Mutsuz ve depressif bir anneye ragmen mutlu olan varmı?

annem bana yıllardır babamı çekiştiryor. Anlatma bana dememe rağmen anlatıyor. Ben senin çocuğunum. Uzmanlar çocuklarınıza anne ve babası hakkında olumsuz konuşmayın diyor. Bana anlatma arkadaşına komşuna anlat diyroum İkna olmuyor, anlatacakmış.
O yine iyiymiş benimki babanla kavga et diye zorluyor beni üzdü babana bsy söyle diyor😂🤣 ben de banane etmicem onunla seninle edicem diyorum

O yine iyiymiş benimki babanla kavga et diye zorluyor beni üzdü babana bsy söyle diyor😂🤣 ben de banane etmicem onunla seninle edicem diyorum
Öyle yapmadığuna dair bir bilgi paylaşmadım ki. zaten annemin niyeti de babamla kavga etmemiz ve kötü davranmamız. yıllarca babamdan nefret ettim ve ve kötü davrandım. Şimdi babamla ilşkilerim daha iyi, bana anlatma diyorum. Babanın tarafını tutuyorsun diyor. Alın babanıza bakın diyor ki babamın bakılacak bir tarafı yok. Ona kötü davranmamızı istiyor. Daha neler var neler. Annelerimizin kötülüğünü yarıştırmıyoruz. Anlattığım sadece yaşadılarımdan küçük bir kesit. Hepimiz yaşadığımızı biliyoruz.

konu sahibi arkadaşım ben artık iyiyim yani annemin hislerini kendi üzerime almıyorum ve kendimi sorumlu veya suçlu hissetmiyorum, çok kez susturuyorum bazen de tersliyorum sınır çiziyorum bu saatten sonra onlar asla düzelmeyecek biz fark edip ona göre davranacağız
Ben yalnız yaşıyorum annem beni günde 10 kere aramak istiyor hatta eskiden geceleri görüntülü arardı, şimdi aramadan önce müsait misin arayım mı diye mesaj atıyor, taviz vermeden devam et elbette anlayacak ki sen evlisin işin daha kolay

Öyle yapmadığuna dair bir bilgi paylaşmadım ki. zaten annemin niyeti de babamla kavga etmemiz ve kötü davranmamız. yıllarca babamdan nefret ettim ve ve kötü davrandım. Şimdi babamla ilşkilerim daha iyi, bana anlatma diyorum. Babanın tarafını tutuyorsun diyor. Alın babanıza bakın diyor ki babamın bakılacak bir tarafı yok. Ona kötü davranmamızı istiyor. Daha neler var neler. Annelerimizin kötülüğünü yarıştırmıyoruz. Anlattığım sadece yaşadılarımdan küçük bir kesit.
Yani sizle birşey yarıştırmadım espirili bir dille yorum yapmaya çalıştım ama frekanslarımız farklı heralde olabilir, iyi günler

Ya ben böyle dağ gibi güçlü çocuklarının arkasında duran yapıcı ve toparlayıcı anneleri görünce o kadar içim gidiyor ki. Keşke benimde öyle bir annem olsaydı. Defalarca karşımda saçını çekip sinir krizi geçirdi. Bunlardan birinin sebebide babam annemi yapıcı olmamakla suçlamıştı cocuklar ve gelinler konusunda. Sen buyuklerisin daha yapıcı ol demişti. Kiyametleri kopardı saçını çekti ayildi bayıldı. Gercekten normal bir insan degil. Yıllarca niye görmezden gelmişim bütün bunları diye kendime kızıyorum şimdi.

Velhasıl annemden ötürü zehirlendim. Yaşım oldu 42. Evliliğimin son 2 senesi çok sıkıntılı. Bu sürece hamilelik ve yaklaşık bir yaşında çocuk girdi. Destek olmayı bırak bana bir sürü laf etti. Ben suçluymuşum. Boşanan bir sürü insan varmış kimse benim gib değilmiş. Ki kendisi nefret ettiği babamdan boşanmıyor.Önce baban sonra ben öl dedi. Evliliğimi kıskanıyorsun dedi. 3 aydır görüşmüyoruz. Ona çok kırgınım yine de geçen hafta aradım. Ne telefonu açtı ne aramama döndü. Beni affetmezmiş.

Son düzenleme:
Velhasıl annemden ötürü zehirlendim. Yaşım oldu 42. Evliliğimin son 2 senesi çok sıkıntılı. Bu sürece hamilelik ve yaklaşık bir yaşında çocuk girdi. Destek olmayı bırak bana bir sürü laf etti. B en suçluymuşum. Boşanan bir sürü insan varmış kimse benim gib değilmiş. Ki kendisi nefret ettiği babamdan boşanmıyor.Önce baban sonra ben öl dedi. Evliliğimi kıskanıyorsun dedi. 3 aydır görüşmüyoruz. Ona çok kırgınım yine de geçen hafta aradım. Ne telefonu açtı ne aramama döndü. Beni affetmezmiş.
Belki telefonu açmaması daha hayırlıdır sizin için. Benim annemin ses tonu bile enerjimi cekmeye yetiyor.

Belki telefonu açmaması daha hayırlıdır sizin için. Benim annemin ses tonu bile enerjimi cekmeye yetiyor.
Benimkine geçen nasılsın diyorum ben ne kadar iyi olabilirsem o kadar iyiyim diyor, yani kötü müsün diyorum yok işte benim iyi halimden ne olur diyor( kardeşim hasta psikolojik o çok yoruyor annemi) ama iyiyim diyip geçsene bir kere yalndan da olsa😂

Boşanma aşamasındayım. Onu şahit olarak yazdırmıştım. Eylül ya da Ekim ayında duruşmam olacak. Gelip şahitlik yapmaz. Zaten o yönde konuşuyormuş. Gelse bile suç kızımda der.

konu sahibi arkadaşım ben artık iyiyim yani annemin hislerini kendi üzerime almıyorum ve kendimi sorumlu veya suçlu hissetmiyorum, çok kez susturuyorum bazen de tersliyorum sınır çiziyorum bu saatten sonra onlar asla düzelmeyecek biz fark edip ona göre davranacağız
Ben yalnız yaşıyorum annem beni günde 10 kere aramak istiyor hatta eskiden geceleri görüntülü arardı, şimdi aramadan önce müsait misin arayım mı diye mesaj atıyor, taviz vermeden devam et elbette anlayacak ki sen evlisin işin daha kolay
İnşallah öyle olur. Ama benim annem asla bunu kendine yedirmez. Aşırı dominant ve egolu bir yapısı var. Ya ben onun istediği gibi olacağım yada silecek beni. Bu zamana kadar beni silmesinden çekindim hep annemdir nede olsa dedim ama şu saatten sonra umrumda değil silerse silsin. Allah biliyor ya şu hayatta bana en büyük zararı annem verdi. Eşimle yasadigim sorunlar bile annemin bende açtığı yaraların yanında yuzeysel kaliyor.

İnşallah öyle olur. Ama benim annem asla bunu kendine yedirmez. Aşırı dominant ve egolu bir yapısı var. Ya ben onun istediği gibi olacağım yada silecek beni. Bu zamana kadar beni silmesinden çekindim hep annemdir nede olsa dedim ama şu saatten sonra umrumda değil silerse silsin. Allah biliyor ya şu hayatta bana en büyük zararı annem verdi. Eşimle yasadigim sorunlar bile annemin bende açtığı yaraların yanında yuzeysel kaliyor.
Bence de kesinlikle geri dönme kararından, bu kararlar çok zorlayıcı oluyor durumun varsa psikolojik yardım da al

Bence de kesinlikle geri dönme kararından, bu kararlar çok zorlayıcı oluyor durumun varsa psikolojik yardım da al
Kesinlikle almayı düşünüyorum. Kendime iyi davranmak zorundayım. Çocuklarımın sağlam psikolojiye sahip bir anneye ihtiyaçları var. Annemin mutsuzlugunu çocuklarıma bulastirmak istemiyorum..

Annelerimiz çok benzer modellermiş ama çok şükür biz atlattık. Daha çocukken günlüğüme yazmışım annem çok hastaymış ölecekmiş ne yapacağım diye. Yıllarca ha öldü ölecek diye düşündüm sonra baktım ne ölmesi ayol turp gibi gayet. Zehir gibi diliyle eleştirip durdu ne sarılır ne öperdi. Kardeşlerimi koruyacağım diye ikinci anneleri oldum ama ben de çocuktum. Sadece alay ederken alaycı şekilde gülerdi. Neşeden güldüğünü hiç bilmem.

Üniversiteden sonra aile evine dönünce çok zorlandım. Bir sürü kitap okudum bu konuyla ilgili. Yeni taktikler geliştirdim, arkadaşlarıma danıştım. Anneme psikolojik destek almayı önerdim vs.vs. Hiçbir şey işe yaramadı. Kendinde asla sorun bulmazdı. Dışarıdan eleştiri kabul etmezdi ve çok kontrolcüydü. Kendini öve öve bitiremezdi.

En son birkaç yıl önce çok kötü durumdayken, güvendiği bir doktorun zorlamasıyla psikiyatriste gitmek zorunda kaldı. Çünkü işi ucu kendine dokunmaya başladı art arda panik ataklar geçiriyordu her gece acildeydik, kalp krizi sanıyorduk. Sonunda psikiyatriste gidip ilaç kullanmaya başladı ve biz ailece o günden sonra nefes alabildik. Sanki yıllardır boğazımı sıkan bi el varmış da artık beni salmış gibi hissettim.

Oturup sohbet ederken hala çok korkuyorum. Sanki eline bir şey alıp bana saldıracakmış gibi geliyor. Bazen ara ara eski haline dönüyor bana laf sokacak gibi oluyor hemen uzaklaşıyorum. Çok kırılgan bi ilişki içindeyiz. Ama boğazımı sıkan elden kurtuldum. Yıllar boyu ben ne yaparsam yapayım olmadı çünkü sorun bende değildi. Bu sorunu siz çözemezsiniz. Annenizden uzaklaşmanız lazım. Onun dertlerini kendi derdiniz olarak benimsemeyin. Duygularını sırtınıza yük edinmeyin. Annenizin karı-koca ilişkisi yüzünden babanıza düşman olmayın. Geri çekin kendinizi. Annenize de açık açık söyleyin şuna şuna devam edersen seninle artık çok daha az görüşeceğim ya da hiç görüşmeyeceğim diye. Sinir krizleri geçirip acillik olacak ama sonra geçecek.

Bu tip insanların şey lafı var tabi "ben birini bi sildim mi o iş bitmiştir". Sil kardeşim canıma minnet. Bırakın silsin sizi rahat nefes alın.

Kesinlikle almayı düşünüyorum. Kendime iyi davranmak zorundayım. Çocuklarımın sağlam psikolojiye sahip bir anneye ihtiyaçları var. Annemin mutsuzlugunu çocuklarıma bulastirmak istemiyorum..
Youtube’da çok güzel videolar var, mesela annem narsist mi vs ve ya zehirli ebeveyn faln yazınca çıkıyor onları izleyerek başlayabilirsin psikologlar anlatıyor, kitaplar var ben bazen okuyorum, bunlarla mücade eden o kadar insan var ki ben kendimi tek zannediyordum ama maalesef oldukça yaygınmış, Allah kolaylık versin, çocukların için çok iyi bir anne olacağına şüphe yok elinden geleni yapıyorsun

İnanır mısın hep annem ölürse onu kırmamalıyım haklı da olsam susmalıyım derdim, sonra bir gün beynim dedi ki ya sen ölürsen sana kim verdi bu güvenceyi, yaşa istediğin gibi sınırını çiz dedi
Sdffdsa🤣aynı aydinlanmayi ben de yaşamıştım,eski evimde klozet ovuyordum hatta,artık bilincaltim "anan hayatinın içine s.çtı " gibi bı çagrisim mi kurdu , ben de ölmek uzereydim o ara , ondan mı kafama vurdu bilmiyorum ama o anı hiç unutmuyorum 😅 bu konuyla ilgili aldığım onlarca terapiden daha çok işe yaramıştı...

Son düzenleme:
Sdffdsa🤣aynı aydinlanmayi ben de yaşamıştım,eski evimde klozet ovuyordum hatta, o anı hiç unutmuyorum 😅 bu konuyla ilgili aldığım onlarca terapiden daha çok işe yaramıştı...
Nasıl travma koydularsa durup durup ölürse diye hayal ettirmişler 😂🤣 benim ki zaten Allah canımı alsa da kurtulsaağğğmmm derdi ordan girdi heralde beynime

Bende böyle bi evde doğdum. 12 yaşında yatılı okula gittim kendi isteğimle liseden beri dışarda okuyorum sonra da farklı şehirden biriyle evlendim
Senede bir gidiyoruz uzakta mutluyum iyikide kurtulmuşum o evden ama uzakta da olsa huzurumu kaçırmanın bir yolunu buluyor
Şimdi de herkesin kızı yanındaymış ben uzaktan evlenmişim diye her telefon konuşmamızda laf sokuyor bana vicdan yaptırıyor

Okuyunca bana da Bi aydınlanma geldi. Kayinvalidem de bunun bir alt versiyonu. Sürekli mağdur hasta psikolojisi bozuk. Onun haklılık hikayeleri, akrabalarla komşularla çatışmaları bitmiyor. Kendisi sürekli eleştiriyor ama onu biri eleştirdiğinde olay çıkarıyor. Hep Bi yeri ağrıyor.
Eğer kendin de ve ailesinde uzulecegi durum yoksa başkalarının dertlerini dinler kendince çözmeye çalışır yine hastalanır. Üzülüp kafasına takacagi bir olay yoksa huzursuz oluyor.
En ufak şeyi kafasına takip gece uyuyamaz tansiyonu çıkar hastalanır.
İlaçta kullanıyor ama onunda yan etkisi oldu bilmem ne oldu bir sürü tantana.
Düzelmez enerjisi frekansı bu. Böyle olmak istiyor.

Nasıl travma koydularsa durup durup ölürse diye hayal ettirmişler 😂🤣 benim ki zaten Allah canımı alsa da kurtulsaağğğmmm derdi ordan girdi heralde beynime
Bin yıldır aynı taktikler işte...ama biz uyanana kadar işe yaradı mı? yaradı? Allah bereket versin diyorlardır🤣

Kız bı de benimki hanimaga gibi bişey zaten, her türlü güçlü bı kadın. Herkese aynı davranmaz, kime nasıl davranacağını ne söyleyeceğini , kimi nasıl elinde tutacağını çok iyi bilir, gücü de var, kullanır, onunla aran açilirsa yandın yani.😅 Ben bu aydinlanmadan sonra az dik durunca bı süre sulaleden afaroz etti beni 🤣sonra baktı benden daha sağlam bi kum torbası yok etrafında , çektigim çizgiye geri geldi 🥲 şu an daha iyiyiz, o da yaşlandı ben de zaten, yarın gidicem mesela yine, iki gün sonra su kaynatmaya başlayacak tekrar, 3.gun donucem biliyorum ama olsun, bu kadarı bile güzel...Canım anam🥰😅

Son düzenleme:
X