Ne yapıyodur ki?

Canım öncelikle başın sağolsun.
Zordur insanın sevdiği birini kaybetmesi.
Ama inanıyorum ki orada çok huzurludur.
Sen yeterki dualarını eksik etme onlardan.

Yüreğimi sızlattın DenizcininPrensesi....

30/01/2009 dan bu yana her anımda babam düşünüyorum acaba ne yapıyor diye... Babacığım aç gitti, ağzıma aldığım her lokma da o yemeğini yemiş midir acaba diyorum, mutlu mudur? Rahat mıdır? Kafamdan geçmeyen tek bir şey kalmadı heralde...

Allah'ım nolursun canım babamı, ve tüm merhumlarımızın kabrini nurla doldur...

Sen rahat uyu babacığım, ben seni hiç üzmeyeceğim oralarda...

bende 10 sene önce kardeşimi kaybettim.
malesef dua etmekten başka bir şey elimizden gelmiyor.
allah rahmet eylesin.

başın saolsun cnm
rabbım ölumun ble hayrlısını versın acı cekmeden ınş
ebedı sevgılıye kavustu ve huzurludur ınş
yapman gereken sureklı onlar ıcın dua etmek ınan ozmn daha ıyı olurlar

ben bu hayatta canımın içini ikizimi kuzenimi kaybettim 5 yıl oluyor
ondan sonra zaten dost kelimesi çok anlamsız kaldı herseyimdi o benim
içimi döktüğümde rahatladığım tek insan tesellimdi
Rabbim aldı onu
yakın arkadasımı kaybetim sevdiklerimi kaybettim gidiyolar işte tek tek
Allah mekanlarını cennet etsin nur içinde yatsınlar senağlama

biraz sacma biliyorum
ama paylasmak istedim..
19.08.2002 de ablamı Allaha emanet ettik..
biraz önce yüreğime düştü yine..
gözlerim doldu birden anlamsızca..
cok merak ediyorum
acaba nerde nasıl ne yapıyodur ki??

neden saçma olsunki canım böğle düşünmen çok normal . hep onun asıl yaşamamız gereken sonsuz hayata sizden önce gittiğini ve hep mutlu olduğunu düşünün ... :1hug:

ben 1999 yılında babamı kaybettim hep düşünürüm birgün yine gelicek mi diye gelemeyeceğini bilmeme rağmen kazık kadar kız oldun hala böyle şeyler mi düşünüyorsun diye kızarım sonra da kendime ama biliyorum ki o hep yanımda hep görüyor ve beni hep sevecek umarım orada iyidir
Nişanlandığım gece ananemi rüyamda görmüştüm sadece beni öptü ve uyandığımda elim yanağımdaydı o an dedim ki gerçekten de bizlerle birlikteler görüyorlar ve yanımızdalar hepsi Allah'a emanetler...
Allah hepsine rahmet eylesin...Sizi Özlüyorum !

yazmak istedim tekrar..
dün gece konuyu tümden okumuştum..
sonra yatmaya gittim eşimin yanına uyandı biraz sohbet ettik..
andık her bir yitirdiğimiz canı...
sonra birden ona dedimki biliyormusun bu konu aslında kk dan takıldı aklıma...
bir arkadaşımız açmıştı bende yorumladım ve yorumları okudum...
ama bir yorum vardı ki canımı çok yaktı...
arkadaş annesini görmüş rüyasında nişanlandığı gece rahmetli anneciği onu öpmüş sonra uyandığında eli yanağındaymış derken başladım ağlamaya...
ama nasıl ağlıyorum içli içli....
eşiminde sesi titriyor beni telkin etmeye çalışırken..
sonra bir üç kulh-ü Allah bir elham okuyarak konuyu açan arkadaşımızın ablasına yitirdiğimiz canlara...hepimizin yakınlarına peygamber efendimize kadar gelmiş tüm peygamberlere ve salih müslümanlara ve senin merhum anneciğinin ruhuna hediye ederek sonlandırdık geceyi...
Rabbim onların mekanlarını cennet eylesin....
Gani gani rahmet eylesin..
Amin.....

ne sacmasi bitanem olurmu öyle sey
sayende hatirlamis ve ölmüslerimizin ruhuna bi fatiha okumus oldum
basin saolsun yeniden topragi bol mekani cennetdir insallah ablanin
allahim sabir versin sizlerede canim

yazmak istedim tekrar..
dün gece konuyu tümden okumuştum..
sonra yatmaya gittim eşimin yanına uyandı biraz sohbet ettik..
andık her bir yitirdiğimiz canı...
sonra birden ona dedimki biliyormusun bu konu aslında kk dan takıldı aklıma...
bir arkadaşımız açmıştı bende yorumladım ve yorumları okudum...
ama bir yorum vardı ki canımı çok yaktı...
arkadaş annesini görmüş rüyasında nişanlandığı gece rahmetli anneciği onu öpmüş sonra uyandığında eli yanağındaymış derken başladım ağlamaya...
ama nasıl ağlıyorum içli içli....
eşiminde sesi titriyor beni telkin etmeye çalışırken..
sonra bir üç kulh-ü Allah bir elham okuyarak konuyu açan arkadaşımızın ablasına yitirdiğimiz canlara...hepimizin yakınlarına peygamber efendimize kadar gelmiş tüm peygamberlere ve salih müslümanlara ve senin merhum anneciğinin ruhuna hediye ederek sonlandırdık geceyi...
Rabbim onların mekanlarını cennet eylesin....
Gani gani rahmet eylesin..
Amin.....

ah canım cok sagolasın..
inan ki cok duygulandım ..
yüreklerimiz bir hepimizin..

ne sacmasi bitanem olurmu öyle sey
sayende hatirlamis ve ölmüslerimizin ruhuna bi fatiha okumus oldum
basin saolsun yeniden topragi bol mekani cennetdir insallah ablanin
allahim sabir versin sizlerede canim

sagol bitanem..

allah rahmet eylesin canım nur içinde yatsın mekanı cennet olsun aklına gelmesi normal tabi ben de annemi kaybettim her an aklımdadır hep ağlarım dua etmekten başka bişey gelmez elimizden allah sabır versin tatlım

ben babamı kaybettiğimde çok düşündüm bunları nerde ne yapıyor diye
onaa daha çok yardımcı olmak için kurana başladım.
kursta hergün bu soruma cevaplar aradım bazıları teselli niteliğindeydi bazılarıysa olması gereken şeyler...
kendimizi kandırmayalım o şimdi kabrinde onun sorguya çekilceği günü bekliyor ne seni nede bir başkasını düşünemez göremez
eğer günahkarsa kabir azabını ama allah katında iyi bir kulsa yatağında yatar gibi hesab gününü bekliyecek sen ona duğaa ederek duğanla içine ferahlık kabrine ışık verebilirsin
yaradana duğa edelimki ölmüşlerimizin günahlarını ve bizim günahlarımızı affetsin
allahım cümlemize sabır versin inşallah çok zor....

Amiiiiinnnn
Allah ölmüslerimizi rahmetiyle bagislasin..

Bu soruyu düşünen birtek ben değilmişim demek ki_

Nasıl bir alem, ne yapıyorlar falan filan..................
Allah rahmet eylesin melek ablana....

Kardalina,Malen, yazdıklarınız beni çok etkiledi

"Hatta her yagmur yagdiginda,acaba üsüyorlarmi diye düsünüp agladim.Bazen yagmur bile yagsin istemedim" senağlamaişte bu cümledenden sonra bittim,yağmuru çok severim pozitif enerji verir bana ama artık yağmur yağmasını istemiyorum bende,:çok üzgünüm: her yağmur damlasında bu sözlerin düşecek aklıma:a015:
allah sabır versin.:Saruboceq:

Kardalina,Malen, yazdıklarınız beni çok etkiledi

"Hatta her yagmur yagdiginda,acaba üsüyorlarmi diye düsünüp agladim.Bazen yagmur bile yagsin istemedim" senağlamaişte bu cümledenden sonra bittim,yağmuru çok severim pozitif enerji verir bana ama artık yağmur yağmasını istemiyorum bende,:çok üzgünüm: her yağmur damlasında bu sözlerin düşecek aklıma:a015:
allah sabır versin.:Saruboceq:

canım sen gene sev yağmurlarıııı
onlara yağmur bişey yapmaz canım..Çünkü ölen bedendir ruhlar ölmez..onlara ölü denmez onlar gerçek dünyada belki biz ölüyüz..onlar gerçeklerle karşılaştılar bak biz hala yalan dünyadayız.. hani ceketini çıkarıp başka o daya koyarsında kolunu kesseler haberin olmaz ya bu da öle bişey iştee onlar çıkarttı ceketlerini..

hz mevlana ölüm gecesine kına gecem der benim sevgiliyle buluşma gecem der yani..
içiniz acıyınca bunları düşlünün onlar çok mutlu deyin belki biz bekliyorlar...sevdiklerimiz.

Allhım da şefkatin kaynağı var o bizi seviyor seviyor ki insan yarattıı karamsarlığa yer yok canlarım

sen gene sev yağmurları..

Allah rahmet eylesin..
size de sabırlar diliyorum...
böyle düşünen tek siz değilsiniz ama
fazla düşünmenin de sonu iyi olmayabilir...
aklınıza geldikçe dua edin...
Allah bütün vefat edenlere rahmet eylesin...
sevgiler...

bende yen i halamın kızını kaybettim rabbim genç ölüm vermesin çok zor ya :KK43:((( umarım onlar bizden iyidirler

ben dedelerimi kaybettim bugüne kadar bi annemin birde babamın acısını gördüm ama o zaman cok büyük değildim sadece onların üzülmelerine üzülmüştüm birde annem anlatır annem annesi kaybettiğinde 12 yasındaymıs ve ananem öldüğünde annem tavan arasına kacıp ağlamıs dedem gelip almıs onu kucagına asagı indirmiş hep anlatıp ağlar ve annem onların yanımıza geldiğine inanır bir sefer annem cok sıkıntılı bir zamanda ağlarken dedemin ona sarıldğını hissettiğini söylüyor "ah babacım"falan die ağlıyormus o zamanda cok üzülüyordum ama şimdi büyüdükce ölümü tanıdıkça düşünüyorum onlardan veya abamlardan birini veya eşimi kaybetsem dayanamam sanıyorum allahım basımdan eksik etmesin hiçbirini dayanılmaz gibi geliyor

X