Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Sagolasn canım yeni gördm yazdgnı
bende arpa sehriye corbası, tavuk şinitzel, pilav, kıbrıs tatlısı yaptım :):)

canım kaç gündür şu kıbrıs tatlısı aklımda. bende yapmak istiyorum püf noktalarını verirmisin.. mesela bana şekeri fazla gibi geldi çok keskin mi oluyor tadı..birde muhallebisini üzerine tatlı iyice soğuyuncamı dökücez öyleyse o arada muhallebi katılaşıyomu çok soru sordum ama yardımlarını bekliyorum

Arkadasım serbetini 1.5su bardagı suya 1su bardagı sekerle yap
dger butun ölculeri aynı tut
kek sıcakken soguk serbet dök
muhallebiyide sogutup keke dökmene gerek yok kek ılıkken muhallebide ılıkken dökebilrsn
Bu ölculerle yaparsan agır bi tatlı olmuyor
bide ceviz mtlaka koy hafif iri olsun ceviz kırıkları
tadı o veriyor

teşekkürler canım cevizleri içinemi koyayım

slm kızlar, herkes nasıl bakalım :)
yemekler sofralar ne alemde...epeydir pek sık giremedim, bundan sonra rabbim izin verirse burdayım :)
bu akşam ne pişiyor evlerde bakalım :)
ben bugün biraz keyifsizim yemek falan yapmadım,..hiç canım istemiyor halsiz gibiyim...
kahvaltı gşbi bişeyler hazırlamak istiyorum, ya zaten yaptığım yemekler hep kalıyor..yağlı oldukları için midir nedir yemekler artıyor az bile yapsam artıyor..ziyan oluyor...
kızartma yapıcam inşallah..karışık...patates patlıcan biber..üzerine de domates rendeleyip kavurup dökücem...
yemekten çok daha iştahlı yeniyor kahvaltı bizde...sahura da nasipse tava böreği yapıcam...

bunlar benim mutfagımda dün pişenler bugünkiler pişmeye davam ediyorlar

Eklentiler

• $CIMG6696 (WinCE).JPG
    13,8 KB · Görüntüleme: 65
  • $CIMG6697 (WinCE).JPG
    14,8 KB · Görüntüleme: 57
  • $CIMG6698 (WinCE).JPG
    13,4 KB · Görüntüleme: 55

Bizdede dunden kalma kuru fasulye var. Yarın artk degısık bseler yaparız. ıftarda yaglı agır yemekler yenmıyor ya (

çok leziz görünüyorlar canım ellerine sağlık...bamya o dimi..bayılırım çok severim...
canım çekti şimdi ekşi ekşi..:)

Bizdede dunden kalma kuru fasulye var. Yarın artk degısık bseler yaparız. ıftarda yaglı agır yemekler yenmıyor ya (

aynen canım yaa, zaten azcık bişey pişiriyorum o bile kalıyor...geçen gün bir kuru fasülye pişirdim azcık bişeydi, inan 2 gün yendi bitmedi...üçüncü gün de tadı değişir gibi olmuş attım mecburen off çok üzülüyorum ziyan olunca..ramazan günü günaha giriyorum.... o yemeğin bir lokmasını bulamayan insanlar varken ziyan etmek çok canımı acıtıyor...
o yüzden artık öyle büyük abartılı yemekler yapmayacam eşimle karar verdik :)
daha aparatif yiyelim, hem ziyan olmasın hemde rahatsız olmasın mideler... yağlı yemek pek yemeyelim dedik...:)

teşkkr edrm yok taze fasulye bamya gibimi çıkmış :) bamyayı bende çok sewerim ama bunları dün pişirmiştim bugünkileri 20 dk sonra çeker atarım inşş buyrun beraber yapalım iftarı iftar saatide geldi hepinize hayırlı iftarlar afiyet olsunn

Ayy annem bı kuru fasulye yapms cnm harıkaydı bız bugun bitrrz cope gtmez.. evet ısrafı bende sevmyrm malesef kendı evımde cok ısraf edıyorum (((( en ıyısını yapmıssnz cnm.. ya sen bana bı tatlı tarıfı vercektn bak kaldı oyle

ah canım yaa çok özür dilerim ama komşum defterimi getirmedi bi türlü
sürekli iftara misafir davet ediyor o yüzden aklına gelmedi herhalde..bende isteyemedim utandım :)
ama yarın isteyim inşallah da hemen eklerim buraya canım...kusuruma bakma olurmu...söz vermiş tutmamış gibi oldum

Canım olur mu oyle sey belkı unutmussndr dıye dedm ben nolcak..

Gazelim hoşgeldin
özledim ben seni ya
Ne zamandır rastlasamıyoruz
seni göremeyince kendimi eksik hissediyorum ben ya :):)
bizde bugun arpa sehriye corbası kıymalı makarna patates puresi yedik
Ben oruclu degilim 2gundur bi 3gun daha tutamıcam malesef
böyle tutamayınca vicdanım hic rahat degil ama napalım mecburiyetten :)
Bende bugun pazara çıktm bayadır dogru durust sebze yemegi yapamadm
Yarın turlu yaparım heralde ilk türlü yemegimi hehehe :):)
Bide yarn temzlik yapmam gerek erkenden kalkıp yapıcm insallah :)
Özletme kendini buralarda ol sende :)

avusturyada marketlerde,pastanelerde satılan kaşarlı poğaça

käsesemmel diyede geçiyor...sahur için yaptım buzluk hamur işleriyle doldu :)

tarifini vereyim

2 yumurta (birinin sarısı üzerine)

1 çay bardağı sıvı yağ

1 su bardağı ılık süt

1 yemek kaşigi tuz

1 yemek kaşığı şeker

1 su bardağı yoğurt

1 paket yaş maya

yoğurup kulak memesi kıvamında( ne çok sert ne de çok yumuşak olacak.)yoğurup

mayalanmaya bırakıyoruz..

küçük bezeler koparıyoruz (ben biraz büyük yaptım kimisini çok küçük geldi gözüme ama kabarıyor)

elimizle sıvı yag yardımıyla açıyoruz içine rendelenmiş kaşar koyup (istege baglı)

rulo şeklınde sarıyoruz tepsiye dizildikten sonra

yumurta sarısı sürülüp( ben 1 yumurta daha kırdım ) üzerine rendelenmiş kaşardan serpiliyor
180 derece fırında pişirilir..

Selamlar ...
Dünde iftarda davetliydik , buralara uğrayamadım o yüzden

Bu akşam ;

• Tarhana Çorbası
  • Zeytinyağlı Barbunya
  • Körili Tavuk ve Pilav
  • Ev Baklavası (görümcemden )

Ooo süper gorunuo cnm korılı tavgu nasıl yaptn?

Sağol tatlım , kurtardı bugün beni o tavuklar 10 dakikada .

Tavuk göğsü verev şekilde şeritler halinde kesiyorsun ,bir yumurta sarısına ve az una buluyorsun (mısır unu da olur) tuz , biraz sıvı yağ , köri , sumak ve az kekik koydum ben .Harmanlayarak marine ediyorsun .

Sonrada bol kızgın yağda kızartıyorsun .Oldu bitti işte

Son düzenleme:

Nereledesin sen yahu
Bende evde iftarda değilim diye gelemedim buralara ama bugün ekledim yemeklerimi ahretim .Hadi sende koyuver kahvaltılıklarını
En güzeli aslında var ya , çorbadan sonra geri yaslanıyorum ben , herşeyden yemek istiyorum ama hiç bir şeyden yiyecek halim kalmıyor.
Bu hafta yoğunum bende , ramazanın son haftası da babam , abim olacak bende .
İki bekar erkek , ne koysan yerler , öyle zahmetli misafir değiller .

Ellerine sağlık , bugünküleride bekleriz her zaman

Ben , ben , ben

Yahu 100 kere dedim , ben kıskanç kadınım , öyle birine sevgi mesajları yazacaksanız kıyısına köşesine benide sıkıştırın

Bende kaç zamandır türlü yapmıyordum , iyi aklıma getirdin gözdem .

Ah bana hamur işi olsun da...Bu ne değişik bir poğaça , açma yumuşaklığında sanki , deneyeceğim mutlaka .

Eline koluna sağlık . Hem yumuşak kalıyor mu , ertesi güne falan da ?

yumuşak oluyor canım çok güzel birşey denemeni isterim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…