Ne yapmam gerekiyor?

Sağlıkla kucağınıza alırsınız umarım

Onlara göre bu halimle o kadar yolu gitmem ve orda doğum sürecimi geçirmem çok normal gibi gözüküyor. Gerçekten aklım almıyor artık. Evlendim evim barkım ayrı halen hesap sormalar bilmem ne. Defalarca kez karışmayın dememe rağmen her defasında arayıp gel demeleri canımı sktı. Emri vakiye de gelemiyorum. Ya 30 yaşına gelmişim. Daha halen bugün babam beni arayıp neden eşin bizi adam yerine insan yerine koymuyor diye söyleniyor ne alaka dedim kızım evleneli 1 sene oldu bir kez olsun bize gelmedi dedi. (Bu süre zarfında eşim sadece bir defa yıllık iznini kullandı onda da tatile çıktık) onun dışında araba desen yok ben gitmem istesem hemen gönderiyor ama kendi çalışıyor yoğun olarak. Ardından akşam yemeğinde annem eşimi aradı sen müsait olduğunda seninle bir konuşalım diyor eşime. Acayip sinir oldum. Daha ben bile eşime ailemin tepkisini anlatmamışken durumu yansıtmamışken yok şu niye böyle yok bu neden böyle diye ortalığı velveleye veriyorlar. Tm annem babam iyiliğimi istiyorsunuz fakat zaten bu kadar kafamda dır dır edeceksiniz madem hiç gelmem daha iyi. Şimdiden strese grdm bile. Gitsem ikidebir yüzüme vuracaklar eşim hakkında konuşacaklar. Of neyse çok doluyum inanın şuan. Kusura bakmayın çok uzattım

Ben anlamadım kocanız 7 gün 24 saat mi çalışıyor. Haftalık izni yok mu?
7 24 değil tabikide evde oldugu zamanlar da oluyor fakat eşim mesai si olmadıgı günlerde de evde genelde dinleniyor uyuyor. Ya da benle vakt geçiriyor. Ama bir gün içinde de gidip dönemez ki o da var. Bide şöyle bir durum var izinli değilsen eğer il sınırları dışına çıktıgında hemen soruşturma açarlar. Mesleği gereği o şekilde malesef. Yani illa ki izin alması gerek. O da babalık izni var ona güveniyor babalık iznimi kullanırım bi beş gün de rapor alırım o şekilde kalırım diyor

İyiliğinizi istiyor gibi görünmüyorlar. Kendi gururlarındalar. Ailenizi koruyun bu tantanadan. Sağlıkla kucağınıza alın bebeğinizi de inşallah.

Kafan rahat olsun istiyorsan evinde kendi bulunduğun şehirde yap doğumunu. Kız kardeşin veya annen bir hafta gelip yanında kalsa yeter , bu doğum işini bir bizim ülkemizde bu kadar abartıyorlar, ben de doğum yaptım hem de ne doğum ölüm kalım savaşı verdim resmen bebeğimle buna rağmen kv yanımda 1 hafta kaldı ve eve gönderdim biseyim yok diye , ondan sonra da herseyimi kendim yaptım , giderseniz kaos , kavga gürültü kaçınılmaz olacaktır, eşinizle de uzaklasacaksınız ve adam baba olduğunu dahi anlamayacak sorumsuz davranacak, kendi şehrinizde doğum yapıp her işi eşinizle yardımlaşarak yapmanız her açıdan daha sağlıklı...

Bir hafta gayet yeterli bir süre...

Valla ailen pek samimi gelmedi, eşine karşı da seni dolduruyorlar, gidersen büyük sorunlar yaşayacaksın...

Çok sevindim. Kesinlikle karı koca üstesinden gelirsiniz. Hem annenizin de işi kolay değil çalışıyor, evde yaşlı bakıyor, bir de siz bebekle orda olacaksınız. Yazık napsın o da herkese yetmeye çalışıyor. İncitmeyin anneciğinizi de

Ya valla çok haklısınız ben zaten kararımı verdim de eşimin yannda kendi evimde olmak istiyorum tabikide. Zaten onu burda bırakıp oraya gitmeye de gönlüm el vermiyor. Ben gidersem ne yapar burda tek başına diyorum. Tm anne babası burda beni düşünme ben hallederim sen bebeğimizi kendini düşün diyor da yinede içim asla rahat etmez. Hem çok özlerim onu hem de onsuz nasl üstesinden gelirim bilmiyorum. Benim canımı sıkan durum sürekli her kafadan bir ses çıkıyor. Yok gel yok seni eşin neden getirmiyor bir araba tutsun da seni getirsin bıraksın işi varda geri gitsn. Neymiş hiç gidip onlarda kalmamış eşim. Sanki çok yakndalarda altında arabamız var da biz gitmiyoz. Kayınvalide desen ben hastayım bakamam ki diyor.ona da asla bak demedim bu arada. Tam tersi bakmaması benim işime gelir. Evt zorlanacağımı biliyorum ama ne yapayım benim bebeğim onun en çok bana ihtiyacı olcak tabikide her ne olursa olsun ona iyi bakmak için elimden gelenin fazlasını yapacagım. Yalan yok eşimi de bebekten mahrum bırakmak istemiyorum o da özleyecek o da sarılıp ona dokunmak isteyecek. Şimdiden heyecan ile bekliyor onu çünkü. Artık bagırmak beni bi salın kimse gelip bakmasın diyesm var. Böyle yapınca da eşimi suçlarlar o kadar eminim ki. Ee neden burcu gelmek istemiyor demekki eşi izin vermiyor bu mantıktalar sürekli.

Sakın telaş etmeyin doğum ve sonrası çok güzel bir süreç, eşinizle o anların tadını çıkarın ve bebeğinizi ve kendinizi eşinizden uzaklaştırmayın, emin ol ki eşin sana yeter. Benim eşim bana bebekler gibi baktı, bebeğiyle ve benle bağı kuvvetlendi , bana her baktığında daha çok merhameti arttı, kadınların halinden az da olsa anladı, ben her ağladığımda yanımda durdu destek oldu , eş desteği herkesten daha önemli, doğum sonrası güzel bir bağ kurmakta, kaosa ve kavgaya karışmakta sizin elinizde, evinizde eşinizle ve bebeginizle olun , kaosa müsaade etmeyin , doğum sonrası etrafımda bir insan dahi görmek istemedim, sadece eşimi ve bebeğimi istedim, sakin bir süreç yaşadım, memleketten gelecek herkesi engelledim iyi ki de öyle yaptım, şimdi ise kızımla ve babasının daha doğduğu zamandan bu zamana en iyi şekilde kurulan bağına hayran kalıyorum, doğum sonrası ekstra duygusal olacaksın ve ailen sadece kaosa sebep olacak ...

Şuan oldukları gibi. Kendince beni düşündüklerini sanıyorlar ama sabahtan beridir defalarca aramalar söylemeler bıktırdı beni. Gerçekten iyikide evim uzaktaymış diyorum yakın olsa ne olurdu acaba. Bildiğim tek bir şey var o da her iki aileye de uzak olacaksn

Kesinlikle öyle aileniz bile olsa sınır koymalısınız, yoksa hem eşinizle soğursunuz hem de evliliginiz kökten sarsılır, kimseye yorum hakkı vermeyin anneniz dahi olsa ...

Kesinlikle öyle aileniz bile olsa sınır koymalısınız, yoksa hem eşinizle soğursunuz hem de evliliginiz kökten sarsılır, kimseye yorum hakkı vermeyin anneniz dahi olsa ...
Haklısınız da benim haberim olmadan gelişiyor her şey. Bi bakıom eşimi aramışlar örnek veriyorum. Uyarlama rağmen aynı şeyler

Anladım
Ama mesela yol 6 saat dediniz
Pazar sabahı 6 da yola çıkıp sizi götürse 12 de ailenizdesiniz. 6 saat dinlenip Akşam 6 da oradan geri çıksa 12 de tekrar evinde işte. Yani bence zaten hiç gitmemelisiniz annenize ama gitmek istemeniz halinde otobüse binersin demesini kafam almadı sadece. 18 saat içinde sizi bırakıp günü ailenizle geçirip geri eve dönebiliyor

Ne kadarlık evlisiniz bilmiyorum ben 13 senedir, ve artık kimseye bir şey açıklamamam gerektiğini öğrendim. Aileniz de muhtemelen benimkiler gibi biraz eşinizi eleştirecek yer arıyor. Ben önceden hayır öyle değil böyle değil diye açıklama/savunma yapıyordum. Sonra baktım hiç etkisi yok ki gene neye isterlerse ona inanıyorlar. O yüzden hiiiç kafamı yormuyorum. Babama göre eşim bana ve kızımıza sert davranan, beni çalıştırıp paramı falan kullanan biri. Artık avantaja çevirdim yapmak istemediğim bişey olunca yaa eşim oraya gitmek istemeyebilir vs diyorum
Doğum için de eğer her şey yolundaysa ve umarım doğum sırasında da yolunda giderse çok sakin bir süreç geçireceksiniz
Ben 2 hafta öte bir tarih söylemiştim uzaktakiler gelmesin çağırmasın diye.
Aralık başı doğacak dedim 12 kasımda doğurdum. 2 hafta erken doğdu dedik
Çok sakin çok huzurlu bir doğum süreci yaşadım. Eşimle ikimiz her şeyi yaptık. O bana ben bebeğe baktım: umarım sizinki de böyle geçecek. Aileleri değil bebeği düşünme zamanı şimdi sağlıkla mutlulukla geçsin süreciniz

9 saat yol, özel araçla 6 imiş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…