Ne yapacagimi bilmiyorum boğuluyorum.

monarosa352

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2023
49
-12
24
Merhaba hanımlar bu durumu nasıl anlatsam bilmiyorum ve utanıyorum eşim işkolik bir insan ve sinirli agresif biri ben huyuna gidince iyi anlaşiriz ama boğuluyorum sıkıliyorum eşime bi yerlere gidelim diyorum hayir olmaz diyor özel günlerde yemeye cikalim bana bi hediye alsin diyorum 6yillik evliliginde hep bir bahane buldu kavga ettik şiddetli derecede adam akilli özel gun kutlamasi yok arkadaş cevrem eşlerimiz tanıssin hep beraber bulusalim diyor hayir sevmiyorum napcam diyor bana canım cicim aşkim kelimelerini sadece cinsellik istedigi zamanlar kullaniyor diger turlu kullanmiyor. Surekli beni elestiriyor kıziyor herseye kiziyor mesela cocuk okula gec kaldı hadi cabuk ol demiştim bugun sen nasil insansin saygisiz içi pislik dolu filan dedi herseyde saygisiz diyor saygisizlik ne yapiyorum anlamiyorum hep saygisizsin diyor beddua kufur eden sensin ben tek bir hakaret etmiyorum yinede kötu benmiyim diyorum sus diyor bildiginiz narsist bir adam ben butun gun tek başima 2cocuguma bakiyorum butun gun evimi yemeğini en iyi sekilde yapmaya calisan biriyim ama bir türlü eşim kiymet bilmedi kadinlik gorevim olarak gördu cocuklarim kucuk oldugu icin calisamiyorum cocuklarimi 5dakika bile emanet edebilecegim kimsem yok diger cocugumda özel durumundan dolayi özel ilgi istiyor onun tedavi ve egitimiyle ilgileniyorum ama duygusal olarak çökuk bi durumdayim eşimden ne istesem cok şey istiyorsun biktim diyor şu restoranta gidelim yemek yiyelim evlilik yildonumumuzde diyorum mesela hayir yerisemiyorum masrafina diyor ev icin bazi ihtiyac olan esyalari soyluyorum mesela supurgemiz iyi cekmiyor guzel bi supurge alalim diyorum millet aç sen bana dupurge diyosun masrafin bitmiyor olmaz diyor ilgi sevgi istiyorum acikca söyluyorum ne istiyosun benden rahat birak beni işimde gücümdeyim aç degilsin acikta degilsin millet açliktan kıriliyo sen bana neler diyorsun diyor hep bu tarz şeyler cok yoruldum biktim sogudum bu kavgalar fiziksel duygusal maddi her türlü şiddete maruz kaliyorum aileme ve onun ailesine binlerce kez söyledim boşanmak istedim cocuklardan dolayi izin vermediler ilgi sevgi istememi şimarikca bunlarin icin yuva yıkilmaz cocuklarin var diyip izin vermediler kybbam cocuklari sana birakmayiz diye cocuklarimla tehdit etti ailem 2cocugunla sana bakamayiz dediler cocuklarim biraz büyüsün calismaya başlicam mutlaka maddi gücüm olabilmesi icin ve cocuklarim biraz daha buyudugunde boşanmak istiyorum o zamana kadar idare edeyim diyorum ama yapamiyorum cok bunaldim sıkıldim butun gun evdeyim gelip gidebilecegim kimse yok hafta sonlari bari ailecek guzel vakit gecirelim diyorum esim kahvaltiyi yapar yapmaz işim var diyip ailesinin yanina arkadaşlarina yada is yerine gidiyor cevremdeki evli ciftlere bakiyorum esiyle konusurken gozlerine bakiyolar ozel gunlerini kutluyorlar el ustunde tutuyorlar esleri ne isterse yapmaya calusiyolar beraber egleniyorlar ben radyodan hareketli muzik açip dans etsem sinirlenip kapatir haber yada türkü açar surekli birseylere kizacak konu bulur herssye ragmen bamimli olmaya calisiyorum guzel giyinip makyajimi yaparim herkes cevre tarafindanda begenilirim ama eşim bu ne böyle maymun gibi olmuşsun der bir gun de cok guzel olmuşsun demez artik cok zorlaniyorum cok utanarak söyluyorum aasla fitratimda boyle bir ahlaksizlik yok ama cevremdeki bakışlari fark etmeye başladım sevmek sevilmek istiyorum 6yildir bikmadan usanmadan umut edip bekledim kin tutmadim birsey olmamis gibi temiz sayfa aca aca denedim ama olmuyor ne yapacagimi bilmiyorum.

Gerçekten ne yapmanız gerektiğini mi soruyorsunuz?
Yoksa birikmiş stresinizi buraya döktükten sonra statükoyu devam ettirmek için burayı mı kullanıyorsunuz?

İlk tanıştığınızda da mı böyle bir adamdı? Neden 2 çocuk yaptınız böyle bir adamdan? Adınıza çok üzüldüm ama yapılacak bir şey yok gibi ne yazık ki. İşiniz, paranız yok, aileniz olacak insanlar açık açık bakamayız sana diyor. Bir diplomanız ya da kolay bir şekilde iş bulabileceğiniz bir uzmanlık alanınız var mı? Varsa en kısa zamanda kendinize bir iş bulun. Çaktırmadan da kenara para atın, en kısa zamanda kurtulun bu adamdan.

Ben anlamıyorum gerçekten. Bu adamları evlenmeden önce hiç mi görmüyorsunuz. Böyle tiplerle evlendikten sonra ne yapmalıyım diye sormak bana gerçekten çok tuhaf geliyor. Zorla evlendirilip evlendirilmediğinizi bilmiyorum. Eğer evlenirken kendi özgür iradenizi kullandıysanız böyle biriyle ömür geçmeyeceğinin de farkındasınızdır.

Böyle bir adama neden iki çocuk yaptınız? Tehlikeli sularda yüzüyorsunuz ayrıca, bu işin sonu aldatmaya varır haberiniz olsun. Boşanın!

Eşiniz sizi sevmiyor, sizinle vakit geçirmek istemiyor, radyodan müziğin sesini açıp ritm tutmanız bile sinirini bozuyorsa, sizi sevmediği için her hareketiniz ona batıyor demektir. Çocuklardan, aile ve toplum baskısından dolayı, eve gelince de önüne bir kap yemek koyup donunu yıkayan var diye de boşanmaz zaten; ama siz hayatınızın böyle bir sevgisizlikle heba olmasını istemiyorsanız, boşanmalısınız.

Bu adamla evlenirkenki motivasyonunuz neydi ve neden 24 yaşında böyle bir adama iki çocuk yaptınız bilemiyorum; ama yazık etmişsiniz kendinize.

Son düzenleme:
Çocuklar kaç yaşında? Aile desteğini almadan boşanman çok zor. Ailenle tekrar konuş çalışacağını çocuk bakımı konusunda destek istediğini söyle, kararlı olursan belki fikirleri değişir.
Eşin seni sevmiyor hatta zorla evlenmiş gibi hareketleri var, nasıl evlendiniz bu adamla?

Olayına sadece özel çocuğun açısından dokunucam, sen herseyden once bir annesin hele ki ozel durumu olan bir meleğin annesi olarak çevredeki bakışlardan etkilenmen herkesten önce evlatlarına haksızlık, belliki iki tarafinda aile yapısı katı, sen bir hata yaparsan çocuklarının gireceği hali düşün, lütfen milletin evliliğine özenme herkesin kendine göre dertleri var, eşini sevmiyorsan sen de mesafe koy, çocuklarını kurtaracak bir seviyeye gelene kadar o evde iki yabancı gibi yaşa ve asla bir ahlaksızlığa bulaşma, bir iş bulup çalışınca da boşan , cocuklarin güvende olsun,sonra ne yaparsan yap ama önceliğin evlatların olsun lütfen özellikle de engelli olan çocuğunu dusunerek hareket et,bu anlattığın hiç bir şey kocanı aldatmanı haklı kılmaz iki evladın var dışarıya asla bakma ne başkalarının evliliği seni ilgilendirir ne de başka erkeklerin sana bakışı sen ANNESİN

Seni hiç sevmemiş çok üzgünüm.

Yani iki çocuktan sonra nasıl etraftaki insanlara bakabiliyorsunuz ? O iki çocuk babasız mı kalsın ne önermemiz gerekiyor ? Boşan desek para yok aile yok böyle devam et desek sen şikayetçisin . Bence banal hayatından bunalmışsın ve heyecan arıyorsun. Bizden de onay bekliyorsun

Ahlaksızlığa bulaşma diyenler kadın onu mu diyor? “Güzel bir kadınım belliki ama kocam beni niye sevmiyor anlam veremiyorum”anladım ben.kocanız narsist maalesef ve ne sizi ne çocuklarını sevmiyor.boşanmak için elinde geçerli bir nedeni yok o yüzden sizi o yola itiyor.benim eski kocamda aynen böyleydi ben düzelir diye sabrederken bir de üzerine aldatıldımyine ben suçlu oldumbu adam sizi ve çocuklarını yük gibi görüyor.özel günlerde özel hissetmek hakkınız, ayda yılda bir de olsa süprizler hediye çiçek hakkınız.bir dal çiçekle kimse fakir kalmaz.kaldıki özel çocuğunuz var yükünüz yorgunluğunuz emeğiniz bambaşka.

Üzmek istemem ama eşiniz sizin içinizde kalan her şeyi başkasıyla yaşıyor olabilir. Bütün sevgisini, neşesini, enerjisini oraya; geriye kalan stresi, bıkkınlığı, yorgunluğu da size akıtıyor. Zaten bu kadar horozlanan adamların arka planda bir taraflarını kaldıranlar olur genelde. Şüphelendiniz mi böyle bir şeyden ya da hiç önünüze çıktı mı?

Erkeğim adamım diye ortada gezenlerin bi çoğu kadının yaşam enerjisini bütün pozitif duygularını bastıran tipler. Aklınız nerdeydi iki çocuk yaparken. Size vermediği sevgiyi çocuklarına verebileceğini mi sandınız. Ya da çocuk olunca düzelir diye mi düşündünüz. Ömrünüzü çürütmeyin o mağara adamıyla

Evlenmeden önce kesinlikle boyke biri degildi bana deger öncelik veren cagdaş gorusluydu

Evet tam da bu şekilde hissettiklerim beni anlayan biri çiktı kendimi sevdirmek yarandirnak icin yillardir çaba sarf ettim sacim supurge oldu d8ştaki herkes cocuklariyla ne guzel ilgileniyor eviyle diye konusuyor beni kendine bakiyor yenekleride cok lezzetli hamarat diyor eşimin kulagina gittimi ypcak tabi jadinlik gorevi diyor bi kere bile taktir etmiyor

Kesinlikle fıtratıma ve ahlakima ters oyle seyler asla yapmam ama cevremdekilerin bana genc guzel bakimli hamarat gorurken bana hayranlikla bakarken o bakışla eşim baksaydi keske diye ic geciriyorum suan idare etmeye calisiyorum cocuklar buyuyune kadar ama arada sevgi baği olmadigi icin surekli evde kavga var siddet var buna katlanamiyorum ailelerden birine sikayet etsem saygisiz kocasina karsi diyip hemen beni manupule ediyor buyukler kocanin huyu biliyosun agresif ne derse tmm de huyuna git suyun git diyorlar

Evlenmeden once kesinlikle boyke degildi bNa aşiri deger kiymet veren biriydi zTen bna sevgisi ilgisi hoşuma gittigi icin evlenmistim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…