Nafaka artırım davam sonuçlandı

30 binden fazla istedi tam miktarını hatırlamıyorum bende memurum şu banka sözleşmesinden iyi para gelirse onu veririm açarım diyordum ama ordanda para gelmedi açmadım
Kendiniz açamaz mısınız ki internetten dilekçe dava örnekleri bakarak?

Kendiniz açamaz mısınız ki internetten dilekçe dava örnekleri bakarak?
Sonradan sinirim geçti para biriktirmeye çalışırken karşı tarafın kadın akrabasıyla güzelce konuştum , onlarda yola gelmiş gibi duruyor parasında değilim zaten, ama o parasinda bu yüzden canını öyle yakayım demiştim...çocuğuma güzel davrandığı sürece sorun yok benim için ..icra yoluyla çocuk almak vs çirkin şeyler çocuk iyice nefret ediyor karşı taraftan bunu anlatınca anladılar.
Birde 1500 veriyor zaten hakim arttirmaz galiba baksana 3 çocuğa ne kadar verilsin demiş

Az geldi bana da. Biz 2500 da anlaşmıştık ÜFE oranında da artış 2 çocuk için. O da 5700 civarı oldu bu yıl. Tabi ki vermedi ama 4500 veriyordu ben de icraya koydum. Düşürme davası açacağım dedi ama avukatım açsın reddeder mahkeme çünkü siz anlaşmalı boşanmışsınız başta kabul etmiş dedi. Size böyle az nafaka çıkınca korktum bir an. Acaba düşer milisin nafaka
Ben de devlet memuruyum çocuğumun kreşi 7000 oluyor birinin. Nereye yetsin bu nafaka peh

Ufe TÜFE'ye göre arttırıyor benim kide 1500 den 1800 arttırdı ancak seninki baya bir artmış bende hesaplamasını bilmiyorum ama az olduğunun farkindayim pislik biri olduğu için uğraşmak istemedim ..ugrassami diyorum bazen

Ya uğraşmak değil de gerçekten yetmiyor ki çocuklara ÜFE %128 yani. Nasıl öyle arttı anlamadım ben. Avukatında mı iş yok acaba? Arkadaşım asgari ücretli eşinden boşanma aşamasında tek çocuğuna 2800 nafaka çıktı. Özel bir çocuk ama 400 veriyordu artırım davası açtı 2800 e yükseldi

Ayy harika yetmiyor evet aylık süt masraflari bile kaç milyar oluyor ..avukata vermedim ben çok para istiyor ama ufe Tüfe yi nasıl hesapliyorsunuz siz bir sitesi vs varmi

Ayy harika yetmiyor evet aylık süt masraflari bile kaç milyar oluyor ..avukata vermedim ben çok para istiyor ama ufe Tüfe yi nasıl hesapliyorsunuz siz bir sitesi vs varmi
Tabi tüikin sayfasına girip ÜFE oranına bakın. Ama karar da ne yazıyor. Mesela ben ocakta her yıl artsın dedim. Bu yıl ocakta %128 di ÜFE. Geçen ay %105 ti sanırım.
Ama tüfe farklı. Onla işim olmadığı için takip etmedim. Her ayın 3 de saat 10 da açıklanır oranlar. Mesela bu ayın 3 ü haftasonuna geldiği için bugün açıklandı.

Çok çok teşekkür ederim 3 çocuk için 2100 den 3750 ye çıktı
20 bin alan adam 3 çocuğuna 3750 mi verecek? Vay onun babaligina
Bizim mahalle arası kreşleri arkadaşım erken kayıt için dolaşıyor, konfeksiyon dukkani gibi apartman altı kreşler 4 bin lira.
Umarım çocukların kurs paralarını da babaya iteleyebilirsiniz (

Mahkemeye vermesem bunuda vermeyecekti eğer önce kendiyle konuşsaymışım 300 lira artıracakmış ben başka bişey istemem ondan konuşmuyorum zaten. Babalık yaptığı yokki aklı fikri kadınlarda biz 1 sene önce boşandık sonrasında 2 kez evlendi 2.den boşanma aşamasında şimdi. Bu arada başka bir kadın bulmuş çocuklar o kadınla görüşmek istemedi diye 1.5 aydır çocuklarıda aramıyor keşke hiç aramasa nafakasını ödesin bizden uzak olsun yeter

Nafakalar böyle giderse kadınlar çocuklarını babaya bırakmaya başlayacaklar. Eskiden köy yerinde baba yoksa bile çocuklar büyüyorlardı bir şekilde. Ama günümüz şehir hayatında parasız herkes mutsuz…

Çok teşekkürler verdiğin bilgiler için araştırıcam

Mutsuzluk içinde ...neyse ya Allah'ın bulsun iskele babasi

Üç çocuk 3750 şaka mı bu? Çocukların okulları var. Kıyafetleri sağlık masrafları yedikleri içtikleri. Sonuçta eve gelen faturalar bile artıyor kişi artınca. Siz 20 bin adam 20 bin alsa 40 bin eder. Sizin en az 10 bin liraniz giderken çocuklara, adamın 3 kusur bin lirası gidiyor. Üç çocuğa birer ayakkabı gömlek pantolon alsanız zaten 3 bin lira en ucuzu bu devirde. Paşa kalan 16 bin 250 lirayı orda burda cafelerde yerken siz elinize geçen üç kurusu disarda kahve içmek yerine cocuguma iki paket fazla süt alırım diye icmeyeceksiniz. Cidden sinirim bozuldu benim.

Haklısınız biz boşanırken yıldan yıla artmasını asla kabul etmemişti şimdi en azından düzenli artış olacak

Bende ufeye göre artırım di .her yıl Ocak ayının 15 ufeye göre ben bin TL aliyordum .bu yıl 1700 veriyor .eksik veriyor degilmi çoğu yerde baktım %125 olması gerekiyor ama malesef o TÜFE'ye göre hesaplıyor

Aradığım kişi sizsiniz benim mesajıma dönüş yapin lutfen.ben davayı 2021 açtım ama malesef talihsizimki . söyle bir enflasyon dönemine denk geldik.dava 2022 de oldu bende bin tl istediğim için hakimde bin verdi sonuç olarakta, hakim malesef dava açılış değilde ,karar tarihinden itibaren saydı .ben geriye dönük hicbirsey alamadım.dava sonucunda ,karar tarihinden itibaren bin TL nafaka ödenmesine ,her yıl Ocak ayında TÜİK tarafından belirlenen ufe oranında artırım yapılmasına karar verildi .Ocak 2023 ayında ne kadar vermesi gerek .

Tamam bu düşünce tabiki doğru ama 3 çocuğun aylık gideri 6500 değildir ki çok daha fazladir. Tek çocuğun tek kreş masrafı bile daha fazla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…