Ne kadar nafaka bağlanır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bosanmadan kusurlu taraf var mi? Aldatma, siddet vs. Normalde yoksulluk nafakasi 3-5 bin bisey diye biliyorum ama kusurlu taraf varsa artiyor gordugum kadariyla.

Bosanmadan kusurlu taraf var mi? Aldatma, siddet vs. Normalde yoksulluk nafakasi 3-5 bin bisey diye biliyorum ama kusurlu taraf varsa artiyor gordugum kadariyla.
normalde ortalama memur maaşı 50-60 civarında birşey, esnaf vs. zaten gelir göstermiyor
bu ortalama maaşa göre 3-5 çıkıyorsa 150 bin maaşa göre 10 bin olur mu? yoksulluk nafakası maaşa orantılanıyor mu?

Insanlar 25 sene çalışıp 12bin500 emekli maaşı alıyor..1 sene evli kal 10 bin nafaka iste,olacak şey mi..çocuk da yokmuş..bence en fazla 1 yıl için nafaka almalı...1 senede nasıl bu noktaya gelmişler ki,akrabanız nafaka icin harcadığı enerjiyi evliliğini yürütmek için harcasa daha mi iyi olur acaba?

normalde ortalama memur maaşı 50-60 civarında birşey, esnaf vs. zaten gelir göstermiyor
bu ortalama maaşa göre 3-5 çıkıyorsa 150 bin maaşa göre 10 bin olur mu? yoksulluk nafakası maaşa orantılanıyor mu?
Mantiken gelmesi lazim 150ye 10k kadin yeniden evlensin diye gorucu gondersinler valla 1 yil evli kal sonsuza kadar yoksulluk nafakasi al guzel ketenpere.

Saka gibi neyin nafakasiymis cocukta yok.
O nafakayi almakta utanc verici
Bu kanun kalirsa hicbir adam evlenmez memleket bekarlarla dolar.

Hukuki bilgim yok bence de nafaka bağlanmamalı da konu dışı bir şey söylemek istiyorum. Kullanıcı adınız çok hoş. memleket iç Anadolu mu?

Çekişmeli 2-3 yıl sürer burda olursak ve unutmazsanız sorabilirsiniz

Bu konuda sanırım linç yiyeceğim ama yine de yazacağım.Bence çocuksuz kadınlar da nafaka isteyebilir ve bu gayette doğru bir uygulamadır.Evlilikte neler yaşandı ,kadinin durumu ne , yaşamını idare ettirebilrcek mi ? Belki kadına çalışma dedi eşi ve kadin çalışmadı ve çocuğu da olmadı.Siddet gördü aldatıldı ya da psikolojik baskı gördü ne olacak ? Nasıl hayatına devam edecek ? Ben ömür boyu nafakayi savunmuyorum ama böyle durumlarda bir süre nafakayı normal buluyorum.Aslinda keşke nafaka değil direkt tazminat olsa.Cunku kadın erkekten para almaya devam ettikçe erkek kadının hayatına karışmaya bir hak görüyor.

Yakın zamanda eşimin akrabası boşandı Almanya da.Kadin hiç çalışmadı.Bir çocukları var.Cocuk babada kalıyor.Aldatma şiddet yok.Sadece geçimsizlik diye biliyoruz.50 .000 Euro tazminat ve adamın babasından kalan evde yaşıyorlardı,o evde 2 sene yaşama hakkı verdi.Adam kiralık ev tutup yaşadı.

Bizim ülkemizde kadınlar çok ağır şeyler yaşayabiliyor.Caresiz kalabiliyor.Tabi ki günün sonunda girsin ise çalışsın.omur boyu nafakaya ben de karşıyım .Ama nafaka almak için yok 5 yıl yok çocuk gibi şeylere de karşıyım.Devlet kadinlari korusun ve arkasında dursun.Boyle nafaka davaları da hakimlere kalsın.Hakkimiz kanunda saklı kalsin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…