müstakil ev mi apartman dairesimi

hayalim mucize

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2017
2.481
2.299
44
Kızlar Merhaba;

ev alma niyetindeyiz bir süredir çok güzel iki katlı bahçeli doğalgazlı bakımlı bir müstakil ev buldum yeri de çok güzel yaklaşık 25 yaşında ama şu var ki aynı parayla sıfır bir apartman dairesi de alabiliyoruz çok kararsız kaldık tecrübesi olan müstakil evde yaşamış arkadaşlardan öneri alabilir miyim eksisi artısı nedir bizim daha önce hiç böyle bir deneyimimiz olmadı ama hep çok istedik ama şimdi iş ciddiye binince çekinir olduk

Eger titiz biriyseniz kontrol bende olsun evin heryerine elim uzansin pratik olsun diyorsaniz apartman dairesi.
Ama rahat biriyseniz ev isi konusunda cok titiz degilseniz rahatima keyfime bakarim derseniz mustakil cok guzel.
Sifir daire alirsaniz hic ekstra is cikmaz.
Eski ev alinca surekli biryerlerini yaptirmak durumunda kalirsiniz surekli bir is ugras masraf.
Kucuk cocuklar varsa gurultunuz varsa mustakilde cok rahat edersiniz.
Aslinda sizin sartlarinizia göre bir kagit alin size gore mustakil ve dairenin artilarini eksilerini yazin. Karar verin hayirlisi olsun.

çok titiz bir insan değilim rahatıma düşkünümdür bizim hayalimizdi bahçesi olsun agarjı olsun eşim boş vakitlerinde el işleriyle uğraşıyor atelye garaj tarzı birşey şimdi önümüze çıktı fırsat ama hiç yaşamayınca korkuyor insan burnumuzdan gelir mi acaba diye

Müstakil ev biraz daha yeni olsaymis müstakil derdim.
Bizim hep hayalimiz bahçesinde çiçekler yetiştirmek maydanoz ,roka ekmek. Cocuklarin rahatca bahçede oynaması ve akşamları bahcede közde çay demleyip içmek. Ah ah.... bak gözümde canlandı şimdi.

yok canım benim eşim terstir o konularda müsade etmez zaten ailecek görüştüğümüz sadece 1 arkadaşımız var o da çok nadir akrabalarda uzakta o konuda sıkıntı olmaz

Çocuğunuz varsa ya da çocuk istiyorsanız müstakil ev tabi daha güzel olur onlar için. Bahçede oynarlar, hem komşuya ses gider derdi de yok.
Yeni apartman her zaman sorunsuz çıkmıyor ayrıca. Nasıl yapıldığına bağlı. Bir kaç sene oturduktan sonra anlaşılır eksiği var mı yok mu. (Mesela kışın rutubet olur mu olmaz mi oturmadan anlaşılmaz yani bu gibi şeyler.) O yüzden yeni deyip de kapılmamak lazım.

Ne yonlerden mesela.ona gore cevap vereyim

ahhh ahhh ne güzel evet yaa çok huzurlu :)

oğlum var 9 yaşında o da çok istiyor bir de köpek alacakmış hayaller hayaller :))

Ozaman siz mustakil istiyorsunuz kesin . O zaman evi degerlendirmek lazim.
Cok eski ancak yalitim var mi
kac metrekare
ev yerin ustunde mi yoksa birkac basamak yuksekmi.
Fare bocek icin sineklik yapilir o sorun degil.

Ayni ikilemde ben de kaldim ayni ayni k daha yeni actim ama herhalde actigim yer dolayisiyla ilgi görmedi, takipteyim o yuzden. Ben aslinda daha çok mustakil evde yasayan insan varsa onlarin yorumlarini merak ediyorum apartman dairesinin avantajlarini az bucuk yasadik biliyoruz nedir ne degildir. Fakat mustakilin +larini -lerini pek kestiremiyorum. Bir de benim baktigim evler için iki tercihim var. 1-arazisi büyük (4-5 dönüm civari merkeze uzak ve içi cok geniş evler 4+1 ve uzeri genelde), 2-merkeze ve işe daha yakın bahçesi küçük (150-900 m arasi) fakat içi daha da buyuk evler gorduklerimin en küçüğü 5+1 geneli 6+2 civariydi.

Ben bir de bu evlerin işini nasil yapiyorlar onu merak ediyorum. Surekli yardimci mi aliyor insanlar yoksa haftada bir iki kez birilerini mi cagiriyorlar? Bahçe işlerini kim yapar? Peyzaj işleriyle kim uğraşıyor gideri ne kadar?... Anlayacagin kafamda deli sorular...

Ben köpek almak istiyorum bu yüzden bahçesi olan müstakili seçerdim. Kutu gibi ruh sıkıcı apartman dairelerinde oturmak çok kötü. Yazın 2 ay müstakil evde yaşıyoruz mesela o 2 ay cennet gibi oluyor. Sonra gene buraya tıkılıyoruz. Müstakilin işi gücü çok olabilir ama bu birazda sana bağlı. Rahat titiz bi insansan çok da sallamıyorsan sıkıntı çıkmaz. Ben sallamadığım için ev tertemiz olsun diye. Onun dışında merdiven çıkmak istemeyebilirsin mesela bazen çık in çık in yoruluyorsun.

Ben 100 m2 mustakilde yasadim cok rahat cok guzel. Ne isinma sorunu ne apartman sorunlari hicbir sıkıntı yok. Ama tabi buyuk evler icin buyuk bahceleri olanlar birde durum degisiyor. buyuk evde de yasadim. 5odali temizlik bahce bakimi falan hersey size bakiyor. Tabi bahce isleri i sevmek kopek falan cok keyifli seyler.

mesela masrafı çok olur mu ısıtması kolay olur mu fare böcek girer mi gibi şeyler
Böcek dairede de çıkıyor. Beşinci katta oturuyordum evde bir iki kere hamamböceği gördüm,karincalar zaten hic üşenmeden 10.kata cikiyor. Fare ise yine heryerde olan seyler. Simdi bir alet cıkmış prize takiyorsun eve hiçbir hayvan gelmiyor. Kaynanamgil ondan kullaniyor müstakil evdeler kapıları sürekli açık eskiden fareler fink atiyodu ama aletten sonra o kadar yok. Bide tarlanin ortasi onlarinki

Ben evliyim su an bir cocugum var ama ailemi genisletmek isteyen biriyim. Simdi ikinci hamilelik dusunuyorum allah verirse daha da olur. En çok çocuklarım rahat rahat oynarlar cocukluklarini yasar diyorum fakat bir yandan da yurume mesafesinde okul filan olmayacak, acaba site ici oyunparkli bir apartman dairesi mi diyorum. dürüst olmak gerekirse maddi durumum müstakil bir evi gecindirmeye ve yardimci tutmaya yeter ama bu sefer de diyorum ki o kadar parayi oraya harcayayacagimiza acaba cocuklarin gelecegi icin birikim mi yapsak...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…