muhafazakar arkadaş sorunu

selam kızlarr.
benim muhafazakar ailesi olan bir arkadaşım var ve her şeyi yapmasına rağmen ailesinden gizliyor. sevgilisi var onla kalıyor vssvs. En son dısarı çıktığımızda güzel bir mekana gitmiştik orada eşime babam arıyor sussan olur mu dedi. eşim de delirdi tabii ki ben sana uymak zorunda mıyım karımla oturuyoruz diye. eşim mi çok tepki verdi bilmiyorum ama 30 yaşındayız ergen gibi takılamam ben vs dedi. şimdi arkadaşımla aram baya kötü çünkü doğal olarak ben eşimi savunuyorum. arkadaşıma xin eşi var desen ne olur ki dedim ona da sorun çıkarırlar diyor biz evliyiz kocam olmasından daha doğal bir şey var mı anlamadım. masada kendi sevgilisi de vardı ayrıca..
Eşsiz görüşün ya da çok rahatsızsanız görüşmeyin? Onun da hayat tarzı bu demek ki... Değiştiremezsiniz.Ayrıca ben olsam eşimin abarttığını o an uygun darvranmadığını düşünürdüm.Kız rica etmiş bunda birşey yok.eşiniz 2 dakika susuverse ne kaybeder?İdare edilebilecek durumlarda arkadaşlar birbirini idare etmeli.

Şu "muhafazakar" adını her şeye alet etmeyin artık..
Muhafazakar aileler mağarada yaşamıyor ve yobaz da değiller. Gayet de saygı duyuyorlar çocuklarının isteklerine. Yobazlık başka bir kategori, elinize alışkanlık yapmış işinize gelmedimi..

Kızlarının ahlakı kötüyse ailenin suçu ne ? Her b*ku yiyip yiyip suçu aileye atmaktan başka bildikleri yok..

Ayrıca siz de eşinizle katlanmak zorunda değilsiniz böyle bişeye. Ben milletin gizli saklı çevirdiği işi idare etmek zorunda değilim yani..
Ya durduk yere avukatlık yapmıyım diyorum diyorum da duramıyorum yine. Burda bahsi geçen kızın ahlakının kötü olduğunu nerden çıkarttın küçük düşüncenle ? Yobaz muhafazakar ayrımını anlıyorum haklısın da ama ne alaka şimdi her boku yemek vs vs bunlar nasıl laflar ? Arkadaşlarıyla kahve içiyor bir mekanda diye niye ahlaksız ilan ettin kızı ?

Ben eşe hak verdim ya.
Davranışları seküler olup, her normal şeyi yapıp da herkesten saklayan, sonrasında ilk fırsatta muhafazakar takılan insanlarla da sosyal hayatta asla görüşmüyorum.
Çıkmasın o zaman ailesinin sözünden ona göre mi hareket edicem...

Kesinlikle katılıyorum size.
30 yaşına gelmiş, hala kişiliğinin arkasında duramayan iki yüzlü bir arkadaşa gerek yok
Bu muhafazakar arkadaşı silin
Peki muhafazakar ailelerde doğmuş hanımlara “iki yüzlü” olmamaları için ne önerirsiniz merak ettim doğrusu. Doğru olan sizce nasıl davranmaları? Ailesi ne dese tamam diyip yapmalı mı mesela?

Ya durduk yere avukatlık yapmıyım diyorum diyorum da duramıyorum yine. Burda bahsi geçen kızın ahlakının kötü olduğunu nerden çıkarttın küçük düşüncenle ? Yobaz muhafazakar ayrımını anlıyorum haklısın da ama ne alaka şimdi her boku yemek vs vs bunlar nasıl laflar ? Arkadaşlarıyla kahve içiyor bir mekanda diye niye ahlaksız ilan ettin kızı ?
Merhaba ahlaksız yorumuna ben de katılmıyorum asla bazı görüşlere göre olabilir ama erkek arkadaşı olması vsvs bunlar bence normal hele ki bu yaşlarda illa ki olur. Ama siz de bilmeden avukatlık yapıyorsunuz kahve vs içilmiyordu normal eğlence mekanı alkollü bir yerdi ama bu onu ahlaksız yapmıyor sadece kahve icilen mekanlar ahlaklı değil. Club meyhane değil ama normal bar tarzı bir mekan

Merhaba ahlaksız yorumuna ben de katılmıyorum asla bazı görüşlere göre olabilir ama erkek arkadaşı olması vsvs bunlar bence normal hele ki bu yaşlarda illa ki olur. Ama siz de bilmeden avukatlık yapıyorsunuz kahve vs içilmiyordu normal eğlence mekanı alkollü bir yerdi ama bu onu ahlaksız yapmıyor sadece kahve icilen mekanlar ahlaklı değil. Club meyhane değil ama normal bar tarzı bir mekan
Yahu mekan ne olursa olsun kız ailesi ile aynı düşünmek zorunda mı ? Evde ne yaşayacağını bilmeden yalancı ve ahlaksız ithamında bulunmak ne kadar kolay. Daha geçenlerde arkadaşının doğum gününe gitmek isteyen 18 yaşında ki kız çocuğu babası tarafından boğularak öldürüldü. Ağzında gümüş kaşıkla doğan ya da ailesiyle aynı düşüncede olup hiç yol ayrımına girmeyen insanlar için çok kolay bok yemesi vs şeklinde tabirleri kullanmak. Ne yapmışta ailesine suç atıyormuş ? İsterse sevgilisi olsun alkol alsın bize ne ? Neva sana neee ? Sana ne ? Sizin gibi insanlar yüzünden zaten böyle ailelerin çocukları yalana başvurmak zorunda kalıyor. Kadın 30 yaşında, reşit olduktan sonra ne yapmak istediği kimle yapmak istediği nerde olduğu ne seni ne beni ilgilendirir. Git kendi fanusunda ne yaşarsan yaşa insanlara bulaşma.

Ailenin ilk görevi çocuğu ahlaklı ve iyi bir insan olarak yetiştirmektir. Sonrasında reşit olduktan sonra çocuğu boğamaz. Reşit olmadan önce ki gençlik döneminde de güvenliğinden emin olduktan sonra kalan durumlarda boğmaması gerekir. İyiyi kötüyü anlatır korumaya çalışır ancak korkutacak ve baskılayacak kadar üstüne gitmemeli. Öyle aileler var ki yaz kış demeden çocukları 4-5 ten sonra kız arkadaşlarıyla bile dışarı yollamıyorlar. Ortaokul bebesine sokakta oyun oynatmıyorlar. Arkadaş edinemeyen sosyalleşemeyen boğulmuş sıkılmış dinden uzaklaşmış bir nesli kendi elleriyle yetiştiriyorlar. Ne kadar güzel ve doğru bir hareket (!)
Şu "muhafazakar" adını her şeye alet etmeyin artık..
Muhafazakar aileler mağarada yaşamıyor ve yobaz da değiller. Gayet de saygı duyuyorlar çocuklarının isteklerine. Yobazlık başka bir kategori, elinize alışkanlık yapmış işinize gelmedimi..

Kızlarının ahlakı kötüyse ailenin suçu ne ? Her b*ku yiyip yiyip suçu aileye atmaktan başka bildikleri yok..

Ayrıca siz de eşinizle katlanmak zorunda değilsiniz böyle bişeye. Ben milletin gizli saklı çevirdiği işi idare etmek zorunda değilim yani..

selam kızlarr.
benim muhafazakar ailesi olan bir arkadaşım var ve her şeyi yapmasına rağmen ailesinden gizliyor. sevgilisi var onla kalıyor vssvs. En son dısarı çıktığımızda güzel bir mekana gitmiştik orada eşime babam arıyor sussan olur mu dedi. eşim de delirdi tabii ki ben sana uymak zorunda mıyım karımla oturuyoruz diye. eşim mi çok tepki verdi bilmiyorum ama 30 yaşındayız ergen gibi takılamam ben vs dedi. şimdi arkadaşımla aram baya kötü çünkü doğal olarak ben eşimi savunuyorum. arkadaşıma xin eşi var desen ne olur ki dedim ona da sorun çıkarırlar diyor biz evliyiz kocam olmasından daha doğal bir şey var mı anlamadım. masada kendi sevgilisi de vardı ayrıca..
Bence eşinin psikolojik sorunları var. Mücbir sebeplerden iki dakika susmasını rica etti diye deliriyorsa zaten sıkıntılı bir tiptir. Sen de diyorsun ki "doğal olarak eşimi savundum". Her durumda haksız da olsa eş savunmak doğal değildir senin de muhakeme yeteneğin var sonuçta. Yoksa yok mu?
Ayrıca kızın ailesinden habersiz "her şeyi" yapmasından sana ne? Evet insanlar ailesine rest cekemiyor türkiyede yaşıyoruz gerçekten azımsanamayacak derecede fazla sayıda aile çocuğu kaç yaşına gelirse gelsin ona liseli muamelesi yapabiliyor da bunda kızın suçu ne? İki dakika alttan alsaydı kocan ölür müydünüz. Bence o kızla arkadasliginizi kesin ki sen ve eşin gibi sıkıntılı insanlardan kurtulsun:)

Kesinlikle katılıyorum size.
30 yaşına gelmiş, hala kişiliğinin arkasında duramayan iki yüzlü bir arkadaşa gerek yok
Bu muhafazakar arkadaşı silin
Valla o kadar güzel ve kolay anlatıyorsunuz ki her şeyi insanın sizin gibi gamsız olası geliyor.

Sen rahat yetişmiş olabilirsin ancak benim akşam işten sonra dışarda bir saat kahve içmesine izin verilmeyen, 19.00 dan sonra eve gelirse dayak yiyen 26 yaşında arkadaşım var. Hem şerefsiz babaannesi hem de pislik babası sayesinde benim düğünümde en yakın arkadaşlarımdan biri olan bu kız sadece bir saat durabildi. Kime ne anlatıyorsunuz siz ? İki yüzlülük sen yapma kardeşim. Sen sakın yapma sen ne yalan söyle ne başka bir şey yap tamam mı en ahlaklı sensin çünkü. Mesai uzadı demese kızı görmicez liseden çıkan kız arkadaş grubu olarak.

Türkiye gerçeklerine hoş geldin arkadaşım arada böyle unutur ya da beyninde geri plana atarsan haberdar et ben yine bi tur daha açıklarım sana durumu.

Peki muhafazakar ailelerde doğmuş hanımlara “iki yüzlü” olmamaları için ne önerirsiniz merak ettim doğrusu. Doğru olan sizce nasıl davranmaları? Ailesi ne dese tamam diyip yapmalı mı mesela?
Hayır.
“Sizi seviyorum ama Ben buyum, böyleyim, beni böyle kabul edin” diye açıkça kendini ortaya koyabilecek kadar kişilikli olmalı
İnsanın bir duruşu kişiliği olur

Haa şimdi diyeceksiniz ki Türkiye’de muhafazakar aileye kafa tutsan döverler vs

Kusura bakmayın da hiçbir özgürlük altın tepside sunulmuyor
Devrimler kimseye hediye edilmedi
örneğin bir lgbt birey ne mücadeleler vermek zorunda kalıyor

Haa mücadele edecek göt bende yok diyen de ikiyüzlü ikiyüzlü yaşamaya devam edebilir

Valla o kadar güzel ve kolay anlatıyorsunuz ki her şeyi insanın sizin gibi gamsız olası geliyor.

Sen rahat yetişmiş olabilirsin ancak benim akşam işten sonra dışarda bir saat kahve içmesine izin verilmeyen, 19.00 dan sonra eve gelirse dayak yiyen 26 yaşında arkadaşım var. Hem şerefsiz babaannesi hem de pislik babası sayesinde benim düğünümde en yakın arkadaşlarımdan biri olan bu kız sadece bir saat durabildi. Kime ne anlatıyorsunuz siz ? İki yüzlülük sen yapma kardeşim. Sen sakın yapma sen ne yalan söyle ne başka bir şey yap tamam mı en ahlaklı sensin çünkü. Mesai uzadı demese kızı görmicez liseden çıkan kız arkadaş grubu olarak.

Türkiye gerçeklerine hoş geldin arkadaşım arada böyle unutur ya da beyninde geri plana atarsan haberdar et ben yine bi tur daha açıklarım sana durumu.
Aynı cevabımı buraya da yapıştırayım

Haa mücadele edecek göt bende yok diyen de ikiyüzlü ikiyüzlü yaşamaya devam edebilir

Dünya gerçeklerine hoşgeldin arkadaşım
Beyninde bu cümle kaybolursa arada sana hatırlatayım; Mücadele etmeden olmaz
O yüzden kadınlara meslek sahibi olun diyoruz

Hayır.
“Sizi seviyorum ama Ben buyum, böyleyim, beni böyle kabul edin” diye açıkça kendini ortaya koyabilecek kadar kişilikli olmalı

Sen ne devrimi yaptın da anadolunun bağrından çıkan kıza devrim yap diyorsun be. Kendine gel bu nasıl bir aymazlıktır. Oldu olacak sırf yalan söylememek için öldürülmeyi göze alsınlar. Helaaaal ünlü sosyologdan mükemmel çözümler.

Hayır.

O kadar boş yapmışsınız ki epey güldüm. Antepe atandığınızda sizin mini eteğinize karışıyolar diye konu açacağınıza laf yapan amcalara ben buraya devrim yapmaya geldim deseydiniz madem öyle bir konunuz var da 🤣

Hani daha sizin hiçbir şeyiniz olmayan amcalarla mücadele edememişsiniz milletin aynı çatı altındaki ailesine diklenmesini bekliyosunuz

Aynı cevabımı buraya da yapıştırayım

Dünya gerçeklerine hoşgeldin arkadaşım
Mücadele etmeden olmaz
O yüzden kadınlara meslek sahibi olun diyoruz
Ay devrim diyor ya kafayı yersin :KK70: Nasıl bir evrende yaşıyorsun acaba. Doğru eline alsın pankartı çıksın gece kondu evinin damına babasına anasına karşı yürüyüş yapsın çözülür tüm sorunlar.

İyi. Kişiliksiz bir hayat sürsün o zaman
Sen ne devrimi yaptın da anadolunun bağrından çıkan kıza devrim yap diyorsun be. Kendine gel bu nasıl bir aymazlıktır. Oldu olacak sırf yalan söylememek için öldürülmeyi göze alsınlar. Helaaaal ünlü sosyologdan mükemmel çözümler.

O kadar boş yapmışsınız ki epey güldüm. Antepe atandığınızda sizin mini eteğinize karışıyolar diye konu açacağınıza laf yapan amcalara ben buraya devrim yapmaya geldim deseydiniz madem öyle bir konunuz var da 🤣

Hani daha sizin hiçbir şeyiniz olmayan amcalarla mücadele edememişsiniz milletin aynı çatı altındaki ailesine diklenmesini bekliyosunuz
☺️ben oranın öküz amcalarının içinde var oldum ve eşşek gibi kabullendiler tarzımı
Başka sorun varsa sorabilirsin

Yaptım 😀döve döve öküz olmamayı öğrenecekler
Eşşşek gibi
AYNEN. Bakmamayı öğrettin kesinlikle. Evindeki kızından karısından başka kimseye gücü yetmeyen anca laf atan dış kapının dış mandalı dayılar teyzelerle çok güzel devrim yapmışsın. Ben takdir ettim kusura bakma meğer sen doğruymuşsun. Bir de onların kızı olmayı deneseydin keşke.

☺️ben oranın öküz amcalarının içinde var oldum ve eşşek gibi kabullendiler tarzımı
Başka sorun varsa sorabilirsin
Yoo antalyadan geçmişsiniz oraya. Antalyada giyindiğiniz gibi giyinmiyormuşsunuz. Antepe gelince daha kapalı giyinmeye başlamışsınız ama yine de herkes giyiminize karışıyormuş. Kendiniz yazmışsınız bunları. Antalyadaki gibi giyinip antepte devrim yapmak yerine neden iki yüzlü davrandınız?

Devrimci bir hanıma yakıştıramadım bu sözleri:

Kizlar şunu söyliyim. Antalyada giyindigim gibi giyinmiyorum burda asla. Etek ve elbise giyiyorum. Ama dizin azicik üstünde. Mini değil. Boyum uzun. Topuklu giyiyorum bazen. Hava zaten 50 derece. Kaldirimlar berbat..çivi topuk giyilmiyor bile.

Tavrim da hanım hanimcik. Bu insanlar benden ne istiyor...

Yahu ben çıplak ya da erotik gezmiyorum. Bana babam karismamis bu yaşa kadar. Elin ilkokul mezunu adamlari kendinde Karışma hakki görüyor.

Son düzenleme:
X