Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

bugün değişik bir yemek yoktu bende bildiğimiz patates yemeği arpa şehriye çorbası pilav :)
karpuz ve cacık da vardı ama onları çekmeyi unutmuşum..
bugün AS ile benim evde arpa şehriye pişmiş :) as'cım sözleştik mi acaba :)
resimler çok parlamış flaş yüzünden sanırım...net çıkmamış

bu arada dün sahurda yaptığım tava böreğini de ekleyecektim ama onu eşimin telefonuyla çekmiştim, birazdan eklerim onuda...

Son düzenleme:
evliliğimin ilk ramazanı pek de fena olmadı ilk gün :) karnıyarık yaptım ama ben karnıyarıga patates de doğruyorum top biber de dolduruyorum tavsiye ederım pilav yerıne makarna yaptım salçalı kıymalı domateslı sıvrı bıberli nefisss oluyo sonra tavuklu arpa şehriye çorbası yaptım ve bide kocacıkın canı cacık çekti corba varken cacık da yaptım bir de çoban salatası. tatlı olarak da dün ki lokma tatlılarım şerbetini neyseki tam olarak çekti bugun onu yedık ama valla yemekten sonra tatlıya yer kalmıo ki mübarek hatta açken bunu da yapalım şunu da yapalım dedık yemeklere ble tam yer kalmadı sudan hemen spor yaptım hareket ettım her zaman kılo alıyorum inşaalah bu kez almammmmmmmmmmmmmmmmmm

Son düzenleme:
Benimkinin tuzu bile tam olmus ya :):)
Bayıla bayıla yedik :):)
Ben karabiber koymamştm ustne pul biberli yag döktm sadece :)

ya bizdeki pul biberde acı icinede koydum üzerinede sos yaptım pul biberle belkı o acı geldı
eşim karabiber dedi:)

keşke resimleri çekseymisim hosuma gitti bugün yaptığım yemekler :)

bu arada As kuru fasulyeyi çok severim ne zamandır canım çekiyor
ama adana sıcagında olmaz heralde:)

ay çok istedimmm

Son düzenleme:
gazelcim patates mantısını yaptım

yalnız acısı cok olmus :)

ellerine saglık tarif için birde oruç olmadıgım zaman deneyecem

karabiberi doldurmusum :)

Bende bu patates mantısı ile ilgili bir tarif uydurdum bugün kafamda , yakında yapıp paylaşacağım .

Ohhh seninki de bol karabiberli pek güzel olmuştur

Yaptım bişeyler işte.
Teşekkür ederimm..

Eline koluna sağlık kuzum , nefis olmuş hepsi

Ablacığım afiyet olsun. :)
Teşekkür ediyorum..

Aynen ablam biz anlaşmış gibi olduk. :)
Vallahi mercimek çorbası yapacaktım ne yalan söyleyeyim erindim yapmaya, zor geldi nedense, şehriye hafif olur dedim bende ondan yaptım. :)

Benim de rahatsız dedem var canım, 2 gün önce fasülye istemiş, bende bugün hayırlı ramazanlar diye indim, baktım mırıldanıyor, kimse yapmadı da etmedi de, canım istedi diyor, felçli biraz zor anlıyoruz kendisini.
Kızdım babaanneme, neden söylemedin diye, zaten yemek bulamıyordum, hemen pişirdim. :)
Bu aralar canına fasülye çeken çekene baksana canım. :)

Bende bu patates mantısı ile ilgili bir tarif uydurdum bugün kafamda , yakında yapıp paylaşacağım .

Ohhh seninki de bol karabiberli pek güzel olmuştur

Eline koluna sağlık kuzum , nefis olmuş hepsi

Teşekkür ediyorum ablacım.

kızlar dün gece sahura yapmıştım çok kolay ve lezzetli..5 dakkada beşiktaş dedikleri kadar kolay yani..tavsiye ederim..
hazır yufkadan yapıyoruz, iki yufka kullandım ben...
yufkayı ortadan ikiye bölüyoruz, yarım daire olan yufkanın üzerine bildiğimiz yoğurttan ince tabaka sürüyoruz, süzme yoğurtta olabilir..
isteyen sadece yoğurtlada pişirebilir ama ben birde lor peynir ekledim azcık...orta kısmına serpiştirdim loru..sonra aynen kare şekli olacak biçimde katladım..sonra teflon tavaya azcık yağ döküp kısık ateşte altlı üstlü pişirdim..
tavsiye ederim...

bugün sahura nasipse borani yapıcam..lor peynirle yapılıyor ekmek bandıra bandıra yeniliyor üff canım çekti...:)
onuda eklerim sahurda :)
bana müsade herkese hayırlı geceler diliyorum....

Herkese hayırlı geceler
Bu gece ben babamla yalnz sahur yaptım
Annem uykusuz kalıyor diye kalmadı sahur yapmadan oruç tutackms bakalım
Sahura kahvaltı hazrladm bide sigara böregi kzarttm
Sofrayı çekecektm babam aldı götürdü sonrada çekmedim yapıyorsun sen gece gece demesin diye :):):):)
Ezanda okunuyor şu an burda
Herkese iyi uykular :)

sahura sigara böreği sarmıştım

kahvaltılık,birde karpuz kesecektim..

karpuz peynir yiyecektik

ama kalkmadık :)))

en son 5 dakıka sonra kalkayım demiştim

ama 1 saat uyumuşum kalktığımda ezan okunuyordu bir bardak su içenbilseydik iyiydi...

Gunaydin kizlar,

Dun dedigim gibi corba pilav tavuk cacik yapmistim…yanina karpuz vs derken…ya Rabbim ne kadar cok bereketli bu ay cok sukur…olmayanlarada versin insaAllah…cok fazla birsey yiyemedik dogrusu…herhalde iki gun daha yeriz bu yemekleri…

Ama yedikten sonrada bir agirlik coktuki sormayin, sofrayi bile toplayamadim, esim toplamis sagolsun…bu yemekleri bitirelim sanirim sadece corba salata cacik ve karpuz olacak menumuzde…

Esimle ortak sevdigimiz corbalari yaparsam hallolacak insaAllah..baktik corbayla salatayla karpuzla doymadik birazcik kahvaltilik yeriz doyariz…su uzun yaz gunlerinde aksamin bi vakti yemek yedikten sonra rahatsiz oluyor insan..

Sahurda birseyler yiyebiliyormusunuz kizlar?? Ben biraz karpuz yedim ve su ictim….iftar gec oldugundan mi ne canim pek birsey cekmiyor..sonrada tum gun zorlaniyorum..dun oyle oldu yani…sizde durumlar nedir?

günaydın(yeni uyandım da)
ilk iftarda ilk misafirlerimi ağırladım çok şükür...menüm:
mantı,yeşil fasulye,maklube,etimek tatlısı

sahurda da eşim fasulye ve maklubeye devam etti(ben niyetli değilim bugün )

böyle pat diye daldım konuya ama

Son düzenleme:
ya arkadaşlar bu patates mantısı nasıl oluyo ki
pek bi canım çekti
zaten severim patatesle yoğurdu
bi anlatın yaa

dünkü yemeklerin yanına ara sıcak ya da ara soğuk tarzı ne yapabilirim..

yayla çorbası

kabak oturtması

pirinç pilavı

sigara böreği

bunların yanına ne olur sigara böregini dün sahur için yapmıştım (sahura kalkmadık )

ama aksam iftarada kızartmıştım bugün sahur için olur iftara yapmam

kırmızı biber mi közlesem

ya da daha değişik fikirler olursa sevinirim..

resim için uğraştım biraz, o yüzden altta kaldı :)
Eki Görüntüle 750478

ipek patates mantısının tarifi bu canım :))

canım çok üzüldüm annene nasıl tutacak ya sahur yemeden...dayanabilecekmi??yazık yaa...
inşallah zorlanmaz...su falan içseydi bari...

ah canım yaa çok kötü olmuş benim en korktuğum şeydir ramazanda..çünkü bünyem zayıftır ve asla sahur yemeden tutamam..
bugün size geçmek bilmez artık rabbim sabırlar versin inşallah...

aynen hepimizi öyleyiz canım yaa, dünkü iftar maceramı okuduysan görmüşsündür bi lokma zor yedim...çok kötü geçti iftar...
sahurda da hiçbişey yiyemiyorum... zaten uyku sorunum var uyuyamıyorum... kötü haldeyim anlayacağın...
sahura kadar uyanık kalıyorum çünkü uyuyamıyorum...dün yatakta döne döne sahur geldi biliyomusun...
allah yardımcımız olsun hepimizin derdi farklı...

estağfrullah hep bekleriz...afiyet olsun çok güzel bi menü olmuş...resimde isteriz :)

ya arkadaşlar bu patates mantısı nasıl oluyo ki
pek bi canım çekti
zaten severim patatesle yoğurdu
bi anlatın yaa

geçmiş bir iki sayfaya bakarsan resim var canım patates mantısının..dün iftara burda çoğu kişi yaptı :)

zaten güzel bi menü olmuş canım eklemeye gerek kalmamış...
ama ben bugün biber közleyecem nasipse, eklerim buraya...

Selam kızlar

dün patates mantısı yapacaktım fakat patates yemeği vardı vardı

işyerinde çıkıp eve gittim ama gün içersinde başım kazan gibiydi, dün çok zorladı beni oruç eve gittim yapamadım bugün inş.deneyceğim.:)sahurda pek bişey yiyemedim geç saate oruç açıyoruz ,arada çk azla zaman olmadığı için sahurda pek yiyemedim ,bir tek uykum var :)

sizlerin nasıl geçiyor bugünü.

Allah sabrini versin bizlere ne diyelim. Gunler cok uzun..dun isten erken ciktim az 5 gibi evdeydim..inanirmisin 5 te girdim mutfaga 7 ye kadar hazirladim bu hazirladiklarimi…birazda ac gozluluk yaptim sanirim…artti baya baya dedigim gibi..bugun bakalim biraz isitirim artarsa gerisi direct buzluga…baska bir zaman cikaririm…iftarda cok yemeyecegim diye kendime soz vermistim (zaten benim en sevigim sey corba ve yaninda ekmek salata vs)…zaten cok yemedim ama iste tikandim…birden yedigimiz icinde oyle oluyor galiba…normalde gun icinde su severim ama suda bir kac bardak icebildik..uzmanlar 3 litre tuketmemizi soyluyorlarmis sahura kadar…sanki gunduz hayatimiz yok gibi…..sabah kalkip ise geliyorum zaten yemekten sonra sizip kalmisim..cok kotu oldu yaa..umarim bugun oyle olmaz…

Uykusuzluk cok kotu birsey..hani zaman olmadigi icin uyuyamamakta kotu ama yataga yatip uyuyamamakta kotu..Allah sabir versin hepimize…

uyku problemi bende de var malesef sahura kadar ilk gün bekledim sahuru yiyip yattım, bu seferde uyku tutmadı, en son uykuya daldığımda hava aydınlanmaya başlamıştı düşün
bugün de dedim uyanık kalmıyım sahura kadar...yattım gece ama yine uyuyamadım sahura kadar yatağın içinde boş boş döndüm durdum

inan şuan kafam kazan gibi..uyku düzeni diye birşey kalmadı, zaten önceden de uyku sorunum vardı hep..uyuyamıyorum ben yaa, kızlar bi akıl verin

bende dünkü yaptığım patates yemeğini çok fazla yapmışım...açken insanın eli bol bol oluyor :)
baya arttı zaten iftarda da pek yenmiyor ki yemekler hep arttı :) ramazanın bereketi işte..:)
bugünde ısıtıp yiyelim diyordum ama hiç patates yiyesim yok sanırım bende buzluğa koyucam saklama kabına...
belki yemek yapamadığım zaman olur hasta olurum başım ağrır falan, çıkar gelir hazır yemek :)
ne pişirsem acaba bugün :))
yemek fikri verin kızlaaarrrrr :)

evlenmeden önce bende sabaha kadar otururdum 4 te filan uyur 9.30 - 10 gibi kalkardım..

uyumam içinde illaki pc acık olurdu birşeyler izlerdim uyumak için,

ama evlendim valla bu ev işleri benı yoruyor ki senin çocugunda var yorulmaman imkansız..

sana tavsiyem yatarken kitap oku benim hep uykum gelir ya da dua mi okursun tesbih mi cekersin

yani o tür şeyler yapıncada bilmiyorum neden insanın uykusu geliyor:))

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…