muhafazakar arkadaş sorunu

Bence arkadaşınıza bir koca bulun gitsin sizde rahat edin oda rahat etsin.
Eşinizi son derece haklı buluyorum doğru demiş ergen gibi takilamam diye. Bence arkadaşınız ile sadece siz görüşün siz buluşun ailesi belliki izin vermiyor böyle ortamlara neticede eşiniz de bir erkek Allah korusun yanlış anlaşılmadan dolayı başınız belaya da girmesin. Arkadaşıniz sizi mana edip baskalariylada buluşuyor olabilir

selam kızlarr.
benim muhafazakar ailesi olan bir arkadaşım var ve her şeyi yapmasına rağmen ailesinden gizliyor. sevgilisi var onla kalıyor vssvs. En son dısarı çıktığımızda güzel bir mekana gitmiştik orada eşime babam arıyor sussan olur mu dedi. eşim de delirdi tabii ki ben sana uymak zorunda mıyım karımla oturuyoruz diye. eşim mi çok tepki verdi bilmiyorum ama 30 yaşındayız ergen gibi takılamam ben vs dedi. şimdi arkadaşımla aram baya kötü çünkü doğal olarak ben eşimi savunuyorum. arkadaşıma mervenin eşi var desen ne olur ki dedim ona da sorun çıkarırlar diyor biz evliyiz kocam olmasından daha doğal bir şey var mı anlamadım. masada kendi sevgilisi de vardı ayrıca..
Eşiniz aktivist mi, 2 dk susacak altı üstü? Yükselecek yer aramış bunu bulmuş.

selam kızlarr.
benim muhafazakar ailesi olan bir arkadaşım var ve her şeyi yapmasına rağmen ailesinden gizliyor. sevgilisi var onla kalıyor vssvs. En son dısarı çıktığımızda güzel bir mekana gitmiştik orada eşime babam arıyor sussan olur mu dedi. eşim de delirdi tabii ki ben sana uymak zorunda mıyım karımla oturuyoruz diye. eşim mi çok tepki verdi bilmiyorum ama 30 yaşındayız ergen gibi takılamam ben vs dedi. şimdi arkadaşımla aram baya kötü çünkü doğal olarak ben eşimi savunuyorum. arkadaşıma mervenin eşi var desen ne olur ki dedim ona da sorun çıkarırlar diyor biz evliyiz kocam olmasından daha doğal bir şey var mı anlamadım. masada kendi sevgilisi de vardı ayrıca..
Eşiniz suçlu bence sizin gibi arkadaşım olsun istemezdim ya arkadaşınızı savunmanız gerekirdi bence nolmus çenesini 2 dk kapasa

Sizin o kadar saçma sapan konularınız var ki yorum bile yapmayacam konunuza. Yok totosu kokan koca, yok kocaya alman kadın bulan kv vs vs. Konuyu okuyunca herkesin tepkisi aynı olmuştur dedim ama şu saçma sapan konuda bile kişisel hijyenden yoksun eşinize hak veren üyeler olmuş. Siz de onların zeka seviyesine uygun konu açıyosunuz haliyle.

Son düzenleme:
şimdi objektif bakalım
kimse ailesini kendi seçemiyor. ailenin muhafazakar olması bu kızın tercihi değil.
ama aile, bu kızdan tercihi olmayan bir hayata uyum sağlamasını bekliyor. bu çok yanlış
belli ki hanım kızımız muhafazakar bir hayat yaşamak istemiyor
ama ailesini de değiştiremeyeceğini ve atamayacağını satamayacağını biliyor
dünyaya da bir kere geldiğinin farkında
kızın yaptığı tek şey ailesini idare etmeye çalışmak aslında .
yani böyle insanlara ailen muhafazakar ise o zaman sen de ona göre yaşa deme hakkımız yok
veya ailene baş kaldır deme hakkımız da yok

kız telefon geldiğinde masadaki erkeğin susmasını talep etmek yerine telefonu alıp sessiz bi ortamda konuşabilirdi
bu hareketinden kızın pratik zekasının yüksek olmadığını anlıyorum
eşin de arkadaşlık edip buluşacak yakınlıkta olduğu bir insana 2 dk sessiz olma anlayışını göstermiyorsa uyumsuz ve anlayışsız bi tip demektir
2 dk sessiz olması istendi diye ortamı gerip huzur bırakmadıysa insan ilişkilerinde sorun vardır yani adamın
30 yaşındayız ergen gibi takılamam ben demesine bakarsak belki de bu arkadaşınla kesinlikle görüşmek istemiyor o sebeple bu kadar fazla tepki verdi diye düşünebilirim
ama senin kocanla alakalı açtığın eski konularını biliyoruz. beni asıl şaşırtan şey arkadaşlarının kocanla aynı masada oturması
çünkü sen kendi ağzınla kocanın b.k koktuğunu söylemiş bi insansın. o kokuya nasıl dayandılar :KK70:

eşine gıcık oldum. her seyi kisisel alip olay cikaran insanlarin ozguveninin dusuk olduguna inaniyorum. daha mantıklı birisi "ne sacma, ama bana sus demesi benimle degil onunla ilgili" der, iki saniye susar.

benim ailem de muhafazakar. soyleyebilecegim seyler var soyleyemeyecegim seyler var. gecen cekirdek yiyorduk, annem aradi. konusurken cekirdek bogazina kacmis sevgilimin, daha yeni yeni öğreniyor yemeyi. neredeyse bogulacakti da oksurmedi adam ses cikmasin diye🤣 gidiyordu az daha tahtaliköye
ki kiz arkadasinin ailesiyle yasadigi eve gidip beraber uyuyabildigin, evlenmeden cocuk yapmanin dunyanin en normal seyi oldugu bir kültürden geliyor

Türk kadinlari her şeye rağmen hayatını yaşamaya çalışıyor. Zaten hayatı zor. Kimimizin normal kabul ettiği şeyleri ne kadar zor yaşıyor. Sen bile yazarken eziklemisin. Yaptığınız ayip. Kimse ailesini secemiyor, istemiyo bu orta çağ zulumlerini yasamaya. Ne vardı destek olsanız ölür musunuz? Eşiniz haksız ve görüşmeyin arkadaşınızla.

Herkes çok gergin. Bence o kızla arkadaş olmayın derim, arayanın babası olduğuna bile güvenmedim ben.

eşine gıcık oldum. her seyi kisisel alip olay cikaran insanlarin ozguveninin dusuk olduguna inaniyorum. daha mantıklı birisi "ne sacma, ama bana sus demesi benimle degil onunla ilgili" der, iki saniye susar.

benim ailem de muhafazakar. soyleyebilecegim seyler var soyleyemeyecegim seyler var. gecen cekirdek yiyorduk, annem aradi. konusurken cekirdek bogazina kacmis sevgilimin, daha yeni yeni öğreniyor yemeyi. neredeyse bogulacakti da oksurmedi adam ses cikmasin diye🤣 gidiyordu az daha tahtaliköye
ki kiz arkadasinin ailesiyle yasadigi eve gidip beraber uyuyabildigin, evlenmeden cocuk yapmanin dunyanin en normal seyi oldugu bir kültürden geliyor
işte saygılı adam ve bu ne kadar önemli

konu sahibi arkadaşınız değil mi bu arkadaş hani
hatırı için bazı şeyler yapılabilir

ben olsam orada eşime kızar "2 dk sus sende.. ne kadar abarttın" vs derim
burası Türkiye ve bir çok aile böyle

Eşiniz son derece haklı, Yarın bir gün başına bir şey gelse yalancı arkadaşınızın ailesi ilk size ulaşacak ve sizin eşiniz vs konuya dahil olunca onlar kızlarını savunup sizi kötü bilecekler.
Arkadaşınızın yalanı kimseyi ilgilendirmez ama gizli kapaklı işlerine sizi de dahil ediyor.
Nereden biliyorsunuz ailesini de kullanarak size başka yalanlar söylemediğini..
Ailesine durumu izah edemiyorsa o da o kadar gezmeyiversin arkadaş. Yada ailesine izah etsin. Sadece sevgilisi ile gizli gezmiyor. Gizliliğine sizi de alet ediyor.
E ben gizli gizli her boku yiyeyim sebep; ailem muhafazakar.
Oldu tişikkirler...

X