Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

çok güzel görünüyor ellerinize sağlık
rengi benimkinden koyu olmuş gerçekten
demekki biraz daha kavurmalıydım

canım rulo pasta çekti bunu görünce
ne zamandır rulo pasta yapasım var benimde
daha önce hiç denemedim
yapsam mı bugün acaba

ayy çok tatlı gözüküyor çiçek gibi olmuş kenarlarıda
ellerine sağlık

ben sütlü tatlıları çok severim bunu da görünce dayanamıyorum =) işin yoksa yap kolay zaten hem kek falan da yok direkt muhallebi bi tek soğuma aşaması bekliyo sonra muz sarılıyo zaten =)

Son düzenleme:
ben sütlü tatlıları çok severim bunu da görünce dayanamıyorum =) işin yoksa yap kolay zaten hem kek falan da yok direkt muhallebi bi tek soğuma aşaması bekliyo sonra muz sarılıyo zaten =)

sade muhallebili tatlılar bizde pek sevilmiyor canım
ya bir bisküvi yada kek falan olması lazım

evet ona bayılıyoruz
ama benim canım bugün kıbrıs tatlısı istiyor aslında
off off canım çok şey istiyor
yemekte yok
ben hala oturuyorum
neyse yavaş yavaş başlayayım artık

benimde canım istiyo istiyo ama yerken çok az

Biz bugün hazır mantı yapıcaz,taze fasulye var,bide salata bugün bu kadar =)

Kolay gelsin canım

Son düzenleme:
Ben bugün ağlayan kek yaptım ıns guzel olmustur yaa Çıkolata sosunu hazır kullanmayıp kendım yaptım akıskan olmadı ve krem santının uzerıne dokunca braz karıstılar. tadını cooook merak edyrm :)

benimde canım istiyo istiyo ama yerken çok az

Biz bugün hazır mantı yapıcaz,taze fasulye var,bide salata bugün bu kadar =)

Kolay gelsin canım

Sagolasn canım yeni gördm yazdgnı
bende arpa sehriye corbası, tavuk şinitzel, pilav, kıbrıs tatlısı yaptım :):)

Benim bir tarifm var cok guzel oluyor burda varmı bilmiyorum insallah seninkide guzel olmustur :):)
Sosu nasıl yaptn ben ugrasmıyorum hiç hazr sosun tadı harika bence
Bide karısmaması icin kremsantiyi dökup iyice sogutman lazm canım
Böyle donmuş gibi oluyo o zaman sosu dökmek gerek tabı oda sıcak olmamalı yoksa yine karısıo :)

Ya ben ılıkken doktum sanırım oyle donmamıstı neyse tecrube oldu :) ya bıda hazır sos kullancm. sen tarıfını verırmsn cnm?

Ya ben ılıkken doktum sanırım oyle donmamıstı neyse tecrube oldu :) ya bıda hazır sos kullancm. sen tarıfını verırmsn cnm?

AĞLAYAN PASTA

Malzemeler :

3 yumurta
1 su bardağı toz şeker
3 yemek kaşığı kakao
1 çay bardağı süt
1 çay bardağı sıvıyağ
1,5 su bardağı un
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya

Üzeri için :

keki ıslatmak için bir miktar süt
2 paket krem şanti + 2 su bardağı soğut süt ile hazırlanmış
1 paket çikolata sosu + tarife göre hazırlanmış ve soğutulmuş

Yapılışı :

Fırını 180 c ye ayarlayın.Yuvarlak kelepçeli kalıbınızı yağlayın.
Yumurta ve şekeri iyice çırpın.Sıvıyağ,süt,kakao ekleyip tekrar çırpın.Daha sonra un,kabartma tozu ve vanilyayı eleyerek ekleyin ve karıştırın.Tepsiye döküp fırında 20-25 dakika pişirin.(kürdan batırıp piştiğini kontrol edebilirsiniz)
Keki kelepçeli kalıptan çıkarıp servis edeceğiniz tabağa yerleştirin.Kelepçeli kalıbın dış kısmını kekin etrafına tekrar yerleştirin.Kekin üzerine 1 su bardağı soğuk sütü gezdirin.Hazırlamış olduğunuz krem şantiyi kekin üzerine yayın.Bu şekilde buzdolabında 2-3 saat bekletin.
Servis etmeden önce kelepçeyi dikkatlice çıkarıp pastanın üzerine çikolata sosunu gezdirin.Hafifçe kenarlardan akmasını sağlayın.(bu şekilde pastamız ağlamış oluyor)

Afiyet olsun...

resim ve tarif damlaçikolata blogundan alıntı
tarifi ordan almıştım her zaman bunu yaparım güvenerek yapabilirsin canım
yalnız ben kelepçeli kalıpta yapmıyorum kare borcamda yapıyorum
kek sıcakken sütle ıslatıp keki dolaba koyuyorum iyice soğuyunca kremşantiyi hazırlayıp üzerine döküyorum
sonra yine dolaba
iyice soğuyunca soğumuş çikolata sosunu döküyorum
böyle yanlarından akmıyor tabi borcamda olduğundan
istersen dilim dilim yapıp servis tabağına alırsın sonrada üzerine sos dökebilirsin

Son düzenleme:
Canım 2 paket krem santi cok degıl mı ya? bugun 1 tane kullandm fazlasyla yetti gibime geldi. tsk tarıf ıcın

ben 2 kullanıyorum kalın olunca daha çok beğeniyorum
sen istersen 1 paket kullan canım

Tamm cnm bda ne zaman yaparm km blir:) bi yaptgmı bıda yapmyrm kı her tarıfı deneym dıe. hangısı guzel oluyor yazıyorum :) Varmı sende boyle kıbrıs tatlısı kadar guzel tarıf baska :)

Tamm cnm bda ne zaman yaparm km blir:) bi yaptgmı bıda yapmyrm kı her tarıfı deneym dıe. hangısı guzel oluyor yazıyorum :) Varmı sende boyle kıbrıs tatlısı kadar guzel tarıf baska :)

valla canım ben hep aynı tatlıları yaparım
öyle çok farklı tariflerim yok ama yaptıklarımda favorilerimizdir yani
etimek tatlısı sık yaparım
şekerparem güzel olur burayada eklemiştim
gül tatlısı yaparım genellikle bayramlarda
birde genellikle kedi dilli pastayla geçen yaptığım çikolata soslu pastadan yaparım

Anladm cnm etımek tatlısını bende bılıyorum. Gul tatlısını sevmem pek. Sekerpare bende yapcm bı ara

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…