Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

aynen tadı yok canım yaa bende bayılırım cılege herseye basıyolar hormonu göruntusu var tadıyok

tavuk sote

kuşbaşı tavuklar süzgeçe konur ve üzerinden biraz su geçirilir ardından suyunun süzmesi beklenir
suları süzünce tencereye alınır ve üzerine 2 su bardağı soğuk su konulur
ocağa alınır
kısık ateşte tavuklar suyunu çekip az su kalana kadar pişirilir
biraz sıvıyağ ve baharatlar eklenir
kekik ve pul biber çok yakışıyor

Eklentiler

• $2013-03-29 19.39.32.jpg
    72,5 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
enfes duruyor bacımmmm :) ellerine sağlıkkk burda göğüs etinimi kullandıınnn bacımmm:)
biri küp küp doğrasada bende yapsam :)

Evet arkadasım gögüs eti kusbası dogranmış şekilde getiriyor babam :)
Ben dogramadm yani kasapta markette söyleynce hazrlıolar zaten pakette tavuk fileto yazıyordu gogus ksmı demek sanırım :)

canım çok leziz görünüyor ellerine sağlık soteye bayılırım
bu arada topiği bırakmadık tatlım ama şu sıralar yoğunluk bi yandan dersler falan vs gibi sebeplerle resim çekmeyi unutuyorum valla :)
bi kaç gündür de yalan olmasın öyle özenli yemekler yapmadım :)
bugün kısır yedik, dünde bi gün önceden artan tarhana çorbası :) eklenecek resim yoktu anlayacağın :)
ama bundan sonra iki yumurta kırsam eklerim kuzum :)

Bende ders çalışıyorum ama ekliyorum bahane yoookk :)
Ekle tabi ne olursa tek başıma eklemeyeym böyle :)

Evet arkadasım gögüs eti kusbası dogranmış şekilde getiriyor babam :)
Ben dogramadm yani kasapta markette söyleynce hazrlıolar zaten pakette tavuk fileto yazıyordu gogus ksmı demek sanırım :)
wawwwwwwwwwww bende tavuk alınca tüm tavuksa en fazla parçalatıyom hiç böyle doğratmadımmm yaaaa diyememm doğra diyeeee adamaaaa filetoyuuu git evinde doğra derseeee bende lafı sokarım ufff olmazzz
valla gazelcim canım kısır çekti bakkkkk
sen özensiz diyonnn kuzumm benn 4 gündür yemek bile yapmıyommm eş yok yemekde yok ocağım yamıyorr:)
ocağım tütmüyorrr demek burdan gelyorrr :)

allah kocişlerimizden ayırmasın kuzum :) onlarsız olurmu :)
hep yanımda olsun yeterki en ala yemekleri yapmaya razıyım :)

gözdeee bacımm seni çok merak ediyom yahuuuu neyin yemeği bu bacımmmm evlide değilsinnnn :):):)

şimdi millet tek evlilermi yerrr yapar diyecek ama ne bilemmmm haniiiii....

bende bekarken yalnız yaşadığımdaaaa bazen mutfağaaa öyle bir atardımki kendimiiiiiii mantılar börekler soslarrr

şimdi iş güç ev pratiğe kaçyom be bacılarımmm

Hahahahaha :) ayy ne guldum ya :) simdiye kadar kimse git evinde dograt demems babama sanada dmezler merak etme dogruodur zaten herkes ne var onlar icin 2dk lık iş o koca bıcaklarla :)
bana gelince :)) bekarım ama anne baba çalışıo iş guc yemek bana bakıo sabah 7 akşam 7çalışıo annem yemek yapmaya vakti yok yani bu yuzden benden soruluyor butun ev işi :))
Bide kardeşim var tabi dunyaya bedel canıma okuo :)
Evli olsam bu kadar dertli olmam vallahi :)

Bugünün menüsü ne
Ayyyşeeeeeee bugünün menüsü ne canım de bakiim
A aaaa yokmuş öyle biri

İnan bilmiyorum bu gece ne yiyeceğiz,çünkü pişirmedim henüz ve 20.30da eve gideceğime göre de açız demektir bu akşam
Ben geceden pişiriyorum aslında.. Ama dün kendimi gezdirdiğim için,vakit bulamadım yemek yapmaya :2:

Topik hayırlı olsun bu arada Ausencia tatlım

Son düzenleme:

Sağol megcim

Hayırlı olsun da ausencia nın topiğe uğradığı yok ki

Kaç gündür dışarıdayız yemekte , benim yemeklerde diyet yemeği diye koymuyorum

Bugünde eşimin annesi taş fırında pide gibi börekleri var , ondan vermişti dün .

Ayranla yer eşim , bende yine ot ve haşlanmış tavuk

Bari mancarlı böreğin resmini çekeyim de kimse benim evde yemek yenmiyor sanmasın

• Tarhana Çorbası
  • Taze Fasulye
  • Bulgur Pilavı
  • Salata / Ayran

Bu da akşam çayın yanına yaptığım çikolatalı kekim , eşim artık isyanlardaydı ; eeee sen diyettesin diye bizde tatlı yemeyecek miyiz diye

Çikolatalı Limonlu Kek

• 1 su bardağı süt
  • 1 su bardağı sıvı yağ
  • 3 yumurta
  • 2 su bardağı toz şeker
  • 1 kabartma tozu
  • 1 vanilya
  • 1 paket kakao
  • 1 Limon kabuğu rendesi
  • Un

Şkerle beraber tüm sıvı malzemeler , (süt ,yumurta ve yağ ) çırpılır . Elenmiş un , kabartma tozu , vanilya ve kakao eklenir , rendelemiş limon kabuğu ilave edilir.

180 derecede yaklaşık 40 dakika pişirilir.

Kek Pişirken ;

1 tatlı kaşığı nişaşta , 1 çay bardağı su , 2 tatlı kaşığı pudra şekeri ve limon kabuğu rendesi pişirilir , Akışkan bir kıvamda jölemsi bir kıvama gelir.

Çikolata benmari usulu ertilir , içine badem kırılır ve karıştırılır.

Pişen kekin üzerine önce limonlu jöle gezdirilir , Sonra erimiş çikolata dökülür üzerine ve kivi dilimleri ile isteğe göre süslenir

Afiyet olsun

Auscumm canım topiğin hayırlı olsun. Bu başlık daha çok akşama ne yapsam tarzı dimi kolay zor bilinen bilinmeyen her türden tarif var iyi olmuş aslında akşama ne yapıcam diye düşünmek özellikle çalışan bayanlar için dert karar verme aşaması zor zaten karar verdikten sonra yapılıyor bir şekilde bendde takipçinim bundan sonra

Evet canım , aynen öyle . Hani o akşam salladım menemen yaptım , yanınada şunu uyduruverdim desek koyuyoruz.Maksat fikir alışverişi

Resimli , arada da tarifli olunca daha bir iyi oluyor.

Beklerim her zaman sedacım , sen zaten yorgun argın dönüyorsun eve , arada göz at , aaa bu iyi oldu şimdi 10 dakikada yaparım dersin bir tarifi arada

Bu arada sormuyorum ama müjdeli haberin için aklımda , dualarımda sizinle canım

maalesef olmadı ki bitanem. 2 hafta oldu sonucu öğreneli napalım kısmet değilmiş. Üçüncüyü de yaptırmak istemiyorum tüp yaptırcam yazın yıllık iznimde zaten dinleneyim biraz dedim o zamana kadar. İnşallah o zaman veririm müjdeli haberi. Çok teşekkür ederim duaların için.

Evet göz atarım ben buraya kararsız kaldığımda hem bende eklerim

Arkadaslar merhaba,
Yeni katildim araniza, bende sizlerle vakit buldukca yaptigim yemekleri paylasicam. sizin gibi hamarat diilim ama belki birseyler ogrenirim sizlerden :)

oooo ben bi kaç gündür uğramıyorum maşallah almış başını gitmiş topik :) hiç adım geçmemiş demek unutulduk öylemi hatunlar hiç yakıştıaramadım hemen terkediyorum burayı, daha da buraya gelmem
şaka şaka...siz kovsanız bile gitmem ki, ausa sözüm var benim iki yumurta kırsam ekleyecem onu bile :)
bugünlerde benim evi çiş kaka götürdüğü için malumunuz yemekle pek ilgilenemedim...bugün kuymak yaptım akşama çayla yedik valla kahvaltı gibi oldu...
aklıma gelse eklerdim resmini ama akıl işte kafam oğlumun çişinde malum :)
yemek topiğinde konuştuğum konuya bakarmısınız çiş kaka
millet kusacak şimdi üzerime üzerimeee :)
neyse ben susayım en iyisi :) yarın eklerim resim ne yaptıysam artık allah ne verdiyse...
şimdilik aklımda bişey yok ama bakalım sabah ola hayr ola...

Arkadaslar merhaba,
Yeni katildim araniza, bende sizlerle vakit buldukca yaptigim yemekleri paylasicam. sizin gibi hamarat diilim ama belki birseyler ogrenirim sizlerden :)

Her zaman bekleriz , bizde o gün Allah ne verdiyse onu paylaşıyoruz zaten

Sen ne komik bir kadınsın yahu gazel

Yazdıklarını hep , dur hele yine ne patlatmış merakı ile okuyorum

Koy canım koy , yumurtada kırsan koy

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…