Ne yapmak lazım?

insanlar tepkili EVET bende aynı tepkiyi duyuyorum içimde bunun sebebide senin konuşma tarzın bu araba deil yada başka bir EŞYA bu kadar basite indirgemek çok yanlış evliliği ,bırak evliliği adamı,,,,,,o senin için böle düşünse ne hissederdin???????? eğer düzgün cümlelerle yazmış olsaydın herkez düzgün cvp verir yardımcı olmaya çalışırdı kusura bakma bunu sen istemişsin bu zmin sana ait tepki verme boşuna[/QUOTE

KESKE 0 KM DEMESEYDİM DE.HİÇ EVLENMEMİŞ DESEYDİM.BEN ARABA GÖRMEDİM ANLAMIYORSUNUZ MECAZA GİRİN TAMAM BİR DAHA BURAYA BİR KONU GİRERKEN 3 GÜN DÜŞÜNCEM..

GENEDE SAĞOLUN

Mesaj Linki

Alıntı:
lisa_simpson kullanıcısından alıntı

yahu cidden yargıcı girmisisniz olaya sizde ama yaa ben sinir oldum şimdi öncelikle gayet normal bir ata sözü vardır bir kızı bin kişi ister bir kişi alır benimde canım kadar sevdiğim bir sevgilim var başkasına asla bakmam ama çevremde benimle ilgilenen ahtta hiç oralı olmadığım halde evlilik teklifinde bulunan insanlar var ve ve bu arkadaşın demek istediği sevdiği insanda olumsuz bir yön gördüğü için eğer olmassa bu tarzlı düşünmem beni isteyen başka biriyle evlenmem olurmu anlayışı ve siz bunu alıp nerelere götürüyorsunuz ya uslubü farklı olabilir bende geçen bir konuda erkekler 0 km kız ister başkalarının canını yakıp dedim ve kimse buna tepki vermedi burdada kullanılmış bir mecazi anlam ne var bunda... oda konuyu özet geçmek için yani evlenmemiş çocuksuz yerine sıfır denmiş biraz espirilice.. neden abartılıo
ben iki sene psikoloji okudum bu arkadaş yardım istemiş gelin beni yargılayın fırçalayın dememiş neyaptığınızın farkındamısınız sizinki yardımdan ziyade stres atma bir insanın sorunu üzerinden

YEMİN EDERİM BROVA SİZE...YA BEN KONUMU UNUTTUM..RESMEN KALBİME AGRILAR SAPLANDI BEN NE İSTEDİM İNSANLAR NE YAPIYOR.NE OLYOR BU BAYANLARA..NE KÖTÜ SÖZLER ÜVEY ANNE KÖTÜ ANNE.BİRDEN DAHA EVLENMEDEN O MODA GİRDİM..ŞİMDİ GÖNÜLLÜ BAKTIĞIMIZ ÇOCUĞA BİLE OF DİYEMEM BU LAFLARDAN..AMA İNANIN ÇOK KRILDIM..

AMA SİZ ANLADINIZ YA 0 KM Yİ YA O BANA YETERR..(ŞU DEMEK İSTEDİM BÖLE SIKINTI CEKCEĞİME MECAZ ANLAMINDA 0 KM Mİ ALAYIM.VE BUNUN ACIKLAMASINIDA YAPTIM NE ANLAMDA DEDİĞİMİN..)

TŞKLER SİZE ÇOKKKKKKKK

bu lisa_simpson kullanicisindan alinti yazisini nasil yazdiniz bilmiyorum
ama ben boyle bir sey yazmadim
bu sacmalik

benim adima bir seyler yazmisim gibi alinti yapmayin sizi moderatorlere sikayet edecegim!!!:eek:klava::eek:klava::eek:klava:

gercekten siniri astiniz

lutfen o mesaji editleyip duzeltin

Son düzenleyen: Moderatör:
ayyy ayar oluyorum böyle insanlara yaa bilmiomuydun arkadaşım sen bu adamın önceki evliliğinden bi kızı olduğunu ne sandın, seninle evlenince adam çocuğunumu unutucak, tabiki aklına gelicek evladı o onun ne demek bahsetmesinden nefret ediyorum.hee bu arada eşyemı alıyosunda 0,mı alsam diosun töbe,töbee yaa ne ilgin insanlar var(HEE SENİN TABİRİNLE CEVAP VERİYİM BOŞVER 2,Cİ ELİ KULLAN SONRA SIFIRDA ALISIN KISMET)

Bakın gene aynı şeyler dönüyor..benim demek istediğim şeyi halen anlamamışınız.ve güzel fikirler verebilcek birisine benziyorsunuz.nefret duyduğum şey o değil bir çocuktan nefret duyulmaz.duysamdım kimsesiz bir çocuğa gönüllü annelik yapmam inanın 10 tane çocuk bakarım.benim tek istediğim çocugundan bana bahsetmesin annesine bahsetsin düşünün annesi bile birgün çocuğu için o kadın çocuga babaanne bile dedirtmedi.ismini söletiyor dediğinde ben üzüntü duymuştum.kadıncağız oğluna böle konuları aramızda konuşalım bak kızda üzülüyor dedi..anlatabiliyormuyum düşün annesi bile beniuzak tutuyor çünkü beni anlyor.amacım şu bana anlatmasın.gitsin arkadaşına annesine kız kardeşine anlatsın..

Yoksa gene anlatamadım mı sizee:

Niye beni anlamadan yargılıyorsn.neyse anlamayın.

Birgün umarımsizide anlatmak istediğiniz şeyi anlamazlar benim gibi kendi çinsinden sizin sözlerinizi duyarsınız..

Bu şekilde beddua tarzında yaklaşırsan kimse seni anlamaz canım.CADIARZU
Kendini bu şekilde hiç ifade edemezsin. Konuyu açarken kulladığın kelimelerin ağır olduğunu kabul et bence...yasakkelime

sanırım buraya yorum yapan bir çok kişi konunun yardım amaçlı fikir amaçlı açıldığını unutup direk konu üzerinden stres atmaya girmiş deidğim gibi ben 2 senede psikoloji okudum ve bu yorumların seni daha kötü etkileyeceğinin farkındayım tam olak analtmak istediğinide anldım ve uslubunla ilgilide olsa yargılanmana bende bozuldum hoşuna gitmeyen yorum yapmasın yardım istenmiş yargı değil

Şimdi suçlu bizmi olduk, bir bayan tutupta sevgilisinin kızının adını duyduğunda midesine kramplar girdiğini söylüyorsa, o çocuğun ismine bile tahammül edemiyorsa ne diyecektik peki. Sonrasında ise yok ben çocukları seviyorum falan filan gibi laf dolandırmaya gerek varmı acep.
Buraya yazan hakaret içermedikten sonra yorumlara katlanmak zorundadır. Yanlış olduğuna inandığımız bir şeyi sırf karşımızdakini kırmayalım diye savunacak değiliz değilmi?

arkadaşlar konu çok dağıldı.
olaylar hakaretler varmasın bence.
karşılıklı cevaplar yazmayalım çünkü konu kapanacak zaten bu gidişle.

lisa_simpson kullanıcısından alıntı

yahu cidden yargıcı girmisisniz olaya sizde ama yaa ben sinir oldum şimdi öncelikle gayet normal bir ata sözü vardır bir kızı bin kişi ister bir kişi alır benimde canım kadar sevdiğim bir sevgilim var başkasına asla bakmam ama çevremde benimle ilgilenen ahtta hiç oralı olmadığım halde evlilik teklifinde bulunan insanlar var ve ve bu arkadaşın demek istediği sevdiği insanda olumsuz bir yön gördüğü için eğer olmassa bu tarzlı düşünmem beni isteyen başka biriyle evlenmem olurmu anlayışı ve siz bunu alıp nerelere götürüyorsunuz ya uslubü farklı olabilir bende geçen bir konuda erkekler 0 km kız ister başkalarının canını yakıp dedim ve kimse buna tepki vermedi burdada kullanılmış bir mecazi anlam ne var bunda... oda konuyu özet geçmek için yani evlenmemiş çocuksuz yerine sıfır denmiş biraz espirilice.. neden abartılıo
ben iki sene psikoloji okudum bu arkadaş yardım istemiş gelin beni yargılayın fırçalayın dememiş neyaptığınızın farkındamısınız sizinki yardımdan ziyade stres atma bir insanın sorunu üzerinden

YEMİN EDERİM BROVA SİZE...YA BEN KONUMU UNUTTUM..RESMEN KALBİME AGRILAR SAPLANDI BEN NE İSTEDİM İNSANLAR NE YAPIYOR.NE OLYOR BU BAYANLARA..NE KÖTÜ SÖZLER ÜVEY ANNE KÖTÜ ANNE.BİRDEN DAHA EVLENMEDEN O MODA GİRDİM..ŞİMDİ GÖNÜLLÜ BAKTIĞIMIZ ÇOCUĞA BİLE OF DİYEMEM BU LAFLARDAN..AMA İNANIN ÇOK KRILDIM..

AMA SİZ ANLADINIZ YA 0 KM Yİ YA O BANA YETERR..(ŞU DEMEK İSTEDİM BÖLE SIKINTI CEKCEĞİME MECAZ ANLAMINDA 0 KM Mİ ALAYIM.VE BUNUN ACIKLAMASINIDA YAPTIM NE ANLAMDA DEDİĞİMİN..)

YA INANAMIYORUM BIR DE YORUM YAPMISSINIZ
BENIM OYLE BIR YAZIM YOK NASIL BEN YAZMISIM GIBI ALINTI YAPABILIYORSUNUZ
IYICE SASIRDINIZ ARTIK
LUTFEN SILIN O MESAJI
BU KADAR SACMALIK OLMAZ YA
AYIP AYIP
BENIM YAZMADIGIM BIR SEYI NASIL BEN YAZMISIM GIBI SUNABILIYORSUN
RESMEN UCKAGIT BU!!!

sanırım buraya yorum yapan bir çok kişi konunun yardım amaçlı fikir amaçlı açıldığını unutup direk konu üzerinden stres atmaya girmiş deidğim gibi ben 2 senede psikoloji okudum ve bu yorumların seni daha kötü etkileyeceğinin farkındayım tam olak analtmak istediğinide anldım ve uslubunla ilgilide olsa yargılanmana bende bozuldum hoşuna gitmeyen yorum yapmasın yardım istenmiş yargı değil

şu son cümle ne demek. hoşuna gitmeyen yorum yapmasın . oldu... . illa konu sahibinin hoşuna gidecek şeyler mi yazacağız....kimse burada stres atmıyor. bizler adına konuşamazsınız. .... sözlerimize dikkat edelim....

lisa_simpson cnm sende alıntı bölmüne benim adımı yazmıssın peki sen bunu nasıl becerdin bende şimdi seni şikayet edimmi moderasyona yani demekki olabiliomuş sistematik bi hata :KK66:

okypete topik başlığını birdaha oku derim Bir derdim var!! anlata bildimmi yargıla yerden yere vur beni değil yani

Son düzenleme:
lisa_simpson cnm sende alıntı bölmüne benim adımı yazmıssın peki sen bunu nasıl becerdin bende şimdi seni şikayet edimmi moderasyona yani demekki olabiliomuş sistematik bi hata :KK66:

okypete topik başlığını birdaha oku derim Bir derdim var!! anlata bildimmi yargıla yerden yere vur beni değil yani

Eleştirinin bir derecesi mi var bizim bilmediğimiz?
Veya kuralı?
Bir derdim varda eleştiremezsiniz die bir kaide?
Size göre yerden yere..bize göre gayet hafif olabilir..

Toredo tam hazır olmadığınız bir evlilik yapmayınız
Size tavsiyem

alinti bolumunde once senin daha sonra benim ismim var
yani o oyle yazmis ben degil
istersen sikayet et ama bir sey cikmaz
cunku sonucta onun yazisini ben oldugu gibi kopyalayip yapistirdim
illa sikayet edeceksen onu sikayet et

valla ben fikrim olmayan bir yazinin benim yazimmis gibi sunulmasindan hoslanmadim

sana komik gelmis ama bana hic komik gelmedi

bence karsit fikirleri olanlarla laf yetistirmek yerine kendi fikirlerinizi ortaya koysaniz daha hos bir ortam olusur herkes fikrini soylemekte ozgur sonucta

ayrica yanlisini duzeltsin o zaman bana ne

okypete topik başlığını birdaha oku derim bir derdim var!! Anlata bildimmi yargıla yerden yere vur beni değil yani

ya bişey dicem sizce ben kötü biri olsam nie insanlardan sizlerden akıl alayım zaten kötü olan uygular..o kadar kelimelerimi farklı çekmişiniz ki bunlar şunlar

1-bir çocuğun ismini duyunca midem bulanıyormuş.ne kötüyüm dimi..
Doğrusu:çocuğun isminiduyunca geçmişi aklıma gelip mideme krmlar giriyor.

2-biri demişki bişey yamış tınlamayıp gitmeişl cevap bile yazmıyor biz konuşuyoruz.

Doğrusu:ben 1 hftadan ber işte yokum oğlu şehit olan teyzem intahar etti.onun yanındayım.

Ve siz neler demişiniz.her kes için demiyorum.

Tamam 0 el konusunda hatalyım çünkü szin başka taraftan bakıcağınızı dşünemedim..

Bugün için tşkler yardım edip yön göstereceğinize aşaladığınız ve ruh halimi bozdunuz diye.(herkese demiyorum beni bu hale getirenler için)

tamam yorum yapmayın artık..

Konuyu kapatalım..sarhoş ettiniz beni resmen..sağolun hem cinslerim..

okypete topik başlığını birdaha oku derim bir derdim var!! Anlata bildimmi yargıla yerden yere vur beni değil yani

senide zora soktm arkadaşım..sağol yorumun için..benianladığın için..
Kapanmış bu konu ben şimdi ne yapmalıyım sence erkek sitesine uye olsam benianlarlarmı?

Bir bayana kendi cinsindn bşkaları zarar vermiyormuş onu anladım bugün..

Tşkler..allah yolunu açık etsin

ya bişey dicem sizce ben kötü biri olsam nie insanlardan sizlerden akıl alayım zaten kötü olan uygular..o kadar kelimelerimi farklı çekmişiniz ki bunlar şunlar

1-bir çocuğun ismini duyunca midem bulanıyormuş.ne kötüyüm dimi..
Doğrusu:çocuğun isminiduyunca geçmişi aklıma gelip mideme krmlar giriyor.

2-biri demişki bişey yamış tınlamayıp gitmeişl cevap bile yazmıyor biz konuşuyoruz.

Doğrusu:ben 1 hftadan ber işte yokum oğlu şehit olan teyzem intahar etti.onun yanındayım.

Ve siz neler demişiniz.her kes için demiyorum.

Tamam 0 el konusunda hatalyım çünkü szin başka taraftan bakıcağınızı dşünemedim..

Bugün için tşkler yardım edip yön göstereceğinize aşaladığınız ve ruh halimi bozdunuz diye.(herkese demiyorum beni bu hale getirenler için)

tamam yorum yapmayın artık..

Konuyu kapatalım..sarhoş ettiniz beni resmen..sağolun hem cinslerim..

Bak şimdi hatanı biraz kabul etmişsin. Baştan etseydin keşke.

toredo isine geleni duyuyor, isine gelmeyeni duymuyorsun
isine gelen sorularimizi cevapladin isine gelmeyenleri gormezden geldin

sana destek olma ihtimali olan insanlarin sorularini cevapladin sadece
ama sanirim ne yazik ki bir iki kisiden fazlasi cikmadi seni anlayan
neden acaba bence otur bunlari dusun

(gerci bu yaziyi da gormezden gelecegine eminim)

bak şimdi hatanı biraz kabul etmişsin. Baştan etseydin keşke.

bişey sorabilirmiyim size..

Mesela biri buraya yazsa işte ben böle bir hata yaptım yada kötü yola düştüm yardım edin dese..size kasetmiyorum yanlış anlamayın..

Vurun kahpeyemi demek lazım..

Peki bir taraftanda benim 0 km dememdeki niyeti anlayan insanlrda varsa..

Hata nedir?

Farkındamsnız beni ezmekten başka bana yol gösterilmediğinin..

Neyse zaten kapandı

sen 0 km misin ki anlayamadim CADIARZUhem birlikte oldugun birisi var hemde yedekte tuttugun baska birisi var..eger 0 km den kastin hic evlenmemis biriyse okey ama eger hic iliski yasamamis birisiyse onu biraz zor bulursun.ki artik evli olamdan bile iliski yasayan erkek ve kadin sayisi cok fazla.

cocuk meselesine gelince yanlis bir yolda ilerliosun o cocuk onun cani kani özlemesi ve görmek istemesi kadar dogol baska bisey olamaz..ya saygi duyup ceneni kapaticaksin ve sevdigim dedigin adamala olucaksin yada sen yoluna ben yoluma yapicaksin

niye karsindakinin cocuguna haksizlik ediyosun ki seninde yedeginde baska birisi var..sengözlerimebaksanab

cocugunu özlemesi gayet normal bisey sanirim sende bi anormallik var
o cocugunu görmek istemese bile senin ona söylemen kizini arattirman gerekirdii
sen bu durumda olsaydin ne yapardin acaba ??

bişey sorabilirmiyim size..

Mesela biri buraya yazsa işte ben böle bir hata yaptım yada kötü yola düştüm yardım edin dese..size kasetmiyorum yanlış anlamayın..

Vurun kahpeyemi demek lazım..

Peki bir taraftanda benim 0 km dememdeki niyeti anlayan insanlrda varsa..

Hata nedir?

Farkındamsnız beni ezmekten başka bana yol gösterilmediğinin..

Neyse zaten kapandı

Cevap veriyorum.....
Sen konuyu açıp bazı nedenlerden dolayı burda olup yazamadığın için olay büyümüş olabilir...cevapsız kaldıkça yani yazılanlar.
Ayrıca 0 km kelimesi kötü bir kelime.

Yol gösterildi bence size. Çocuk ya sizin çocuğunuz olsa karşı taraf bundan rahatsız olsa ne hissederdin denildi. Bence bu çok güzel bir yol.........

X