Ne yapabilirim kira konusu

Kira sözleşmesi bitiminden 3 ay önce kiracınıza ihtarname ulaşmış olması gerek 4 ay önceden siz ihtarnamenizi çekin vaktinden önce bile elinde olsun. İhtiyaç nedenli(oğlum oturacak) evi boşaltması gerektiği yazacak sözleşmenin yenilenmeyeceği ve o vakte kadar evi boşaltması gerektiği yazacak noterde ayarlıyorlar zaten. Oğlunuz artık reşit olduğu için sonuçta onu bahane edebilirsiniz mahkeme okulu nerdeymiş falan araştırmaz. Tatile gelince sizinle kalmıcak orada kalıcak bu kısım bi sorun yaratmaz size uygun şart sağlanmış olur. Evi boşaltmazlarsa dava açılacağıda yazıyor ihtarnamede ve masraflarında kiracıya kalacağı da yazıyor mahkeme sonuçlanınca. Parayı seven bi adam o masrafları karşılamak istemez zaten siz dişli gözükün yeterli. 5 sene dolmasını bekleyeceğinize mahkemeyle uğraşın 1 sene daha kalır en fazla.

Çok teşekkür ederim

Evimiz olması sorun teşkil etmez değilmi niye babasının evi varken burada oturuyor bekar birde.

Kira 1500 iken direk 5000 mi yapmak istediniz yani kirayı?
E %10 olarak anlamışsınız baştan, kiracı haklı.

Evimiz olması sorun teşkil etmez değilmi niye babasının evi varken burada oturuyor bekar birde.
İş davalik olursa diye soruyorum kiracı son raddeye kadar çıkmaz gibi geliyor çıksa nereye gidecek.bu fiyata ev bulamaz taşınma masrafları var. annesine gitse bir sürü eşyası var.cikmaz yani zaten .kira zammını konuşurken daha istediginizi yapın mahkemeye verin dedi.isi yokuşa sürecek davada uzun sürer ne koparirsam kar diyecek

Hayır reşit adam istediği yerde kalır evini ayırmak istiyor belki. Belki aile evinde uygun şartlar,alan,sessizlik vs yok bunu kimse sorgulamaz siz 3 sene kiraya veremezsiniz evi bu kısım sorun olmazsa sizin için diğer şartlar uygun.

Kira 1500 iken direk 5000 mi yapmak istediniz yani kirayı?
E %10 olarak anlamışsınız baştan, kiracı haklı.
2500 TL olsun dedik.
Bu işin sonu mahkemeye gider gibi gözüküyor o çıkmaz asla

Gerçektende yok.öbur ev genişti kendine ait odası vardı.Burada yok maalesef.

Bişey koparamaz oğlum geçecek yazan ihtarnameyi göndermeniz yeterli dava uzasın 5 yıl sürmez en azından. O siz onla uğraşamazsınız diye düşünüyor belkide sönecek siz dişlenince mahkemeye kalmayacak iş size o izlenimi vermiş zaten. Kendiside nerde ev bulursa bulsun. Bende kiracıyım 1 sene oturma hakkım varken sözleşme yenilenmişken oğlu geçecek diye çıktım istesem cıkaramazdı 1 sene ama uğraşmalarını istemedim ev arıyorlardı kendilerine 1000 liradan cıktım 4 bine girdim. Sizinki gayet çıkmak zorunda ama ihtarname vakitli ulaşsın eline.

Sözleşme onun adına bile değil çıkarabilirsiniz o zaman polise haneye tecavüz var diyin direk

Oğulları evlimiydi

Kirayı elden mi alıyorsunuz yoksa banka üzerinden mi? İkincisi sözleşmeyi yapan kişi mi kirayi ödüyor banka üzerinden yoksa oğlumu? Ve sözleşmede kiracı elektrik su dogalgaz üzerine alacak yazıyor mu? Eğer oğlu ödüyor ve faturalar oğlu üzerine ise noterden evimi baskasina kiraya verilmis ve boşalmasını talep ediyoruz diye ihtarname çekin ki haftasonu nöbetçi noterler de mevcut.. yasalar kiracıdan yana maalesef ama ancak bu bir çözüm yolu olabilir diye düşünüyorum yasalar %25 zam oranını yapabileceğiniz l açıkladi sözleşmede enflasyon yada tefe Tüfe oranına göre artış yapılması lazım da yazması lazım. En sağlıklısı bir avukat ile görüşüp bilgi almak size göstereceği bir yol varmı öğrenmiş olursunuz yasalara göre

Satın baska bir ev alın. 100de 10 cok az kotu olmus.

Peki birde sözleşmeye kimi yazmak gerekir sizce . sözleşmede adı geçen kişi annesi ama evde oturan ve bankadan ismiyle para yollayan kendisi

Oglum oturcak ben oturcam diyip cıkardıgınızda 3 yıl kiraya veremiyorsunuz diye biliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…