Müdahaleci kaynana (bunaldım)

Bir çözüm bulursan bana da haber et bacım

Bulamam, bulamazsın karakterleri böyle.. o ikili oynar genelde, oğlunun yanında başka senin yanında başka. Çok sıkışırsan ağla eşine “ben onu çok seviyorum niye böyle yapıyor” diye.
Ya benimki oğlunun yanında daha çok şımarıp karışıyor, ikimiz tekken genelde daha iyi davranıyor bana, dikkat ediyor. Çözemedim

Ya benimki oğlunun yanında daha çok şımarıp karışıyor, ikimiz tekken genelde daha iyi davranıyor bana, dikkat ediyor. Çözemedim

Çünkü eşinin yanında tepki alamayacağını biliyor, çakallık kokusu alıyorum “ben öyle uygun gördüm” de geç. Duymamaya alışman lazım. Bizimkisi en son bize gelince evdeki yoğurt a101’inkinden pahalı diye “bu çok acı, A101’den alın çok ucuz” diye diye gezdi 2 gün biz bunu seviyoruz demem maalesef yeterli olmuyor. Duymazdan geliyorum sinir oluyor o zaman

Ayy aynı benim kv, evdeki yoğurttan tut mobilyaya yemek masasını nereye koyacağımıza, evin düzenin herrr şeye karışır. Bir deneyeyim bakayım duymayıp tepkisiz kalmayı, işe yararsa devam ettiririm artık

Yaramaz ama sen daha az sinirleniyorsun o zaman. yeğeninin çocuğunun evlenmesinden tut, komşusunun çalışacağı işe kadar her şeye karışıyor ve annesi de böyleymiş benimkinin

Yaramaz ama sen daha az sinirleniyorsun o zaman. yeğeninin çocuğunun evlenmesinden tut, komşusunun çalışacağı işe kadar her şeye karışıyor ve annesi de böyleymiş benimkinin
Ay zaten bu müdahale etme huyu genetik herhalde, benimde kaynım anası gibi sanırsın kayın değil de görümce

Bıktım şu kaynanalardan hepsini alıp bir odaya kilitliycem kalsınlar orda bide onların gereksiz patavatsız akrabalarından……..

Çıkar çıkıyorlar demeyin bence ben denedim bir kere daha da tövbe

Bu tür kayınvalideler ne çok gerçekten. Karışmayı meziyet sanıyorlar, hayatlarının ekseni o yönde dönüyor sanki.
Bildikleri de o kadar eksik ki.
Çocuk konusunda bana aynı şeyi tekrar tekrar söyleyen bir kaynanam var, insan istese de istemese de gıcık oluyor: yediklerin gaz yapıyor, senin çocukta neden gaz oluyor, çocuk parmağını emse rahat eder-- böyle deyip doğumdan sonra 1 ay içinde fasulye yemeğini 3 kez bana gönderen kadın da aynı kişi , parmak emmenin damağa dişe zararlı olduğunu dediğim halde o lafı tekrarlayan da aynı kişi...
Mantıken bakınca yahu ne kadar anlamsız konuşuyor , tek bildiği neyse onu papağan gibi tekrarlıyor diyorum.
Bu tür kaynanalar huyundan vazgeçmiyor size söyleyeyim.
Net ve kesin konuşmak bir nebze söylemlerini ağzına tıkıyor, ben böyle yapıyorum en azından.
Dönüpte kendilerini sorgulamazlar ' ya bende bunları söylüyorum ama pek hoşlanmıyor gelinim, ısrar etmeye gerek yok, kendi bildiği gibi yapsın ' demezler.
Ah canım annem gelinimize hiç akıl vermez, gençler şimdi daha iyi biliyor istediklerini yapsınlar der. Çocuk konusunda nasıl yap derse annem öyle yapıyor torununa.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…