Nafaka artırım davam sonuçlandı

2023 ocakta üfe %128 miş ama %125 ama alınmış. 1000 liraya bu oranı ekleyince 2250 TL oluyor. Yeni ocakta tekrar üfeye göre artması lazım.

Son düzenleme:
Bende ufeye göre artırım di .her yıl Ocak ayının 15 ufeye göre ben bin TL aliyordum .bu yıl 1700 veriyor .eksik veriyor degilmi çoğu yerde baktım %125 olması gerekiyor ama malesef o TÜFE'ye göre hesaplıyor
İcra dairesine gidin size yardımcı olurlar. Karar kağıdını da alın yanınıza. Tabi maaşlı çalışansa yapın bunu. Yoksa hiç vermez mağdur eder mikroplar ya

İcra dairesine gidin size yardımcı olurlar. Karar kağıdını da alın yanınıza. Tabi maaşlı çalışansa yapın bunu. Yoksa hiç vermez mağdur eder mikroplar ya
Çok teşekkür ederim ,kendi kafasına göre bakmış TÜFE'ye göre bile vermiyordu ,bana her ay 1700 verdi .kaç kez söyledim anlamadı.tesekkur ederim .

Adam 20 bin alıyormuş 10 bin nafaka verse adam kuru soğan bile yiyemez hale gelir. iki taraflı düşünmek lazım canım. Çocukların süt hesabindan aylık masraf çıkardın çok güzel de, adamın da giderlerini bi hesaplasan tahmini

Hakim çok vicdansızmış işine geleni yapmış..

Kadın 3 çocuğa 3750 almış ..3 çocuğa 10 bin çok diyorsunuz...3 çocuğun okul giyim yiyecek masrafını düşünmeyip adama üzülmek de nasıl bir akıl tutulması? kafayı yiyorum bir kreş ne kadar

Kadın aldığı maaşla 4 kişiyi geçindiriyorsa adam da 10 binle kendini geçindirsin bir zahmet.Gerekirse kuru soğan da yemeyecek.Siz boşandiğiniz eşinize üste para verin madem,çocuklarınızı boş verin adam güzel geçinsin yazık.

Ek iş yapsın o zaman . 3 çocuğu kadın tek mi yaptı? Evet gerekirse adam ya da kadın aç yatacak ama çocuklar güzel yaşayacak.

Yani şok oldum cidden aklım almıyor yazdıklarına erkek yazmıştır dedim ama eski boşanmış üye. Çıkar tilifonu diyen amcaların çocukları büyüdü halkın cehaleti mahfediyor beni herşeye de şükretmeyin diye çığlık atasım geliyor

Üç çocuğu yaparken sesi çıkmamış adamın. Çocuklara bakan da kadın. Kadıncağız muhtemelen borç içindedir yetişmek için masraflara. Oh ne güzel, 3 çocuğa 3750 tl ver, çekil kenara. Konu sahibi adamın maaşını yazdığında haziran ayıymış. Muhtemelen adamın maaşı temmuzda arttı ve 35-40 bin oldu. Ocakta da artacak. Ama nafaka seneye hazirana kadar hep 3750 tl. Şaka gibi gerçekten. Çocuğu yapmayı bildiyse adam, bakmayı, aç bilaç gezmeyi de bilecek. Yok öyle yağma! Bu kafayla 3 kere evlenip 9 çocuğa sahip olsa ödeyeceği maksimum para 11 bin. Kalan maaşıyla en az 2-3 kere daha evlenip 3’er çocuk yapar, ayrılır, nafaka verir ama yine geçinir. Ne güzel bir ataerkil memleket

Hepiniz çok haklısınız ama maalesef yasalar öyle işlemiyor. Hakim her iki tarafıda gözetiyor. Hakim adama ek iş yap çocuk yapmadan önce düşünecektin demezki. Sadece tarafların gelir gider durumuna bakar

Ben erkek üye olduğunu düşünüyorum ciddi.Mesajlarinin neredeyse hepsi boşanma konularına.Kadinlara ya boşanmayın demiş,ya da çocuklu kadını bekar adam almaz,alsa da mutlu olamazlar yorumları yapmış hep.

Nasıl bir akıl tutulması ben anlamıyorum ya. Sen babasın üstüne çıkartıp harçlık ver çocuklarına. Benim babam da 17 yaşında kardeşime 500 lira nafaka veriyor ya 500 lira. Yeni evlendiği karısının kızına verdiği haftalık harçlık anca yapar. Çıkartıp oğlum bu da benden diyerek bir lira bile vermiyor. Bu çocuğun sadece servis ücreti aylık 1300 lira. Allah belasını versin böyle insanların.

Hepiniz çok haklısınız ama maalesef yasalar öyle işlemiyor. Hakim her iki tarafıda gözetiyor. Hakim adama ek iş yap çocuk yapmadan önce düşünecektin demezki. Sadece tarafların gelir gider durumuna bakar
Hâkimler(ve devlet) bu konuda baba sıfatlı kişilere böyle demedikleri için onlar istediği gibi at koşturuyor, ürüyor vb. Suçlanan hep kadınlar oluyor: “Niye çocuk yaptın?” diye. Hiç kimse erkeklere “O çocuklar senin de aynı zamanda. Kadınla aynı oranda vereceksin para. O kadın aynı zamanda o çocukların bakım sorumluluklarını da almış ve karşılıksız yapıyor. Neden sorumluluklarını bilmiyorsun?” demiyor. Bu ülke kadınların da erkeklerin de sadece erkeklerin çıkarını gözettiği bir ülke maalesef!

Yasaların ne dediğini konuşmuyoruz yalnız.Biz "Olması gerekeni" konuşuyoruz.Siz baya kendiniz sorumsuz babaların geçimini dert edindiniz.Hayirdir sizde mi sorumsuz bir babasınız yoksa ?

Yasaların ne dediğini konuşmuyoruz yalnız.Biz "Olması gerekeni" konuşuyoruz.Siz baya kendiniz sorumsuz babaların geçimini dert edindiniz.Hayirdir sizde mi sorumsuz bir babasınız yoksa ?
Ya da ilk eşine ve çocuklarına nafaka ödeyen bir erkeğin 2. eşleri savunuyor bu konuda erkekleri.

merhaba benimde bir oğlum var. okul çağında ve tüm masrafları bende bende hafta içi açmayı düşünüyorum. süreçten bahsedebilir misiniz neler yapmam gerekiyor acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…