Ne yapıyodur ki?

KalenderMesrepim

Nirvana
Pro Üye
24 Kasım 2007
1.169
287
biraz sacma biliyorum
ama paylasmak istedim..
19.08.2002 de ablamı Allaha emanet ettik..
biraz önce yüreğime düştü yine..
gözlerim doldu birden anlamsızca..
cok merak ediyorum
acaba nerde nasıl ne yapıyodur ki??

yo niye saçma olsun ki?
benim de bazen kuzenim gelir aklıma, eminim iyilerdir, büyük ihtimalle bizden daha mutlulardır için rahat olsun :teselli:

cnm bnm neden sacma olsun ben ablanın ıı bıyerlerde olduuna emınım allah sevdıklerını yanına erken alırmıs kuzum belkı bu sekılde dusunerek acını bıraz olsun hafıfletebılrsın..ben de cok yakınım olan bırını kaybettım 5yıl kadar once.her sabah mezarlıgın ordan gecerken aklıma gelıyo ve ona bı fatıha gonderıp oyle gdıorm okula sende aklına gelınce ona bı fatıha gonder emınım cok mutlu olcaktır guzel ablacıgın..

ben buarya hiiiç girmimmm 2002'de dedemi 2009'dada çoook yakın bi zamandada babannemi kaybettim hemde ani bir şekilde anjiyo sırasında.. ve burda kendimi oyalanıcak şeyler buluyorum günlerdir kendimi deliye vurdum ssaçma sapan işler yapıyorum düşünmemek etkilenmemek ağlamamak ve babamı daha fazla üzmemek içinnnn nese çıktım ben yok yok eskiye dönüceksin belinay çık bu sayfadan :KK43:(

yo niye saçma olsun ki?
benim de bazen kuzenim gelir aklıma, eminim iyilerdir, büyük ihtimalle bizden daha mutlulardır için rahat olsun :teselli:
bencede mutludur ama merak ediyorum iste..
cok erken gitti..

cnm bnm neden sacma olsun ben ablanın ıı bıyerlerde olduuna emınım allah sevdıklerını yanına erken alırmıs kuzum belkı bu sekılde dusunerek acını bıraz olsun hafıfletebılrsın..ben de cok yakınım olan bırını kaybettım 5yıl kadar once.her sabah mezarlıgın ordan gecerken aklıma gelıyo ve ona bı fatıha gonderıp oyle gdıorm okula sende aklına gelınce ona bı fatıha gonder emınım cok mutlu olcaktır guzel ablacıgın..
her aksamyatmadan önce fatiha okuyorum bütün ölmüşlerimize diliyorum..

ben buarya hiiiç girmimmm 2002'de dedemi 2009'dada çoook yakın bi zamandada babannemi kaybettim hemde ani bir şekilde anjiyo sırasında.. ve burda kendimi oyalanıcak şeyler buluyorum günlerdir kendimi deliye vurdum ssaçma sapan işler yapıyorum düşünmemek etkilenmemek ağlamamak ve babamı daha fazla üzmemek içinnnn nese çıktım ben yok yok eskiye dönüceksin belinay çık bu sayfadan :KK43:(

acını paylasmıstım cnm
insanın yakını olunca cok kötüü coook

bizde bir ay önce anneannemi kaybettik..onu son defa göremedim bilee:KK43: annem anneannemin yokluğuna hala alişamadı..üzüntüden bel fıtğı oldu..bana da hala anneannem her zamanki yerinde yatıyormuş gibi geliyor..onun gittiğine inanamıyorum..eminim kaybettiklerimiz orda burda olduklarından çok daha mutludurlar

Bende çoğu zaman aynen senin gibi düşünürüm. Şu anda ne yapıyordur diye merak ederim. Aslında özlemlerimiz bilinçaltımızdan çıkıveriyor.
Ben sevdiğim insanların bu dünyada olmasalar bile her an yanımda olduklarını bilirim. Ne bileyim öyle hissediyorum ben.

kadınlar gününde,yani haftasonu babamı kaybetmemin yıldönümü.ne yapıyor bilmiyorum ama iyi olması için her gün dualarım onunla.sen de dualarını gönder rabbim en iyisini bilir

allah rahmet eylesın..
tümüne..
ünideyken cok yakın arkadaslarımdan birini trafık kazasında kaybetmıstım..
4 kişilerdı arabada ve araba tırın altına gırmıstı..
bırtek arabayı kullanan kurtuldu , geri kalan 3 ü vefat etti..
üçünüde severdim ama biri benim için özeldi..
ve kazadan sanıyeler once bız goruşüyorduk..
telefon kulagımdayken , bana gecenin nasıl geçtiğini anlatırken duydum cığlığını..
gürültüleri.. sonra ses kesildi..bı daha hiç ses gelmedi ondan..
hiç bi zaman gelmiycek..
...

Son düzenleme:
ben babamı kaybettiğimde çok düşündüm bunları nerde ne yapıyor diye
onaa daha çok yardımcı olmak için kurana başladım.
kursta hergün bu soruma cevaplar aradım bazıları teselli niteliğindeydi bazılarıysa olması gereken şeyler...
kendimizi kandırmayalım o şimdi kabrinde onun sorguya çekilceği günü bekliyor ne seni nede bir başkasını düşünemez göremez
eğer günahkarsa kabir azabını ama allah katında iyi bir kulsa yatağında yatar gibi hesab gününü bekliyecek sen ona duğaa ederek duğanla içine ferahlık kabrine ışık verebilirsin
yaradana duğa edelimki ölmüşlerimizin günahlarını ve bizim günahlarımızı affetsin
allahım cümlemize sabır versin inşallah çok zor....

ben 1999 yılında babamı kaybettim hep düşünürüm birgün yine gelicek mi diye gelemeyeceğini bilmeme rağmen kazık kadar kız oldun hala böyle şeyler mi düşünüyorsun diye kızarım sonra da kendime ama biliyorum ki o hep yanımda hep görüyor ve beni hep sevecek umarım orada iyidir
Nişanlandığım gece ananemi rüyamda görmüştüm sadece beni öptü ve uyandığımda elim yanağımdaydı o an dedim ki gerçekten de bizlerle birlikteler görüyorlar ve yanımızdalar hepsi Allah'a emanetler...
Allah hepsine rahmet eylesin...Sizi Özlüyorum !

canım basınsagolsun bende 10 ay once babannemı kaybettım annem gıbıydı.benı oyalayan onun olumunden ıkı ay once dogan oglum oldu.bız aynı bınada oturuyorduk bırde sımdı masal gıbı gelıyor.senı cok ıyı anlıyorum yanı.sevgıler

biraz sacma biliyorum
ama paylasmak istedim..
19.08.2002 de ablamı Allaha emanet ettik..
biraz önce yüreğime düştü yine..
gözlerim doldu birden anlamsızca..
cok merak ediyorum
acaba nerde nasıl ne yapıyodur ki??

canım basın sagolsun.bunu bende hep merak ederım,ne hıssedıyorlar ne yapıyorlar dıye.ınsanın yakınını kaybetmesı cok dogal bır surec ama cokta acı.bır yakınını kaybettıkten sonra yasadıgın her mutluluk yarım kalıyor malesef.allah gerıde kalanlara hayırlı omurler versın,kaybettıklerımızede rahmet

ben aslında özgür olan ruhlarımızın, bedenlerimizde hapsolduğuna inanıyorum. bedenin ağırlığı ve insan olmanın acılarıyla doluyuz. ölüm bizleri özgür bırakıyor.aslolan ruhlarımız ve ölümle huzura kavuşuyor.
ben eminimki dünyanın en çılgın ,en tatlı babası olan babacım şimdi huzur içinde...

ya valla öyle bir konu ki yazsam mı yazmasam mı diye düşündümm. ben 96 yılında canım ciğerim biricik arkadaşım çocukluk arkadaşımı kaybettim bir hain yüzünden. son çığlığı hala kulağımda yankılanıyor. o kötü günlerimde yanımda olan canım bir arkadaşımı 5 ay sonrasında bir anda ortaya çıkan bir hastalıktan kaybettim. daha bunları kabullenemeden 3 yıl önce yeğenimi kaybettim daha 18 inde. ben hala hepsi için ağlıyorum. ve düşünüyorum arkadaşlarım yeğenimin yanındamıdır diye. zor gerçekten. gençlerin acısı daha bir acı.......

Sacma degil aslinda,oan kendini alikoyamiyorsun ve düsünüyorsun.

Benim gencecik 2 kuzenim,ardindan bir yil sonra tek dayim ve ardindan 3 yil sonra tek amcam veda etti hayata..

Hepsi birer birer yaraladi beni,
Birinin acisini unutmadan ötekinin yasini tutmaya basladim,
Hatta her yagmur yagdiginda,acaba üsüyorlarmi diye düsünüp agladim.
Bazen yagmur bile yagsin istemedim.oda ölümü kabul etmedigimizden kaynaklaniyor...Dogru ya insan sevdiginin ölümünü,onu birdaha göremeyecek olmayi nasil birden kabul edebilirki?

Zamanla alisiyorsun ama sadece birdaha gelmeyecegine kendini alistiriyorsun.
Yoksa ölüme alismak kolay degil,ben hala biryerlerden biricik baba yarim olan amcamin gelecegine inaniyorum..Ben hala kuzenlerimin karsima biryerlerde cikacagina inaniyorum,ben hala dayim ile kol kola gezecegime inaniyorum..

Inanmak yetiyormu?..Tabiki hayir ama bu sadece bir nevi tesellidir..
5 parmagimiz var ve hangisi kesilse,kanasa hepsinin acisi ayni...
Neyse gece gece yine doldum ben:a015:..:çok üzgünüm:

Allah sabir versin sevdiklerini,yakinlarini kaybedenlere...

Allah gani gani rahmet eylesin canım...
kızlar bende bir şey rica edicem..
fatiha okurken lütfen sonunda Allahım duamı kimsesiz meftalarada gönderiyorum derseniz onlarada büyük hediye olur..
malum bazı mefatların bi fatiha okuyacak yakını dahi olmuyor...

zordur insanın sevdiklerinden ayrılması
hazmedemezsin
kabullenemezsin
alışamazsın
ama Yar' dan gelince
insanın boynu kıldan ince
hem hepimiz emanet değilmiyiz ki ?
Ona ait / Onun olan..

Yaşayan bilir, bilirim..Geçen yıl tamda bu gün 4 Martta amcamı kaybettik.Allahım Rahmet eylesin.Tüm ümmet-i Muhammed' e

X