Nafaka artırım davam sonuçlandı

cnmaskm

Guru
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2012
187
328
Merhabalar ben dava açmadan önce çok araştırma yaptım ama fazla bilgi bulamamıştım benim gibi dava açmak isteyen varsa diye konu açıyorum. Boşanmamızın üzerinden 8 ay geçmişti dava açtığımda 3 tane çocuğum var çocuklarla ilgili olan harcamaların faturalarını evin elektrik su doğalgaz faturalarını koyduk dilekçeye. Yaklaşık 6 ay sürdü 3 duruşma görüldü yaklaşık %80 nafaka artışına ve her yılı ocak ayında üfe ye göre artışa karar verildi. Davayı açtığımız tarihten itibaren geçerli yani geri dönükte ödeyecek.

Kendime olmuş kadar sevindim inanın . Ben de dava açtım ilk celse ertelendi kaç celsede sonuçlandı davanız ? Bu istediklerin i hangi aşamada istediler birde
Çok teşekkür ederim dava açılırken dilekçeye yazdı avukat faturaları makbuzları da koydu. 3 duruşma oldu aslında ikinci celsede bitecekti ama onun işyerinden istenen bordro dokümanı gelmediği için ertelendi 3. Celsede bitti.

Anladım avukat dava açarken benden bunları istemedi de şaşırdım o yüzden
Peki siz davaya çıktınız mı mahkemede ? Karşı tarafla yüzyüze gelmek istemiyorum hic

Yok çıkmanıza gerek yok ben annemle babam benim şahidim olduğu için onları yalnız bırakmamak için 2. Duruşmada çıktım

Harika sizin adınıza cok sevindim
bende bir ara açmayı düşünüyordum ( çünkü çocuğu istediği zaman verdiğim halde icra yoluyla aldı ) ama avukatim çok uçuk bir rakam istedi...siz avukat ücretini nasıl karşıladıniz acaba

Ben Kasım ayında avukatlık ücreti dava açma ücretiyle 10000 lira verdim bizim 1,5 aydır çocukları görmüyor aramıyor

Çok çok teşekkür ederim 3 çocuk için 2100 den 3750 ye çıktı
3 çocuk için çok az su ekonomide her çocuk gunde 2 bardak süt içse ayda 1200 lira sadece süt parası ki benim kızlarım 2 bardaktan daha fazla içiyorlar çoğu zaman mesela ...sadece sütten bahsediyoruz .günde bir gofret yemesinler mi bu çocuklar günde bir gofret yeseler ayda 600 lira diğer aburcuburlari saymıyorum bile ...bunun kuru yemisi var zartı var zurtu var yok artık yani

Ben Kasım ayında avukatlık ücreti dava açma ücretiyle 10000 lira verdim bizim 1,5 aydır çocukları görmüyor aramıyor
On bin çok uygun benim avukatimda öyle ücret isteseydi o sinir anında hemen açardım davayı hayırlısı ama ne yapalim

Babanın yaptığı harcama kadar annede harcama yapar görüşünde sanırım hakim bana 2100 den sonra bu bile çok iyi geldi. Boşanma davasında yıldan yıla artmasını kabul etmemişti ben dava açmasaydım yıllarca 2100 olarak devam edecekti en azından her yıl üfe ye göre artacak.

Bu adamlar ilk başta boşaninca çocuklarındanda boşanıyor ben boşaninca yaklasik 6 ay arayıp sormamisti çocuğu ...Rabbim hayatınıza güzellikler katsın sizi çok güzel merhametli cömert güzel insanlarla karşılaştırsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…