Ne yapmak lazım?

düşündüm düşündüm...
bence siz mantık evliliği yapın...
ama bunun için sizi kendine "eş" yapacak mantıklı bir adama ihtiyaç duyacaksınız...
kendisini yedekte tutan bir kadını eş yapmak isteyecek adamda mantık olmaz sanırım...
ya peki mantıksız adamla yapılan evlilik mantk evliliği olurmu ki...
mantık evliliğinde taraflardan birinin mantıklı olması şart mıdır...çünkü eğer öyleyse mantık evliliği yapma şansınız düşük...
çok sevdiğim bir dua vardır...içimden geldi...Allah kalbinize göre versin inşallah...

sorduğun soruya göre yanıt vereyim, sinir oluyorsan kızından bahsedince hiç evlenme...hiç kullanılmamış al....soru tarzı başka olsaydı başka türlü bir yanıt vermem olasıydı...

baba çocuğunu 3 ayda bir görüyor siz aynı durumda olsaydınız 3 ayda bir görmeye dayanbilirmisiniz....
bahsetmesinden nefret ediyorum diyosunuz küçücük bir çocuk bu masum hiçbir günahı yok.....
baba herhalde bahsedicek yeri gelcek alcak çocuğunu evine getircek.... kalıcak....
siz istermiydiniz erkek arkadaşınızın çocuğunuz hakkında böyle hissetmesini ve bahsetmesini....
bencede kaldıramazsınız bu yükü ne erkek arkadaşınıza yazık edin nede kendinize.....
ona çok alıştığınız için değil onu çok sevdiğiniz için evlenin ve tabi çocuğuyla beraber kabul edebilecekseniz...
onlar birer et ve tırnak gibiler çünkü....

Bir insanın kendi çocuğunu özlemesinden doğal ne var...:1closedeyes:
Eski eşini değil,çocuğunu özlüyor sonuçta.
Özlemesin mi.
Aynı şeyin kendi başına geldiğini düşün.
Annen baban ayrı,sen annenlesin.
Baban seni özlüyor arıyor,soruyor..
Ama babanın sevgilisi seni aramasını istemiyor.
Adını duyunca beyni dönüyor.
Baban da "tamam canım sen nasıl istersen,bir daha kızımı aramam sormam" dese.
Seni ömür boyu aramasa.
Özlemezmisin sen olsan babanı.
Yapma Allah aşkına.
Bir insanı seviyorsan sonuna kadar sev..:1closedeyes:
Zaten bana öyle geliyor ki sen bu insanı sevmiyorsun,ayrılmaya bahane arıyorsun.:1closedeyes:
Ne kendini,ne karşındaki insanı üzmeden delikanlıca ayrıl.:1closedeyes:
Kendine istediğin gibi birini bul...
:1closedeyes:

o kız onun çocuğu,evladı
aynı durumda sizde olabilirdiniz ve 3ayda bir görüyor diyorsunuz,yazık...
bende evlenip ayrıldım,ne demek 0 mı alsam,çok çirkin bir sözcük bence,eşya gibi
benim arkadasım boşanmış ve çocuğu olan bir adamla evlendi,kendisi bekardı,ve çocuk onlarla kalıyor ama ben arkadasımdan asla sizin gibi düşünceler duymadım...
kınadım bu düşüncelerinizi...

şaka gibisin wallahi sen bırak 0'ı 2. eli önce evlencek olgunluktamıyım diye düşün biraz.
sanki pazardan domates alıyosun.
bide adamın kızını görme hakkı var tabiki ne acımasız bir yaklaşım senin ki!!
adama yazık etme uzak dur bence.....

canım sen zaten sevsen o adamı çocuğunuda kendi çocuğun gibi benimserdin. bırak allaasen.........

Sen bence bu adamla evlilik yapma derim. Sonu şimdiden gözüküyor. Seni yargılamıycam yerden yerede vurmuycamşakkıdı neden mi? kıskanclık çok başka bir duygu evlenirsen her an tartışma halinde olursunuz. Bekar bir insanın çocuklu biriyle anlaşması çok zordur. Bunuda başaran çok az insan vardır ki sen yapamazsın seni tanımıyorum ama kesinlikle yapamazsın. süprizzzzz

bencede tekrar düşün çünkü zamanı gelecek haklı olarak zamanını ye bölecek bayramlar,özel günler olacak .ayrıca kıskanması gereken çocuk,sen sonradan girdin hayatına adamın oyüzden iyi düşün maddi ve manevi paylaşım olacak...

soruyu ciddi kabul edip cevaplarsak,
yarın senin de bu adamdan çocuğun olsa arada bir özlese
hoşuna gider miydi?

arkadaş konuyu yazmış çıkmış. biz burada boşu boşuna konuşup zaman harcıyoruz kızlar:kızgın:
küçük bir çocuktan nefret eden bir insandan ne beklenebilir ki?
kendine kendi gibi birini bulsun evlensin!
bir de ne yapmalıyım diyor! :kızgın:
ne yapacaksın adama söyle çocuğunu terkedip seninle evlensin.
kusura bakma sert oldu!

peki evleneceğin adam onun kızından bu kadar nefret ettiğini ve kıskandığını bilseydi senin yüzüne bakar mıydı???

peki ya bu adama "2.el" diye hitap ettiğini bilseydi????????????

konu açıp sert tepkiler alınca konuya bir daha uğramayan user'lara sinir oluyorum ......

Konuyu Toplam 4 Kullanıcı okuyor. (3 Kayıtlı kullanıcı ve 1 Misafir) misafir???????

Var ya inan bana şuraya gelsen desen ki "Ya arkadaşlar ben şaka yaptım hepinize, elbette yok böyle bir duygum düşüncem, şaka biraz kaka oldu" desen, yemin ediyorum gelir alnından öperim, gıkımı bile çıkarmam.

Zira böyle bir konuda eşşek şakasına maruz kalmayı, bu tip düşüncelere gerçekten sahip olan insanlar olmasına yeğlerim...

Şimdi siz bu adamı seviyor musunuz ki,
Yani evlenirseniz sevdiğiniz için mi evlenmiş olacaksınız...
Sanmam...
Alışkanlık diyorsunuz bir kere seviyorum bile demiyorsunuz, diyemiyorsunuz...
Bence bırakın bu adamı siz, sizin için değil adam için...
Siz 0 alın...
İkinci el zaten yazıktır, siz de canını yakmayın, kazaya kurban gitmesin...
Bir de sorun bir daha ki sevgilinize hiç kullanılmamış olsun, bir sevgili bile km hesabı yaptırabilir size anladığım kadarıyla..
Bunu da söyleyin, gözünüz döner falan yazıktır...
Yalnız anlamadığım sizin tabirinizle pert olmuş bu araca neden bu kadar alıştınız...
Bu kadar 0 var iken piyasa da...

Son düzenleme:
Ciddi ciddi soruyor olamazsın.Babanın kızını özlemesi değil 3 ayda bir özlemesi kötü olanken sen birde cinlerim tepeme çıkıyor gibi ifadeler kullanmışsın.Senin baban bayan arkadaşının cinleri tepesine çıkmasın diye seni görmemesi hoşuna gider miydi?

Şaka gibisin.
Mal mı alıyorsun da 0 dan 2. elden bahsediyorsun.
İlginçççç.

siz evlenirsiniz,çocuğunuz olur,boşanırsınız
çocuk eski eşinizde kalır
siz birisini seversiniz hatta evlenirsiniz ama bir yandan da çocuğunuzu özlersiniz
bunu dile getirirsiniz
eşiniz onu bu evde görmek istemiyorum der ,çocuğunuzu sokağa atmanızı ister
ee sizin demin yazdıklarınızı okudum da atarsınız herhalde sokağa çocuğunuzu

hem adamin cocugunu sevip benimsemiyorsun
bir de ustune ustluk nefret ediyorsun
bir de yedekte baska adam tutuyorsun

birak adamin da hayatini karartma
gerci adam da cocugunu 3 ayda bir yani yilda toplasan 4 kez goren birisiymis

tencere kapak olursunuz aslinda
%100 uyum

X