muhafazakar arkadaş sorunu

Şu "muhafazakar" adını her şeye alet etmeyin artık..
Muhafazakar aileler mağarada yaşamıyor ve yobaz da değiller. Gayet de saygı duyuyorlar çocuklarının isteklerine. Yobazlık başka bir kategori, elinize alışkanlık yapmış işinize gelmedimi..

Kızlarının ahlakı kötüyse ailenin suçu ne ? Her b*ku yiyip yiyip suçu aileye atmaktan başka bildikleri yok..

Ayrıca siz de eşinizle katlanmak zorunda değilsiniz böyle bişeye. Ben milletin gizli saklı çevirdiği işi idare etmek zorunda değilim yani..

şimdi objektif bakalım
kimse ailesini kendi seçemiyor. ailenin muhafazakar olması bu kızın tercihi değil.
ama aile, bu kızdan tercihi olmayan bir hayata uyum sağlamasını bekliyor. bu çok yanlış
belli ki hanım kızımız muhafazakar bir hayat yaşamak istemiyor
ama ailesini de değiştiremeyeceğini ve atamayacağını satamayacağını biliyor
dünyaya da bir kere geldiğinin farkında
kızın yaptığı tek şey ailesini idare etmeye çalışmak aslında .
yani böyle insanlara ailen muhafazakar ise o zaman sen de ona göre yaşa deme hakkımız yok
veya ailene baş kaldır deme hakkımız da yok

kız telefon geldiğinde masadaki erkeğin susmasını talep etmek yerine telefonu alıp sessiz bi ortamda konuşabilirdi
bu hareketinden kızın pratik zekasının yüksek olmadığını anlıyorum
eşin de arkadaşlık edip buluşacak yakınlıkta olduğu bir insana 2 dk sessiz olma anlayışını göstermiyorsa uyumsuz ve anlayışsız bi tip demektir
2 dk sessiz olması istendi diye ortamı gerip huzur bırakmadıysa insan ilişkilerinde sorun vardır yani adamın
30 yaşındayız ergen gibi takılamam ben demesine bakarsak belki de bu arkadaşınla kesinlikle görüşmek istemiyor o sebeple bu kadar fazla tepki verdi diye düşünebilirim
ama senin kocanla alakalı açtığın eski konularını biliyoruz. beni asıl şaşırtan şey arkadaşlarının kocanla aynı masada oturması
çünkü sen kendi ağzınla kocanın b.k koktuğunu söylemiş bi insansın. o kokuya nasıl dayandılar :KK70:
Bok koktu demedi. Arka tarafı kokuyo dedi

konunun gittiği açıya bak =) kocasının donunu mu koklamış totosunu mu onu şey edemedim ben şimdi =)

Ha birde koklamışsa bunu konu mu etmiş buraya.. =)

Bok koktu demedi. Arka tarafı kokuyo dedi
arka taraftan gelen koku ne kokusu olabilir allah aşkına b.ktan başka :KK70:
çürük diş veya yağlı saç kokusu mu olacak kaç tane ihtimal var da b.k değil başka bişey kokuyor olabilir diye düşünelim ?
buraya açık açık g*t ve b*k yazamayacağı için arka taraf gibi bi adlandırma yaptı kadın
ay biraz mantık yürütün ya

Arkadasiniz bi tuhaf. Boyle biriyle arkadaslik yapmazdim. Evli bi ciftle arkadaslik kurmasin o halde. Ama esinizin tepkisi de sacma. 2 dk susabilirdi. Ergen gibi tepki vermis. Erkek adam agir olur biraz.

Bu dünyada erkekler kadınlara ne cehennemler yaşatıldığının farkında değil.
Erkek arkadaşıyla mesajlaştı diye babası tarafından öldürülen kızların haberlerini okuduk bu ülkede.
Kız halinden çok mu memnundur? Eşiniz arkadaşınız için iki dakika sussa ölür mü? Tabii ki arkadaşınızın yetişkin bir kadın gücüne erişip ailesi karşısında güçlü durabilmesini temenni ederim. Ama eşinizinki tam bir erkek tuzu kuruluğu. Hayatlarında hiç benzer şeyler yaşamayıp kadınlara bu sebeple öfkelenme hakkını kendilerinde görürler.
Siz de eşinizi arkalamışsınız, bravo.
Erkek dünyasında erkekleşmeye gerek yok.

Hayir orada iki dakika sussa ne olacak sonrasinda hosuna gitmiyorsa o arkadasinizla bir daha esiniz vs ortak plan yapmazsiniz .durumu idare edip sonrasinda gorusmemek daha uygun olurmus ama esiniz uygun davranmamis .siz de ilginc sekilde hayir konuscam bana ne bana ne demesini normallestirmissiniz

Ben eşe hak verdim ya.
Davranışları seküler olup, her normal şeyi yapıp da herkesten saklayan, sonrasında ilk fırsatta muhafazakar takılan insanlarla da sosyal hayatta asla görüşmüyorum.
Çıkmasın o zaman ailesinin sözünden ona göre mi hareket edicem...
Eğer samimi arkadaşsa gece biryerlere bide eşle sevgiliyle gidilecek durum varsa

Onun o durumunu da biliyorsun ve kabul ediyorsun anlamına geliyor dimi arkadaşlık bu değil mi ? Hatta arkadaşın bu durumu sorun bile edilmez...sevgilisini tanıyorsan ileri boyutta arkadaşlık vardır demi..

Ailesinden saklıyorsa ve aile ariyorsa arkadaşın zor durumda kalmasın diye birazcık susmanın kimseye zararı olmaz

Ha aileden herşeyi saklıyor her halti yapıyor ben bunla arkadaşlık yapmam dersen o ayrı mevzu konuyla da ilgisi yok zaten ...konuda arkadaşlık var yiyorlar içiyorlar eğleniyorlar herşey iyi güzel samimiyet var ama neymis eşine sus demiş ... oda susuversin....

Allahtan başka bir şey demiyor sus deyince incileri döküldü eş efendisinin

arka taraftan gelen koku ne kokusu olabilir allah aşkına b.ktan başka :KK70:
çürük diş veya yağlı saç kokusu mu olacak kaç tane ihtimal var da b.k değil başka bişey kokuyor olabilir diye düşünelim ?
buraya açık açık g*t ve b*k yazamayacağı için arka taraf gibi bi adlandırma yaptı kadın
ay biraz mantık yürütün ya
Ah öldüm 😄😄😄😄 yeniyim buralarda. O konunun üstüne yok herhalde ya 😄😄😄

İyi de kızın ailesi muhafazakar diye kız muhafazakar olmak zorunda mı? Demek ki ailesiyle arası açılsın boşa gerginlik olsun istemiyor. Eşini Allah bilir nasıl doldurdun kızla ilgili de adam bu kısacık normal bir mevzuya böyle kaba saba cevap vermiş.
Sevmiyorsanız görüşmeyin kardeşim Allah Allah

Ben kızın yerinde olsam masadan kalkar lavaboda falan açardım telefonu.esinize caktirmazdim bile böyle bı durum olduğunu.esiniz fazla yüklenmiş ama arkadaşınızın yaptığı da saçma.

Ben kızın yerinde olsam masadan kalkar lavaboda falan açardım telefonu.esinize caktirmazdim bile böyle bı durum olduğunu.esiniz fazla yüklenmiş ama arkadaşınızın yaptığı da saçma.
Ailem muhafazakar değildi ama gerizekalı bi amcam vardı kısıtlayan. Böyle durumlarda işte X'le dışardayım desem X'le konuşana kadar kapamazdı telefonu. Bazı ailelerde lavaboda ya da ortamdan uzakta telefon açmak işe yaramıyor yani 🥹

O konuyla bağlandım siteye 😁😁😁

Amme hizmetim gelsin

Asil kocan ergen gibi davranmis. Kizin bi sorunu var belli ki ve cok masum bir sey istemis. Ne var iki dakka sussa yani. Hemen ergen miyiz biz bilmem ne. Asil bu tavir ergence iste. Valla kocan akli sira kizi ezmeye calismis.
Arkadasinla iliskine gelince isine gelmiyorsa bu durumlari konusmazsin olur biter.

X