müstakil ev mi apartman dairesimi

Okul icin servis var. Maddi durum varsa bunlar sorun degil.

Ben apartman dairelerini bir hapishane gibi görüyorum. O yüzden müstakil hayalim var. Ama burada yazanlar da doğru. Temizliği, kontrolü , güvenliği değişiki sonuçta. Ama bahçesidne istediğimi yetiştirdiğim bir ev ne güzel olur.

Kesinlikle müstakil ev.
Komşu gürültüsü olmaz,
Komşular sizden şikayetçi olmaz.
Ve daha bir sürü sıkıntı.
Eski de olsa tesisatı ya da gerekli olan her şey tadilatla sağlam olur.
Sıfır apartmanın malzeme kalitesinden emin olamazsınız.
İsmi sıfır olup iki günde boyası dökülen, elektrik sistemi çöken,su tesisatı patlayan bir sürü örnek var.
Darısı başıma inşallah.

O baktiginiz mustakil ev neden satiliyor. O da onemli:)evde oturan varmi.
Su da onemli hatta aklima geldi. O evde mutlu bir ailemi var kotu olaylar yasanan bir evse sakin almayin.

Yaşadığınız yer soğuk bir yer mi. Buda önemli. Müstakil olunca ne kadar yalıtım olursa olsun sadece siz ısıtacağınız için ısınma problem olabilir.

Valla kesinlikle müstakil.
Apartman sorunlarından bıktım.
Yasamayi bilmeyen insanin gürültüsü pisligi sabahları bir gunaydin deme zahmetinde bulunmayan suratlarini cekmek falan
Param olsa kesinlikle müstakil alirdim.
Ama yeni bir müstakil, 25 yillik da eski olur.
Biraz daha bekleyin bence.

Ben kesinlikle müstakil derdim . Tabii ki herkesin önceliği başka olur . Benim köpegim var ve hayırlısı ile bir bebeğim olacak onları apartman dairesine hapsetmek yerine, biraz daha özgür olacakları bir ortam tercih ederdim .
Tabii ki apartman dairesine göre zorlukları var ama artı-eksi hesabı yapıp görebilirsiniz:) Şimdiden hayırlı olsun

Müstakil evler genellikle sehir merkezine uzak oluyor.
Sizin kendinize ait bir arabaniz varsa,yani bir carsiya,bir kuafore gitmek icin esinize ihtiyac duymayacaksaniz olabilir
Ben tercih etmezdim.
Çünkü,ben çarşıda olmaliyim. Canim lahmacun çektiği zaman ona ulasabilmeliyim,canim sıkılınca bir avm gidebilmeliyim. Oyle sessiz sakin yerler bana gore degil.
Bir de tantanasi cok,bahcesi,bilmemnesi. Isinma sorunu
Hele de dubleks ise
Büyük konuşmayayım ama bir daha asla dublekste oturmam. Tek kat mustakil olabilir
Bahce işinden de anlamak lazim,neyseki ben cicekleri cok seviyorum oyle seylerle ugrasmayi da severim. 25 tane cicegim vardi eski evimde sehir merkezinde tasinma sonrasi malesef yasamadilar. Soldular.
Bir de ev eskiymis 25 senelik yere o kadar para vermek ne bilim...
Size kalmış. Hersey gönlünüzce olsun

Benim köpegim var. Apartman dairesinde yaşıyorum. Bazen evde birakmak zorunda kalıyorum ve havliyor evde kalinca.
Hiç-bir sorun yasamadim cok şükür. Eski evimde yan komsuyla esim birbirlerine gireceklerdi köpek yüzünden.
Bir arkadasim in cin top atan bir sitede mustakilde oturuyor.. Yazlik bir yer ama yaz kış oturuyor
Köpeği var..
Site sakinleri mesela kopegi istemiyor
Kopekte golden.. Havlayan bir cins degil ve evden cikarlarken bekciyi tembihlemisler,bak havliyor mu diye
Bekci demiski hic havlamadi pencereden sizin gelmenizi bekledi..
Soruyorlarmış kopek size bi zarar mi verdi ?? Yok
Havladi mi? Yok
O zaman neden istemiyorsunuz? E sitede yasak bakmak ondan
Yani iyi insanla karsilasmak lazim nerede oturuyorsaniz oturun

Müstakil ev sıfır olsa belki müstakil derdim bahçeli olduğu için ama sıfır apartman dairesi derim. 25 yaşında evin ve müstakil evin bakım masrafları olur. Biz daha önce bahçeli site içinde ama her ev ayrı ayrı müstakil olarak sitede yaşadık. O ev güzeldi ama tesisatı iyi yapılmamış, içinde sorunlar oldu.. borular vs.. Hele de 25 yıllık eski evmiş ben olsam sıfır apartman dairesini seçerim.

Asla apartman seçmem bu durumda,eğer müstakil ev oturulmayacak kadar kötü değilse tabii.
Ses gider mi,bizden şikayetçi olurlar mı diye insan hiçbir şey yapamıyor doğru dürüst.Çocuk gürültüsünden rahatsız olan bir sürü insana denk gelebilirsiniz mesela.
Ayrıca köpek fikri harika.Eğer ev çok kötü değilse müstakil diyorum ben.Bahçeniz olur,çocuğunuz çıkar dışarıda oynar arada.Siz bilirsiniz yine de tabii,artısını eksisini iyi değerlendirin.

Mustakil tabikide bahcene at cocuklari yak mangalini koy havuzunu yazin tadini kisin tadini hersekilde cikar aman ziplama altta üste komsu var derdi yok o yok bu yok su yok en en en güzeli mustakil. Bahceni ek bic istedigin gibi yaşa...

Ben de bahçeli evleri çok severim. Hatta yeni birtane aldım. Ama belirli kriterler önemli bence. Ev kaç m2 bahçe çok mu büyük? Kocaman evi ısıtmak problem olabilir. Bahçe keyiflidir ama bakım ister. Küçük bahçeler nispeten idare edilebilir ama büyük bir bahçe varsa bir süre sonra kurumuş otlar, dökülmüş ağaç yaprakları vs güzel görüntü oluşturmaz. 25 yıllık demişsiniz. Evin durumuma da bağlı bu durum. 200-300 m2 bahçeli 4+1 ve ya 3+1 ise düşünebilirsiniz ama bunun üstü ekstra iş yükü ve masraf olur bence.

Müstakil ev derim bende 7 senedir evliyim ve müstakil evde oturuyorum çiçeğim sebzem hep bahçeden yazın doğru düzgün pazara gitmem ekeriz sürekli köpeğim kedim tavuğum hepsi var çocuğum daha yok olursa eminim oda çok rahat edecek apartman hapis gibi çocuklara semaverimizi yakıyoruz çayımız mis gibi kafamız eserse mangal yakıyoruz hatta közde yemek bile yapıyorum diyeceğim o ki keyfine düşkünseniz müstakil evi kaçırmayın evet işi biraz oluyor olacaktır ama rahatlık konusu ağır basar bence

Evlenmeden önce 20 sene kadar müstakil evde oturduk. Annem bıktığı için apartmana taşındık. Sonrada evlendim ben. Şimdi bende apartmanda oturuyorum. Şöyle düşünüyorum. Biz taşındığımızda ev aşağı yukarı 35 senelikti. Şimdi kentsel dönüşüme girdi zaten o bölge.
Gelelim annem neden bıktı. Birincisi temizlik 5 oda + kiler + ardiye ve eskiden kömürlük olarak kullanılan bir depolama alanı olan büyük bi evdi. Doğalgaz sonradan gelmişti yani yanlış hatırlamıyorsam. Eski tip petekleri vardı benim çocukluğumda. Heyy gidi günler.
Toz toprak çok rahat girer eve. Çatı bakımı, bahçe bakımı ağaçlar, gelen su elektrik doğalgaz parası cabası. Bi kere çoook yağmur yağmıştı bahçe duvarı yıkılmıştı mesela. Ya ne bileyim işte su oluklarının temizlenmesi, eş dostun piknik yeri olması, sürekli değişim istemesi, ilaçlama vb nedenlerden taşındık.
Annem taşındıktan sonra sil süpür otur ne rahatmış dedi hep. Sıkıldımı evet ama rahata alıştı hemen

Edit: hangi şehir bilemiyorum tabi. Biz Ankara'da yaşıyorduk. Güneşlenme süresi uzun bi şehirde daha keyifli olur tabi. Birde özel olmazsa fiyatını öğrenebilirmiyim

Ben bahçeli evde oturuyorum ama site içinde. Herkesle içiçeyiz gene. Ama bu da bizim tercihimiz. İnsanlardan çok uzakta yaşamak istemiyoruz. Bahçeniz çok büyük değil. Bahçe işiyle,toprakla uğraşmaktan hiç hazzetmem o yüzden bir de bahçıvanımız var. Her sabah gelip bahçeyi süpürüp çiçekleri suluyor o kadar. Daha önce apartman dairesinde oturuyordum. O evimde güzeldi. Ama kesinlikle baeli evi öneririm. Çocuklarla çok rahat. İstedkleri zaman bisiklete biniyorlar,istedikleri zaman paten kayıyorlar. Apartmandaken bunlar işkence gibi oluyordu. Arada sırada bahçede arkadaşlarla mangal partileri yapıyoruz. Bu da çok keyifli. Sitemizin yönetimi var. O yüzden evle ilgili bir sorun çıktığı zaman onlar hallediyorlar. Böcek olayı için ses çıkartan aletlerden taktık her kata. Yazın kapımız açık olduğu zamanda sineklikler mutlaka kapalı oluyor. Evi temizlemek için de hafta içi 3 saat yardımcımız geliyor. Tek zorluğu merdiven inip çıkmak. Benim için sorun olmuyor çünkü hareketi severim ama tembel biriyseniz gerçekten sıkıcı. Günde belki 50 kere inip çıkıyorum. Eğer bu sizin için dert değilse kesinlikle bahçeli ev derim . Ama tabi maddi getirisine de bakmak lazım. Bahçeli evler sıfır apartman dairesi kadar pirim yapmaz sanıyorum. Satarken alıcı bulmak da zor olur kanaatindeyim. Hangisini seçerseniz seçin mutlulukla yaşayın inşallah

Yaşı baya büyükmüş, giderlerde sıkıntı olması çok büyük ihtimal.
İçine de büyük ihtimal tadilat gerekecektir hepsini maliyete yazarak düşünün.

Evin su basmanına özellikle bakın yağmur çamur olduğu zaman sıkıntı çıkar.
Ev çok büyük değil anladığım kadarıyla, temizlik kısmen zor olur. Bahçeye gir çık eve çok toprak taşıyacaksınız.

Zamanında müstakil evde oturduk gerçekten temizliği zor oluyor , arkadaşlarında dediği gibi o size bağlı çok titiz bi insansanız yapamazsınız . Eğer küçük çocuğunuz varsa o da zorluyor biraz ama evin yapısıyla da alakalı bi durum bu tabi ki

Bunun dışında müstakillerin ısıtması daha zor mantolaması var mı alacağınız evin o önemli ..
Ben olsam apartman tercih ederdim çnkü temiz olması benim için daha ön planda
Biz apartman dairesindeyiz kayınvalidemler müstakilde biz ankarada aylık 100-200₺ gibi doğalgaz yakıyoruz onlarsa 400-500 arası ve hala evleri soğuk oluyor bunu söyleyebilirm

Ama bunun dışında düz ayak olması, bahçesiyle uğraşmak, evcil hayvan besleyebilmek açısından müstakilinde zevki çok başka

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…