ne yapmalıyım kızlar dayanamıyorum artık.......

E

EU1

Ziyaretçi
kızlar ben başka ilçede çalıştığım için tayinim çıkana kadar merkezden ev tutmayıp hafta sonu kaynanamda oturmaya karar verdik..çünkü eşim merkezde çalışıyo..ben ilçede..hafta içi o merkezde kalıyodu bende ilçede..bi hafta sonu dedik tayinim çıkınca merkeze ayrı ev tutucaktık..ben hamile kaldım sonra..şimdi 3 ayllık bebişimiz var..tayinim ocakta çıktı...ama biz hala kaynanamlarla oturuyoruz..iyi geçiniyorduk..benim annem öldüğü için onu annem yerine koydum..bu fedakarlığı her gelin yapmaz..hamileliğimin 7.ayında artık ağırlaştım..ev işi yapamaz oldum..kaynanam temizlik hastasıdır..ben çok fazla iş yapamayınca söylenmeye başladı..ama hafta içi çalışıyorum..ve kaldığım yerde şartlar çok ağır..hafta sonu kocamı görebiliyorum..ve ancak o zaman rahat ediyorum...2 günümüde temizlik yaparak geçiremem..ama sussun diye mecbur yapıyordumson ayımda artık kaynanam zıvanadan çıktı kızlar..son ayım dediğim 8. ay..onun yüzünden bi ay erken doğum yaptım..o halimle dubleks evin hertarafını temizledim..deterjan kokuları falan bi iki saat sonra sancım başladı..bebeğimin kalbii durmak üzereymiş..sezeryana aldılar..kendi inkar etsede onun yüzünden oldu.bebek doğunca sağolsun 40 ıma kadar çok iyi baktı bana..zaten bakıcak başka kimsem yok..sonra yine temizlik muhabbeti başladı..çocuğum çok huysuz..gazlı bir bebek..saatlerce ağlıyo..onunlamı ilgileniym..evlemi..yani yapıyorum temizlik ama tatmin olmuyo kadın..hep fazlasını daha mükemmelini istiyo..sonra ayrı eve çıkın demeye başladı..bende çok istiyorum..ama eşim çocuk var çıkarsak sen çalışmaya başlayınca kim bakıcak diyor..kaynanam ben bakarım diyor..ama eşim çıkmıyor..

geçenlerde eni sonu tartıştık..haklı olduğum halde haksız duruma düştüm..eşim annemin elini öp bi daha olmasın dedi..konu kapandı..
sonra yine bi mevzu oldu..kaynanam beni azarladı resmen anne yanlış anlıyosun falan filaan dedim birde temizlikçiyle benim hakkımda dedi kodu yapmışlar..gelmiş oda baana laf söylüyo.akşamda kocama bana bağırdı karın demiş..artık dayanamadım..yalan yeter artık çocuğumu alıp gidiyorum dayanmamıycam diye ağladım..eşim toplan beraber gidiyoruz dedi..kayınbabam ağladı..torunumdan ayırmayın beni diye eşim babasına çok düşkün o ağlayınca çocuk 3 yaşına gelene kadar çıkmıycaz dedi..çıldırmak üzereyim...

öncelikle bir anne olduğun için anneler gününü kutlamak istiyorum..sonra okuduğum yazı inan beni çok üzdü ..yaşadıklarına üzüldüm..son olan olayla eşin zaten son noktayı koymuş gibi...ama eşinle sakin bir ortamda iyice konuş ya ayrı eve çıkmaya ikna et yada annesiyle konuşup biraz anlayışlı olmasını istesin..kendini fazla üzme..herşey olacağına varıyor..eminim eşinde o sinirle söylemiştir..bu devirde çocuğa güvenilir birini bulup baktırmak gerçekten zor iyi düşün iyi karar verin..
sevgiler...

canım öncelikle anneler günün kutlu olsun. bence en iyisi eşinle tekrar konuş bu konuyu. sakin sakin durumu anlat. haftasonları geliriz görürler çocuğu falan dersin. şimdilik dediğinin yaptırıncaya suyuna git ama mutlaka ayrı eve çıkın. 3 sene oturursan beraber iyice yüz göz olursunuz. ama biraz sabır kendini harap etmeden yap bunları. bu arada ev işi için kendini öldürme lütfen sen o evin gelinisin hizmetçisi değil.

canım çok zor bi durum ya.Ama görülen o ki eşin ailesinin etkisinde çok kalıyo.Kayınpederinin yaptığını pek anlayamadım.Tamam torununu çok seviyo ama ne kadar kişi torunuyla beraber kalıyo ki.Senin de mutluluğun önemli değil mi?Bi de eşin demiş ya 3 yaşına kadar çıkmıycaz diye.Neden 3 yaş o zaman daha çok bağlanmıcaklar mı bebeğine?O zaman onlar için daha zor olmıcak mı?Onlara yakın bi yerde ev tutma imkanınız yok mu?Bence eşinin kayınvalidenin yaptıklarını kendisinin görmesinin sağla.Sen annesini şikayet ediyomuş gibi gösterme.Öyle olunca ters tepki yapar.Ben eşimin ailesiyle 1 ay aynı evde kaldım.Kayınvalidemden yana hiç bi sıkıntım yoktu ama kayınpederimden çok çektim.Eşime anlatmasam da sürekli beni ağlarken yakalıyodu soruyodu anlatmak zorunda kalıyodum.O zamana kadar beni ikna edip onlarla oturmak istiyodu ama olamayacağını kendisi gördü.Bence sen de kendisinin görmesini sağla.Aklıma gelenler bunlar canım.Allah yardımcın olsun.

allah sabır versin canım ama bence ayrı ewe taşınmanız en doğrusu, ev üstüne ev kurulmaz .bide neden 3 yasına kadar bekliyceksiniz onu anlamadım.

3 yaşında kreşe verebilecekmişiz çocuğu eşim bu şekilde düşünüyor cnm..ama ben sıkıntıdan çok zayıfladım..sütüm kesilir diye korkuyorum..evde herşeyi sorarak yapmakta çok kötü..makineye çamaşşır atıcam soruyorum..atabilirmiyim...bişey yapıcam yapabilirmiyim..özgür olmak istiyorum..çok öaresizim kızlar...

bence geç kocanın karşıısna
zaten burda kalmak gibi bir planımız yoktu
ben dayanamıyorum
ayrı eve çıkalım
ben çalışırken çocugu annene bırakırız
baban da görmüş olur hem
ben de rahat ederim de
şimdi demezsen
bir daha hiç deme fırsatın olmayacak gibime geliyor
3 yaş fln bahanee:enbuyukkk:

siz o eve hizmetçi olarak gitmediniz ki.elbette yardım edeceksiniz ama 8 aylık hamileyken koca evin temizliğini yapmak ne demek?üstelik çalışan bir bayansınız.
kayınvalideniz de ayrı eve çıkın demiş üstelik,bence çok zorlamayın evi ayırın. kayınvalideniz gündüz çocuğa bakar. okul dönüşü çocuğunuzu alır, evinize geçersiniz.
eşiniz de çalışıyor,maddi olarak onlara bağlı değilsiniz. bence eşiniz masraftan kaçıyor.siz ayrı eve çıkmak istediğinizi eşinize kesin dille söyleyin. güzel bir mesleğiniz var,geçiminizi rahat karşılarsınız. kendinizi yıpratmayın.
olaylar daha fazla tatsızlaşmadan evi ayırmanız en iyisi.
ev ev üstüne olmaz.eşinizi ikna edin.

ay çok üzüldüm
ayrı eve çıkın bebeğede bakıcı tutun
herkesin kaynanası yanında değilki

Canım yazını okudum çok üzüldüm yaşadığın gerçekten ağır şeyler bana sorarsan ayrı eve en kısa zamanda çıkmanı tavsiye ederim 1 ev içinde 2 ev olmaz bunu unutma şeker.bebeğede elbet güvenilir birisini bulursun unutma ki herkesin yanında annesi veya kayınvalidesi yok.Sende anneciğin nasıl yoksa kayınvalideninde olmadığını düşün o zaman ne yapacaksan şimdide onu yapmanı tavsiye ederim tabiki karar senin.Allah yardımcın olsun güzelim takma fazla kafana bu arada anneler gününde kutlu olsun öpüldün:1hug:

hayatım değil kaynanla kendi annenle bile yaşamak çok zor. kocanda seni destekliyor. onu iyilikle yola getirip ayrılmalısın bence.

buna benzer bir teklifte bana yapılmıştı eşimin ablası eşinden ayrı tripleks evde 4 çocuğuyla yaşıyor alt katta kalın boşyere kira vermeyin dediler baştan kabul etmedim şimdi ayrı evlerdeyiz bebeğimde bakıcıda kayınvalidemler memleketten kalmaya bile geldiklerinde bakıcımı çağırıyorum bakımında farklılık olmasın diye arkadaşların dediği gibi tepkini koymazsan zor bu işler

ahhhhhhhhh arkadasım ahhh böyle konulara hemen bende dalıyorum çunku bende bırlıkte oturuyorum 1senedır 1kızım var 3yasında bana neden 2.cocuguda yapmıyorsun dıyorlar çevremdekıler işte bu yuzden hamılelık ayrı lohusalık ayrı emzırme derdı alt ust degıstırme hepsı dert bende evım olsun dıye beklıyorum kıra vermeyıp ev yapalım dıye ama daha nerde baslamak benım kayınpederımde ıyıdır ama kaynana degılmı sessız durup laf sokmaya bayılır aynı dertteyım bende suan depresyondayım.......

ayy canım cok zor bır durum yaa

kıyamam sana esınle konusacaksın canım ınsanla anlayıss gosterır canım

canım allah yardım cın olsun nedim... ama bencede eger mecbursan çalışmaya kaynanan baksın çocuguna işten sonra alırsın kayın babanada dayanammaış eşin şimdi daha çok yenii 3 sene sonra ayrılınca ansıul dayanıcak sanklii.. bence çıkın derim o evden insan o evde evladını bile rahat yetiştiremeskii

teşekkürler kızlar..kaynanam şimdi şehir dışında...eşim ben kayınbabam kalıyoruz..şimdi herşey benim elime bakıyo...böyle çok zevkli karışan yok..hesap vermek yok..stres yok...herşeye yetişmek zor oluyo ama kafam rahat...yarın temizlikçi kadını çağırdım..ayrı olarak ben parasını vericem..düşünün 5 saate yakın bebek kucağımdaydı ve hep ağlıyo..yani bebeğimi oyalamak çok zor...biraz huysuz...şimdi işlerimi yaptım ancak oturdum..yarın kadın evi temizler öbür gün kaynanam gelicek...yine beğenmiyecek bağırıp çağıracak.kapıları pencereleri dolapları çarpıcak...ve bende ben değil bu temizliği senin kadının yaptı onu çağırdım diyeceğim...şimdiden strese girdim yaaa..bana dua edin olur mu kocamı ikna edeyim hayırlısıyla bir eve çıkalım..yoksa iyiyken kötü olucam kaynanamla..çünkü artık susmaya dayanamıyorum..bi atasözü varya
aç bırakma hırsız olur..çok söyleme arsız olur..bende kaynanam söylene söylene arsızlık yoluna gidiyorum...kalp kırmaya başlıyacağım..çünkü hamileliğimden beri odalara kapanıp içime atıp ağlamaktan bıkktım...

kayınvaliden hasta mı kaç yaşın da arkadaşım neden birlikte oturuyosunuz çok zordur eminim üzüldüm inşallah ayrı eve çıkarsınız hemde çalışıyosun bebek te var çok zor olur

kızlar birde şuna karar verdim kocamı ikna edemezsem çıkmaya bir bakıcı buraya kaynanamın evine tutucam 5 gün hafta içi gelsin..çocuğu ben tutarken yada kaynanam tutarken o evide temizler..bende kaynanamda rahat ederiz...kocam bunu kabul ediyo...ne dersiniz mantıklı değilmi

bak şuda olabilir bakıcı sizin eve gelsin kayınvaliden de arasıra uğrasın...

ay ben anlamadım madem temizlik için yardımcı birini tutabilcek gücü var, NEDEN 8 AYLIK HAMİLE KADINA TEMİZLİK YAPTIRIYO Bİ DE BEĞENMİYO YAHUUU??!! insan diil yemin ediyorum, olmas böle şey...!!!

bence en güzel çözüm ayrı eve çıkmak eşine bunu söylemelisin nasıl olsa elinde mesleğinde var ciddi ciddi niyetini belirt çocuğu okula giderken bırakır dönüştede alırsınız dedeside görmüş olur bence en mantıklısı bu canım....

X