ne yapmalıyım kızlar dayanamıyorum artık.......

bence en güzel çözüm ayrı eve çıkmak eşine bunu söylemelisin nasıl olsa elinde mesleğinde var ciddi ciddi niyetini belirt çocuğu okula giderken bırakır dönüştede alırsınız dedeside görmüş olur bence en mantıklısı bu canım....

evet cnm bencede ama eşime anlatamıyorum.olmaz deyip duruyor..babam böyle istiyo diyor..ya babam sabah çıkıyo akşam geliyo..bütün gün evde biz beraberiz..anlatamıyorum derdimi..bişey almam evede eşya istemiyorum dedim..yeterki huzurum olsun..biraz daha idare et dedi...naapiym kızlar eşimdenn başka kimsemde yok mecbur dinliicem sözünü...çok fazla üstüne gitmekte istemiyorum...offf...
temizliğin hayatımda bu kadar beni bıktıracağını tahmin edemezdim...yani hergün baştan aşağı dubleks evde temizlikmi yapılır yaa...bütün herkesede temizlik yapmayıp oturduğumu söylüyormuş...
geçenlerde eşimin teyzesi geldi..bana diyoki artık bebeği kayınvalden tutar sen kayınvaldenle görümcelerini rahat ettiricen hizmet etcen biraz diyor...çıldırdım..ama sesimi çıkaramadım...sonra kötü olan ben oluyorum..
bazen diyorum ki canm annem hiç bi iş yaptırmazdı bana kıyamazdı...el acımaz bu bi gerçek..kızlarına ama kıyamıyor kaynanam..

çalışıyorsun arkadaşım niye bunları çekiyorsun
konuş kocanla ayrı eve çıkın
kreşler var bakıcılar var

kocan hayatından pek menmun galiba
ama senin psikolojin nasıl hiç sormuyor
sen nasıl verimli olcakasın öğrencilerine

umarım en hayırlı kararı verirsin.

Zor bir durum Allah yardımcın olsun tatlım. İş bence eşinde bitiyor. Eşinle sakin bir dille konuşup ayrı bir eve çıkmaya ikna etmelisin. Kayınvalidenle yine huzursuzluk yaşayacaksın elbette.Eşine yansıyacak eşinle aran bozulacak kayınvalidenle sorunlar iyice artacak. Ayrı bir eve çıkıp bebeği de hafta sonları vs. götürürsünüz. Üzme kendini bebeğini düşün yemene içmene dikkat et. Sevgiler...

geçenlerde eşimin teyzesi geldi..bana diyoki artık bebeği kayınvalden tutar sen kayınvaldenle görümcelerini rahat ettiricen hizmet etcen biraz diyor...çıldırdım..ama sesimi çıkaramadım...sonra kötü olan ben oluyorum..
bazen diyorum ki canm annem hiç bi iş yaptırmazdı bana kıyamazdı...el acımaz bu bi gerçek..kızlarına ama kıyamıyor kaynanam..

Bu ne demek ya hiç hoş değil. O bebek senin sen bakacaksın. Gelinisin o ailenin yardımcı olursun ama hizmetçileri değilsin. Oldu sen çocuğunla ilgilenme onların rahat etmesini sağla. Ne kadar saçma bir düşünce. Eşin hiç mi anlamıyor seni.

canım bu kadar sessiz olma. yapma. zaten yapsan da yapmasan da degismiyor. esin de ne kadar rahatmıs oh. sen cek cileyi. biraz O'na yaptır evin isini. kayınvaliden o zaman bakalım apıyo. sinir oldum. kayınvalidene degil ama. sessiz kalmana.

Bence hiçbir iş yapma.Kadın yapsanda söyleniyo yapmasanda en iyisi yapma.Çocuğunla kendinle ilgilen nasıl olsa kaynanan dayanamaz sizde o evden çıkarsınız. Söylediklerinede hiç aldırış etme kocan işle ilgili birşey söylerse çocuğunu göster. Benim tek işim bebeğim de.

çok kotu bır durum bence geç eşinin karsısına anlat sıkıntını çok zor anlaya bılıyorum yasadıklarını konuş konuşmaktan başka bır sey yapamazsın umarım eşinde senı anlar eğer kı senı şimdi slmazlarsa üç yaşında hiç salmazlar o zaman torun daha da buyyumuş olcak daha fazla alışacaklar bır an önce çözmeye bak

valla acilen çıkmalısın o evden.çünkü dahada yüz göz lacaksınız ve zamanla tartışmaların boyutuda değişecek.

Valla ne yalan söyliyim okurken bile çok sinirlendim, üzüldüm.
Bunlar kendilerini pohpohlayacak hizmetçi arıyorlarmış demekki.
Kocanı da sıkmak istemiyorsun anlıyorum arkadaşım ama bu işe böyle devam ederse onu hayırlı görünmüyor.
Sen tatlı tatlı kocanı işle bence.
İlk önce direk ayrı eve çıkalım diyemesen bile, eşinle başbaşa olunca neler yapacağınızı, neler yapmak istediğini falan anlat..
Bebeğimizle şöyle vakit geçiririz, böyle yaparız falan filan..
Ne kadar yorulduğunu, eşine bile vakit ayıramadığın için de üzüldüğünü söyle..
"Evin içinde şööle seksi seksi geceliklerle dolaşırım ben aşkımaaa" de mesela.. tatlicadiarzu
Ne bileyim işte sen bulursun yolunu eminim ki..
Ama kaynananın yaptıklarından dert yanarsan eşin ikna olucak gibi görünmüyor..
Allah sabır versin ve yardımcın olsun inşallah..

Bak arkadaşım sen kendini bunlara çok ezdirmişsin. Kocanla açık aöık konuş başka türlüsünü anlamıycak gibi görünüyo. Ben çocuğumu alıp gidiyorum bu evden sen de ister bizle gel ister ananla babanın dizinin dibinde otur de. Çocuğa kadın gündüz sen çalışırken baksın. Yoksa boşarım seni de. Hepsi bu kadar kendini böyle ezdirirsen bu insanlara tepene çıkarlar. Bedava hizmetçi bulmuşlar tabi gitmeni istemezler. Gitmeye kalkınca da duygu sömürüsü. Ağır oolucak ama bence eşini boşanmayla tehdit etmekten başka çaren yok gibi görünüyor. Başka laftan anlamıycak gibi görünüyor. Ha çocuk 3 yaşına gelince de ayrılmaman için başka bahane bulur onlar büyük ihtimal merak etme.

vallah arkadaşım
sende peygamber sabrımı var gerçekten
sen bir annesin, eli ekmek tutan bir öğretmesin, ekonomik özgürlüğü olan bir bayansın ve bunlara katlaniyorsan gerçekten peygamber sabrı var derim buna
ben olsam kesinlikle katlanamazdım
taaa başından beri haftasonu içinde olsa ev tutmuştum
yada eşimin benim yanima gelmesini sağlamıştım
neyse onları geç
senin yerinde doğum yapmadan kendi evime geçmiştim
kayinvaldene allah akıl fikir versin
aynı şekilde eşinede inşallah
yetişkin bir insan bukadar anne babasının ağizina bakarmı?
neymiş torunundan ayrı kalacakmış
kal allah allah neolmuş senin çocuğunmu
herke kendi evinde mutlu olsun demiyorda bebek gibi ağliyor
şaştım kaldım senin adınada çok üzüldüm
ama kendini ezdirmemelisin arkadaşım neden ezdiriyorsun?
senin kapı gibi bir işin var onlara muhtaç değilsin neden çekiyorsunki
eşinlen iyiliklen konuşmusun olmamış bundan sonrada dediğini yaptırana kadar daha farklı konuşmalısın
çocuk 3yaşına geldiğinde size tamam artık biz torunumuza doyduk ayrı eve çıkabilirsiniizmi diyecekler sanıyorsun?
çocuk büyüdükçe işler daha da başka haller alacak
senin çocuğa hayır dediğin şeylere kayinvalden/kayinpederin evet dicek bu sefer çocuğun eğitimine terbiyesine karışıyorlar diye kavga çıkacak
vs. vs.
kendini rahat hissedemediğin makinayi nezaman çalıştırıcağina kendin karar veremediğin izin alman gereken evde ne işin var arkadaşım? senin bunlara gerçekten ihtiyacın varmı?
bugün elini verirsin yarın kolunu kurtaramasın
neymiş kayinvalden çocuğa baksın sende kayinvaldenle görümcelere hizmet edecekmisin
arkadaşım sen bir öğretmensin kendine gel bir zahmet
senin ders alman zamanlar bitmiş artık sen ders vermelisin
allah yardımcın olsun

off haklısınız kızlar..ben evden ayrılmadan huzur bulmayacağım olmuyo böyle..özgür olmak istiyorum..sürekli tedirgin tedirgin yaşamaktan sıkıldım...beni yüreklendirdiğiniz için sağolun...eşimle aram açılmasın diye sesimi çıkarmıyordum..ama artık öyle olmayacak...yarın kaynanm geliyo bakalımm şimdi kadın var kadın çağırdım temizlik yapıyo..bizim çocuk hiç durmadı bugün...ama yinede çok rahattım..evde herşey bana bakıyo karışan yok..bakalım yarın neler olucak...

canım arkadas cok dogru yazmıs. emin ol cocuk buyukten sonra onlar da daha da yaslanmıs ve cocuga alısmıs olacaklar. kayınbaban gene aglayacak. emin ol bu bir kısır dongu. kayınbaban da sizle kalın madem o kadar cok seviyosa gider kalırsınız gene. ama v ev ustunde olmaz. kayınvalidene de hak veriyorum birazcık. eger cok titizse hastalık derecesinde ise o da ister herkesin evi ayrı olsun ve stemeden de olsa huysuzlanıyordur. bence biraz sesini yukseltmelisin. esin 3 yas sınırını nasıl koymus Allah askına. o zaman ayrılmanın daha da zor olacagını anlat esine.
cunku halamdan biliyorum. gelini yanındaydı. iki torunu. sonra halamın oglu baska sehirde is bulunca gittiler. simdi hem halam hem enistem diye dond ev sessiz kaldı. bombos. cocuklar buyuk degil. ama bastan ayrılsalardı boyle olmayacaktı. cok alıstılar evde cocuk sesine. birden sessiz kaldı.

esin ilerde ayrılmanın daha or olacagını dusunemememis. ve konunu cozumunu sadece gecistirmis. ertelemis. bu problem bi iki sene sonra daha da buyumus bir halde karsına cıkacak. esini ikna tmelisin. tavrını koy bence. kayınbabanla da gerekirse sen konus.

arkadaşım madem eve temizlikçi çağıracak kadar paran var,o zaman bir ev kiralayın, mümkünse onlardan uzak bir yerden olsun,çocuğunuzuda verin bakıcıya,görmek istedikleri zaman gelsin görsünler ama kesinlikle çocuğuna kayınvaliden bakmasın bence bu kadın ilerde bunu senin başınada kakabilir.Hiç bir şekilde onlara muhtaç değilsin,muhtaçmış gibi de davranma.yasakkelimeyasakkelimeyasakkelimeBence kayınpederin falan da bahane resmen eşin ailesinden ayrılmak istemiyor.Tavrını kesinlikle koymalısın eşine karşı.

canım yaa öncelikle bebeğini sağlıklı bir şekilde büyütmeni ümit ederim..bu temizlik hastalıgı çok kötü bişey allah sana sabır versin.

off haklısınız kızlar..ben evden ayrılmadan huzur bulmayacağım olmuyo böyle..özgür olmak istiyorum..sürekli tedirgin tedirgin yaşamaktan sıkıldım...beni yüreklendirdiğiniz için sağolun...eşimle aram açılmasın diye sesimi çıkarmıyordum..ama artık öyle olmayacak...yarın kaynanm geliyo bakalımm şimdi kadın var kadın çağırdım temizlik yapıyo..bizim çocuk hiç durmadı bugün...ama yinede çok rahattım..evde herşey bana bakıyo karışan yok..bakalım yarın neler olucak...

evde özgür olmak çok güzel değil mi,arkadaşım ayrı eve çıktın mı.son durumun nedir merak ettim.herşey gönlünce olur inşallah:teytey:

X