Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

Kola ıçince ılk Bir Saat ıçinde Vücudumuzda Olanlar... Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------
Kola içince 1 saat içinde vücudumuzda olanlar...

ılk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker almış vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar). Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller.

20 dakika: Kan şekerinizde ani bir yükselme olur, yüksek miktarda insülin patlamasına neden olur. Karaciğeriniz vucudunuzdaki şekeri yağa çevirerek buna bir yanıt verir. Bu sadece bir kaç dakika içinde olur

40 dakika: Kafein absorbsiyonu tamamlanır. Göz bebeklerniz büyür. kan basıncınız yükselir, karaciğeriniz kana daha fazla şeker pompalamaya başlar. Beyninizdeki adenozin reseptörleri rehaveti önlemek için bloke olur.

45 dakika: Beyninizde dopamin salgısı artar. Bu tıpkı eroinin vücuttta yaptığı tepkimelere benzer.

60 dakika: Kafeinin diüretik özellikleri baş gösterir (tuvalet ihtiyacı).Buda vücutta depolanmış kalsiyum, magnezyum ve çinkonun da beraberde dışarı atılması demek.

Bir süre sonra şeker ihtiyacını tekrar duymaya başlayacaksınız, kendinizi halsiz ve bitkin hissedeceksiniz. Vucüdunuzda kola ile alığınız bütün su tekrar dışarı atıldığı için sussuzluğunuz tekrar hissedeceksiniz. Şekeri ihtiyacını takiben, kafein isteğide başlayacak (sigara da ki gibi)

Ama ne de olsa başka bir kola içersiniz ve geçer dimi?

cueca bunlar tamamen alıntıdır.saglıklı beslenme linkinden bence su içmeye devam edelim ne dersin olumunekankayizsmile

günaydın kızlarrrrr

acemi olaraktan dünki menümü paylaşayım.

kahvaltı öncesi
1 büyük bardak su

kahvaltı
yoğurt+haşlanmış yumurta

ara 1 elma

öğle

ızgara köfte+salata+cacık

ara 1 armut

akşam

bezelye yemeği+patlıcan yemeği+yoğurt+yeşil biber

ara

erik

kızlar birde ben bişey soracağım light kola+dondurma tüketebiliyormuyuz?

günaydın kızlarrrrr

kahvaltı öncesi
1 büyük bardak su

kahvaltı
yoğurt+haşlanmış yumurta

ara 1 elma

öğle

ara 1 armut

akşam

ara

erik

Günaydın canım aeben ablam şu son yazdıklarını görmesin yoksa seni :eek:klava: kovalar topik içinde kola dondurma yasak canım yemiyoruz kesinlikle
dondurma yerine yoğurt'un içine biraz meyve karıştırıp yiyebilirsin sadece.kaydirigubbakcemile5
Menün için ben henüz yorum yapamıyorum canım bende acami sayılırım çünkü ama köfteler ekmeksizdir inş.

Kola İçince İlk Bir Saat İçinde Vücudumuzda Olanlar... Mesaj Linki

Kola içince 1 saat içinde vücudumuzda olanlar...

İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker almış vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar). Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller.

20 dakika: Kan şekerinizde ani bir yükselme olur, yüksek miktarda insülin patlamasına neden olur. Karaciğeriniz vucudunuzdaki şekeri yağa çevirerek buna bir yanıt verir. Bu sadece bir kaç dakika içinde olur

40 dakika: Kafein absorbsiyonu tamamlanır. Göz bebeklerniz büyür. kan basıncınız yükselir, karaciğeriniz kana daha fazla şeker pompalamaya başlar. Beyninizdeki adenozin reseptörleri rehaveti önlemek için bloke olur.

45 dakika: Beyninizde dopamin salgısı artar. Bu tıpkı eroinin vücuttta yaptığı tepkimelere benzer.

60 dakika: Kafeinin diüretik özellikleri baş gösterir (tuvalet ihtiyacı).Buda vücutta depolanmış kalsiyum, magnezyum ve çinkonun da beraberde dışarı atılması demek.

Bir süre sonra şeker ihtiyacını tekrar duymaya başlayacaksınız, kendinizi halsiz ve bitkin hissedeceksiniz. Vucüdunuzda kola ile alığınız bütün su tekrar dışarı atıldığı için sussuzluğunuz tekrar hissedeceksiniz. Şekeri ihtiyacını takiben, kafein isteğide başlayacak (sigara da ki gibi)

Ama ne de olsa başka bir kola içersiniz ve geçer dimi?

kola içinde yazılanlara kesinlikle katılıyorum yaklaşık 2 aydır kola içmiyorum ve kendimi daha iyi hissediyorum.Eşimede bıraktırmaya çalışıyorum ama bir anda kesmekte gerçekten zor oluyor ben çok zorlanmıştım bir kola bağımlısı olarak allahtan su ve yeşil çayım varda artık onlarla besleniyorum kaydirigubbakcemile3

kola içinde yazılanlara kesinlikle katılıyorum yaklaşık 2 aydır kola içmiyorum ve kendimi daha iyi hissediyorum.Eşimede bıraktırmaya çalışıyorum ama bir anda kesmekte gerçekten zor oluyor ben çok zorlanmıştım bir kola bağımlısı olarak allahtan su ve yeşil çayım varda artık onlarla besleniyorum kaydirigubbakcemile3

:lepi: alkisalkisalkis :hooray: harikasın canım.

Günaydın kızlar dünkü menümü paylaşayım bence olmadı ama sizcede olmamıştır eminim :KK43:
12/05/2010
08:00
1 Haşlanmış Yumurta
2 Dilim Tam Buğday Ekmeği
1 Parça Peynir
2 Domates
12:00
1 Kase Ezogelin Çorba
1 Kase Salata
1 Kase Yoğurt
1 Parça Hindi-onuda azıcık didikledim
18:00
1 Parça Peynir

Midem çok bulanıyordu dün akşam hiçbirşey yemek istemedim yattım uyudum 20:00 de zaten , beğenmeyeceksin biliyorum aeben ablişim eyvahedigeldismile

Akşam öğünü yok ama mazeretini yazmışsın.
Keşke yeseydin cnm bulantın geçerdi belki.
Sabah yumurta varsa ekmek yemiyoruz.
Öğlen çorbanda un patates ve havuç yoktu umarım.

günaydın kızlar dün yediklerim
2 çilek
sabah yağsız peynir 2 dilim tam buğ ekmeği 6 zeyt,n uarım domates

öğlen balık 2 kaşık yoğurt salata

arada kiraz

akşam yarım tabak kuru fasulye bi parça tavuk salata 2 kaşık yoğurt

gecede yarım elma

Fasulye varken tavuk olmamış şekerim. Ya tavuk ya fasulye yemen lazımdı. Afiyet olsun diğer öğünlerde sorun yok.

canım başka bi tartıda tarılsan bide belki arızalıdır
kilon mutlaka farkedecektir canım sonuçta okadar dikkat ediyosun sıkma canını hem eşin farketmiş bak daha ne olsun dimi aklinialirimsmile
bu daha da motive edecektir seni :lepi:

Haftaya da bakıcam olmazsa tartıyı tamire yollıcam. Bu hafta hatalarımdan dolayı veremedim diye düşünüyorum. Çok saol canım.

05:00 kalkış
bol su

07:00
1 taze kayısı

08:30
peynir zeytin domates salatalık ekmek çay

11:30
yeşil erik 1 kase

13:15
fırın tavuk,biber

18:00
yeşil erik 1 kase(pek severim mevsimi geçene kadar abonesi olurum artık)

21:00
domatesli kabak,soğan,yeşil biber,turp,sarımsaklı ve bol naneli yoğurt

22:00
bitki çayı

23:30
yatış

60 dk yürüyüş:lepi:

Öğlenede ayran yakışırmış. Afiyet olsun hatasız cnm :lepi:
Sabahki ekmekte tam buğday ekmepiyse tabi.

günaydın herkese hemen dünkü menümü yazayım:

kahvaltı :3 dilim t.b.ekmeği -peynir-zeytin ezmesi-0 yaglı süt

öğle : ızgara tavuk-salata-ayran

ara : 3 kayısı kurusu

akşam : 1 tabak melemen-yogurt-salatalık

ara : 4 kuru kayısı

not: kuru kayısı yememin sebebi ben meyve maalesef sevmiyorum.ancak böyle yiyebiliyorum.inşallah yakında bu meyve sorunumu halledebilirim.

:lepi:

Kızlar havalar çok ısındı burada gece gündüz kapı pencere açık gece susayarak kalkıyorum önceden olsa dikerdim colayı kafaya susuzluğum giderdi ama şimdi yapamıyorum yapmak da istemiyorum ama buna bi çare bulmak lazım hep su hep su olmuyor ki:bbo:
Siz napıyorsunuz bunun için:uhm:

Cnm taze meyve suları falan olabilir belki.
Limonata olabilir şekersiz.

günaydın kızlarrrrr

kahvaltı öncesi
1 büyük bardak su

kahvaltı
yoğurt+haşlanmış yumurta

ara 1 elma

öğle

ara 1 armut

akşam

ara

erik

Dondurma cıss canım. diyet ürünlerde cıss. :teselli:

Günaydın fıstıklarrr bugün çok mutluyım canım kocişimle evliliğimizde 3 yılı doldurduk :asigim:

Dünkü menüm

08:00... 10 kiraz

09:30... 2 dl tam kz ekmk+salatalık+domates+biber+maydonz+peynr+çay

13:00... 1 tb unsuz mercimek çorbası+salata+cacık

18:30... 1 orta boy ayran

21:00... 1 kase light peynirli salata

Akşam saatlerim geç olunca yemek yemek istemiyorum salatayla geçiştiriyorum valla yaza az kaldı eyvahedigeldismile

Bebik Allah nice yıllara erişmek nasip etsin canım.
Sakın akşam kutlama için diyetini bozma.
Seneye yıldönümünüzde ne kdr ince olacağını düşün.

Günaydın canım aeben ablam şu son yazdıklarını görmesin yoksa seni :eek:klava: kovalar topik içinde kola dondurma yasak canım yemiyoruz kesinlikle
dondurma yerine yoğurt'un içine biraz meyve karıştırıp yiyebilirsin sadece.kaydirigubbakcemile5
Menün için ben henüz yorum yapamıyorum canım bende acami sayılırım çünkü ama köfteler ekmeksizdir inş.

ekmeksizmiCADIARZU hiç düşünmemiştim ama dışarda yediğim için bilemiyorum ha birde bana hitap eden başka seçenek yoktu

Günaydın fıstıklarrr bugün çok mutluyım canım kocişimle evliliğimizde 3 yılı doldurduk :asigim:

Dünkü menüm

Akşam saatlerim geç olunca yemek yemek istemiyorum salatayla geçiştiriyorum valla yaza az kaldı eyvahedigeldismile

nice mutlu mesut ve sağlıklı yıllara tatlışımŞeniz:nazar:

akrep sabah 5 de kalkabilmenin formülünü banada verirmisin canım.ben sabah namazına kalkıyorum ama hemen kılar kılmaz kendimi yataga atıyorum.:sinifsinif:

kendime telkin vererek yaptım ilk zamanlar canım...
şimdi alıştım..
zaten geç kalkarsam yani mesela 6 gibi acele giyinip çıkmam gerekiyor..
bu da holuma gitmiyor..ben kendime özen göstermeyi çok seviyorum artık..önceki ben geri döndü..
ne zamanki vazgeçsem kendimden hemen kilo olarak geri döndü..
sabah sporumu yapıyorum duşumu alıyorum..giyiniyorum makyajımı yapıyorum..
maskemi bile yapıyorum düzenli..ve kızımı hazırlıyorum tabi birde..
kendimi daha iyi hissetmeme neden oluyor..erken kalkmam..
ne güzel namaz da kılıyormuşsun..çok isterim bende..içinde bulunduğum ortam pek müsade etmiyor.
hayırlısı bakalım

Bebik Allah nice yıllara erişmek nasip etsin canım.
Sakın akşam kutlama için diyetini bozma.
Seneye yıldönümünüzde ne kdr ince olacağını düşün.

nice mutlu mesut ve sağlıklı yıllara tatlışımŞeniz:nazar:

ÇOOK MERSİ ŞEKERLER DİKKAT EDİCEM ZATEN PASTA FALAN SEVMEZ EŞİM EEE BENDE MONTİ YÜZÜNDEN SEVMEM YEMEĞE GİDERİZ VE SÜPER SEÇENEKLER VAR DIŞARDA VEEE SABAH KIRMIZI GÜLLER GÖNDERMİŞ KOCİŞİMM ÇOK MUTLU OLDUMM CANIM BENİMM:nazar:

şimdi alıştım..
bu da holuma gitmiyor..ben kendime özen göstermeyi çok seviyorum artık..önceki ben geri döndü..
ne güzel namaz da kılıyormuşsun..çok isterim bende..içinde bulunduğum ortam pek müsade etmiyor.
hayırlısı bakalım

SÜPERSİNNN :lepi:alkisalkisalkisalkisalkisalkis
AYY BEN SENİN YARIN KADAR DEĞİL ÇEYREĞİN KADAR OLAMIYORUM VALLA SABAH İŞE GİTMEME YARIM SAAT KALA YADA 15 DK KALA KALKIYORUM ANCA APAR TOPAR MEYVA YE HAZIRLAN KOŞTUR KOŞTUR EŞİM BENDEN SONRA ÇIKIO EWDEN ALLAHTANKİ ÖLE BEBEYLE İKİSİ UYUYOLAR BEN ÇIKARKEN SONRA BEBEYİ EŞİM HAZIRLAYIP ANNECİME BIRAKIYO OYY İYİKİDE BEN ERKEN ÇIKIYORUMdelikafadulden

bebikçim sana ve eşine nice nice mutlu yıllara saglıkla huzurla sevdiklerinizle beraber yaşlanmanızı dilerim.

vaş akrep magnum ne olayo güzelim ya ... bak ne güzel akşam sabretmişin şu işi düzgünyap güzelim ya da kurtulalım artık şu vıcık yağlardan ..bilmiyorumkismile

tatlışım bu hafta kilo verirmiyim bilmiyorum..aynı çıkmaya da razıyım..
çünkü cumartesi akşam kutlama yemeği vardı..gece geç saatlere kadar sürdü..
gün içinde çok güzel devam etti ama akşam tozuttum iyice..alkol bile aldım..
hiç te tattıya çıkmadım..canım sıkılmasın diye..
kendimi şiş hissetmiyorum kıyafetlerimi olmayan bir kısmını rahatlıkla giyiyorum bakıcaz artıkcuma sabahı:1closedeyes:

Bende sabahları 6.15 e saat kurup 6.25 de kalkıyorum.
7 de servis geliyor ama 5 dakikalık yürüme mesafesi var.
Aslında 6 da kalksam spor da yaparım biraz ama o enerjiyi kendimde bulamıyorum

şimdi alıştım..
hayırlısı bakalım

harikasın canım inşallah bende senin gibi kendimi telkin edip bunu alışkanlık haline getirebilirim.bende 3 gündür kendime dikkat etmeye başladım.yürümem bile değişti farkındayım.kendime güvenim geldi tekrar.Allah namaz kılmayı sanada nasip etsin inşallah.benimde ortamım pek müsait değil yapabildiğim kadar işte.

Dünkü menüm

allah nice uzun seneleri beraber geçirmeyi nasip etsin canım opuyorumnanaktan

bu sabah bende ilk defa saat 5'te kalktım ama nasıl oldu bilmiyorum baktım çok erken gene yattım çıkmamıza 20 dk kala zorla kalktım,halbuki kalktığımda yatmasaydım bu sabah güzel bir spor yapardım
Akrep33 imreniyorum canım sana,hayatın çok hızlı akıyor ama buna rağmen 5te ayaktasın çok güzel

Hayırlı günler efem ...a.s.

Kıslar 62 devirdimmmmmm....zemuszemus

Bu sabah ucundanda olsa 61 gördüm:sm_cool::sm_cool::sm_cool:

X