Nasıl davranacağım?... Nasıl unutacağım?....

işin öz-üvey kısmıyla ilgili olarak belki yine aynı anne babanın çocuğusunuzdur ama anneniz hamile kalmıştır ve mecbur kaldıkları için evlenmişlerdir.. mutsuzluk yaşanmıştır ve sana o yüzden öyle davranmışlardır belki,hem mecburiyet hemde nutsuzluk yaşadıkları için..

Bence git, küs kalma, dinen de böyleymiş. Allah insanlar arasında küslüğü sevmezmiş, küslerden karşı tarafla ilk konuşan kişi günahını diğerine dökermiş.Git ama uzak dur. Sanırım farklı şehirde yaşıyorlar, onların evinde kalma ve sürekli eşin yanında olsun, yalnız kalma orda, yabancı gibi, öğleden sonra gezmesine gider gibi git, hemen gel. Günü birlik gidin dönün , akşam kalacaksanızda dayınlarda veya teyzenlerde kalın ki hem onlarla özlük- üveylik meselesini netleştirebilesiniz hemde o ortamdan uzaklaşabilesiniz. Ben o durumda olsaydım böyle yapardım heralde, neticeden de bizi haberdar et a.s.

Aynen bu yoruma katiliyorum.Belki böyledir.Allah yardimcin
olsun canim.Cok üzüldüm.

okudum tüylerim diken diken oldu.
bi aile evladın nasıl böyle davranır aklım almıyor.
ben olsam gidemezdim sanırım.

kesinlikle gitmelisin. ne olursa olsun aileden uzak kalmamalı insan. eşimiz tamam canımız ciğerimiz ama ailenin yeri ayrı. herkes gider iyi ya da kötü onlar kalır ardımızda. aileye asla sırt çevrilmemeli.

git ama,çok yakın ve samimi durma onlara içten içe bir kırgınlığın olduğunu hissettir.onlar da vicdan azabı oluştur.daha sonra herşey düzelir bence.bu arada bunların hepsini eşine çaktırmadan yap.e ne de olsa el oğlu değil mi?

böyle aileler de var işte maalesef .bunlara anne baba demeye bin şahit ister...

canım umarım bundan sonra mutlu olursun bence sen yine saygını yitirme arada git allahım sana mutluluk versin cok üzüldm gercekten.onların günahı vebali boynuna sen sağlıklı düsünmeye bak tatlım

dertlerri neymiş git bir öğren.ama eşinle git ve eşinlede geri dön.
gitmessen senelerce içinde bir soru işaretiyle yaşıcaksın.en iyisimi acabalardan kurtulman için gitmen gerekiyor.sonrasındada gidip gitmemek yine sana kalmış. özür,af dilerlerse duruma göre davranırsın,şayet hala diklenir,seni ezmeye çalışırlarsa ebediyete kadar kapat kapını canım.allah kolaylık versin yolun acık olsun.

Bi seferlik de olsa git bence.. Bakalım nasıl davranacaklar.. Sen yine mesafeli olursun, saygıda kusur etmezsin... Enişteye de helal olsun... sengözlerimebaksanab

şahsen ben yerinde olsaydım ısrarla ve inatla gitmezdim..
tamam senin ailen sonuçta ama onlar anne babalık yapmışmıki sana da sen evlatlık yapasın

bence git hemde başın dik git ellerini öp ve mulu olduğunu göster onlara ve herşey için teşekkür et...veee çok asil bir şekilde o evden çık....

ben olsam gitmezdim..

ama eşinle ortak bir karar verin istersen gidip 10 dk durup dönebilirsin. içinde ukte kalmaz hem. hemde tavırları değişmiş mi ne olmuş görürsün.

Annem aradı baban sana beddu etti ama hepsi kendine geri döndü hastaneleden gelemiyoruz dedi...Senin günahını aldı...Senin hiçbir suçun yoktu...Sen söyledin biz vermedik dedi...Çok pişman oldu babanda bende dedi...Senin yokluğunu çok iyi anladık dedi...şimdide çok pişmanım ben herşeyi senin üzeine yükledim şimdi kardeşlerin kendi yataklarını bile toplamasını bilmiyorlar dedi...
Ve birsürü şey.....................

Etme,bulma dünyası işte.Alma mazlumun halini,çıkar aheste,aheste.........................

Tabii nede olsa anne,baba.ınsanın canı.........Allah herşeyin hakkını veriyor...................
Üzülme,bulursun inşallah bir çaresini............................................
En azından sana yaptıklarını kabul ediyorlar.........................................

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…