Güvendiginiz birine paranızı emanet edermiydiniz

Merhaba çok uzatmak istemedim için kısaca sormak istedim bayan arkadaslarımın fikirlerini merak ettim bankada 100 bın TL'den fazla paranız olsa üzerinizde gözükmemesi gereken durumlarınız olsa güvendiginiz birine emanet olarak verir miydiniz
Hayır.

Merhaba çok uzatmak istemedim için kısaca sormak istedim bayan arkadaslarımın fikirlerini merak ettim bankada 100 bın TL'den fazla paranız olsa üzerinizde gözükmemesi gereken durumlarınız olsa güvendiginiz birine emanet olarak verir miydiniz
Hayir veker fiziki altina veya dovize cevirip kendim saklardim .

Anladığım kadarıyla hırsız şu bu endişesinden ziyade, birinden/birilerinden saklamaya çalışıyorsunuz.
3000 dolar civarı bir para.
İnanın bu miktar dolar o kadar az yer kaplar ki, pek çok yerde belli etmeden saklayabilirsiniz.

Ben kimseye emanet etmem, paraya ilişkin güven meselesinden değil.
Birinden para saklıyorsam, parayı o kişiden/kişilerden sakladığımı ikinci bir kişinin bilmesini istemem.
Gün olur devran döner, bir gün bir yerde bilerek/bilmeyerek bir boşboğazlık eder, vs...

Eğer durum böyleyse, kendi sırrınıza kendiniz sahip çıkın, başınız ağrımaz.
Ağzınıza sağlık ne güzel anlatmışsınız ❤️

Bu devirde kimseye güvenip bir şey emanet etmemek gerek. Birine verirsiniz kaybeder, çalınır, dolandırılır. İlla güvendiğiniz kişinin bir şey yapmasına gerek yok. Hesabınızda görünsün istemiyorsanız paranızı çekin altın yapın, dolar yapın saklayın kendiniz.

• Beğen
Reactions: nzg
Asla , çek altın yap sakla bi yere

Altın alın kasaya koyun.
Bir borç yüzünden para kaçırmak istiyorsanız bence kimseye vermeyin bari borç ödenmiş olsun. Diğer türlü hem birikmişiniz gidecek hem borcunuz kalacak

benim güvenebileceğim bi kaç kişi var, eğer onlar da kabul ederse bırakırdım.. bu kadar parayı veya altının sorumluluğunu herkes almak istemeyebilir.

No

Veremem alamam da, güvensizlik de değil. En başında ölüm var. Yakınlar bilemez belki başkasının olduğunu. Hiç öyle şeylere giremem.

siz devletten yardım alabilmek için mi bu parayı üstünüzde göstermemeye çalışıyorsunuz? çok ilginçsiniz yani, böyle üçkağıt yapıyorsanız hele. 100 bin ne ki bi bilezik parası.

Asla! İlla çakal çukal olmasına da gerek yok ki emanet edilecek kişinin. İnsanoğlu başına bir iş gelir, acil para gerekir aklına sizin paranız gelir, sonra yerine koyarım der koyamaz vs. Çok olası senaryolar bunlar. Zorla kendinize ihanet ettirmeyin insanlara haddinden fazla güven duyarak.

• Beğen
Altınlarım abimde , evinde duruyor, hiç almak aklıma gelmiyor. Bir abim daha var onu senede 2 defa arıyorum 1 Ramazan 2 kurban bayramında, çok bile …
Ele vermem, akrabamada kişiliğine bağlı.

• Beğen
Güvendiğim kişiye veririm tabi ki. Güvendiğim kişi sayısı az ama.

• Beğen
Ben emanet etmistim ev arkadasima ama kendim kadar guvendigim biri oldugu icin yapmistim.Yine olsa yine emanet ederim ona.

• Beğen
siz devletten yardım alabilmek için mi bu parayı üstünüzde göstermemeye çalışıyorsunuz? çok ilginçsiniz yani, böyle üçkağıt yapıyorsanız hele. 100 bin ne ki bi bilezik parası.
Hayır o yüzden deil eşimle boşanma aşamaındayız ben bekarken bu parayı biriktirmişim ama evlendikden sonra bankaya yatırdım kendi biriktirdim parayı ortak mal olarak mahkemede paylaşmak istemiyorum asıl sebep budur

X