Ne yapmam gerekiyor?

Burcu ozturk

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2024
167
86
29
Arkadaşlar merhabalar. Hepinize hayırlı geceler diliyorum öncelikle. Ben uzatmadan direk konuya gireceğim. 34+2 haftalık hamileyim. Ailem doğumumu onların yanında yapmamı istediler çünkü gurbetteyim ve burda bana doğumdan sonra bakacak kimsem yok. Kayınvalidem var fakat kendisi sürekli rahatsızlandıgı için ona da güvenemiyorum. Kendisi de dedi ailenin yanına gitmen daha iyi olur onlar sana benden daha iyi bakarlar dedi(yani nazikçe bakamam demek istedi) eşim çok yoğun çalışıyor. O da eğer gitmek istersen seni götürürüm demişti. Sonra babalık iznimde gelirim yanında da dururm demişti. Bugün konuyu kesinleştirelim dedik. Çünkü az bir zaman kaldı doğuma ve erkenden gitmem gerekiyor diye düşündük ne olur ne olmaz. Annem bebeğin bezinden tutun her şeyini almış hazırlamış. Sadece benim gitmem kaldı. Kız kardeşim yanımda şuan bana yardımcı oluyor. Neyse bugün konuyu konuştuk eşim canım ben izin alamıyorum o yüzden istersen eğer sizi otobüs ile göndereyim dedi. Ya da annen ve baban ile görüş gelip seni alsın birileri eğer gerekiyorsa ben mazot paralarını falan her şeylerini karşılarım dedim. Bende birz kızdım ne olacak bir araba ayarla falan ben otobüs ile gidemem mahf olurum yollarda üstelik demezler mi hamile karısını tek başına yolladı diye. O da ne yapayım elimde olan bir şey yok izin alabilsem seni götürmez miym dedi. Ardından ben annemle görüştüm anne dedim gelip beni alacaksanız eğer eşim mazot parasını falan her şeyi karşilayacak sadece izin alamıyor ama doğumda gelecek babalık iznini kullanacak dedim. Bunun üzerine annem çok sinirlendi neden seni tek başına göndermeye çalışıyor bize hiç gelmedi ne zaman gelmeyi düşünüyor diye söylendi.kadın kendince haklı birz çünkü biz evlendk evleneli eşim hiç gidemedi ailemin yanına. Bir defa izin kullandı o da bayrama denk geldi onda da beni tatile götürmüştü. Bir de başka şehirler olunca ve malum arabamız da yok.. Hatta annem eğer o getirmezse binin kardeşinle otobüse gelin dedi. Yani bana geliriz ya da gelmeyiz diye bir şey söylemedi. Bende çok üzüldüm hem eşim tarafından planlarımn bozulmasına hem de annemin o şekilde konuşmasına. Hatta düşündüm ki en iyisi gitmemek çünkü gitsem sürekli eşin neden seni bu halde yalnız gönderdi diye söylenirler kısacası kafam agrır. Fakat bir yandan da burda bakan kimse yok bana. İlk gebeliğim ve tecrübesizim o yüzden birilerinin yardımına ihtiyacm olacak. Siz olsaydınz ne yapardınız arkadaşlar kime ne tepki vereceğimi şaşırdım. Bir de 34.haftadan sonra sizce de otobüs ile gitsem zorlanmaz mıyım?

Kocan oto galerisi olan eczane dükkanı olan birisi değil. İş veren değil. Aylık maaş alan sigortalı çalışan. Keyfine göre kimseye izin vermezler öyle. Adam amirinden patronundan izin alamıyorsa, istifa mı etsin seni götürsün?

Annen gelip sana yardımcı olabilir. Doğru olan annenin gelmesi. Sen hem hamile hem doğum sonrası el kadar bebeklerde yollarda perişan neden olasın? Gelsin annen.

Bana çok mantıksız geliyor doğumu aile yanında yapmak. Çocuğun babası çocuğun doğumunda olmayacak mı yani? Babalık izni alabiliyorsa ki hukuki hakkı alacak tabii ki, evde ikiniz de halledersiniz herkesin anası dadası yok ki destek olacak, yapan yapıyor yani.

Ayrıca ortada araba yok, eşiniz size taksi mi tutacak 6 saatlik yol için? Nasıl araba bulsun istiyorsunuz merak ettim. İzin de alamıyosa alamıyodur. Annenizin yüklenmesi gereksiz şu stresli zamanda

O da gelemiyor kendisi de çalışıyor gelirsem de en fazla 1 hafta kalabilirim diyor. Ama orda babaannem de var kendisi de gelsin ben bebege de ona da bakarım demiş. Annem de öğlene kadar çalışan biri ondan sonra benimle ilgilenir

Anneniz gelsin gelebiliyorsa, söylenmek sizi strese sokmaktan başka bir şeye de yaramaz, abes buldum bu tavrını. Madem sizi düşünüyor gelsin yanınıza yardımcı olsun, eşinizin gelip gitme davasının zamanı mı yahu??

Reactions: Gao

Annen çalışırken, eve gelip hem eve hem sana hem bebeğe nasıl bakacak? Babaannen yaşlıdır. O ev kalabalıktır. Yani yenidoğan için bu kadar kalabalık riskli.

Otobüs ile 8 9 saat sürer özel araç ile gitsem en fazla 6 saat
Doktorunuza danışın, problem görmezse otobüse binin. Eşinizin neden izin alamadığını iyice sorgulayın. Yani ailenize gitmemek için sizi tehlikeye atacak kadar akılsız olamaz herhalde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…