıllık evliyiz. Ve ailelerle aynı şehirde yaşıyoruz. Geçen bayram annemlerde kahvaltı yapıp oraya gitmiştik oda problem olmuştu bu bayram orada kahvaltı yapıp annemlere geldim buda problem oldu yani anlayacağınız her özel gün bir problem muhakkak yaşanıyor.
Yani kusura bakmayın da aynı memleketin içinde bile iktidar savaşı yapmayın evlenir evlenmez. Herkes benim ailem derse bu iş yürümez ki ikinci seneden aile evinize geçmişsiniz. Geçen bayram sizin ailenize ağırlık verildiyse bu bayram jest yapın siz ağırlığı eş ailesine verin. Bayram sonu günler geceler sizin değil mi… şehir dışından kardeş geliyorsa (tatili bol öğretmen değilse) daha düşünceli davranırsınız ve karşıdan da beklemeye hakkınız olur. Böyle kuru kuru benim dediğim olsun derseniz patlarsınız

Baslarda maalesef insanın bir alısma süreci olmasina,bir rahat birakilmasi gerektigini anlamadan hunharca herkes birşeyler bekliyor iste.Bir de erkekten degil kadindan bekleniyor ne sacmadir ki.Birden sevgiline eş annesine babasına gelin kardesine yenge oluveriyorsun sorumluluklar yigiliyor😂 ama gececek dedigim gibi.Simdilerde bayramda annenlere gidelim diyorum amaan ne yapacağiz onlarda tatile gidelim diyor.
O kadar doğru ki..Kadına çok fazla misyon yükleniyor hayatın her alanında olduğu gibi evlilikte de öyle.Mantık ve saygı çerçevesinde oturmayacak ilişki yok bende ama işte iş ki bunu bilen anlayan zihinler olsun. Tebrik ederim valla ne mutlu size inşallah bende o sürece ışınlanırım bir an önce 😂

Yani kusura bakmayın da aynı memleketin içinde bile iktidar savaşı yapmayın evlenir evlenmez. Herkes benim ailem derse bu iş yürümez ki ikinci seneden aile evinize geçmişsiniz. Geçen bayram sizin ailenize ağırlık verildiyse bu bayram jest yapın siz ağırlığı eş ailesine verin. Bayram sonu günler geceler sizin değil mi… şehir dışından kardeş geliyorsa (tatili bol öğretmen değilse) daha düşünceli davranırsınız ve karşıdan da beklemeye hakkınız olur. Böyle kuru kuru benim dediğim olsun derseniz patlarsınız
Konu şu ki iktidar savaşı yapan taraf ben değilim. Geçen bayram da bu bayramda eşit gittim bir bayram buraya bir bayram diğer tarafa ilk gidildi sadece yoksa her günü annemlerde geçirmedim yani her iki tarafta birbirine yakın mesafede oturuyor. Hepi topu üç gün bayram iki günü orada geçirdiysem bir günde ailemle geçirmek istedim hepsi bu. Eşim sırf annesinde kalmak istediği için gelip annemlerde kaldım zaten asla öyle inada bindirecek bir tip değilim

Yazınızı okuyunca çok aklı başında biri olduğunuz belli, seçtiğiniz es de öyle olur diye düşünüyorum ama açıkçası öyle bir şey yapmış ki yani gözümde çok cahil birisi canlandı. Ayıptır sorması, bu yaptığı şeyden sonra kendi ailesi ile sizin aranızı ne şekilde toplamayı planlıyor? Bunlar geri dönüşü olmayan hareketler. Şimdi siz ağzınızla kuş tutsanız onları sevmediğinizi düşünecekler. Geçmiş olsun artık o iş nasıl toplanır bilmiyorum.

Diğer yerden bakınca da, kendi ailenizle daha fazla vakit gecirmenizi bile güç savaşı haline getiren bir aileyle iplerin kopması iyi bile olmuş. Ben olsam düzeltmem.

Yazınızı okuyunca çok aklı başında biri olduğunuz belli, seçtiğiniz es de öyle olur diye düşünüyorum ama açıkçası öyle bir şey yapmış ki yani gözümde çok cahil birisi canlandı. Ayıptır sorması, bu yaptığı şeyden sonra kendi ailesi ile sizin aranızı ne şekilde toplamayı planlıyor? Bunlar geri dönüşü olmayan hareketler. Şimdi siz ağzınızla kuş tutsanız onları sevmediğinizi düşünecekler. Geçmiş olsun artık o iş nasıl toplanır bilmiyorum.

Diğer yerden bakınca da, kendi ailenizle daha fazla vakit gecirmenizi bile güç savaşı haline getiren bir aileyle iplerin kopması iyi bile olmuş. Ben olsam düzeltmem.
Çok teşekkür ederim bende onu aklı başında biri sanıyordum koca bir hayal kırıklığı şu an benim için. Aslında bende o açıdan bakayım diyorum belki benim için daha iyi olur sınır bilmeyen insanların hayatımdan çıkması ama yinede böyle olsun istemezdim.

O böyle olacağını tahmin etmedi bir anlık dolduruşa gelip yaptı şimdi çıksın içinden çıkabiliyorsa. Söylenmesi gereken her şeyi söyledim çokta ağır konuştum eşime karşı hiç pişman değilim ben ölsem anlatmam özelimi hele ailelere. Anonim bir sitede bile kaç gündür yazıp yazıp siliyorum. İstersen aileleri silelim nasıl dersen diyor ya benim ailelerle bir sıkıntım yok diyorum ama demek nasıl içselleştirdiyse
Kv ile bu konuda yüzleştiğinde alttan alma. Görümcem ya da Kız kardeşi varsa aman sen konuşmuyor musun bir şeye kızıp de. Sen nasıl ben gelmedim diye oğluna beni kötülediysen ben de rahatsız olduğum Bi kaç şeyi söyledim. Yüzünüze söyleyecek kadar büyütmedim Bi şekilde alışırız birbirimize diye. Git oğluna kız böyle şeylerin karı koca arasında kalması gerektiğini öğret diye.

Konu şu ki iktidar savaşı yapan taraf ben değilim. Geçen bayram da bu bayramda eşit gittim bir bayram buraya bir bayram diğer tarafa ilk gidildi sadece yoksa her günü annemlerde geçirmedim yani her iki tarafta birbirine yakın mesafede oturuyor. Hepi topu üç gün bayram iki günü orada geçirdiysem bir günde ailemle geçirmek istedim hepsi bu. Eşim sırf annesinde kalmak istediği için gelip annemlerde kaldım zaten asla öyle inada bindirecek bir tip değilim
Eşin geçen sene eşit gitmedi mi. Abisi gelmeseydi yine de annemde kalayım diyecek miydi. Her neyse böyle mota mot eşitlik ömür boyu sürdüremezsiniz. Aile evine gidecekseniz bunu her anlaşmazlıkta yapmamalı, hayati konularda yapmalısınız. Burdan bakınca evcilik oynayan iki çocuk gibisiniz

Kv ile bu konuda yüzleştiğinde alttan alma. Görümcem ya da Kız kardeşi varsa aman sen konuşmuyor musun bir şeye kızıp de. Sen nasıl ben gelmedim diye oğluna beni kötülediysen ben de rahatsız olduğum Bi kaç şeyi söyledim. Yüzünüze söyleyecek kadar büyütmedim Bi şekilde alışırız birbirimize diye. Git oğluna kız böyle şeylerin karı koca arasında kalması gerektiğini öğret diye.
Çok iyi demişsiniz gerçekten şimdiden içim içimi yiyor ne dicem diye. Görümcelerim de var iki tane her gün durum paylaşıp duruyorlar annem için dünyayı yakarım da çok değer verirsek kıymet görmeyiz de çocuk çocuk işler

Eşin geçen sene eşit gitmedi mi. Abisi gelmeseydi yine de annemde kalayım diyecek miydi. Her neyse böyle mota mot eşitlik ömür boyu sürdüremezsiniz.
Eşim çok oturmaz benim annemlerde çayını kahvesini içer kalkar bende ailemde daha bir gün zorlamadık otur diye. Abisi gelmese kalmazdı elbette orada bu kadar oturuldu burada şu kadar oturuldu diye ince hesaplar yapıp bunu sorun edinen onlar işte ben değilim ki

Eşim çok oturmaz benim annemlerde çayını kahvesini içer kalkar bende ailemde daha bir gün zorlamadık otur diye. Abisi gelmese kalmazdı elbette orada bu kadar oturuldu burada şu kadar oturuldu diye ince hesaplar yapıp bunu sorun edinen onlar işte ben değilim ki
Sen de mücadelede aşağı kalmıyorsun😂

Çok iyi demişsiniz gerçekten şimdiden içim içimi yiyor ne dicem diye. Görümcelerim de var iki tane her gün durum paylaşıp duruyorlar annem için dünyayı yakarım da çok değer verirsek kıymet görmeyiz de çocuk çocuk işler
Ayy çöp çöp isler yaa. Valla ben hayatımda hiçbir bayramda eşimin ailesine gitmedim, hiç de sorun olmadı. Şunu sorun eden kişi otursun düşünsün ben bunu neden sorun ediyorum diye. Size biri gelmese neden gelmedi diye olay çıkarır mısınız mesela? Nasıl bir hasta zihniyet anlamadım hiç. Eşinizle düzeltmek isterseniz bir şekilde düzelir ama aile konusunda sınırı çizin derim. Fırsat bu fırsat.

X