Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Arkadaşlar tariflerin sayfalarını ilk mesaja eklemeye başladım , oradan bakabilirsiniz , daha bitmedi ama .

Ausa kalırsa ooo ooooo diyenler arkadaşlara duyrulur(gazel ve gzdky)

aman abla ya napayım oturamıyorumki uzun süre bilgsayarda
süper oldu valla ya helal sana

çok güzel görünüyor canım ellerine sağlık...benimkide bugün bitti :) yemekten çok tatlı yedik iftarda :)
arkasından bir sürahi suuuu :)

Canm cok tsk bse sorcam kremasının kıvamı guzeldı ama kestkten sora yumusadı daha yogun kıvam ıcın napmak lazm acaba?

ayy gazel çok güzel görünüyor
bende yapabilirim heralde bunu alayım hemen tarifi

yap canım göründüğü kadar zor değil hatta çok zevkliydi..
ama tarifi yazarken de belirttiğim gibi salça koyma istersen..yada çok azcık koy...çünkü benimkini yerken yoğun salça tadı geliyordu...aslında hiç koymasam bile olurmuş..çünkü domates baya yeterli oluyor...domatesleri iri olanlardan seçersen hatta hiç salçaya gerek kalmaz...
ben ilk kez yaptım çok da beğendi eşim...ama sadece dediğim gibi salça koymasaymışım iyiyimiş...

tmm canım denicem
bu arada harika olmuş ilk sayfa cidden
büyük kolaylık olmuş
ellerine sağlık aus ablamın

Canm cok tsk bse sorcam kremasının kıvamı guzeldı ama kestkten sora yumusadı daha yogun kıvam ıcın napmak lazm acaba?

buzdolabından hiç çıkarma canım...dışarı çıkınca sıcaktan krema eriyor...tepsinin üzerini streç filmle yada alüminyum folyo ile kapla..dolapta dursun...benimki hep dolapta durdu hiç de erimedi...

ellerinize sağlık çok leziz görünüyor...babanında maşallahı varmış :)
bu yüzük çorbası aynı kayseri mantısına benziyor...aynen mantı gibi mi yapılıyor hamurun içine ne koyuyorsunuz?*

Evet babam güzel yapar canm et tavuk ıslerı babamdan sorulur. Evet canm mantının aynısı , iç malzemeleride mantı gibi. Üçgen seklınde katladıklarımızı yogurtlu yapıyoruz. yogurtluyu daha cok sevyrm ben

Gel yıyelım cnm :)

annem sağolsun cevizli baklava almış
yedim şiştim ya
sağolasın canım
ben yarında yapamıcam galiba bu tatlıyı ya
annem tatlı alınca pasta kaldı yine

bu arada gazele sormuşsun muhallebi için ama bende cevap vereyim
1 su bardağı dolu dolu nişasta yada un koymak gerek ben unla yapıyorum bu muhallebiyi
birde kremşantiyi kesinlikle çırpma telyle çırpmak lazım mikser falan cıvıklaştırıyor
birde durdukça koyulaşır muhallebin yarına dahada güzel olur

bizde çok yaparız kayseri mantısını, hatta bu topiğe eklemiştim, ilk sayfaya bakarsan orda başlığın olduğu sayfaya bi bak aynı benziyor...isimleri değişik demekki :) bende sarımsaklı yoğurtlu severim ama aslı böyle salçalı sulu oluyor...

aus ablam sayfa 37deki yemeğin adı yanlış olmuş ya
ben onu o zaman yanlış yazmıştım öyle kalmış seninde gözünden kaçmış galiba
gözüme batıyor şimdi o orda benim
sana zahmet okursan yazdığımı düzeltirmisin
sebzeli patates haşlama isme bakın ya
patateste bir sebzedir zaten dimi
sebzeli tavuk haşlama olacaktı yanlış yazmışım

Saol cnm oglen yapmstm 1 2 gibi . Aksamdan yapmayı duusnmustm ancak aksam yapsam dger aksama baya kalcak dıye bugun yaptım bende.bıda mkserı az kullanaym :)

evet canım bende hep böyle kremaları unla yapardım ama bu nişastalı...
tavuk göğsü falan yapıyorum ben un ile yapıyorum...nişasta sanki una nazaran daha cıvık kalıyor gibi...
ben hep telle çırptım..mikser gerçekten cıvıklaştırıyor çok doğru...

bu arada nasip olmayacak sana herhalde :) pastalar tatlılar derken kıbrıs mı yunan mı ne üdüğü belirsiz bu tatlı askıda kalıyor sende :)
haa unutmadan söyleyim, yaparsan cevizi hamurun içine kat...
öyle daha güzel oluyormuş...komşum söyledi..ama ben pişmiş ceviz sevmediğimden üzerine seriştirdim...sen bilirsin artık zevkine kalmış...

buzdolabından hiç çıkarma canım...dışarı çıkınca sıcaktan krema eriyor...tepsinin üzerini streç filmle yada alüminyum folyo ile kapla..dolapta dursun...benimki hep dolapta durdu hiç de erimedi...

Hep dolaptaydı cnm yaa kestık gerı koyduk hemen ama azck erıdı bende sasrdm

ayy gözdeee öldüm gülmekten :) hakkaten komik olmuş nasıl farketmedik biz onu :)
epeyce takılırdık sana :) sebzeli patates hahahaha
sana hep prfiterol gözde diyorduk artık adın sebzeli patates hihihihih

Hep dolaptaydı cnm yaa kestık gerı koyduk hemen ama azck erıdı bende sasrdm

o zaman nişastayı azcık eksik koymuşsundur canım, yoksa akmaz öyle..benimki gayet muhallebi gibi sabit duruyor...
tepeleme dolu olacak 1 su bardağı nişasta..
belki nişastaya göre değişiyordur...malum bazen un bile değişince tarif bozulabiliyor...
herşeyden kaynaklanabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…