Ne kadar nafaka bağlanır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Akrabam üst düzey memur karısı ücretli öğretmen.Belki bu sene çalışmıyordur. Çocuk yok. Bir senelik evlilerdi anlaşamadılar. Boşanma aşamasındalar.

Karısı 10 bin nafaka istiyormuş. Anlaşamıyorlar.

Sizce ne kadar bağlanır nafaka. ( akrabam 150 bin maaş alıyor)
Niye nafaka alacak tam olarak?

hımm çünkü kadının "kız adı dula çıkıyor", ondan.

not: evet, bence de olmamalı çocuk yokken nafaka. savunmuyorum yani.
ama esas sebep bu. erkeksen kadını cinsel anlamda "kullanmış" oluyorsun, değerini "düşürmüş" oluyorsun, bekaretini filan alıyorsun bi kere, eee o zaman bedelini ödeyeceksin.

ama bildiğim kadarıyla hukukumuz bunu bu şekilde açıklayamayacağı için (!) şöyle açıklıyor: evliyken sürdürdüğü konforu, hayat düzeyini önemli oranda kaybedecek olan tarafa (e bu genelde kadın taraf oluyor) diğer taraf o standardı biraz olsun koruması için destek olmalı. hele buradaki gibi boşanınca direkt "yoksulluğa düşecek" çünkü kadının geliri yok, ona direkt yoksulluk nafakası bağlanır sanıorum

miktarları bilmiyorum.
Aldatma, şiddet vb. Şeylerden değilde, anlaşmazlık yüzünden çocuksuz boşanmalarda bazen acıyorum erkeklere.

Sanki erkekte boşanmak için evlendi, onun psikolojisi, düzeni etkilenmedi. Bedavadan emeklilik gibi kadına ömür boyu bak, adil değil.

fish fingers fish fingers gizemliasli gizemliasli K kerkenes

Abi niye konuya eksi atıyorsunuz.

Normal bi şekilde iki tarafı da kötülemeden danıştım 🤷🏻‍♀️

Ki ben erkek tarafıyım.

Şöyle kötü karısı vardı böyle kötü demedim.

Burada bisürü boşanan kadın var onlara sormak istedim.

fish fingers fish fingers gizemliasli gizemliasli K kerkenes

Abi niye konuya eksi atıyorsunuz.

Normal bi şekilde iki tarafı da kötülemeden danıştım 🤷🏻‍♀️

Ki ben erkek tarafıyım.

Şöyle kötü karısı vardı böyle kötü demedim.

Burada bisürü boşanan kadın var onlara sormak istedim.
Konu seni ilgilendirmez ki. Merak eden taraf avukatına danışır zaten bunu öğrenir. Senin yaptığın dedikodu şu an. Ve tuhaf bir bilgi toplama gibi duruyor

Canısı ben de boşandım da çocuk yok kelimesi ile nafakayı yanyana görünce bastım eksiyi hakkını helal et 😂
mesela siz istediniz mi nafaka?

ya ne var olamaz mı merak etmiştir normalde ne oluyor diye, ailede konuşulmuştur, belki iddiaya girdiler :KK70:
mahkemeler ne karar veriyor buralarda okumasak nerden öğrenecez --hukukçu değilsek.

Konu seni ilgilendirmez ki. Merak eden taraf avukatına danışır zaten bunu öğrenir. Senin yaptığın dedikodu şu an. Ve tuhaf bir bilgi toplama gibi duruyor

Dedikodu etsem buraya yazmam ki.

Ya da etsem kadını kötülerdim.

Akrabam, sadece kendi dertlerime odaklanmıyorum.

Acı çekiyorsan canlısın başkasının acısını hissediyorsan insansın.

Anlaşamadılar diye ayrılırken nafaka bağlanmaz ki.
Yani bağlanır da başka şeylere bakılır.

mesela siz istediniz mi nafaka?

ya ne var olamaz mı merak etmiştir normalde ne oluyor diye, ailede konuşulmuştur, belki iddiaya girdiler :KK70:
mahkemeler ne karar veriyor buralarda okumasak nerden öğrenecez --hukukçu değilsek.
Çocuğumuz vardı istedim tabi :) çocuk olmasaydı gölge etmesin başka ihsan istemezdim 😂

Bilir kişi misiniz, niye akrabanız size niye bu durumu anlatıyor? Ve siz niye buraya gelip dedikodu yapar gibi konu açıyorsunuz?

Bu erkekler niye böyle ya, geçen günde kızkardeşine eşiyle evdeki bütün durumları anlatan bir erkek vardi :/

Dedikodu etsem buraya yazmam ki.

Ya da etsem kadını kötülerdim.

Akrabam, sadece kendi dertlerime odaklanmıyorum.

Acı çekiyorsan canlısın başkasının acısını hissediyorsan insansın.
150.000 kazanan adamın ne acısı olacak ki. Böyle acıya can kurban.

Belki bakire evlenmedi 😂

Ayrıca cinsellik 2 kişilik kimse kimseyi kullanmıyor 😇

Böyle düşünen evlenip sevişmesin :)

Evlenme vaadiyle istemediği halde sevişip evlenmemesi bi nebze kullanılmak.

Diğer türlü evlilikte erkeğin soğuk olduğu çok konu okuyoruz burda. Her şey karşılıklı.
sonucu çok merak ettim, dava görüldükçe bu konuyu güncelleyelim lütfen :ukala:

Görüşümü de yazayım çoluk çocuğun olmadığı 1 yıllık evlilikte bir genç erkeğin bakirliğini alıp hayallerini yıktığı için kız tarafından tazminat istesin akrabanız. En iyi savunma saldırıdır.

150 bin hangi üst düzey memur kazanıyor, kamuda böyle maaşlar yok sanıyordum müsteşar falan mı??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X