Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Arkadaşlar tariflerin sayfalarını ilk mesaja eklemeye başladım , oradan bakabilirsiniz , daha bitmedi ama .

Ausa kalırsa ooo ooooo diyenler arkadaşlara duyrulur(gazel ve gzdky)

ben bim de gördüm geçen alacaktım ama tanınmamış bi marka olunca almadım, iyiki de almamışım ozaman gözdem yaa...çöpe gidecekti demekki..

Arkadaşlar tariflerin sayfalarını ilk mesaja eklemeye başladım , oradan bakabilirsiniz , daha bitmedi ama .

Ausa kalırsa ooo ooooo diyenler arkadaşlara duyrulur(gazel ve gzdky)

valla ben masumum ausum, gözde demşti onu, suçlu orda işte :)
bende yardımcı olayım sana, baya ilerledik zorlanırsın...gözde de yardım edecek zaten...çabucak bitiririz...sen kaçıncı sayfadasın...???

Yaptın mı yemek ?
Yaptıysan ne yaptın ?

Ben bugün apartmanda iftardayım yusufla , kadın kadına
Eşimde evde olmayacak .
Yemek yok yani

valla ben masumum ausum, gözde demşti onu, suçlu orda işte :)
bende yardımcı olayım sana, baya ilerledik zorlanırsın...gözde de yardım edecek zaten...çabucak bitiririz...sen kaçıncı sayfadasın...???

Hıhhh istemem

Az kaldı bitiyor , ramazan tariflerine geldim bile

Sadece tarifi olanları ekliyorum ama liste yazılmış ya da sadece resim konulmuşları değil.Çok bildik tarifleri de ekleyeyim mi ?

Geyik topiğini oku , sonra öp beni barışalım

Son düzenleme:

aaa dur bakıyorum hemen, sen gördünmü onu tühhh..dur geliyorum...

niye iptal ettirdi ki üyeliğini...ayy mahcup oldum şimdi, ikinizden de öptüm şapır şupur...orucum bozulacak kız :)
can sıkıntısından o topik senin bu topik benim dolaşırken gözüme battı da ondan yazıverdiydim accık fırçalı fırçalı cümleler
ama üzüldüm ebusha, bebeği ne durumda bi sorayım dedim dedim unuttum....allah sabırlar versin inşallah..
bu arada fellah köftesi yaptım bugün düşüne düşüne ne pişirsem diye beynim şişti :) birden kafama donk etti yapıverdim hemen...
eklerim iftardan sonra...şuan haşlanıyor...

aaa dur bakıyorum hemen, sen gördünmü onu tühhh..dur geliyorum...

Bak bakalım ne göreceksin

Ayy miskin miskin oturuyorum , acıkmıyorum artık ben hatta susamıyorum da mevlam nasıl da veriyor sabrını , dirayetini .

Normal bir zamanda yazın sıcağında bunca saat aç susuz dur bakalım

Bayılırım gazelim fellah köftesine .
Çok iyi düşünmüşsün.
Benim eşim sevmiyor pek onu , ben bir başıma bitiremem ki.
Ancak biri geleceği zaman yaparım .
Ebushum ufaklık ömür boyu tedavide olacak . Biz tel de görüşüyoruz sürekli , hamdolsun Rabbimin sınavı işte. Zaman zaman iniyor zaman zaman çıkıyor yavrucağızın şekeri.
Üyeliğini siyasetten kafası bozuldu iptal ettirdi .
Başörtüsü ile ilgili tepesi atmış deli hatunun.

ahh canım yaa, hiç kıyamıyorum çocuklara..akan sular duruyor çocuk deyince...rabbim bebişede ailesine de sabırlar versin...kolay değil imtihan işte....allah korusun kollasın yavrularımızı bizleri...

fellah köftesini ilk kez yaptım ausum, tarifini yazalı çok olmuştu ama bi türlü yapma fırsatım olmamıştı...bugün iyi oldu çorbamın yanına :)
sen ne pişirdin?

Kız ben gezmelerdeyim dedim ya bugün

Apartmanda iftardayım ama öyle kadın kadına çocuklar falan Allah ne verdiyse arkadaştayım , eşimde evde olmayacak , yemek yok yani bugün bizde.

Birazdan çıkarım evden , yer yemez geleceğim eve mecbur , onlar teravihe gider ben yusufla eve

Kzlaaar ilk işim kıbrıs tatlısının tadına bakmak oldu. Kekim braz yanmıs olsa da hıc bellı olmuyordu nefisss olmustu . Bugün bizde yüzük çorbası, fırında tavuk, pilav,salata vardı. foto cektım ama ara kablom olmadıgı ıcın arkaadsm bana fotoları gonderınce paylasıcam

hımm çok güzel olur o kadınlar sadece :) afiyet olsun bakalım...

çok sevindim canım :) inan merak etmiştim nasıl olduğunu :) beğendiğinize sevindim...afiyet olsun..

1 su bardağı kısır yaptığımız ince bulgur.
yarım su bardağı irmik
yarım su bardağı un
1,5 su bardağı sıcak su
1 yumurta
tuz
karabiber
kimyon (bu baharatlar yarım çay kaşığı ölçüyle eklenecek)
dileyen başka baharatlar da ekleybilir yeni bahar vs..

sosu için;
yemeğe koyduğumuz özlçüde sıvı yada zeytin yağı..
3 domates
1 yada 2 diş sarımsak
yine çay kaşığının yarısı nane, tuz..

yapılışı..
bulgur ve irmiği 1,5 su bardağı sıcak suda pişirin suyunu çekene kadar...
soğumaya bırakın..sonra yumurta tuz un baharatları ekleyin iyice yoğurun...
bir kaseye az su koyun ve misket büyüklüğünde toplar yapın...elinize yapışırsa kaseye koyduğunuz su ile elinizi ıslatın...
hepsi bitince bir tencerede kaynar suda bu köfteleri haşlayın...
sonra servis tabağına alın..

sosun yapımı..
sarımsakları rendeleyip yağda kavurun.. sonra domatesleri ve baharatları tuzu ekleyin...
( salça eklemek isteyen azcık ekleyebilir...ama tavsiye etmem çünkü salça baya ekşi bi tat veriyor...ben koyduğuma pişman oldum :)
domatesin kendi rengi yeterli...ama dileyen salça da koyabilir...
sos kaynayıp hazır olunca servis tabağına aldığınız köftelerin üzerine gezdirin...
isteyen en üste sarımsaklı yoğurtta dökebilir..
ben dökmedim...
son olarak evde yeşillik ne varsa maydonoz yada yeşil soğan veya dereotu serpiştirebilirsiniz..afiyet olsun...

Erkek arkadasıma fotoları whatsapptan atmstm bı tatlıyı atms bıktı benım fotolarımdan :) neyse smdı tatlıyı koyaym yemeklerı az sora koyarm :)

Erkek arkadasıma fotoları whatsapptan atmstm bı tatlıyı atms bıktı benım fotolarımdan :) neyse smdı tatlıyı koyaym yemeklerı az sora koyarm :)
Eki Görüntüle 754703

çok güzel görünüyor canım ellerine sağlık...benimkide bugün bitti :) yemekten çok tatlı yedik iftarda :)
arkasından bir sürahi suuuu :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…