müstakil ev mi apartman dairesimi

Canım almak istediğim müstakil ev şehir içinde hatta şu an servisle okula giden oğlum o zaman yürüyerek gidecek okuluna ısınma sorununu ise bilemiyorum küçük bir sahil kasabasında yaşıyoruz 3 yıldır kar görmedik ama soğuğada alışık değiliz
İşte beni korkutan da biraz işi çok olur mu diye çalışıyorum öyle yardıma kadın alacak lüksümüzde yok açıkçası hayırlısıyla nasip olsun

25 yaşında ama çok bakımlı bir ev ve gerçekten özenerek yapmışlar çok hoş hiç masraf yapmadan oturulabilinecek gibi yoksa istemezdim zaten burada yazdıklarınızı okudukça heyecan bastı :))

Kızlar bu arada konuyu dağıtmak istemem ama yeni ev alırken bazı seylere dikkat edin derim. Hele de titiz insanlarsanız.
Ben suanda 2..pişmanlığımı yasıyorum.
Ilk pişmanlığım sehir merkezine uzak dubleks evde,yer karolari "granit" olan evde yaşamaktı.
Salon ve diger odalar parkeydi ama antre,mutfak falan granitti.
Mutfak dolaplari lake ve kremdi
Elimde kırmızı oje varsa mutfak dolabi bu ojeyi yiyor.

Simdi bir eve taşındım baktim eski ev gibi degil yerler,oley beee diye sevindim. Sonucta karonun üzerinde "dikkat granittir" yazmiyor
Megersem granitmis

Yani sileceksin once vileda ya da herhangi birseyle,arkasindan da işin gücün yoksa bir cekpasin ucuna havlu ya da penye eski bir tshort takip kurulayacaksin. Yarim saatte bitcek is 1 saati buluyor ve bu evin heryeri granit

Sirf bu yuzden bu evden de tasinmak istiyorum ama malum mevsim kış ne ara ev bulcamda cikcam bu sogukta

Cok kötüyum evden sogudum,temizlikten soğudum

Bu karolari ben bankada gordum,supermarkette gördüm restourantlarda gördüm. Sanki burasi isyeri

Bir saciniz düşse yere hemen belli oluyor rengi se krem. Siyahlari daha da belli ediyormus hatta tozu mozu.
Esim yuruyor yerlerde ayaginin izi çıkıyor.

Nefret ediyorum. Kendi evimi aldigimda ilk dikkat edecegim sey evde granit olmamasi tezgahta ve yerde.

Canim dubleksmi? Dubleksse isin zor olur ev isi cok zor olur in çık in çık. Insanin elinin altında bazen biseyler olmuyor. Ornek veriyorum marketi aradin paran yukarda kalmış hayda cik in. Eşine cocuguna seslenirsin seni duymazlar tekrardan çıkarsın
Merdivenlerin surekli silinmesi gerekiyor
Bence buyuk dert
Bahceye disardan poset,izmarit vs geliyor bahceyide temizlemek gerekiyor ozellikle kışın
Bocek sorunuda olabilir
Ya cok dert bahceyle ugrasmak
Hani cicek ekersin mevsimlik sonra solar bekler ugrasmayi seviyorsan elbette cok guzel birsey

Evim müstakil.Biz kendimiz yaptırmıştık.Bahçesi var garajı var.Meyve ağaçlarımız Ve güllerimiz var bahçede.Yazın çok iyi oluyor.Çocuklar bahçede istedikleri gibi oynuyorlar.Gürültü yapma etme derdimiz yok.İlerde eşimin işinden dolayı apartmanda oturmak zorunda kalırsak zor olur.Gerçi o zamana kadarda çocuklar büyür.

Evet canım 2 katlı ama yıllardır dubleks evde oturuyorum ben seviyorum bu şekilde sorun olmuyor zaten iki katta da süpürge vileda ayrı ayrı var taşımıyorum bişey temizlik yaparken

Valla sasiyorum isi zor olursa olsun ya bence rahatligina bak kim ne derde desin mustakildeki rahatlik dairede asla yok.. benimde bahcem var ev iki katli ücte cocugum bide dükkanim var ama hepsine yetisiyorum bahce islerini zaten severek ailecek yapiyoruz ekiyoruz biciyoruz ne istersek onu yapiyoruz dairede olsam bu lüxüm asla olmaz.. yaz olunca bahcedeyiz gece yarisina kadar cayimizi demler iceriz oh miss kisinda bahcedeyiz kardan adamlarimizi yapariz cok kar olursa iglo yapar oynariz

Evet canım 2 katlı ama yıllardır dubleks evde oturuyorum ben seviyorum bu şekilde sorun olmuyor zaten iki katta da süpürge vileda ayrı ayrı var taşımıyorum bişey temizlik yaparken
Yani alışıksın.. alisiksan senin icin sorun olmaz.. bir de evin icine girmeden almakta biraz riskli hani 1 2 ay kirada otursaniz oyle alsaniz. Sonucta bilmiyorsunuz sicak suyu az mi akıyor,duvarlarinda ses hemen yan tarafa gidiyormu geliyormu 1 klima acinca hemen ısınıyor mu. Yani bunlar cok onemli
Biz kiraya çıktık 0 evdi
Yepyeni mutfak dolaplarini ben kendim söktüm ellerimle insaat temizliginden çıkmıştı
Ama binbir sorun yaşadım inanki
Sans meselesi
Benim kayinvalidem cok israr ediyor ev alin diye
Ona neyse.. ama aklima bunlar geliyor bir de diyorum ki ya ben ev alırım ama o duvarlarin arasinda birsuru hastalikla bogusurum.. o ev bana hayir getirmez neyleyim evi.. sagligim yerinde olsun..
Esin ne diyor sanami birakti hangi evi istersen alacakmi
Birde yatirim amacli baska seylerle de ilgilenebilirsin ...
Icine sinsin yeter. 200 metrekare cok büyük.

Harikasınız MaşaAllah size :)

Kesinlikle katiliyorum, hele bir de havuz varsa tam bir rezalete donusuyor misafir agirlama.

Ben müstakil evde yaşadım ses etme sorunu yok geceler yarısına kadar oturup eğlenelim kimseyi rahatsız etme durumumuz yok. Gece 3te süpürge bile açtığımız oluyor. Bence rahatınıza düşkünseniz müstakil evi tercih edin derim.

Civarı iyice araştırın, komşulara bakın, konuşun ,güvenliğini inceleyin.

Tesisatini sorun. Ayda kaç tl doğal gaz geliyor, ne kadar yakıyorlar faturalari inceleyin.
Evin mevkii iyi canım zaten küçük bir kasabada yaşıyoruz herkes birbirini bilir burda kış pek olmaz ocak ta sadece olur az bişi şubat ta bahar gelir en çok 200 ödedim ben fatura ama bu yıl ne olur bilmiyorum tabii malum zam çok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…