Ne yapmak lazım?

hani sen dedin ya sıfır kilometre de var elimde ama mantik evliligi olur karar veremiyorum diye
bu evlenmeyi dusundugun adam biliyor mu elinde bir erkek daha tuttugunu

senin bu kötü kalbini anlayan bekar biri seninle evlenmez.
gün gelir belki sende boşanırsın.hayatta kimin başına ne geleceği belli olmaz.senin çocuğunda belki üvey anne eline düşer.allahdan kork biraz.
seni kınıyorum.

kendinizle nasıl çelişiyorsunuz şimdi. ben okuduğumu yazdım. bakın orada yazmışsınız. adamın çocuğundan bahsetmesinden nefret ettiğinizi, beyninizin döndüğünü... ben mi uydurdum bunları... ya sabır:eek:klava:....engellemiyorsunuz da adamın onu özledim demesinden bile nefret duyuyorsunuz.. daha da kötü. bundan nefret duyan adamla çocuğunu görüştürür mü. mantığımızı çalıştıralım bir. ..anlayış . evet. ben anlayışlıyım. ama siz.:nazar:.. yazınızı bir daha okuyun ve bana anlayışlı olduğunuzu tekrar söyleyin.... ....

BAKIN GENE AYNI ŞEYLER DÖNÜYOR..BENİM DEMEK İSTEDİĞİM ŞEYİ HALEN ANLAMAMIŞINIZ.VE GÜZEL FİKİRLER VEREBİLCEK BİRİSİNE BENZİYORSUNUZ.NEFRET DUYDUĞUM ŞEY O DEĞİL BİR ÇOCUKTAN NEFRET DUYULMAZ.DUYSAMDIM KİMSESİZ BİR ÇOCUĞA GÖNÜLLÜ ANNELİK YAPMAM İNANIN 10 TANE ÇOCUK BAKARIM.BENİM TEK İSTEDİĞİM ÇOCUGUNDAN BANA BAHSETMESİN ANNESİNE BAHSETSİN DÜŞÜNÜN ANNESİ BİLE BİRGÜN ÇOCUĞU İÇİN O KADIN ÇOCUGA BABAANNE BİLE DEDİRTMEDİ.İSMİNİ SÖLETİYOR DEDİĞİNDE BEN ÜZÜNTÜ DUYMUŞTUM.KADINCAĞIZ OĞLUNA BÖLE KONULARI ARAMIZDA KONUŞALIM BAK KIZDA ÜZÜLÜYOR DEDİ..ANLATABİLİYORMUYUM DÜŞÜN ANNESİ BİLE BENİUZAK TUTUYOR ÇÜNKÜ BENİ ANLYOR.AMACIM ŞU BANA ANLATMASIN.GİTSİN ARKADAŞINA ANNESİNE KIZ KARDEŞİNE ANLATSIN..

YOKSA GENE ANLATAMADIM MI SİZEE::a015:

SİZLER ANLAYIŞLI GÖZÜKÜRKEN VERDİĞİNİZ CEVAPLARA BAKIN BENİM DEMEK İSTEDİĞİM ŞEY O DEĞİL.DİKKAT EDİN GÖRÜŞMESİNİ İSTEMİYORUM ENGELLİYORUMDİYE BİR KELİMEMİ GEÇTİ.O GÖRÜŞŞÜN AMA BAHSETMESİN.BELİRTMESİN ÖZLEMİNDEN.OTOMATIK ESKİ EŞİNİN İSMİ GEÇİYOR OLAY BAŞKA YERLERE GELİYOR.VE BİRDEN 3 KİŞİ HAYATI YAŞIYORZ.YOKSA MASUM BİR ÇOCUKLA NE MÜCADELEM OLUR.AMA SİZLER OOOOOOO

VURUN KAHPEYE DEMİŞİNİZ DİREKT..

İNANIN ÜZÜLDÜM...kaydirigubbakcemile

(BAZI BAYANLARIN BENİ ANLAYIP BENİ RAHATLATAN CEVAPLARI İÇİN TEŞEKKÜRLER)a.s.
anlamıyorum.görüşsün ama özleminden bahsetmesin. nasıl olacak o... adam sizinle evlenince hiç mi bahsetmeyecek kızından:1shok:bu durumda evlendiğinizde kızıda evee getirmeyecek... ne olur ne olmaz çünkü eski eşini hatırlar kızına baktığında.:nazar:

ben yazmıştım okuduysan eğer ama verdiğim öneri sana yardımcı olabilir bu oonun sevgisini kızıyla paylaştığını düşünerek bilinç altı bi huzursuzluk tarzında bir durum ve bunu aşman için kızıyla yakın ilişki kurman seni çok rahatlatır.. ve sevyorsan bunu aşabilirsin sevmiyorsanda daha uygun biriyle olabilirisn ama bu haz almadığın hoşlanmadığın biride olmasın hayat kısa bunu istemediğin biriyle yaşamak hayatı hiç yaşamamaktır..

Arkadaşlar cevap yazmayalım.
Sinirlerimize yazık.
Hala kendini savunuyor.
Nasıl istiyorsa öyle yapsın.
O veya 2.el.............

bence evlen hic cekinme

zaten kizini 3-4 ayda bir kere goren bir adam
seninle arasini bozmamak icin tumden siliverir

eger gercekten kizini sevse olse birakmaz gormeden durmaz
kendi oz cocugunu sevmeyen bir erkekle cok mutlu olursun inan
tam sana gore tam senlik

dilim kopsaydıda ben sıfır km demeseydim.ama anlattığım şey ona çıkıyor.demek istediğim şey şimdi ben bu adam çocuklu diye bırakıp
hiç evlenmemiş.düğün yaşamamış.damat olmamış.bir eşi olmamış.ve bundan çocuğu olmamış biriylemi evlensem mi demem gerekti.ben argo tabirini kullandım.tamam 0 km silin acıklamasını dikkate alın o zman.

0 km'yi de dikkate almasam konunun elle tutulur tarafı yok.

elle tutulur bir taraf olması için mesaj belki şöyle olabilirdi:

"benim eşinden ayrılmış çocuğu olan biriyle birlikteliğim var. sevgilim kızıyla pek görüşemiyor. ama sürekli bana ondan bahsediyor. ben ise ondan bahsettikçe aklının eski eşinden olduğunu düşünüp kıskanıyorum. onu çok seviyorum ama bu duygu beni sürekli kemiriyor. evliliği düşünüyoruz ama bunun aramızda sorun olmasından korkuyorum.

bir de benle evlenmek isteyen bekar bir bey var. buna karşı içimde bir sevgi yok ama mantık evliliği yapabilir miyim diye düşünüyorum. siz olsaydınız ne yapardınız?"

eğer üslubunuz bu şekilde olsaydı belki bu kadar sert tepkiler almazdınız.

bunların yanında baştan beri yazdıklarımı hala ısrarla savunuyorum çünkü sizin yazdığınız yazının ucu çok açık ve bende açık ucundan tutup üslubunuzun sertliğince cevap verdim.

seni anlıyorum sanırsam yani burda içte bir kötülük yok kızından bahsetmesi seni huzursuz ediyor belki bilinç altı bir sevgisini bölmesi sebepli kızına karşı bir kıskançlıkta diyebiliriz.. Ilerisi kötü olur diyemem bence kızıyla biraz yakınlaşman yeterli olur yani sende gör yakın ola tabi okişi seviyor ve ayrılmayı düşünmüyorsan ha dört dörtlük bi sevgimde yok diyorsan daha kafana uygun birisinide bulabilriisn ama bahsettiğin bu sorun bence çokta büyük değil.. Deidğim gibi açıksözlü bi şekilde hislerini belirtmissin ve garip yorumlar gelmiş bende onlara hayret ettim sanırsam yanlış algılamışlar olayı her neyse bu huzursuzluk kızıyla yakın olursan tanırsan geçer diye düşünüyorum empati yap yani ya sen olsaydın kızı olan?

tşkler beni anladığınız için inanın davamı unuttum ben yapılan yorumlar çok kırdı ..üvey anne kötüanne.ne oluyoruz ya..kendimi tuhaf hisstim o zman adamı karşıma alayım hayatım kızın için gel gelecek planları yapalım diyeyim..ama bu tarz konuşmalar şaşırttı beni ve siz gerçekten anlayabildinz beni..çocuk zaten doğuda annesinde.ben istanbuldayım..kadın eşini aldatmış adam gene çocuğunu bırakmış ona.ama bazen diyor alıcam yanıma zorlan falan o zzaman nefret ediyorum kendimden aşkımdan..anladınız dimi...

Bakın gene aynı şeyler dönüyor..benim demek istediğim şeyi halen anlamamışınız.ve güzel fikirler verebilcek birisine benziyorsunuz.nefret duyduğum şey o değil bir çocuktan nefret duyulmaz.duysamdım kimsesiz bir çocuğa gönüllü annelik yapmam inanın 10 tane çocuk bakarım.benim tek istediğim çocugundan bana bahsetmesin annesine bahsetsin düşünün annesi bile birgün çocuğu için o kadın çocuga babaanne bile dedirtmedi.ismini söletiyor dediğinde ben üzüntü duymuştum.kadıncağız oğluna böle konuları aramızda konuşalım bak kızda üzülüyor dedi..anlatabiliyormuyum düşün annesi bile beniuzak tutuyor çünkü beni anlyor.amacım şu bana anlatmasın.gitsin arkadaşına annesine kız kardeşine anlatsın..

Yoksa gene anlatamadım mı sizee:

Niye beni anlamadan yargılıyorsn.neyse anlamayın.

Birgün umarımsizide anlatmak istediğiniz şeyi anlamazlar benim gibi kendi çinsinden sizin sözlerinizi duyarsınız..

evet anlıyorum ve dediğim gibi kızı hiç tanımıyorsun anladığım kadarıyla ve sevgisini paylaştığını düşünüyordun buda gayet normal bunu herkez hissedebilirdi.. ve seviyorsan o kişiyi çocuğu tanımanda fayda var anenden babadan ziyada yetim bakış açısıyla değerlendir.. ve sevgilinin çocuğu onsa sevgisi tabiki olucak ama sana olan sevgiside daha farklı bir sevgi bunu unutma yani ikisi birbirne karışmaz biri diğerini azaltmaz.. burda olay senin kendi içinde bunu kabuletmen.. çocuğundan her bahsettiğinde gözünün önüne bir kız çocuğu getir babasız..

Pardon ama halen hakaret ediyorssn.inşallah sizide sizin gibi anlamayanlar çıkar ki bakın olgunlukla beni anlayan bana yardımcı olan bayanlara bakın biraz.sizde psikolog olsaydı eğer size gelen hastalar bir bir intihar ederdi bu şekilde davransaydnız.farzedin sucum varki yok anlayan anladı.bu şekilmi atın bunu falan..yahu gecen okudum yuva yıkan kadını bile kimse bu kadar yermemiş.ki 3 çocugu babasız bırakmış bir kadınaaa..
Genede canın sağolsunnn

tamam yazmıyorum sizi dinleyip

Arkadaşlar sizce bu adamı bırakıp 0 el mi alsam ,ki var.ama sevmiyorum.mantık evliliğiolur.

bence bunu sevgiline sor
de ki elimde bir tane de sıfır kilometre tutuyorum haberin olsun
ne yapsam hanginizle evlensem filan de

yahu cidden yargıcı girmisisniz olaya sizde ama yaa ben sinir oldum şimdi öncelikle gayet normal bir ata sözü vardır bir kızı bin kişi ister bir kişi alır benimde canım kadar sevdiğim bir sevgilim var başkasına asla bakmam ama çevremde benimle ilgilenen ahtta hiç oralı olmadığım halde evlilik teklifinde bulunan insanlar var ve ve bu arkadaşın demek istediği sevdiği insanda olumsuz bir yön gördüğü için eğer olmassa bu tarzlı düşünmem beni isteyen başka biriyle evlenmem olurmu anlayışı ve siz bunu alıp nerelere götürüyorsunuz ya uslubü farklı olabilir bende geçen bir konuda erkekler 0 km kız ister başkalarının canını yakıp dedim ve kimse buna tepki vermedi burdada kullanılmış bir mecazi anlam ne var bunda... oda konuyu özet geçmek için yani evlenmemiş çocuksuz yerine sıfır denmiş biraz espirilice.. neden abartılıo
ben iki sene psikoloji okudum bu arkadaş yardım istemiş gelin beni yargılayın fırçalayın dememiş neyaptığınızın farkındamısınız sizinki yardımdan ziyade stres atma bir insanın sorunu üzerinden

Son düzenleme:
canımseninifade tarzın ve kelimelerin yanlış olduğu için yanlış anlaşııyor olmayasın
ben yazını okudugumda anladıgım şey sevdiğin adama araba muamelesi yapıyor olman 2. el yok sıfır gibi
ve bu araba gibi gördüğün adamın yedek parcalarından nefret ettiğin eşi cocugu gibi
ilk mesajına bak düzelt kelimelerini biraz daha özenle sec
adamın cocugundan bahsetmesinden nefret ediyorsan bence dediğin gibi 0 al da o kız cocugunun geleceginde izler bırakma

insanlar tepkili EVET bende aynı tepkiyi duyuyorum içimde bunun sebebide senin konuşma tarzın bu araba deil yada başka bir EŞYA bu kadar basite indirgemek çok yanlış evliliği ,bırak evliliği adamı,,,,,,o senin için böle düşünse ne hissederdin???????? eğer düzgün cümlelerle yazmış olsaydın herkez düzgün cvp verir yardımcı olmaya çalışırdı kusura bakma bunu sen istemişsin bu zmin sana ait tepki verme boşuna

evet anlıyorum ve dediğim gibi kızı hiç tanımıyorsun anladığım kadarıyla ve sevgisini paylaştığını düşünüyordun buda gayet normal bunu herkez hissedebilirdi.. Ve seviyorsan o kişiyi çocuğu tanımanda fayda var anenden babadan ziyada yetim bakış açısıyla değerlendir.. Ve sevgilinin çocuğu onsa sevgisi tabiki olucak ama sana olan sevgiside daha farklı bir sevgi bunu unutma yani ikisi birbirne karışmaz biri diğerini azaltmaz.. Burda olay senin kendi içinde bunu kabuletmen.. çocuğundan her bahsettiğinde gözünün önüne bir kız çocuğu getir babasız..

öle kötü zalim insanlar varki.bir kadının ilk eşinden oğlu var..ve kadın aneme anlatırken duymuştum çok evvel..adam kadına bu çocuğa dayanamıyorum her gördüğümde eski kocana nasıl verdiğin geliyor aklıma demiş adam .ne kadarağır dimi kadın için..

Işte benim yaşadığım olayda kızdan bahsetmesi özlediğini demesi değil..
Sürekli eski eşinin adı geçmesi..ismini o koymuştu ama ben onu demicem sende deme..böle şeyler...

Ama konu konudan çıktı bazı bayan arkadaşların söylediği sözler
güvenimi inancımı kırdı..siz haric..hayret siz nie aşalamadınız ki sucluda olunsa bir çözüm önerilir

erkek içinde kadın içinde bu magazin vari kelimeleriyanlış buluyorum lütfen kullanıp yaymayalım arkadaşlar
güzel dilimize yerleşmesin böyle kelimeler

öle kötü zalim insanlar varki.bir kadının ilk eşinden oğlu var..ve kadın aneme anlatırken duymuştum çok evvel..adam kadına bu çocuğa dayanamıyorum her gördüğümde eski kocana nasıl verdiğin geliyor aklıma demiş adam .ne kadarağır dimi kadın için..

Işte benim yaşadığım olayda kızdan bahsetmesi özlediğini demesi değil..
Sürekli eski eşinin adı geçmesi..ismini o koymuştu ama ben onu demicem sende deme..böle şeyler...

Ama konu konudan çıktı bazı bayan arkadaşların söylediği sözler
güvenimi inancımı kırdı..siz haric..hayret siz nie aşalamadınız ki sucluda olunsa bir çözüm önerilir

sanırım buraya yorum yapan bir çok kişi konunun yardım amaçlı fikir amaçlı açıldığını unutup direk konu üzerinden stres atmaya girmiş deidğim gibi ben 2 senede psikoloji okudum ve bu yorumların seni daha kötü etkileyeceğinin farkındayım tam olak analtmak istediğinide anldım ve uslubunla ilgilide olsa yargılanmana bende bozuldum hoşuna gitmeyen yorum yapmasın yardım istenmiş yargı değil

yahu cidden yargıcı girmisisniz olaya sizde ama yaa ben sinir oldum şimdi öncelikle gayet normal bir ata sözü vardır bir kızı bin kişi ister bir kişi alır benimde canım kadar sevdiğim bir sevgilim var başkasına asla bakmam ama çevremde benimle ilgilenen ahtta hiç oralı olmadığım halde evlilik teklifinde bulunan insanlar var ve ve bu arkadaşın demek istediği sevdiği insanda olumsuz bir yön gördüğü için eğer olmassa bu tarzlı düşünmem beni isteyen başka biriyle evlenmem olurmu anlayışı ve siz bunu alıp nerelere götürüyorsunuz ya uslubü farklı olabilir bende geçen bir konuda erkekler 0 km kız ister başkalarının canını yakıp dedim ve kimse buna tepki vermedi burdada kullanılmış bir mecazi anlam ne var bunda... oda konuyu özet geçmek için yani evlenmemiş çocuksuz yerine sıfır denmiş biraz espirilice.. neden abartılıo
ben iki sene psikoloji okudum bu arkadaş yardım istemiş gelin beni yargılayın fırçalayın dememiş neyaptığınızın farkındamısınız sizinki yardımdan ziyade stres atma bir insanın sorunu üzerinden

YEMİN EDERİM BROVA SİZE...YA BEN KONUMU UNUTTUM..RESMEN KALBİME AGRILAR SAPLANDI BEN NE İSTEDİM İNSANLAR NE YAPIYOR.NE OLYOR BU BAYANLARA..NE KÖTÜ SÖZLER ÜVEY ANNE KÖTÜ ANNE.BİRDEN DAHA EVLENMEDEN O MODA GİRDİM..ŞİMDİ GÖNÜLLÜ BAKTIĞIMIZ ÇOCUĞA BİLE OF DİYEMEM BU LAFLARDAN..AMA İNANIN ÇOK KRILDIM..

AMA SİZ ANLADINIZ YA 0 KM Yİ YA O BANA YETERR..(ŞU DEMEK İSTEDİM BÖLE SIKINTI CEKCEĞİME MECAZ ANLAMINDA 0 KM Mİ ALAYIM.VE BUNUN ACIKLAMASINIDA YAPTIM NE ANLAMDA DEDİĞİMİN..)

TŞKLER SİZE ÇOKKKKKKKK

X