Mutsuzum ama boşanamıyorum

dertli birii

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2024
5
-6
24
Merhaba kızlar. Kendimi çok çaresiz hissediyorum. Bir yaşında bir oğlum var. Güzel bi mesleğim var . Dışardan bakıldığında çok güzel bi hayatım var. Ama içerde durumlar asla öyle değil.Eşim olacak adamla asla anlaşamıyoruz.Evlenmeden önce senelerce peşimden koştu. Yaşam tarzlarımız çok farklı olsa bile her şeyi göze alarak onunla evlenmeyi kabul ettim .Ama bu farklılıklar evlendikten sonra çok fazla hissedilmeye başlandı. Dışardan gören gözler beni hiç bi zaman eşime yakıştırmadı hem eğitim seviyesi hemde güzellik olarak beni hep ondan üstün gördüler . Eşimde bu durumun farkında.Ben ise ona sadece saf kalbimle gittim onun bana olan sevgisini sevdim ve bunların hiçbirini önemsemedim. Ama ben ne kadar önemsemesem de eşim en ufak bi şeyden kavga çıkarmaya başladı. Sürekli kendini alçakta görüp bana baskı kurarak üste çıkmaya çalışmaya başladı.Daha sonra hamile olduğumu öğrendim. Her gün çocuğu istemediğini söyledi çocuğum bir yaşında halen bile ben istememiştim diye söyleniyor. Bebeğimin gelişimi çok geriden geliyor. Onun stresi bi yana bir de sürekli babasının söylenmeleriyle uğraşmak beni artık çok yordu. 5 senelik evliliğimizde sürekli yüksek tartışmalar yaşıyoruz. Bana sürekli beğenmiyosan git bu evden diyo. Bende boşanmak istiyorum çünkü çok mutsuzum ama ailem ve onun ailesi asla kabul etmiyğlumu alıp bambaşka bi yaşam sürmek istiyorum ama karşımda çok büyük engeller var. Napacağımı şaşırmış durumdayım.

Aile kabul etmek zorunda değil?? Çalışan kadınsınız tek başınıza hayat kurabilirsiniz. Çocuğun gelişimi bile gerideymiş üstelik ona odaklanın atın başınızdan bu adi adamı. Doğmuş çocuğa da ben istememiştim demezsin şrfsz pislik. Madem öyle korunsaydın. Böylelerine Allah çocuk nasip etmese keşke. Rezil adam

Karşınızdaki büyük engeller ailelerin kabul etmemesi mi sadece? Çok üzüldüm belki size iyi bir eş olamasa bile bebeğinize iyi bir baba olmayı da denemiyor galiba tabi doğru anladı isem.

Sürekli beğenmiyorsan git diyen heriften kolaylıkla gidebilirsiniz aslında.
Boşanmak isteyen eşi de kovan kadınları şanslı buluyorum.
Israrla bırakmam diye yakaya yapışan tiplerle zor her sey..

Aileler önce ık mık der. Sonra kabullenir. Siz kararlı oldugunuzu söylemeyin bile direk eyleme geçin ve geçtim deyin.

Doğu'da çok küçük bi şehirde yaşıyorum maalesef burda boşanmak öyle rahat olmuyor inanın çok denedim ama bi türlü başaramadım

Doğu'da çok küçük bi şehirde yaşıyorum maalesef burda boşanmak öyle rahat olmuyor inanın çok denedim ama bi türlü başaramadım
Boşanmak isteyen bir adamla boşanmak çok kolay olur. Kimseden icazet almanıza gerek yok şükür ekonomik özgürlüğünüz var. Aileniz de er geç bu durumu kabullenir diye umuyorum.

Böyle konularda genelde ortada çocuk varsa insan tereddüt eder. Çocuğum babasız büyümesin, bir aile ortamında büyüsün iyi kötü diye. Ama baba çocuğu ile de iyi değilse ve doğmuş çocuğa böyle şeyler söylüyorsa çok üzücü. Ayrıca ben anne baba ayrı ayrı daha mutlu olacaksa boşanmanın çocuk için daha sağlıklı olabileceğine inanıyorum. Yine de boşanmak zor bir karar. Siz bu kararı kendiniz alıyorsanız, kimse karşınızda durmamalı ve en nihayetinde de duramaz.

Belki eşinizle daha önce de boşanma aşamasına geldiğiniz ve boşanamadığınız için çok rahat konuşmaya başlamıştır. Gideceğinizi gerçekten düşünse belki boşanmak istemeyecektir. Cocukla alakalı da sorumluluk belki ağır gelmiştir, saçmalıyordur. Ama bunlar düzelir mi nasıl düzelir hiç bilmiyorum.

Bi kavga olmayana kadar çocuğu çok seviyo ilgileniyor kavga esnasında istememiştim diyor. Boşanmak istiyorum diyo ama attığım her adıma engeller koyuyor. Bu şehirde işler hatır gönülle işliyor . Bir kere ciddi bi adım attım işine mi güveniyosun deyip işimden ettiler beni . Keşke bazı şeyler buraya yazmak kadar kolay olsaydı. Sorunlar yokken iyi davranıyo ama bi sorun esnasında içinden şeytan çıkıyo. Sonradan ne kadar pişman olursa olsun benim içimdeki bu soğukluk geçmiyor.

Ne işi bu, memurluksa Cimere neden şikayet etmiyorsun?? Pasif durma kimse bunları diyen geç karşısına defterini dürerim de, mobbing davası aç. Mahkeme celbini görünce popoları titrer.

O kadar üzüldüm ki isimden ettiler beni dediniz ya. Reziller. Allah yardımcınız olsun. Sizin yerinize beddualar ettim. Kim kim rızkına sebep oluyorsa Allah da ondan çıkarsın.

Bunu çok düşündüm ama herkesi silip gitmeyi göze alamıyorum bu da benim eksikliğim

Herkes dediğim kimdir kizım, işyerin 5 para etmez seni sindirmişler. Ailen zaten destek olmuyor.... o silemem dediğin insanlar sana destek değil ki köstek. Orsa olduğun sürece de seni sindirecekler böyle arafta yaşamaya devam edeceksin. Aç boşanma davanı, iste tayini boşanmaya sebep çıkar bas git kurtul sonra.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…