Ne şartlarda yaşayan insanlar var...Çok üzüldüm

kızlar bazıları yanlış anlamış bence demek istediğimi
birincisi geri verdiğim hamburgerin eti yenilemeyecek gibi değildi
bilseydim çöpe atacağını ben yerdim onu zaten
sadece eşim pimpiriklidir bu konuda,madem para veriliyor neden dikkat etmiyorlar pişirirken
diye gösterdi müdüre...yoksa ben yerdim,zaten o kadar yenilemeyecek birşey olsaydı kömür gibi
yanmış tabiki verilmez kimseye aşağılar gibi...ben de yemeyeceğim şeyi kimseye ikram etmem tabi
ama onların o çevrede tanıdıkları boyacı falan çocuklar vardır mutlaka arada bir gelip belki onlardan birşeyler isteyen...onlara verselerdi keşke bir kenara ayırıp
mesela ben 2 sene yarı özel bir yurtta kaldım üniversite okurken...msb yurdunda,yemeklerimiz 4/4lük çıkardı...ve tahmin edileceği gibi her öğün birsürü yemek artardı,ama yemekhanedeki çalışanların o yemekleri alması(tek bir kaşık bile değmemiş kazanda duran yemekler) yasaktı,artanlar çöpe atılırdı.
çöpe atılması mı daha iyi yoksa orada çalışan evde birsürü çocugu bekleyen birinin mi alması daha iyi,
aslında benim geri verdiğim hamburder de yenilemeyeck bir hamburger değildi
yemeklerin çöpe atılması çok üzüyor beni
umarım anlatabilmişimdir

Son düzenleme:
aslında sizin yorumlarınız şaşırttı beni
ama sanırım yanlış anladınız

çok perişan insanlar var kızlar.aslında şükredecek çok şeye sahibiz. bizler elimizdekilerin kıymetini bilmeyip çoğu zman kendi kendimize sorun yaratıyoruz.
teyzem bizi geçen gün durumu olmayan bir eve götürdü.6 tane ufak kız. ay bi görseniz hepsi birbirinden güzeller.allahım okadar mı güzel yaratmış.en büyükleri 16 yaşında.babaları öleli tam 2 yıl olmuş.6 tane kız çocuğu.parasızlıktan kızlar okulu bırakmışlar.2 göz odaları var.oturacak koltukları bile yok. evlerinin çatısı kırık dökük.yağmurlar sızıyo.yiyecek ekmekleri bile yok. ve halada o kadar mutlu oluyorlar ki.o kadar güler yüzle bakıyorlar ki hayata. kendimden utandım. o kadar şeye sahipken hala bişeylere bahane bulmamdan utandım. o kızları görünce kendimden çok utandım. elime geçen şeylerin kıymetini bilmeyip,şükretmeyi unutmamdan utandım...

çöpe atmak yerine bir fakire verseydi keşke diye yazdığında ister istemez insan noluyor ya diyor :1shok:
bide hani yenmicek gibi değil eşim pimpiriklik yapti dedin ama adam o hamburgeri napsın siz geri getirince mecbur çöpe atacak aman bir kenara koyimde bir fakir gelince verim demesi beklenmez zaten

Dünden beri bu konuyu okuyorum
Yazacklarımı bir türlü yazamadım..
İçim burkuldu okuduğumda..
Türkiyede milyonlarca insan yaşıyor ve kimin ne derdi var bilmiyoruz..
Fakirliğin ne demek olduğunu bilrim
Ve bazı şeylerin kıymetini çok çok iyi bilirim
Bu yaşımıza nasıl geldiğimizi
Memur bir ailenin çocuğuyum ben
babamın tek maaşı ve 3 tane çocuk annemin çabaları
Şimdi çok şükür iyi durumumuz ama bu zamana kadar yaşananlar
zor zor hayat hiç kimse için adil seçenekler sunmuyor ne yazıkki...

+

Yazdıklarınızı aslında çoğu öğretmen yapıyor
Bende çok kızıyorum bu duruma
Çocuklarda nasıl yara bırakacaklarını
geçmişlerini nasıl etkiliyeceğini bilmeden davranabiliyorlar..
işte o tip öğretmenlerin ben boşa okuduklarını ve insanlıklarını
kaybettiklerini düşünüyorum ve üzülüyorum..
Dediğim gibi hayat hiçte adil değil...

bende yerı gelır ısterım para... alınır sınıfa cunku kıtap vb.. ama ben fakırım dıye bunu kullanan o kadar cok insanda var ki..

kadirin durumunu bu yuzden anlattım.. baba yerı gelmiş parmagındakı yuzugu satıp oğlunu utandırmamıs.. ben evlerıne gıttıgımde gururlu ınsanlar gordum.. o gunden sonra bır daha kadırden para almadım.. ben karsıladım ya da bı sekılde karsılattırdım.... ama hergun futursuzca para harcayıp,iş okul ihtıyaclarına gelınce hocamm bızım durumumuz yok.. bızım ihtıyaclarımızı sen karsıla dıyen insaanıda,ya da ben almıcam dıyen ınsanlada karsılastım..

konu sahıbı arkadasım,anlattıgı aile.. belkıde evlerıne gıtmese anlamayacaktı.. gönullerı zengındı cunku.. gururlulardı.. 3-5kuruşa tenezzul etmeyen insanlardan bahsetmiş...ama cok fakir insanlardan..

sanmam sizin anlattıgınız kadar gaddar ögretmen olsun..

hergun cebınde marlboro ıle gezen adamın kızı icin canta yardımı aldıgını bılırım.. ben.

konu sahibi arkadaşımız yazmadan yazmak istememiştim
ben de yorumlara şaşırdım açıkçası
o hamburgercinin önünden geçemeyen insanlar var
ucu biraz yanık olsa da köfte ve ekmek sonuçta o, nimet yani
çöpe gideceğine birinin boğazından geçse fena olmazdı diye düşünüyorum

bende daha önceki yıllarda sağlık ocağındayken ev ziyareti çok yapardım gerçekten sana katılıyorum çok kötü zor yaşamlar var insan bunları gördükçe en ufak bir lüksünden bile utanıyor.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…