Nasıl davranacağım?... Nasıl unutacağım?....

verdinaaz

hedef 65
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2009
1.865
116
Neresinden başlasam bilmiyorum..Ailem beni hiçbirzaman sevmedi kendi evlatları gibi görmediler sanki ben üvey evlatmışım gibi davrandılar...Evde bana resmen işkence çektirdiler hizmetçilik yaptırdılar...3 kız kardeşiz en büyükleri benim ama sanki ben üveyim gibi...Hangisini anlatsam bilmiyorum tv ve bilgisayar açınca kapat elektrik gidiyor diyipte kardeşlerim açınca ses çıkarmayan, ben bi arkadaşımla buluşucam dediğim zaman ne işin var otur evi temizle diyipte kardeşlerime tabi yavrum git gez açılırsın diyen başka birine sinirlenince eve gelip bütün hırsını benden çıkaran beni döven bir ailem vardı...

Çok çektim okuldan eve evden okula gider gelirdim bütün öğretmenlerimsen ne kadar sessizsin yavrum evde bi sorununmu var derlerdi ama yok derdim çokta çalışkandım, arkadaşlarım hep hadi bize gel oturalım yada hadi biyere gidip gezelim derlerdi ama bana kızdıkları için hiçbiryere gidemezdim ve hiçbir arkadaşım yoktu...Artık hergün ölmek için dua ediyodum...

Eşimle tanıştım uzun süre gizli gizli görüştük sonra birgün anneme anlattım oda babama söyledi sabaha kadar beni dövdüler olmaz dediler eşimi arayıp küfürler ettiler telefonumu elimden aldılar...Neymiş onların istediği kişi ile evlenecekmişim...Ama ben ertesi gün bi şekilde eşime ulaştım konuştuk yine gizli gizli...

Ksinlikle olmaz dediler hatta bidaha konuyu açtım yine dövdüler bıçakla üzerime yürüdüler kaçmaktan başka çarem yoktu...Kaçtım ve buraya geldikten sonra çok seven aile rolü yaptılar...Düğünüme gelmediler evime bir eşya bile almadılar...

6ay oldu ve el öpmeye gitmedik şimdi annem hadi gelin diyor ve eşim gidelim diyor ki gideceğiz ama sanki o eve girince o yaşadıklarımı tekrar yaşayacakmışım gibi geliyor...

Ve onlara nasıl davranacağımı bilmiyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
ben olsam ,onları silerdim. ne demek bıçakla yürümek. normal değillermiş. size resmen külkedisi muamelesi yapmışlar. düğüne gelmemişler yardımcı olmamışlar.
yok böyle aile olacaksa, olmaz olsun. ne giderim, ne de görüşürüm. bu konuda, gerçekten çok sertim....

Bence her halükarda ailendir.Belki yokluğunda yaptıklarından pişman olmuşlardır.Oraya gidince zaten herşey kendiliğinden gelişir.

Allah,allah hangi devirde yaşıyoruz yaa...Dayak nedemek?Eğitimden maalesef ne kadar
yoksunuz......................
Allahtan o evden ayrılmışsın.Geçmiş olsun canım.............................................

belki yaptıkları hatayı anlamışlardır sen ne düşünüyorsun gitmek istiyormusun

belki yaptıkları hatayı anlamışlardır sen ne düşünüyorsun gitmek istiyormusun

Aslında be onları silerek geldim buraya hiç gitmek istemiyorum...Ama eşim bikezde olsa gidlim onlar yaptıkları hatanın farkında diyor...senağlama

sen yinede evlat olarak vazifeni yap git derim ben üzerinden sorumluluğu gider
eminim senin içinde rahatlar
inşallah ailende hata yaptığını anlamışlardır

Aslında be onları silerek geldim buraya hiç gitmek istemiyorum...Ama eşim bikezde olsa gidlim onlar yaptıkları hatanın farkında diyor...senağlama

Bence ilerde keşke dememek için git.
Sen bir adım at.Baktın aynen devam ediyorlar ona göre düşünürsün.

Eşinin sana destek çıkması çok güzel bir davranış bence,onu dinle.......................

Git ama soğuk davran ya da hiç gitme. Böyle aile olmaz, annelik babalık kavramlarına hep saygım vardır ama bu anlattıkların anne baba değil zaten. ınsan nasıl kızın düğününe nasıl gitmez, ele karşı boynu bükük bırakır anlamıyorum. Nasılsa yuvanı kurmuşun kurtulmuşun. Seninle görmek istemelerinde bi beklendi olabilir para gibi.. ya da başka bi çıkar.. ben öyle sezdim

Affetmek iyilerin initkamdir canim....bence git.:teselli:

Annedir Babadir...ne kadarda hatalari olmussa haklari var üzerinde...

Git öp ellerini...cok fazla samimi olmana gerek yok...Allahin yaninda kazanan sen olursuna.s

Boynu bükük bıraktılar dayılarım falan düğünüme gelecekmiş buranın adresini vermemişler telefon numaramı vermemişlr düğünümde benim ailemden bir kişi bile yoktu...Bunlar kolaymı snıyolar acaba hiç kolay değldi herkes babasının evinden gelin çıkarken ben k.pederimin evinden çıktım...AMA ÇOK ŞÜKÜR Kı EŞıM VAR YANIMDA...
ve eşimin ailesi kendi ailemden çok seviyor beni...

herkesin hataları oluyor yaşadıkların unutulacak şeyler değil ama yinede ailendir gidin siz yinede. birde ne kadar kırgın olsanızda eşinize karşı ailenizi arkanıza almayın. sizi yalnız görmesin. sahipsiz görmesin. gün gelir bi hata yaparsa ki inşallah olmaz bu nasılsa sahipsiz diye düşünebilir o yüzden kırgınlıklarınızı çoğu zaman içinizde yaşayın. ama dediğim gibi yinede gidin affetmek allah mahsus ama kul olarakta affetmek büyüklüktür. bir şeyi yapmadım diye keşke demektense yapıp keşke demek daha iyidir.

haklısın her zaman herşey istenildiği gibi olmuyor büyük ihtimalle pişman olmuştur kendi ailende..sen git derim ben sonra gene gitmek istemezsen gitme ..sende sonradan pişman olacağın bişey yapma sonuçta ne kadar kötü davranırlarsa davransınlar ata işte.

Ne mutlu senin adına sevindim.Eşinin ailesi artık senin ailen olmuş,sana
destek çıkmışlar.Kendi ailenin yapması gerekeni onlar yapmış.Kendi aileni
belkide silmiştin,ama onlar yine devreye giriyorlar sanırım................

ben olsam gitmezdim hiç
böyle ailemi olur,kim evladının üstüne bıçakla yürüyebilirki?
en güzel çağlarını mahfetmişler,şimdi ne güzel bir düzen kurmuşsun belki onuda mahfedecekler
hazır düzenini kurmuşken onları silmişken hiç yeniden gitme derim

Evet aynen öyle oldu...

Ve yine huzurunu bozdular değilmi?..........................

Aradılar benim canımı çok sıktılar bana neler demedilerki yüzün gülse karnın doymasın karnın doysa yüzün gülmesin tabutuna konacak bi cesedin bile kalmasın parçalanırsın bir gün yüzü bile göremezsin diye onlar öyle söyledikçe hep ağladım ama atık eşim ağlamamı yasakladı bidaha üzgün görmek istemiyorum seni dedi....Ben bunları hak edecek ne yaptım onlara senağlamasenağlamasenağlama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…