Mutsuzluğun dibindeyim

öyle birşey yok kendi şansını kendin yaratacaksın. düşüncelerini değiştirince hayatın değişiyor

'Gönül yıkana uyku haram olmalıydı, gönlü yıkılana değil.' cümle, incitilmişlerin aşk hayatının özeti. Yaşayacağın varmış ve yaşadın inan zamanla daha iyi anlayacaksın. Bu ruh hastası ile bir de evlendiğini düşünsene. Düşman başına... Şu an her şey çok yeni ama toparlayacaksın. 34'sün ve geç kalmış değilsin hiç bir şeye. Yaşa çok takılma:) ben de 37 :) Şunu yap bunu yap demeyeceğim; çünkü faydası yok çünkü hep aklın da olacak. Zamana bırak geçecek. Tez zaman da kuş gibi hafiflemen dileği ile.

Ben de ayni durumdayim, bu ara kendimi sorguluyorum
-Butun iliskilerimde terk edilen ben oluyorum.

-ilk etapta cok etkilenmis gibi yapip pesimden kosuyorlar, sonra ben kendimi kaptiriyorum, hayatimin merkezini ilişkim yapiyorum. Kendi kendime hicbir sey yapamiyorum hep beraber olmak istiyorum.

- terk ediliş

- depresyon, aşırı üzülüyorum gunlerce yemek yiyememe, aylarca geri donermi diye bekleme.

Yasim 32 hâlâ 19 umda neysm o'yum, baglanma stillerini okurken benim kaygili baglanma sorunum olduğunu fark ettim ama kendi kendime tabi, bu teori de ne kadar dogru tartışılır.

En son geçen ay terk edildim, sözde yanıma gelicek adam sana aşık değilim seni özlemiyorum yokluğunda, aşık olmak istiyorum filan dedi ve terk etti, ustelik 9 ay kavgasiz gürültüsüz fena olmayan bir birliktelikti benim yanima tasinma planlari yapiyordu, ptronlarina 6 aya işten çıkacagini bile söylemişti bir hafta sonra beni terk etti. Ben bir aydir uyuyorum ya da yürüyorum işim filan yalan oldu hicbir şeye odaklanamiyorum, hâlâ geri doner mi diye ümit ediyorum, en azindan bunlari yaşayan tek kisi değilsin diye yaziyorum.

Peki neler yapıyorsunuz nasıl geçiyor hayatınız bekar mısınız?

Peki neler yapıyorsunuz nasıl geçiyor hayatınız bekar mısınız?
Evet bekarım. Ben de ağır bir yenilgi almıştım aşktan yana 2 yılım çok zordu ama şükür geçti. O dönem arayışlardaydım sanki çevremde ki herkes mutlu ve evlenmişte bir tek ben kalmışım gibi geliyordu ama şu an hayır :)çalışıyorum, yiyorum, içiyorum, geziyorum :)Kendi imkanlarım dahilinde hayatın tadını çıkarıyorum. Evlilik mi? Tamamen kısmet, kader buna inanıyorum. Olacağı varsa olacak zaten ama artık bir erkeğe güvenip inanabileceğimi hiç düşünmüyorum. Aklıma yatmıyor mu direkt söylüyorum önceden olsa mümkün değildi :) darbe aldıktan sonra bambaşka ben oldum. Resmen bir başka büyüdüm ve olgunlaştım. Bugün keşke bu aklımla baştan başlayabilsem diyorum bazen ama ne yazık ki :)yaşamasaydım da ben olmayacaktım; o da başka bir gerçek.

Gücünüze hayran kaldım darısı başıma
Yatıp uyumaktan başka bir şey gelmiyor içimden
kendinizi toparlayın ve düşüncelerinizi değiştirin lütfen.
önce kendinizi sevin. klişe olucak ama siz kendinizi sevmezseniz kimse sevmez. ben evlendiğimde de boşandığımda da kendimi sevmiyor saygı duymuyordum o sebeple eşim de bana saygı duymadı. daha yeni yeni hayatıma güzel şeyleri çekmeyi başarıyorum ve bu gerçekten yaydığımız enerji ile alakalı birşey.

Hayata rahat ve pozitif bir bakış açısıyla bakmayı beceremezsen gerçekten bu tarz şeyler başına geliyor.gerçekten hayat etrafa yazdığın enerjiden ibaret.ama bir türlü şu gelecek kaygısını yenemiyoruz işte kadınlar olarak.ilişkimiz olsa bu sefer de ya biterse diye yine dert sahibi yapıyoruz kendimizi.anı yaşamayı beceremiyoruz.hep kaygılıyız.

Nihayet bekar birileri :) bazen konuları okurken insanın içi daralıyor.kadın yalnızım diye konu açmış.heh diyorsun dert ortağım geldi.sonra başlıyor eşim şöyle eşim böyle.hangi konuyu okusan bir eş lafıdır illaki arkasından geliyor. nereden bulunuyor bu kadar eş anlamadım gitti :)

Seviyorum diye tolere ettiğiniz şeyler fazla olabilir mi ?

Sorma sorma ben de şaşırıyorum. Açıkçası sosyal çevrem de pek kalmadı bu ilişkide iyice kendi kabuğuma çekildim. İstanbuldaysanız canınız sıkılıyorsa görüşebiliriz

Bir anlasamsorsak söylerler mi acabasanirim kalabaliklar icinde ki yalnizlar. O daha kötü. Seni bilmiyorum ama partner seçme konusun da hep yanildim. Artik biraktim vakti gelince o beni bulur dedim, bulamayada bilir

Kızlar ben bir karar aldım, artık kendim için yaşayacağım. Kendimi ve kariyerimi geliştirecek tüm aktiviteleri yapacagım bundan böyle. Bu aşk meşk işleri bana yaramadı hayatım boyunca. Hep bu konuda gol yedim. Varsın olmasın. Artık faydalı şeyler yapacagım. Tek yaşlansam da olur diyorum yeter yıllarca anam ağladı. Buraya yazıyorum ki bu kararımı unutmayayım. Buraya ayrıca konu açacağım gün gün ne yaptıysam hedeflerimi ve gerçekleştirdiklerimi yazacağım. Artık silkindim. Aktivite hobi eğitim her türlü önerisi olan buraya yazabilir. Destekleriniz için çok sağolun. Belki o ayıyla 2 günnsonra kadın cinayeti haberim de gelebilirdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…