Çok Mutsuzum Ama Boşanamıyorum

Evlenmeden önce ayrıl barış kavgalı giden bir ilişkiden sonra böyle bir evlilik sürpriz olmamalı.

İsterseniz boşanmayın ama bu evliliğe çocuk getirmenizi tavsiye etmem. Bu defa ailede iki tane mutsuz olacak. Ayrıca çocuk mevcut ilişkiyi daha da büyütüyor. Çok iyi anlaşan birbirini seven çiftler daha da bağlanıyor, anlaşamayan çiftler daha da kavga ediyor, kopuyor. Çocuk olunca artık birbirinizi sevmeye başlamayacaksınız, tam tersine birbirinize tahammülünüz kalmadığı için aranız daha da kötü olacak.

Böyle bir evlilik hayal etmemiştim. Özellikle evliliğimizin ilk aylarında çok sıkıntı çektim ailemden arkadaşlarımdan uzak hiç bilmediğim bir yere gelin geldim günlerce haftalarca evden çıkmadığım oldu eşim hiç destek olmadı beni asla anlamadı bütün gün evde bunalmışsındır hadi kalk bi dışarı çıkalım hava al demedi hiç bir zaman. İşten gelir yemek yer televizyon izler çay kahve hizmeti bekler sonra da döner sırtını uyur. Ne sevgi gösterir ne ilgi. Saatlerce mutfaktan çıkmasam gelip bi napıyosun yardıma ihtiyacın var mı diye sormaz. Evde hiç bir işin ucundan tutmaz. Hüngür hüngür ağladığımı gördüğü halde umursamaz hiç bir şey yokmuş gibi yatar uyur. Ama anneme göre bütün evlilikler böyle bütün erkekler ilgisiz ve odun bu boşanmak için geçerli bir neden değil. Bende bundan korkuyorum gerçekten bütün erkekler aynı mı yeniden biriyle birlikte olmak istesem aynı şeyleri tekrar yaşar mıyım acaba korkusu…
Seni çok iyi anlıyorum. Sadece cinselliğe okey onun dışında nasıl olduğun, ne düşündüğün önemli değil eşin için dimi. Problem çıkarsan, bı problemini söylesen sen suçlu olursun. Bende 4 yılı geçkin süredir evliyim yazdığım gibi aynı. Asla beni anlamaz. Kendini anlatır beni suçlar. Bende 30 yaşındayım ve çocuk istiyorum. Dışardan bakıldığında alkolü sigarasi dışarı hayatı yok aynı dediğin gibi.. Ama mutsuzluk... Sürekli kavga gürültü. Ne psikolog psikiyatrilere gittim. Aynen devam...

Seni çok iyi anlıyorum. Sadece cinselliğe okey onun dışında nasıl olduğun, ne düşündüğün önemli değil eşin için dimi. Problem çıkarsan, bı problemini söylesen sen suçlu olursun. Bende 4 yılı geçkin süredir evliyim yazdığım gibi aynı. Asla beni anlamaz. Kendini anlatır beni suçlar. Bende 30 yaşındayım ve çocuk istiyorum. Dışardan bakıldığında alkolü sigarasi dışarı hayatı yok aynı dediğin gibi.. Ama mutsuzluk... Sürekli kavga gürültü. Ne psikolog psikiyatrilere gittim. Aynen devam...
İlgisizliği, sevgi gostermeyisi...

Böyle bir evlilik hayal etmemiştim. Özellikle evliliğimizin ilk aylarında çok sıkıntı çektim ailemden arkadaşlarımdan uzak hiç bilmediğim bir yere gelin geldim günlerce haftalarca evden çıkmadığım oldu eşim hiç destek olmadı beni asla anlamadı bütün gün evde bunalmışsındır hadi kalk bi dışarı çıkalım hava al demedi hiç bir zaman. İşten gelir yemek yer televizyon izler çay kahve hizmeti bekler sonra da döner sırtını uyur. Ne sevgi gösterir ne ilgi. Saatlerce mutfaktan çıkmasam gelip bi napıyosun yardıma ihtiyacın var mı diye sormaz. Evde hiç bir işin ucundan tutmaz. Hüngür hüngür ağladığımı gördüğü halde umursamaz hiç bir şey yokmuş gibi yatar uyur. Ama anneme göre bütün evlilikler böyle bütün erkekler ilgisiz ve odun bu boşanmak için geçerli bir neden değil. Bende bundan korkuyorum gerçekten bütün erkekler aynı mı yeniden biriyle birlikte olmak istesem aynı şeyleri tekrar yaşar mıyım acaba korkusu…
Aynı şeyleri yaşamışız

Evlenmeden de kavga gürültü varmış. Bu size bir anlam ifade etmedi mi? Bir uzmandan yardım alsanız faydası olur mu acaba?

Merhaba herkese benim bir derdim var ve ne yapacağım konusunda hiç bir şey bilmiyorum fikirlerinize ihtiyacım var 3 yıllık evliyim çocuğum yok eşimle severek evlendik evlilik öncesi 4 yıllık bir ilişkimiz oldu. Sevgiliyken ve nişanlıyken çok kavgalarımız oldu defalarca ayrılığın eşiğine geldik ama hep bir şekilde düzelttik evlendikten sonra da durum değişmedi evliliğin ilk 1 yılı kabus gibi geçti sürekli kavga tartışma. 1 yıldan sonra sanırım artık aynı evde yaşamaya alıştık birbirimizi alttan almaya başladık belki de yorulduk bilmiyorum kavgalar azaldı şuan rutin dışardan bakılınca sorunsuz eşime göre güzel giden bir evliliğimiz var ancak sorun şu ki ben eşimden çok soğudum. Ve sanırım artık onu sevmiyorum. Boşanmak istiyorum ama ailem arkamda değil babam çok sorunlu geri kafalı bir adam boşanmayı hoş karşılamaz o yüzden henüz ona bu kararımdan hiç bahsetmedim bile. Annemle paylaştım ama maalesef o da destek olmadı. Kim evliliğinde çok mutlu ki içkisi yok kumarı yok aldatma yok dayak yok maddi durumu iyi ne istersen alıyosun nereye istersen gidiyorsun daha ne istiyosun Allahtan belanı mı istiyosun dedi. Birinden boşanabilmek için illa dayak aldatma vs. mi olması gerekiyor. Mutsuzum sevmiyorum eşimden duygusal yakınlık görmüyorum işten eve gelir ya telefon ya televizyon yemek yerken bile telefon elinde video izler sohbet yok muhabbet yok. Cinselik dışında bana asla dokunmaz öpmez ilgi göstermez. İş için 1 haftalığına şehir dışına gitti o 1 haftalık süre içerisinde onu hiç özlemediğimi onsuz ve yalnızken çok daha mutlu huzurlu olduğumu fark ettim. Artık sevmediğimi de o gün anladım zaten. Sevmediğim biriyle bir ömür geçiremem yaşım 30 anne olmayı da çok istiyorum ancak ben bu kadar mutsuzken çocuğumu nasıl mutlu edebilirim ki. Bir yandan da acaba annem haklı mı diyorum yaşım geçiyo boşansam yeniden birini sevebilecek miyim güvenebilecek miyim ben hiç bir zaman anne olamayacak mıyım babamın evine de geri dönmek istemiyorum orda yapamam rahat edemem ama gidecek başka yerim de yok bu düşünceler beynimi kemirip duruyor. Sizce ne yapmalıyım nolur bana bi yol gösterin…
30 yas birini sevmek icin gec degil. Yuva kurmak icinde gec degil. Dunyaya mutsuz olmaya gelmiyoruz Hazir cocugunz da yokken... Bir yerde okumustum kizin biri "babam anneme cok kizardi ve kavga ederdi hep ornegin annemin kupa alma zaafi vardi sevdigi kupalari alirdi. anlasamadilarve ayrildilar annem simdi kendisine kupalarini koymasi icin ozel bir dolap yapan kendisine saygi duyan biriyle evli. Hayat mutsuz olmak icin cok kisa aziyla yetinmeyin" diye paylasim yapmisti. Sizin isiniz daha kolay coluk cocuk yok arada kalacaklar diye sorununuz da yok. Allah yardimciniz olsun.

Merhaba herkese benim bir derdim var ve ne yapacağım konusunda hiç bir şey bilmiyorum fikirlerinize ihtiyacım var 3 yıllık evliyim çocuğum yok eşimle severek evlendik evlilik öncesi 4 yıllık bir ilişkimiz oldu. Sevgiliyken ve nişanlıyken çok kavgalarımız oldu defalarca ayrılığın eşiğine geldik ama hep bir şekilde düzelttik evlendikten sonra da durum değişmedi evliliğin ilk 1 yılı kabus gibi geçti sürekli kavga tartışma. 1 yıldan sonra sanırım artık aynı evde yaşamaya alıştık birbirimizi alttan almaya başladık belki de yorulduk bilmiyorum kavgalar azaldı şuan rutin dışardan bakılınca sorunsuz eşime göre güzel giden bir evliliğimiz var ancak sorun şu ki ben eşimden çok soğudum. Ve sanırım artık onu sevmiyorum. Boşanmak istiyorum ama ailem arkamda değil babam çok sorunlu geri kafalı bir adam boşanmayı hoş karşılamaz o yüzden henüz ona bu kararımdan hiç bahsetmedim bile. Annemle paylaştım ama maalesef o da destek olmadı. Kim evliliğinde çok mutlu ki içkisi yok kumarı yok aldatma yok dayak yok maddi durumu iyi ne istersen alıyosun nereye istersen gidiyorsun daha ne istiyosun Allahtan belanı mı istiyosun dedi. Birinden boşanabilmek için illa dayak aldatma vs. mi olması gerekiyor. Mutsuzum sevmiyorum eşimden duygusal yakınlık görmüyorum işten eve gelir ya telefon ya televizyon yemek yerken bile telefon elinde video izler sohbet yok muhabbet yok. Cinselik dışında bana asla dokunmaz öpmez ilgi göstermez. İş için 1 haftalığına şehir dışına gitti o 1 haftalık süre içerisinde onu hiç özlemediğimi onsuz ve yalnızken çok daha mutlu huzurlu olduğumu fark ettim. Artık sevmediğimi de o gün anladım zaten. Sevmediğim biriyle bir ömür geçiremem yaşım 30 anne olmayı da çok istiyorum ancak ben bu kadar mutsuzken çocuğumu nasıl mutlu edebilirim ki. Bir yandan da acaba annem haklı mı diyorum yaşım geçiyo boşansam yeniden birini sevebilecek miyim güvenebilecek miyim ben hiç bir zaman anne olamayacak mıyım babamın evine de geri dönmek istemiyorum orda yapamam rahat edemem ama gidecek başka yerim de yok bu düşünceler beynimi kemirip duruyor. Sizce ne yapmalıyım nolur bana bi yol gösterin…
Cok büyük bir hayal kırıklığı içindesiniz aslında evlenen birçok kişi özellikle kadınlar benzer bir kırgınlık yaşıyor yalnız değilsiniz yani . Yıllarca çalıştığınızı söylemişsiniz hiçbir birikiminiz yok mu ? Ne üzerine okudunuz ? Boşanma kararında ailenizin bir söz hakkı yok çünkü bu sizin hayatınız. Onlarla yaşamak zorunda mısınız bundan sonraki hayatınızda ? Simdi yaptığınız hata sanırım eşinize karşı tam net olamamak yani cinsellik dışında dokunuyorsa size cinsellige neden izin veriyorsunuz? Mutsuz evlilik her yönüyle mutsuz değil midir ? Eşinizin size ilgisizliği kırıcı tavrı varken neden cinselligi hiçbir şey olmamış gibi devam ettiriyorsunuz anlayamadım peki. Belliki o kabullenmiş bu evliliği ona göre sorun yok yemeği hazır çamaşırları yıkanıyor cinsel hayatı sorunsuz yani daha ne olsun ? Tabi ki ortada bir sorun olduğunu düşünmez. Dengeler değişmeden konfor alanı bozulmadan neden bir sorun olduğunu düşünsün ki ortada bir sebep olmalı. Siz eğer devam etmek üstelik bir de çocuk yapmak istiyorsanız bu yaşantınızı tamamen değiştirmelisiniz. Çünkü malesef hadi bu evlilik bitti diyelim boşandınız bir şekilde aileniz de kabul etti bundan sonraki hayatınız da mubakak yeniden bir yuva kurmak isteyeceksiniz benzer olmasa da bu defa da bambaşka sorunlar çıkabilir. Demem o ki tepkinizi çok daha net bir şekilde ortaya koyun . Adama güzenli bir hayat sunup onun memnun olduğunu söylerseniz tuhaf olur. Bırakın düzeni bozulsun belki o zaman sorgulama ihtiyacı hisseder .

Cok üzüldüm, şuan ayni şeyleri yaşıyorum. Ustelik bir tane de dünyalar tatlısı oğlum var. Beni bosanma konusunda düşündüren tek şey çocuğum. Size bir tavsiye verecek noktada mıyım bilmiyorum ama yerinizde ben olsaydım düşünmeden bitirirdim evliliği. Sogumanin caresi ne yazık ki yok. Bol şans diliyorum size.

Aynı durumdayım psikologlar psikiyatristler antidepresan ilaçlar.. Siz neden boşanmıyorsunuz

Merhaba herkese benim bir derdim var ve ne yapacağım konusunda hiç bir şey bilmiyorum fikirlerinize ihtiyacım var 3 yıllık evliyim çocuğum yok eşimle severek evlendik evlilik öncesi 4 yıllık bir ilişkimiz oldu. Sevgiliyken ve nişanlıyken çok kavgalarımız oldu defalarca ayrılığın eşiğine geldik ama hep bir şekilde düzelttik evlendikten sonra da durum değişmedi evliliğin ilk 1 yılı kabus gibi geçti sürekli kavga tartışma. 1 yıldan sonra sanırım artık aynı evde yaşamaya alıştık birbirimizi alttan almaya başladık belki de yorulduk bilmiyorum kavgalar azaldı şuan rutin dışardan bakılınca sorunsuz eşime göre güzel giden bir evliliğimiz var ancak sorun şu ki ben eşimden çok soğudum. Ve sanırım artık onu sevmiyorum. Boşanmak istiyorum ama ailem arkamda değil babam çok sorunlu geri kafalı bir adam boşanmayı hoş karşılamaz o yüzden henüz ona bu kararımdan hiç bahsetmedim bile. Annemle paylaştım ama maalesef o da destek olmadı. Kim evliliğinde çok mutlu ki içkisi yok kumarı yok aldatma yok dayak yok maddi durumu iyi ne istersen alıyosun nereye istersen gidiyorsun daha ne istiyosun Allahtan belanı mı istiyosun dedi. Birinden boşanabilmek için illa dayak aldatma vs. mi olması gerekiyor. Mutsuzum sevmiyorum eşimden duygusal yakınlık görmüyorum işten eve gelir ya telefon ya televizyon yemek yerken bile telefon elinde video izler sohbet yok muhabbet yok. Cinselik dışında bana asla dokunmaz öpmez ilgi göstermez. İş için 1 haftalığına şehir dışına gitti o 1 haftalık süre içerisinde onu hiç özlemediğimi onsuz ve yalnızken çok daha mutlu huzurlu olduğumu fark ettim. Artık sevmediğimi de o gün anladım zaten. Sevmediğim biriyle bir ömür geçiremem yaşım 30 anne olmayı da çok istiyorum ancak ben bu kadar mutsuzken çocuğumu nasıl mutlu edebilirim ki. Bir yandan da acaba annem haklı mı diyorum yaşım geçiyo boşansam yeniden birini sevebilecek miyim güvenebilecek miyim ben hiç bir zaman anne olamayacak mıyım babamın evine de geri dönmek istemiyorum orda yapamam rahat edemem ama gidecek başka yerim de yok bu düşünceler beynimi kemirip duruyor. Sizce ne yapmalıyım nolur bana bi.
Baya baya benzer şeyler yaşamışız. Ben de 30 yaşındayım farkımız benim 2 tane kızım var 9 ve 3 yaşlarında. 11 senelik evliyim. Bir de benim eşimin ağzı çok iyi laf yapar seviyorumlar aşkımlar bitanemler öpmeler vs. Ama içten değil bilirim. Bazen manipüle etmek için bazen de sorun çıkacağını hissettiğinde beni baskılamak için. Laflarla davranışlar örtüşmeyince, davranışları baz almayı geç te olsa öğrendim. Ailelerimiz de aynı kafadaymış babam ve annem kabul etmiyorlar. 4 senelik evli iken boşanma durumuna gelmiştik ve o zaman anlamıştım ben yerden göğe haklı da olsam kafa yapıları kültürleri boşanıp gelip kız evlada hoş görüye müsait değil bu değişir mi bilmiyorum ama giden bizim yıllarımızdan gidiyor. Bu sene şu çok iy öğrendim ki anan baban yoksa sen kendine ana baba olacaksın. Ayakların üzerinde duracaksın çalışacaksın meslek edineceksin ki kimseye minnetin olmasın. Ben üniversiteye hazırlanmayı bile düşünüyorum, sizin mezunşyetiniz mesleğiniz varsa atanmayı veya özel de olsa iş bulup çalışmayı düşünün. Çocuk düşüneceğiniz en son şey olsun şu aşamada.

Evlenmeden önce ayrıl barış kavgalı giden bir ilişkiden sonra böyle bir evlilik sürpriz olmamalı.

İsterseniz boşanmayın ama bu evliliğe çocuk getirmenizi tavsiye etmem. Bu defa ailede iki tane mutsuz olacak. Ayrıca çocuk mevcut ilişkiyi daha da büyütüyor. Çok iyi anlaşan birbirini seven çiftler daha da bağlanıyor, anlaşamayan çiftler daha da kavga ediyor, kopuyor. Çocuk olunca artık birbirinizi sevmeye başlamayacaksınız, tam tersine birbirinize tahammülünüz kalmadığı için aranız daha da kötü olacak.
Bu o kadar doğru ki 9 sene önce ilk kızım doğduğunda eşimle birbirimize daha da bağlandık çok aşıktık vs. Ama 3 sene önce 2. Kızım doğduğunda daha da uzaklaştık birbirimizden çünkü artık bişeyleri içimizde bitirdik farketmeden sorunlar daha da çözülmez hale geldi. Çocuk bambaşka bi boyut açıyor insan hayatında

X